Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Drużno


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2214 odpowiedzi w tym temacie

#1601 OFFLINE   MC.om

MC.om

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:C

Napisano 04 październik 2021 - 12:11

1-3.10 pływałem po Drużnie. Wyjechało mi 12 szczupaków w przedziale 65-85cm. Koledzy z łódki wyjęli po kilka sztuk. Były też spinki i niewcięte brania. W tym samym czasie dużo łódek zgłaszało brak kontaktu lub pojedyncze ryby. Obserwowałem jak pływają i na co łowią, a to moje wnioski:

 

1. Podpływanie na łowisko. Największym błędem było przepływanie łódką przez potencjalne łowisko. Pierwszego dnia przez kilka godzin nie mieliśmy efektu, ponieważ robiliśmy podobnie. W pewnym momencie zaczęliśmy robić napływy i zmienialiśmy stanowiska bez używania wioseł. Wystarczyło podnieść kotwicę i pozwolić łódce spłynąć o kilkanaście/kilkadziesiąt metrów. Jak wiadomo woda bardzo płytka, a w tym okresie ryby okazały się płochliwe.

 

2. Typowanie miejsc. Szczupaki siedziały w grążelach i nie wychodziły na odsłoniętą wodę. Trzeba było szukać obszaru zarośniętego, ale umożliwiającego łowienie. Dużo łódek kierowało się na blaty bez roślinności, na których łowiło się komfortowo i to był błąd. W tych dniach trzeba było rzeźbić w oczkach i prowadzić pomiędzy liśćmi.

 

3. Dobór przynęty. Pierwszy raz spotkałem się z tak wybrednymi rybami. Brania były na przynęty wielkości 12-15 cm w malowaniu srebrno-niebieskim, na bardzo lekkiej główce 2/3g. Nic innego nie dało kontaktu (3 osoby / 2,5 dnia łowienia). Na zestawach u innych wędkarzy widziałem w większości przynęty wielkości 8-10 cm.

 

4. Uzbrojenie przynęty. Część osób stosowała dozbrojki, co przy łowieniu w tak zarośniętym zbiorniku mija się z celem. My stosowaliśmy pojedyncze haki, dzięki czemu czepiało się mniej zaczepów i mogliśmy prowadzić przynętę z większą swobodą.

 

PS Jakby ktoś miał wolny termin weekendowy na koniec października/listopad to chętnie odkupię ;p 



#1602 OFFLINE   Maciej86

Maciej86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaElbląg

Napisano 04 październik 2021 - 14:25

Spizdzi je to się ruszą, na razie to tylko mieszanie wody.
  • tomaszGD lubi to

#1603 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 630 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 04 październik 2021 - 16:14

MC, nie wiem po co ten Twój tekst, jak do idiotów. Nikt o zdrowych zmysłach nie przepływa przez łowisko w którym za chwilę łowi. Mi w tych dniach brały z wolnej wody ale specyficznej, a to zostawiam sobie jakiej dokładnie i mi brały na przynęty tylko w rozmiarze 10cm i dziwnym kolorze. Wytypowałem go, gdy zobaczyłem spływ szczupaka i dosłownie kilkanaście rzutów pozwoliło mi wytypować przynętę na którą uderzył. W tej okolicy na tą przynęte wyszło jeszcze kilka ryb. Kolejna sprawa położyłem na wolnym dnie dużą przynetę, i tak kładłem co kilka metrów po ok 12m ale nadal daleko od łódki uderzenie i pajk, niezły. Co do zbrojenia, to fakt dziwią mnie na drużnie dozbrojki, ale nie dziwi mnie główka 3g, bo kto do małej przynęty na 40-50cm wody zakłada więcej? To już lepiej wrzucać kamienie, podobny efekt. No i na koniec, nie miałem kontaktu z rybami stosując przynęty z Twojego zakresu tj 12-15cm, ale to nie znaczy, że na takie by nie brały, wystarczy zmienić miejsce.

#1604 OFFLINE   MC.om

MC.om

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:C

Napisano 04 październik 2021 - 17:33

Matteoo, zwróciłem uwagę na kilka szczegółów, które robiły różnicę. Mam nadzieje, że pomogą osobom, które jadą tam pierwszy raz (tym razem było ich większość). Co do przynęt to wiadomo, że to się zmienia i nie jest regułą. Cały czas trzeba kombinować. Gdyby jednak wszystkie te punkty były takie oczywiste to wyniki na łodziach byłyby inne. W trakcie 3 dni najwyższy wynik o którym się dowiedziałem to 3 szczupaki na łódkę, u nas było średnio 10 szt. 

 

Z tego co zauważyłem to na Drużno przyjeżdżają nie tylko wyjadacze, ale też sporo amatorów. Każdy, kto ma jechać na tę wodę pierwszy raz robi jakiś research, a ten wątek dostarcza dużo ciekawych informacji. Może ten tekst jak dla idiotów pomoże komuś zrobić lepszy wynik. Chociażby przez przypomnienie kilku podstaw ;)


Użytkownik MC.om edytował ten post 04 październik 2021 - 17:40


#1605 OFFLINE   Pablito86

Pablito86

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 październik 2021 - 19:02

MC.com bardzie dziękuję za pomocne posty, mi się akurat przydadzą. Matteoo, wychodzi na to, że wg. Ciebie jestem idiotą, ale jeżeli tylko wpisy MC zmotywowały Cię do napisania swojej perspektywy to i tak cel został osiągnięty i mam szerszy obraz.

#1606 OFFLINE   Kokot

Kokot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów

Napisano 04 październik 2021 - 19:51

A ja bardzo dziekuję za info. Bo w poniedziałek pierwszy raz będę na drużnie i każda rada się przyda. Mam łódkę na cztery dni więc będzie czas testować. Przynajmniej wiem co mniej więcej mam spakować.
  • szydłoś i xmataxx lubią to

#1607 OFFLINE   golenia

golenia

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaBiskupiec
  • Imię:Przemek

Napisano 04 październik 2021 - 20:21

Reserch - jakoś te słowo mi kompletnie nie pasuje do wędkarstwa. Jeszcze brakuje analiz, wykresów,wniosków,itp.. Czytam ten wątek i widzę, że dużo osób chce iść na łatwiznę, pierwszy raz jedziecie na ryby? Naprawdę sami sobie nie poradzicie?Gdzie jest przyjemność z samodzielnego rozpracowania wody i złowienia ryby? 

Chcecie na starcie wszystkie informacje - mapy,nazwy miejscówek, przynęty, główki,dozbroki...ja tego nie kumam, nie mój świat.

 

1. Podpływanie na łowisko. Największym błędem było przepływanie łódką przez potencjalne łowisko -  :clappinghands:  :clappinghands:  :clappinghands:  :clappinghands:  :clappinghands:  :clappinghands:  woowwww  :lol:  :lol:  :lol: 

 

POWODZENIA i dobrej zabawy


  • Gadget lubi to

#1608 OFFLINE   barsliw

barsliw

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartłomiej
  • Nazwisko:Śliwinski

Napisano 04 październik 2021 - 20:43

Reserch - jakoś te słowo mi kompletnie nie pasuje do wędkarstwa. Jeszcze brakuje analiz, wykresów,wniosków,itp.. Czytam ten wątek i widzę, że dużo osób chce iść na łatwiznę, pierwszy raz jedziecie na ryby? Naprawdę sami sobie nie poradzicie?Gdzie jest przyjemność z samodzielnego rozpracowania wody i złowienia ryby?
Chcecie na starcie wszystkie informacje - mapy,nazwy miejscówek, przynęty, główki,dozbroki...ja tego nie kumam, nie mój świat.

1. Podpływanie na łowisko. Największym błędem było przepływanie łódką przez potencjalne łowisko - :clappinghands: :clappinghands: :clappinghands: :clappinghands: :clappinghands: :clappinghands: woowwww :lol: :lol: :lol:

POWODZENIA i dobrej zabawy

Większość ludzi jedzie na takie Drużno na jeden, gora dwa dni. Chcą podnieść swoje szanse na kontakt z ryba. Wcale się nie dziwie, ze chcą przyjechać przygotowani, przynajmniej teoretycznie.
Co innego spędzać nad taka wodą co drugi dzień a co innego jeden weekend w roku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1609 OFFLINE   golenia

golenia

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaBiskupiec
  • Imię:Przemek

Napisano 04 październik 2021 - 20:49

Spokojnie,jak nie w tym roku,to złowisz w przyszłym. To jest woda jak każda inna
  • Gadget lubi to

#1610 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 630 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 04 październik 2021 - 21:03

Nie uważam tu nikogo za idiotę. Zresztą pierwsze zdanie to jak Mediamarkt... , ale do sedna. Na Drużnie jedni będą pływać tydzień i nic nie upolują, a innym wystarczą 2-3 godziny by namierzyć ryby. Ostatni weekend nie był dobry, woda mocno spadła i wiele rejonów jest prawie niedostępnych. Tu żeby dobrze połowić, trzeba troszkę się zmęczyć, szczególnie o tej porze roku. To jest świetna woda, ale w okolicach nie są wcale gorsze. Fakt, że jak Drużno odpali to i powyżej 20tu na osobę można tu złowić i każdy na taki dzień czeka.
  • Wojtunio lubi to

#1611 OFFLINE   Maciej86

Maciej86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaElbląg

Napisano 06 październik 2021 - 08:59

Też myślę że dobrze, ze chłop pomaga,nikt tu nie chce pomocy typu "rzuć tam tam biorą", tylko jakieś wskazówki, przecież po to jest te forum. A co do tekstu typu "przyjemność samodzielnego rozpracowania łowiska" z taką dostępnością terminów w najlepszym okresie to chyba życia nie starczy na rozpracowanie. Każdy wie że Eldorado zaczyna się na drugiej części zbiornika a ile osób ma ta termin wykupiony ? Ps pomagajcie dalej, dzielcie się spostrzeżeniami to każdy coś połowi i każdy będzie zadowolony. Pozdrawiam

Użytkownik Maciej86 edytował ten post 06 październik 2021 - 09:00


#1612 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 06 październik 2021 - 11:47

Nie uważam tu nikogo za idiotę. Zresztą pierwsze zdanie to jak Mediamarkt... , ale do sedna. Na Drużnie jedni będą pływać tydzień i nic nie upolują, a innym wystarczą 2-3 godziny by namierzyć ryby. Ostatni weekend nie był dobry, woda mocno spadła i wiele rejonów jest prawie niedostępnych. Tu żeby dobrze połowić, trzeba troszkę się zmęczyć, szczególnie o tej porze roku. To jest świetna woda, ale w okolicach nie są wcale gorsze. Fakt, że jak Drużno odpali to i powyżej 20tu na osobę można tu złowić i każdy na taki dzień czeka.

W 2-3 godziny,na nowej dużej wodzie to na ryby mozna co najwyżej trafic a nie je namierzyć.

Kolega napisał konkretny merytoryczny post który może(nie musi)byc pomocny ale postarał się podzielić swoimi doswiadczeniami.W odpowiedzi  zaraz dostaje post o tekście dla idiotów.Odechciewa się nawet czytać to forum,co dopiero pisać.



#1613 OFFLINE   Kokot

Kokot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów

Napisano 07 październik 2021 - 20:20

W jakich godzinach jest czynna stanica?

#1614 OFFLINE   rybarak

rybarak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów

Napisano 07 październik 2021 - 21:24

7 - 16.30

Użytkownik rybarak edytował ten post 07 październik 2021 - 21:26


#1615 OFFLINE   Kokot

Kokot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów

Napisano 12 październik 2021 - 19:12

Dwa dni na drużnie i lipa straszna. Jeden spad i jedno branie;)
Przynęty małe i duże, gumy, jerki i błystki.
Rozlewisko i kanał;(
Co poradzicie?

#1616 OFFLINE   kmr1

kmr1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaBug i okolice
  • Imię:Krzysztof

Napisano 12 październik 2021 - 19:16

Próbować do skutku

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka

#1617 OFFLINE   Kokot

Kokot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów

Napisano 12 październik 2021 - 19:25

Mam jeszcze dwa dni łowienia.
Czy w kanale stosujecie większe obciążenie?

#1618 OFFLINE   kmr1

kmr1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaBug i okolice
  • Imię:Krzysztof

Napisano 12 październik 2021 - 19:29

Ja niestety nie mam terminu, ale obciążenie dobierał bym do głębokości i ewentualnie obecności lub braku drobnicy, fazy księżyca i godziny spożycia ostatniego posiłku

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka

#1619 OFFLINE   kmr1

kmr1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaBug i okolice
  • Imię:Krzysztof

Napisano 12 październik 2021 - 19:30

Kombinuj, zmieniaj, jedyna rada.

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka

#1620 OFFLINE   Wojtunio

Wojtunio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Wojciech

Napisano 13 październik 2021 - 13:25

Byłem w niedzielę i też słabo :) za ciepło jeszcze.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych