Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Drużno


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2214 odpowiedzi w tym temacie

#1581 OFFLINE   Wojtunio

Wojtunio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Wojciech

Napisano 16 wrzesień 2021 - 23:07

Do której godziny trzeba spłynąć ? 

 

jakub75, jakbyś mógł, to sprawdź i napisz poziom wody w bazie w sobotę. I oczywiście, czy coś się działo  ;)

https://hydro.imgw.p...12,true,false,0
https://komunikaty.t...rskie/stany-wod
Tutaj masz online stany.


  • Bartek_C lubi to

#1582 OFFLINE   Maciej86

Maciej86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaElbląg

Napisano 17 wrzesień 2021 - 08:01

Pany jak sytuacja w kanale gryzie coś ? Ps do kiedy te jeba@@@ wycieczkowce pływają ? XD

#1583 ONLINE   jakub75

jakub75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaOtrębusy
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:Kacprzak

Napisano 20 wrzesień 2021 - 08:52

Dwa dni łowienia, w sobotę z @Trociarz, w niedzielę z @Framuga (dzięki Panowie)!, w sumie sześć ryb na łódce, w większości króciaki (więc bez szału), natomiast trafiła się też sztuka 103 cm.

Mieliśmy wrażenie, że ochłodzenie dezaktywowało ryby, bo długie godziny bez kontaktu. Brania albo na wahadłówkę, albo na seledynową gumę. Można łowić nie tylko w kanale - aż byłem zaskoczony,

że we wrześniu było tyle fragmentów wolnej wody. Wczoraj woda bardziej przejrzysta niż w sobotę.

 

242332071_10158476608503862_599634298911



#1584 OFFLINE   Wojtunio

Wojtunio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Wojciech

Napisano 20 wrzesień 2021 - 12:00

Brawo :)


  • jakub75 lubi to

#1585 OFFLINE   szydłoś

szydłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • LokalizacjaBiebrzańska Kraina
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Sz.

Napisano 20 wrzesień 2021 - 20:26

Oby to że włodarze w końcu zrozumieli iż bez możliwości beretowanania szczupaków także będą mieli 100% obłożnie łodzi przyniesie wymierne efekty w najbliższych latach i Drużno wróci to stanu z przed 6-10 lat wstecz.....mam nadzieję. 



#1586 OFFLINE   SumTakZwanyOlimpijczyk

SumTakZwanyOlimpijczyk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaZa górami, za lasami

Napisano 20 wrzesień 2021 - 20:56

a ja myślę, że to nic nie da

dopóki będą rybacy, to jakiś no kill nic nie zmieni

rybak w trakcie dnia wyjmie z wody tyle, co wszyscy wędkarze w miesiąc



#1587 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 21 wrzesień 2021 - 14:09

W tym jeziorze jest multum szczupaka. Rybacy mogą łapać tylko białą rybę i nawet jak kłusują to na małą skalę. Na każdej wodzie są dni bez efektu, tu za to są dni gdy złapać można kilkadziesiąt sztuk. Problemem jest ogromna populacja japonki, ale to powinno dać szczupakom szybki przyrost i niestety brak zainteresowania naszymi przynętami.
  • szydłoś lubi to

#1588 OFFLINE   szydłoś

szydłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • LokalizacjaBiebrzańska Kraina
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Sz.

Napisano 21 wrzesień 2021 - 20:29

Kol. SumTakZwanyOlimpijczyk Rybacy już od dawna maja zakaz zabierania Szczupaka, a czy to robią to oddzielna kwestia.Ale sądzę że nie ryzykują wiele mając tyle innych gatunków tam. 

 

W tym jeziorze jest multum szczupaka. Rybacy mogą łapać tylko białą rybę i nawet jak kłusują to na małą skalę. Na każdej wodzie są dni bez efektu, tu za to są dni gdy złapać można kilkadziesiąt sztuk. Problemem jest ogromna populacja japonki, ale to powinno dać szczupakom szybki przyrost i niestety brak zainteresowania naszymi przynętami.

:)  tak zapytam tylko kiedy kolega tam pierwszy raz łowił w życiu?? Który to rok był? Na pewno porównując PL realia nadal jest tam zdrowa populacja szczupaka. Ale jak ktoś łowił tam w pierwszych 3-4 latach po udostępnieniu dla wędkarzy a teraz widzi WIELKĄ różnicę, i w ilości i w jakości. Wiadomo dzień dniu nie równy, ale kiedyś z jednego dosłownie kotwiczenia można było zdjąć 3-5-7 pajków 70-85 cm bo tak miałem nie raz. Ale w ostatnich latach chyba to nie do osiągnięcia? Ja już tam 2 sezony nie byłem ale ostatnie wypady jakie pamiętam to wyglądały tak że na 2-3 dni łowienia tam trafiał się jakiś rodzynek 85-100 cm ,ale brakowało ryb 65-80, brało czasami sporo ale takich około 60taków i mniejszych. Także @Matteoo szczupaka to tam było Multum tak w latach 2006 -2010 na pewno, i nigdzie nawet w Szwecji nie połowił byś tak jak tam wtedy. Teraz bym nad tym polemizował  ;) Choć to nadal woda o wielkich możliwościach , którą zawsze mam w pamięci.I do tegorocznego Sierpnia miałem z niej PB szczupaka od bodajże 2008  :D

 

PS. Teraz zauważyłem że Kolega z Elbląga to pewnie zna przesmyki od Raczek i Tyny ;) i łowił wcześniej jak można było hehe 


Użytkownik szydłoś edytował ten post 21 wrzesień 2021 - 20:31


#1589 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 21 wrzesień 2021 - 22:27

Nie wiem, ile lat łapię na Drużnie, nie pamietam. Różne lata tam mi się trafiały, ale np. W zeszłym roku mieliśmy jednego dnia na łodzi ponad 70 ryb. Na ostatnich zawodach w 2019 złapałem 13cie sztuk. Jednego dnia w tym samym roku popłyneliśmy na wodę z moją pewnością, że złapię rybę powyżej metra i padł 104. Przypadek to był chyba. Nie pływam na Drużno, nawet na 0, inaczej niż tylko z bazy na węglach. Gdy nie mam wykupionej łodzi łowię na innych akwenach które również bardzo lubię, a na których ryba powyżej metra da więcej attakcji. Życiową rybę też mam z innej wody. Liczę w tym roku na rybę 10kg plus a to w mojej historii będzie 10ta sztuka i nie złapię raczej tej ryby na Drużnie.
  • tomaszGD lubi to

#1590 OFFLINE   MC.om

MC.om

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:C

Napisano 29 wrzesień 2021 - 10:54

Witam :) Dzieje się coś w ostatnich dniach? 



#1591 OFFLINE   Kokot

Kokot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów

Napisano 29 wrzesień 2021 - 13:18

Zarezwowałem sobie własnie łodkę na cztery dni w październiku. Troche w ciemno bo nie wiadomo jak będzie z pogodą. Powiedźcie mi, jak wygląda tam sytuacja z wiatrem a konkretniej z falą na tym zbiorniku?

#1592 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 29 wrzesień 2021 - 14:32

Tam wieje prawie zawsze i dobrze, że wieje. Fale jak na płytkim zbiorniku dość krótkie ale wszystko do wytrzymania. Jak będzie mocniej wiało to Cię z bazy nie wypuszczą. Ryby są, zdarzają się całkiem niezłe, można nieźle połowić.

#1593 OFFLINE   Białek

Białek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • LokalizacjaPłońsk
  • Imię:Darek

Napisano 30 wrzesień 2021 - 08:32

http://jerkbait.pl/t...pisy/?p=2953992



#1594 OFFLINE   Kokot

Kokot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów

Napisano 01 październik 2021 - 23:48

Jeśli chodzi o sprawy techniczne, to czy przy takich małych głębokościach jest sens zabierać ze sobą echosondę?
I czy w łódkach w wypożyczalni są kotwice? Bo na filmikach nie widzę

#1595 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 02 październik 2021 - 05:12

Kotwic na łodziach nie ma, musisz mieć swoje. Co do echosondy, to ja nie używam, z uśmiechem patrzyłem na tych co z nią pływali. Jednak umiejętnie użytkowana może w pewnych przypadkach pomóc.

#1596 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 02 październik 2021 - 16:56

Echo tylko do temperatury.

Panowie, takie pytanie. Jak u Was z wynikami w kanale? Lowicie tam w ogóle? Przyznam, że na te kilka dobrych dniowek przerobionych na D. Ani razu nie miałem kontaktu.

Podobnie na ujściu tej rzeki na przeciwległym brzegu, głębsza woda, ale jakby zupełnie martwa.
  • Maciej86 lubi to

#1597 OFFLINE   Wojtunio

Wojtunio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Wojciech

Napisano 02 październik 2021 - 21:32

Echo tylko do temperatury.

Panowie, takie pytanie. Jak u Was z wynikami w kanale? Lowicie tam w ogóle? Przyznam, że na te kilka dobrych dniowek przerobionych na D. Ani razu nie miałem kontaktu.

Podobnie na ujściu tej rzeki na przeciwległym brzegu, głębsza woda, ale jakby zupełnie martwa.

W zeszłym roku sporo łowiłem w kanale i zawsze po kilka/kilkanaście sztuk wychodziło. W miejsu na przeciwko bazy też były ładne wyniki, tam złapałem oksa 40cm.


  • wojciiech i kmr1 lubią to

#1598 OFFLINE   Maciej86

Maciej86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaElbląg

Napisano 04 październik 2021 - 09:48

Jak ryba wejdzie w kanał to można fajnie połapać. W tamtym roku była świetna zabawa, no rozlewiskach cisza a a kanale Eldorado.
  • kmr1 lubi to

#1599 OFFLINE   eljotnes

eljotnes

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 04 październik 2021 - 10:43

Jak ryba wejdzie w kanał to można fajnie połapać. W tamtym roku była świetna zabawa, no rozlewiskach cisza a a kanale Eldorado.

ale ostatnie dwa dni cienizna, cos ok 7 łódek na wodzie i rzadko kto miał jakikolwiek kontakt z rybą /głownie okonek/ nie mówiąc o zaczepieniu czegokolwiek zarówno na płyciznach jak i na kanale, trzeba czekać ;)


  • Pablito86 lubi to

#1600 OFFLINE   Astral

Astral

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów

Napisano 04 październik 2021 - 11:25

W kanale lipa jedynie na płytkim coś można złowić




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych