Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Fenwick


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1744 odpowiedzi w tym temacie

#361 OFFLINE   ryba7

ryba7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 01 grudzień 2012 - 18:10

@guma jaki kołowrtek używasz do tego kija? (chodzi mi o ciężar)

#362 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 01 grudzień 2012 - 18:23

Janusz ciesze się, że mogłem pomóc :)

grzegorzw1990 Ja nie umiałbym jerkować itp. kijem 2,6m. Kijem 2m spokojnie i bardzo daleko poślesz slidera czy fatso, bez problemu.

#363 OFFLINE   guma

guma

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów
  • LokalizacjaPrzemyśl

Napisano 01 grudzień 2012 - 19:36

@guma jaki kołowrtek używasz do tego kija? (chodzi mi o ciężar)


Kołowrotek jaki używam to Ryobi Zauber 2000 waga 280gr. wydaje się optymalny ( używam go również do wędki na klenie ) , natomiast kolega z forum @damien79 który również używa River Runnera do 9 gr. przesiadł się na Shimano Nexave 2500
Kołowrotek można dobrać według własnego uznania ponieważ nie ma wpływu na wyważenie kija ponieważ sam waży aż 90 gr. :D :rolleyes: natomiast polecam do wymienionej wędki zastosowanie plecionki Berkleya Nanofil 0,08 mm lub 0,10 mm naprawdę warto .

#364 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 01 grudzień 2012 - 20:04

Ryba 7-.Ja dzisiaj na pierwszej próbie do river runnera założyłm koł. Shimano Striadik 1000,o wadze 240g.Ale tak jak pisze kol. guma kołowrotek można dobrać według wł.uznania ponieważ nie ma wpływu na wyważenia kija.Z tym stwierdzeniem się zgodzić nie mogę,bo z ciężarkiem 240g(tyle co Striadik) kijek jeci na ,,twarz",natomiast przy wadze ok.280g-wyważenie jest idealne.

#365 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 01 grudzień 2012 - 20:35

Ja nie mam problemów z wyważeniem w spinnach, bo trzymam kij wysoko - tak żeby był właśnie wyważony :) Nie dotykam stopki kręciołka. Pozdrawiam

#366 OFFLINE   tiguss

tiguss

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 01 grudzień 2012 - 20:59

No właśnie uprzedziłeś mnie @wobler z odpowiedzią. Co tu wyważać przy kiju około 2m i wadze niespełna 90gr. Ja mam podpięty kołowrotek o wadze 195gr i obojętnie jak trzymam stopkę, czy pomiędzy palcami, czy też wyżej dłoń (nad kołowrotkiem), w żaden sposób nie czuję dyskomfortu. Mój zestaw waży w sumie 285gr - i to jest dla mnie komfort w łowieniu.
  • zibbi lubi to

#367 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 01 grudzień 2012 - 21:23

Ja nawet ciężkie spinny trzymam nad kołowrotkiem :)

#368 OFFLINE   Soniacz

Soniacz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaKorsze
  • Imię:Marcin

Napisano 07 grudzień 2012 - 08:03

Pod tego fenwicka GS70M-MF-2, 7-21 g (kij mam dopiero zamiar kupić) kręcioł Spro Red Arc 10400 (taki posiadam) będzie pasował czy lepiej uzbroić w coś lżejszego w sumie kijek ma służyć pod szczupaki. I mam jeszcze pytanie ją plećkę kupić, żeby to wszystko jakoś współgrało.
I mam takie pytanie dodatkowe co znaczy Mod/fast w tym kiju?

Użytkownik Soniacz edytował ten post 07 grudzień 2012 - 08:04


#369 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 07 grudzień 2012 - 10:24

Widziałem, że są już podlodówki Fenwicka w sklepach. Macał ktoś? Strasznie ciekawy jestem jak wypadają - lód tuż tuż.... jeśli nie już ;)

#370 OFFLINE   MrozikEl

MrozikEl

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaElbląg

Napisano 08 grudzień 2012 - 09:24

Witajcie. Jakby nie sprawiło problemu poproszę o pomoc osoby, które używają wędek Fenwick na pstrągi. Wybrałem z oferty 2 modele, które myśle sprostają moim oczekiwaniom (HMX-S862XL-M lub HMX-S862L-MF). Jak ktoś używa którąś wędeczkę - proszę o opinie, a może macie jakieś inne propozycje:)

#371 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 08 grudzień 2012 - 14:57

Podepne sie pod temat.Wedka na klenie mhx nowosc na rok 2013 wedka 2.9 2-18gr 4-6 lb oraz 2.6 2-10gr 4-10lb.Nie kumam dlaczego wedka o wyzszym cw jest opisana 2-6lb a o prawie dwukrotnie nizszym tj 10gr opisana 4-10lb.Kto lowi wedkami fenwick klenie?? Nie interesuje mnie model HMX-S862L-MF poniewaz to szybka i zbyt mocna (4-15lb)wedka bardziej na pstraga.Rozmawialem z jednym uzytkownikiem tej wedki

HMXS96L-2-MF

i mowil ze mimo opisu cw 7-18gr to bardziej 4-15 gr co by sie zgadzalo z linka 4-10lb.Pozatym wedki hmx sa jakos dziwnie opisane.Wedka 2.74 7-18gr 4-10lb wazy 168gr a 2.9 7-8gr 4-10lb wazy 155 gr.O ile roznia sie moca i akcja w jednej fast w drugiej mod/fast , medium med/light bo w zasadzie juz dludosc wedki zmienia jej charakterystyke to co jest z ta ich waga??

Użytkownik grunwald1980 edytował ten post 08 grudzień 2012 - 15:13


#372 OFFLINE   amalker

amalker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 10 grudzień 2012 - 13:05

Witajcie, w oczekiwaniu na nowy sezon, rozpoczynam poszukiwania castingu do lekkiego łowienia (okoń, sandacz na lekko) posiadam Fenwicka HMG
GT 66M-F/ 1,98m/ 1 skład/Fast/ Medium 8-20/ c.w. 7 - 25 uważam, że to świetny kij i jego dolna granica oscyluje w okolicach 10 gram, a chciałbym czasem połowić lżej, zastanawiam się nad 2 kijami (niestety z serii HMG nic lżejszego nie ma):
z serii Ellite
ESMC610M-F/ 2,08 m/ 1 skład/ Fast/ Medium 8-14/ c.w. 3 - 18
(zacięcie sandacza na takim kiju jest możliwe, nie jest za delikatny?)
lub
ESMC63M-MF / 1,90 m/ 1 skład / Mod Fast/ Medium 8-14/ c. w. 7 - 18

ewentualnie AETOS
A661MFC/ 1,98 m/ 1 skład/ Fast/Medium 8-14/ c.w. 7 - 18

Proszę Was bardzo o sugestie i uwagi, ewentualnie inne propozycje...

#373 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 11 grudzień 2012 - 19:29

smallmouth do 18g nie jest za delikatny i spokojnie zatnie sandacza, ja lowie sandacze na lekko elite tech do 18g i daję radę spokojnie

#374 OFFLINE   wodnik szuwarek

wodnik szuwarek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 13 grudzień 2012 - 22:51

Witam
Może coś pomoge bo kilka kijków fenwicka mam. Soniacz:) kijek fajny z łódeczki pod szczupłego sie sprawdzi na sandała troszke za wolny co do kołowrotka to spoko da rade. Ja mam pena slammera 260 (jeszcze chyba cięższy) na początku troichę ciężkawo bo kijek lekki, ale sie przyzwyczaiłem. Nawinięte mam powerpro 16 i w zupełności mi wystarcza berkleja i mistrala nie kupuj przegrubione i sztywne a powerfisch...daleko i daleko za resztą.
Amalker chętnie też bym coś pomógł ale mam same 2 składy, więc jak cie interesuje jakieś info to wal na priw

#375 OFFLINE   Soniacz

Soniacz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaKorsze
  • Imię:Marcin

Napisano 15 grudzień 2012 - 09:18

Ostatnio byłem w sklepie pomacać GS70M-MF-2, 7-21g i co mnie najbardziej zdziwiło to jego lekkość, na początku uważałem, że jest bardzo delikatny, ale jak sprzedawca prawie się na nim uwiesił, to widziałem ten zapas mocy. I jestem już przekonany jakim kijem będę łapał od 1 maja :)
Dziękuję Wszystkim za opinie wszelką pomoc przy doborze kija :)

#376 OFFLINE   guma

guma

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów
  • LokalizacjaPrzemyśl

Napisano 15 grudzień 2012 - 21:08

Ostatnio byłem w sklepie pomacać GS70M-MF-2, 7-21g i co mnie najbardziej zdziwiło to jego lekkość, na początku uważałem, że jest bardzo delikatny, ale jak sprzedawca prawie się na nim uwiesił, to widziałem ten zapas mocy. I jestem już przekonany jakim kijem będę łapał od 1 maja :)
Dziękuję Wszystkim za opinie wszelką pomoc przy doborze kija :)

 mam taki kijek i zgadzam się z Tobą że jest delikatny a jednocześnie z dużym zapasem mocy , przeczytałem gdzieś że "... Fajnie pracuje z gumami na główkach 20-35g, Sliderami i Fatso 7-10,wachadłówki i obrotówki. Po prostu taki uniwersał na łódkę..." zgadzam się z tym również  sam widziałem jak kolega łowił takim kijem sliderami i fasto , oczywiście nie jest do tego stworzony, ale pokazuje tym samym  że przy odrobinie wprawy można zarzucić nawet tak dużą przynętą czego nie polecam!!!. Komfortowo łowiło mi się natomiast obrotówkami i wahadłówkami oraz gumami  6 calowymi na główce 20 gramowej ( nie mam większych) ,jeżeli chodzi o to jak zachowuje się pod rybą ( szczupakiem ) to nie pomogę ponieważ w tym roku nie przekroczyłem 60 cm :angry:  :wacko:

Polecam jako kij na szczupaka połączony z plecionką.



#377 OFFLINE   Soniacz

Soniacz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaKorsze
  • Imię:Marcin

Napisano 16 grudzień 2012 - 12:23

Wydaje mi się, że sliderami 7 cm (21g) spokojnie dam radę co do fasto to chyba trochę za ciężkie mogą być. Czyli teraz czekam na kaskę i na święta lub w styczniu będzie kijek stał i czekał na otwarcie sezonu :)



#378 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 16 grudzień 2012 - 15:07

Kij HMG 7-21 bez problemu pociągnie Fatso i Slider 10F, wiem bo sprawdzałem. Trzeba delikatnie się obchodzić, ale bez obaw o uszkodzenie kija.



#379 OFFLINE   spiningista

spiningista

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaNoord Brabant/Holandia
  • Imię:Irek

Napisano 17 grudzień 2012 - 11:50

Szukam wędki Fenwicka do jerków 20-60g (Salmo Slider 10s, Fatso 10s, Sweeper 14, Jack, Strike Pro Buster Jerk II oraz Sebile Acast, Koolie i Magic Swimmer), pod multiplikator Abu Revo SX.

 

Polecono mi trzy modele:

Fenwick ELITE TECH Smallmouth ESMC69MH-F
Fenwick HMG GT70MH-F
Fenwick HMG GT66MH-MF

 

Którą wybrać? Zależy mi najbardziej na tym aby wędka nie gubiła ryb tak jak to bywa używając sztywnych jerkówek. Czy którąś z powyższych modeli da się również poprowadzić gumę? Może znacie coś innego, alternatywnego?



#380 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 17 grudzień 2012 - 14:38

ESMC69MH-F

to jest ten do 1oz? Jak tak to ja go mam. Łowię do Sliderów i Fatso 10 max. Nie gubi ryb, nie jest pałowaty, nada się nawet to gum. Na filmie kijek w akcji 4" Relax + kilka gram główka:

 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych