Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Na elektryku po...rzece..


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
105 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   qmichalq

qmichalq

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • LokalizacjaŚwiecie
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Tuszyński

Napisano 22 wrzesień 2016 - 20:10

ja testowałem elektryka 55 lbs w 2 osoby na pychówce około 6m na Wiśle. Płynęło to jakoś pod prąd ale bardzo ciężko na hondzie 2,3 km było o niebo lepiej a na 5 km już da się w miarę normalnie przemieszczać w niedalekiej okolicy



#42 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4804 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 22 wrzesień 2016 - 21:19

Dzisiaj  WRESZCIE testowałem  mego Ellinga 310 cm z Osapianem 55/lbs na rzece Odra w okolicach Krosna Odrzańskiego ,dwie osoby plus sprzęt ,w trolu koło 3,5 km pod prąd na100 aku i ponton szedł bez problemu  w granicach 4 biegu...stan aku   pokazywał na koniec11,4  czyli da się, ,szybkosci dużej nie było ale do trolla nie jest  potrzebna ,...test uważam za UDANY... ;)

Wszystko super, dopóki chcesz cały czas trolować na jednej miejscówce. Gorzej jak będziesz chciał ją zmienić.



#43 OFFLINE   pan bubu 1

pan bubu 1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 23 wrzesień 2016 - 08:05

Ja dwa tygodnie temu( zachęcony ostatnią  wyprawą) tym razem   w 3 osoby ( ja + dwie kobiety) 3 metrowym pontonem pomykałem po Wiśle pod prąd.. Miny wędkarzy i innych ludzi bezcenne  :o  Przy leciutkim wietrzyku silnik 55 lbs spokojnie daje radę. Co prawda trzeba mieć zdrowy akumulator i za daleko się nie oddalać, bo z początkowego 12.8 V po zapięciu 5 biegu napięcie spada do 11,4  więc prądu trochę idzie. Oczywiście jest to pływanie czysto rekreacyjne, bez pośpiechu, a wędkę mam tak na wszelki wypadek :P . Taki właśnie jak na zdjęciu gdzie się dopływa na taką miejscówkę i grzechem by było jej nie obrzucać  :rolleyes:

Załączone pliki



#44 OFFLINE   Tusiorro

Tusiorro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaKoronowo
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 23 wrzesień 2016 - 09:24

Nie ma sie nad czym zastanawiac, poszukac jakiegos fajnego 4suwa o mocy 6km tohatsu,mercury,suzuki, za lekko ponad 3000pln I temat zalatwiony:)

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
  • ememiks lubi to

#45 OFFLINE   pan bubu 1

pan bubu 1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 23 wrzesień 2016 - 09:53

Rzeczą oczywistą jest, że nikt o zdrowych zmysłach nie będzie tachał akumulatorów i elektryka  nad rzekę jeśli ma spalinę na stanie, ale uwierz, że dla niektórych te ponad trzy tysiące złociszy, to nie jest taka prosta sprawa... Wątek jest o elektryku na rzece  - czy w ogóle takie połączenie daje radę. Daje !  Wymieniamy się tylko spostrzeżeniami na ten temat. Nikt nie twierdzi, że to świetny pomysł  ;)



#46 OFFLINE   zybi

zybi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 316 postów
  • LokalizacjaJedwabne
  • Imię:Zbigniew

Napisano 23 wrzesień 2016 - 12:41

Ha, ha. Spalina na pewno lepsza, ale jak nie ma możliwości pływania na spalinie to elektryk jest chyba jakimś rozwiązaniem no chyba, że zostaje wiosło i zdrowe mięśnie. Na Biebrzy np.tylko siłami natury, a przez kilka miesięcy za drobną opłatą  można też na elektryku.



#47 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 483 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 23 wrzesień 2016 - 14:04

Mam dwa aku setki więc nie obciązając ich nadmiernie w trollu na Odrze to jakieś 8 km  pod prąd  przy dobrej pogodzie a następnie swobodny spływ..z powrotem..wynik i tak przyzwoity jak na Odrę,i jeszcze jedno na tym elektryku udało nam się pdpłynąć blisko siedzącego na wysokim drzewie najprawdopodobniej orła Bielika ,para  tych ptaków własnie gniazduje w tym rejonie Krosna Odrzańskiego,szkoda że nie miałem tym razem lornetki.... :o



#48 OFFLINE   mateoce

mateoce

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • Lokalizacjamc
  • Imię:mc
  • Nazwisko:mc

Napisano 22 lipiec 2018 - 13:43

Ja dwa tygodnie temu( zachęcony ostatnią  wyprawą) tym razem   w 3 osoby ( ja + dwie kobiety) 3 metrowym pontonem pomykałem po Wiśle pod prąd.. Miny wędkarzy i innych ludzi bezcenne  :o  Przy leciutkim wietrzyku silnik 55 lbs spokojnie daje radę. Co prawda trzeba mieć zdrowy akumulator i za daleko się nie oddalać, bo z początkowego 12.8 V po zapięciu 5 biegu napięcie spada do 11,4  więc prądu trochę idzie.

czy jestes w stanie powiedziec mi jak ta rzeka płynęła szybko..? u mnie jest  np. ok max. 1m/s i nie wiem czy 55lbs starczy...? PS jak daleko popłynęłeś pod prąd? dzieki



#49 OFFLINE   mateoce

mateoce

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • Lokalizacjamc
  • Imię:mc
  • Nazwisko:mc

Napisano 23 lipiec 2018 - 12:41

czy ktoś jest w stanie określić "prąd" narwi i wisły (w lecie przy niskiej wodzie)?  /na zasadzie 1m/s  np/  Tak ogólnie powierzchniowo



#50 OFFLINE   Quent

Quent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Marcin

Napisano 23 lipiec 2018 - 14:06

Pływam po Odrze na wys. Gryfina na elektryku 70LBS z maxymizerem. Akumulator 100Ah. Oczywiście płynie się wolno bo ok 5kmph ale z taką prędkością robię jakieś 16km (8+8) i accu jeszcze ma zapas. Łódka 4,3m, 300kg + zwykle 3-4 osoby. 



#51 OFFLINE   TomFil

TomFil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Tomasz

Napisano 24 lipiec 2018 - 12:18

Ja pływam na spokojnie w trollu po Krakowskiej Wiśle,ale między stopniami wodnymi,głównie Tyniec-Dąbie.Uciąg wody jest bardzo mały,tak że na spokojnie robie ok 10 km pod prąd na aku 115ah(prawie nowy) i spowrotem mam drugi aku 80 ah.Cały czas trollinguje i da się spokojnie prawie cały dzień.Pod prąd lece na trójce a z powrotem z prądem na dwójce lub trójce.Na potwierdzenie są zdięcia sumów(jeden nawet ze Skawiny) na Jerkbait w dziale sumy 2018.Ponton 3 m i elektryk MotorGuide R3 bez maxa.Da się? da,ale pewnie tylko między tamami.W innych rejonach nie próbowałem np: w Niepołomicach ale pewnie było by ciężko a nawet nie możliwe. Prędkość idealna do trolla.

Użytkownik TomFil edytował ten post 24 lipiec 2018 - 12:29


#52 ONLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1357 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 24 lipiec 2018 - 13:42

Gość płynący kajakiem pod prąd rzekami, zrobił chyba Wołgę, Wisłę i właśnie skończył Odrę.
Mówi ze najgorsza Odra wiec i pewnie na elektryku było by mega ciężko. Prędkość wody dochodzi na zakrętach do 7km. A średnia to 3-5km/h.
Próbowałem kilka razy pontonem na wiosłach pod prąd. Środkiem jeszcze kawałek pójdzie ale przy tamach nie ma szans.

#53 OFFLINE   mateoce

mateoce

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • Lokalizacjamc
  • Imię:mc
  • Nazwisko:mc

Napisano 24 lipiec 2018 - 20:54

Pływam po Odrze na wys. Gryfina na elektryku 70LBS z maxymizerem. Akumulator 100Ah. Oczywiście płynie się wolno bo ok 5kmph ale z taką prędkością robię jakieś 16km (8+8) i accu jeszcze ma zapas. Łódka 4,3m, 300kg + zwykle 3-4 osoby. 

jak szybko ta rzeka płynie w tej konfiguracji (8km pod prąd to sporo sie wydaje elektrykiem -tyle że łodka a nie ponton)



#54 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5498 postów
  • Imię:adam

Napisano 24 lipiec 2018 - 21:13

Co to za aku ? Jakoś nie wierzę w te osiągi w podanej konfiguracji...

#55 OFFLINE   Quent

Quent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Marcin

Napisano 24 lipiec 2018 - 21:50

Toyama 100ah npcg.
Rzeka nie ma widocznie dużego prądu ale nie wiem jaki jest. Jak się płynie wolno to daje radę

--
Pozdr.
Q

#56 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4804 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 25 lipiec 2018 - 09:16

Duże znaczenie ma strategia. Wwybieranie trasy w miejscach gdzie uciąg jest wolniejszy, wykorzystanie prądów wstecznych. Tyle się dowiedziałem od dwóch ludków na łódce z elektrykiem na Wiśle. Zasięg okolo 10km pod prąd, z powrotem dryf.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

#57 OFFLINE   Quent

Quent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Marcin

Napisano 25 lipiec 2018 - 09:19

uciąg jest wolniejszy, wykorzystanie prądów wstecznych.

 

A skąd wiadomo gdzie jakie prądy? 



#58 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4804 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 25 lipiec 2018 - 10:04

Popływasz parę lat po Wiśle, to będziesz wiedział jak wygląda wartówka i gdzie ciągnie więcej a gdzie mniej. Kwestia doświadczenia.



#59 OFFLINE   Quent

Quent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Marcin

Napisano 25 lipiec 2018 - 10:14

Pływam po Odrze ale nie wiem jak niby miałbym nabrać doświadczenia odnośnie do prądów. Rzeka ma 200m szerokości, czasem jest cofka, wiatr wieje różnie i nie wiadomo co bardziej spowalnia/pomaga wiatr czy nurt :-)

Doświadczenie myślę dużo bardziej potrzebne jest w użytkowaniu silnika. Dobrze jest po czasie wiedzieć (pamiętać) jakie położenie manetki odpowiada jakiemu prądowi i prędkości. Dla silników z maxymizerem to nie takie oczywiste bo tam nie ma biegów, regulacja jest płynna. Jest taki moment w którym prędkość przyrasta dużo wolniej niż pobór prądu. Warto by mieć amperomierz na łodzi na stałe w jakimś zegarze i dodatkowo licznik amperogodzin ;-)



#60 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 25 lipiec 2018 - 11:36

A skąd wiadomo gdzie jakie prądy?


Na począktu polecam teorię, np. dokładne przeczytanie kiedyś popełnionej książki: "Wedkarstwo rzeczne Spinning" autorstwa: Marek Szymański
Są tam prosto opisane przewężenia, rafki itd. (czyli przyspieszenia nurtu), głębsze miejsca (czyli spowolnienie nurtu) itd. itp.
Później praktyka na wodzie