Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Savage Gear - pytania, informacje, opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1709 odpowiedzi w tym temacie

#641 OFFLINE   misie.k

misie.k

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaKamień Pomorski

Napisano 15 listopad 2016 - 12:38

Witam. Panowie może ktoś coś o patyku Custom Spin UL 1,98 m. 2-7 gr.


  • Kuballa44 lubi to

#642 OFFLINE   mateuszgorycynski

mateuszgorycynski

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Gorcynski

Napisano 15 listopad 2016 - 17:42

Panowie jaką wędkę firmy Savage Gear polecacie na spina ? 


Użytkownik mateuszgorycynski edytował ten post 15 listopad 2016 - 17:42

  • polny lubi to

#643 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 15 listopad 2016 - 18:04

Panowie jaką wędkę firmy Savage Gear polecacie na spina ?


95 % ich wędek jest do spinningu :D Ale miło, że ogolnikowo pytasz. Uważam, że masz nas gdzieś i nabijasz punkty. Gdybyś szukał czegoś konkret to by było pytanie konkret ;)
  • MarCinFin lubi to

#644 OFFLINE   polny

polny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 300 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Grzegorz

Napisano 15 listopad 2016 - 19:07

Panowie jaką wędkę firmy Savage Gear polecacie na spina ?


Polecamy tą 240 cm :)

#645 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 15 listopad 2016 - 19:46

Brałbym jednak 260 w drugiej kolejności 240 a w trzeciej coś koło 210. Takie jest moje zdanie na ten temat.



#646 OFFLINE   damianowy

damianowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:D

Napisano 17 listopad 2016 - 16:28

Witam, którego kija ze stajni SG polecacie do DS? Coś do 15-18gr o długości 230cm??


  • L A lubi to

#647 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 17 listopad 2016 - 16:41

Może taki z nazwą Drop Shot? Seria XLNT

#648 OFFLINE   damianowy

damianowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:D

Napisano 17 listopad 2016 - 16:51

Myślałem o nim, nawet miałem w ręce. Wydaje mi się że jest trochę za sztywny na nasze okonie, może ktoś używa innych serii pod DS.



#649 OFFLINE   iNSaNeMaN

iNSaNeMaN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wedkarski Instynkt

Napisano 17 listopad 2016 - 17:29

Black Savage powinien nadać się do dropa , gramature dobierz sam ;)

#650 Guest_Tomasz Bociek_*

Guest_Tomasz Bociek_*
  • Guests

Napisano 21 listopad 2016 - 20:49

Łowił ktoś tym kijem Black Savage 2.31, 9- 32g?

Witam. Mam ten kijek od 2 miesięcy. Dla mnie jest to idealny kij do łowienia wahadłówkami. Duże wahadłówki 12cm o masie do 25 gram max. Od przypadku zakładam też gumy typu dragon fatty 12cm i do tego główka 5 gram. Takimi przynętami łowię na wleczonego. Bardzo dobrze trzyma szczupaki, takiego kija szukałem i dobrze trafiłem. Wiadomo każdy może mieć odmienne zdanie, powyższe to tylko moje odczucie. Pozdrawiam.



#651 OFFLINE   norbas29

norbas29

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaBilsk
  • Imię:Norbert

Napisano 22 listopad 2016 - 11:38

Po tym jak dobre wrażenie zrobił na mnie black savage do 7 gr zamówiłem w ciemno Black Savage do 20 gr i nie zawiodłem się.Wędka bardzo fajna tylko troche dziwi mnie wielkość przelotki startowej która jest taka sam zarówno w tym do 7,20 jak i 32 gr (12mm) Ktoś jest w stanie powiedzieć co ma na celu przelotka startowa 12mm w kiju do 32 gr gdzie z założenia do takiego kija stosuje się kołowrotki w rozmiarze 3-4 tys?


Użytkownik norbas29 edytował ten post 22 listopad 2016 - 11:40


#652 OFFLINE   Prewwit

Prewwit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Robert

Napisano 22 listopad 2016 - 18:31

norbas29 jaki jest realny cw. tej wędki do 20g. Jakie ugięcie ma kijek pod rybą?



#653 OFFLINE   norbas29

norbas29

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaBilsk
  • Imię:Norbert

Napisano 22 listopad 2016 - 19:40

W moim odczuciu komfort zaczyna się od 5 gr plus guma 3 cale a kończy na 10 gr plus jakiś slim 4 cale, zależy jak głęboko łowisz .Mam go od kilku dni, kupiony z myślą o szczupaku na lekko. Na razie był raz nad wodą niestety ryby nie dopisały, ale kijek fajny o szczytowej akcji dość delikatnej szczytówce , pod obciążeniem zaczyna głębiej pracować.Postaram się wrzucić jakieś zdjęcia ugięcia do JBU.



#654 OFFLINE   Prewwit

Prewwit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Robert

Napisano 23 listopad 2016 - 17:04

W moim odczuciu komfort zaczyna się od 5 gr plus guma 3 cale a kończy na 10 gr plus jakiś slim 4 cale, zależy jak głęboko łowisz .Mam go od kilku dni, kupiony z myślą o szczupaku na lekko. Na razie był raz nad wodą niestety ryby nie dopisały, ale kijek fajny o szczytowej akcji dość delikatnej szczytówce , pod obciążeniem zaczyna głębiej pracować.Postaram się wrzucić jakieś zdjęcia ugięcia do JBU.

Piszesz o wyrzucie czy o prowadzeniu gumy w wodzie, czy o obu tych rzeczach?



#655 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1377 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 23 listopad 2016 - 18:39

Po tym jak dobre wrażenie zrobił na mnie black savage do 7 gr zamówiłem w ciemno Black Savage do 20 gr i nie zawiodłem się.Wędka bardzo fajna tylko troche dziwi mnie wielkość przelotki startowej która jest taka sam zarówno w tym do 7,20 jak i 32 gr (12mm) Ktoś jest w stanie powiedzieć co ma na celu przelotka startowa 12mm w kiju do 32 gr gdzie z założenia do takiego kija stosuje się kołowrotki w rozmiarze 3-4 tys?

Moze sa to kijki dedykowane pod dropa,kolega mial 2 szt innej firmy i wejsciowe malutkie,ale opis byl wlasnie do tej metody.



#656 OFFLINE   norbas29

norbas29

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaBilsk
  • Imię:Norbert

Napisano 23 listopad 2016 - 22:09

"Black Savage Spin zawiera cztery kije z przeznaczeniem do szeroko pojętego spinningu, pokrywające swym zakresem pełne spektrum wymagań tej metody. Od pstrągowego modelu 198cm i wyrzucie 2-7g, charakteryzującego się, jako jedyny w serii, akcją medium, aż do modelu o długości 251cm i ciężarze wyrzutu 20-60g.

Black Savage Jerk to dwa kije dla entuzjastów cięższego castingu. Te niespełna dwu metrowe, jednoskładowe kije o akcji fast, to doskonała broń na konkretne szczupaki

Black Savage Dropshot również składa się z dwóch wędzisk z przeznaczeniem do metody drop shot. Oba charakteryzują się akcją fast i dwuskładową konstrukcją. Zgodnie z przeznaczeniem tych kijów szczytówka ma jaskrawy kolor, pozwalający na pełną kontrolę nad przynętą i łatwą detekcję brań. Istotne jest to, że szczytówka nie jest wklejanką a jej jaskrawy kolor jest również matowy i nie odbija refleksów od słońca."

 Moje patyki są z serii Black Savage spin.Swoją drogą ciekawe jak są zbrojone te 20-60g i te z serii Dropshot .Może ktoś posiada?



#657 OFFLINE   Prewwit

Prewwit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Robert

Napisano 23 listopad 2016 - 22:50

Dziś w sklepie oglądałem ten do 18gram dropshot i moją uwagę zwróciła mała pierwsza przelotka, pewnie trochę skraca rzuty.



#658 OFFLINE   TomFil

TomFil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Tomasz

Napisano 26 listopad 2016 - 10:53

Ja mam starszą wersje drop shot xlnt 270 7-25g.Fajny kijek,czuć i widać opad przynęt bardzo fajnie na tym kijku.Końcowe przelotki Sea Guide a więc nie są złe.Pod większym ugięcim nie widać przesztywnienia blanku z wklejaną pełną szczytówką(bolączka większość wklejek).Kij mam ok 4 lata i nic mu nie dolega.Uchwyt od Fuji.

#659 OFFLINE   TomFil

TomFil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Tomasz

Napisano 26 listopad 2016 - 11:02

Największa rybka wyciągnięta na ten kijek to szczupły 80cm i to ślizgiem na brzeg bez podbieraka a więc dobra rekomendacja dla tego kijka.Kij bardzo dobrze trzyma rybki ,czy to szczupły czy sandał czy okonek a łowie tylko na pletki.

#660 OFFLINE   Hauki Hunting

Hauki Hunting

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 listopad 2016 - 19:30

Ja zdecydowanie nie polecam Rona Tompsona z dystrybucji Savage'a. Miałem Tyrana travela. Częsciej był w naprawie niż nad wodą. Może i po wędce w tym przedziale cenowym nie ma się co spodziewać cudów, ale oczekiwałem, że wytrzyma przynajmniej jeden sezon...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych