Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Na elektryku po...rzece..


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
105 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 10 luty 2016 - 10:47

Witam ,chciałbym żeby koledzy którzy pływają na elektryku po rzece  z dużym prądem np Wisła,Odra ,podzielili się swoimi doświadczeniami z tego typu wypraw,wiem doskonale że na rzekę TYLKO spalina ale mimo to są tacy co sobie JAKOŚ ?radzą....i pływają... :huh:



#2 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1708 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 10 luty 2016 - 10:58

Elektryk 109lbs i jakoś dasz radę kawałek pod prąd popłynąć, ale obawiam się że spalina wyjdzie taniej.

86lbs może też uciągnie, ale trzeba 2 aku, bo 86 i 109lbs to już na 24v ;)  

 

 

 

PS Chyba, że elektryk tylko do kontroli w czasie spływu z prądem - to może być nawet 20lbs


Użytkownik minecjusz edytował ten post 10 luty 2016 - 10:59


#3 OFFLINE   michaex

michaex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • Imię:Michał

Napisano 10 luty 2016 - 11:13

Lekka łódka + 2 osoby + elektryk 44lbs na Narwi ledwo poruszał się pod prąd. Nie odważyłbym się na Wiśle nawet z dwa razy większym zapasem mocy.



#4 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 10 luty 2016 - 11:19

Zapomnij , elektryk na rzekę tylko jako dodatkowy do spaliny . JAKOŚ oznacza że to może się źle skończyć . Jeżeli już się zdecydujesz to pamiętaj zawsze najpierw płyń pod prąd - przynajmniej z powrotem nie będzie problemu .


  • minecjusz lubi to

#5 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 10 luty 2016 - 11:26

są elektryki o mocy 2HP i więcej, więc takim można próbować, tylko po co? koszt duży wyższy niż spalinwego

Osapian 2HP kosztuje coś ze 2900 zł (bez akumulatorów) a za tyle można juz kupić nowe 2,3 KM w spaline,  a w cenie elektryka z akumulatorami masz już i 3,5 KM spalinowego który i tak będzie ważył mniej niż elektryk z akumulatorami



#6 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 10 luty 2016 - 11:32

Ale wiara pływa też 55/60 lbs i na 12v  bo nie raz pisali o tym....o bym chciał coś więcej....



#7 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1708 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 10 luty 2016 - 11:36

Pod prąd - powodzenia na 55-60lbs....akurat 100ah starczy na jakieś 400-500m a potem trzeba wpływać do miejsca wodowania i koniec wycieczki.
Zresztą i tak taniej wyjdzie lekko używana spalina

#8 OFFLINE   marek_moto

marek_moto

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów
  • LokalizacjaWloclawek
  • Imię:Marek

Napisano 10 luty 2016 - 11:57

Kolego powiem krótko poroniony pomysł,mieszkam nad Wisłą ( choć rzadko tam wędkuje) , Po namowie kolegi wypłynęliśmy   na elektryku ( 45lbs ) na zalew i żeby nie kolega z jachtu to byłoby z nami krucho  :lol: .Na Wisełkę   tylko spalina od 3,5 k w górę .


  • minecjusz lubi to

#9 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 10 luty 2016 - 12:18

o,k nie spieram się wcale! Nie da się to się nie da...



#10 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 10 luty 2016 - 12:21

Ale wiara pływa też 55/60 lbs i na 12v bo nie raz pisali o tym....o bym chciał coś więcej....


Próbowałem pływać na elektryku na rzece ze sporym uciągiem. Jak ma się dużo czasu i 2-3 duże akumulatory to można. Mi siadła psycha jak grzybiarze szukający grzybów szybciej poruszali się niż ja. Teraz elektrtkiem tylko koryguje spływ

Użytkownik jbk edytował ten post 10 luty 2016 - 12:22

  • minecjusz i thug lubią to

#11 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 10 luty 2016 - 12:23

Możesz ten pomysł całkowicie wykluczyć.
Walka gołej du.... z batem.
Zamontowałem na wędkarskim kajaku najmocniejszego ospiana 5.5 z prądem ok ale pod aku starczą na 1g i prędkości podła .
Kajak 1m szerokość 40kg wagi o łódce nie wspomnę.

A wspomnę nawet nie stała w nurcie zapięty na przodzie.

Użytkownik brig edytował ten post 10 luty 2016 - 12:27

  • marek_moto lubi to

#12 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 10 luty 2016 - 12:30

to wylicz sobie ile taką łódka popłyniesz na jeziorze podczas flauty, zmierz prędkość i teraz porównaj z tym:

Pod Warszawą prędkość Wisły przy niskim stanie wody wynosi 0,60 m/s, przy średnim stanie 1,45 m/s, w czasie wezbrania ponad 3 m/s - czyli w km/h to jest ok 2 km/h przy niskim stanie, do ponad 10km/h podczas wezbrania. Elektrykiem ciężko się osiąga ponad 10 km/h a pamiętaj, że to liczone dla warunków bezwietrznych.

Wszyscy CI piszą, że jest to ryzykowne, a CI co nie piszą to mogli spróbować pływać na elektryku i właśnie na piechotę wracają te 30 km bo nie mieli jak wrócić.

Jak chcesz przeprowadzić test samemu to weź dwie łodzie, jedną z elektrykiem a druga ze spaliną i spróbuj, tak aby ta ze spaliną asekurowałą



#13 OFFLINE   skorupa13

skorupa13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaKłobuck

Napisano 10 luty 2016 - 12:37

Pływałem elektrykiem po Odrze w okolicach ujścia Nysy .

Łódka około 70 kg plus dwie osoby , uciąg nie za duży i  elektryk 46 lbs pod prąd szedł bez najmniejszego problemu .

Oczywiście Odra w tych okolicach no nie Wisła, tama za tamą powoduje że uciąg jest niewielki , na  wszelki wypadek zaczynałem dniówkę płynąc w górę rzeki  :)


Użytkownik skorupa13 edytował ten post 10 luty 2016 - 12:40

  • antoni lubi to

#14 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 10 luty 2016 - 12:44

Czyli jednak da się......skoro 46 ibs dawał radę to 55/60 też powinien ,pewnie nie wszędzie ale jednak wiara pływa....muszę sam sprawdzić  jak to jest....to znaczy chyba  ;) sprawdzę..


Użytkownik amstaf358 edytował ten post 10 luty 2016 - 12:47


#15 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 luty 2016 - 12:45

Pływałem kiedyś po Narwi. Zrobiłem kilka kilometrów w jedną i drugą stronę. Dało się. Ale prąd na Narwi marny. 



#16 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 10 luty 2016 - 12:49

A ja napiszę tak:

W zeszłym sezonie w lipcu widziałem szaleńca na elektryku, który na Warcie próbował uprawiać sumowy trolling.

Jak to w lipcu, ja się dopiero rozkładałem ale już z daleka było widać, że chmurki mogą nas nie ominąć (burza)

Drę ryja do dziadka żeby uważał bo jest taka możliwość, że nas burza złapie.

Dziadek nawet się nie odezwał. Dopiero gdy zaczęło dmuchać i lać zaczął wołać o pomoc.

Ja ledwo zdążyłem się zwodować. Dziadek utknął na drugim brzegu Warty i sobie z niczym nie radził, fala, deszcz itp.

Sam zmokłem ale szybko podpłynąłem do dziadka i pomogłem mu wydostać się na brzeg, razem z całym majdanem.

Oczywiście jak to w lipcu. Burza przeszła po kilkunastu minutach i można było dalej łowić.

Dziadek już nie łowił, do kogoś zadzwonił, przyjechali i zgarnęli go z brzegu.

Nie wiem czy z tego wszystkiego nie zesrał się ze strachu...

 

Tak więc odradzam. Wiadomo, spalina też może nawalić ale to skrajne przypadki.



#17 OFFLINE   MarcysTorun

MarcysTorun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 10 luty 2016 - 13:00

Kiedyś z kolegą pływaliśmy pontonem z elektrykiem po wiśle, ale to pływanie polegało na dopłynięciu do przykosy, pływanie po niej i powrót, powroty były już wspomagane wiosłami, na takie pływanie moim zdaniem może być.



#18 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 10 luty 2016 - 15:31

Nie nazwałbym takiego zestawu pływaniem , raczej traktuj to jako dopłynięcie do danego miejsca - łowienie - powrót . Na ile Ci starczy aku to jest uzależnione od ciężaru łodzi i gratów + wędkarz i mocy aku . Przepłyniesz od 300 metrów do max kilometra . Najlepszym rozwiązaniem jest mały silnik spalinowy , będzie lżej i bezpieczniej . 



#19 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 10 luty 2016 - 15:53

Pływałem elektrykiem po Odrze w okolicach ujścia Nysy .

Łódka około 70 kg plus dwie osoby , uciąg nie za duży i  elektryk 46 lbs pod prąd szedł bez najmniejszego problemu .

Oczywiście Odra w tych okolicach no nie Wisła, tama za tamą powoduje że uciąg jest niewielki , na  wszelki wypadek zaczynałem dniówkę płynąc w górę rzeki  :)

 

Czyli jednak da się......skoro 46 ibs dawał radę to 55/60 też powinien ,pewnie nie wszędzie ale jednak wiara pływa....muszę sam sprawdzić  jak to jest....to znaczy chyba  ;) sprawdzę..

 

Kolego czytaj ze zrozumieniem. Kolega pływał pomiędzy tamami, czyli mniej więcej, jak po jakimś kanale o wolnym uciągu. Od Brzegu Dolnego w dół już nie masz żadnych tam i woda płynie dużo szybciej. Nie wyobrażam sobie pływania po takiej wodzie na elektryku...



#20 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 10 luty 2016 - 15:59

Napisałem ,cyt-,pewnie nie wszędzie ,ale jednak wiara pływa......






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych