Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kij sandaczowy... budżetowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
294 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 07 kwiecień 2007 - 20:47

Mam w planach na ten sezon połowić sandacze na casting.Łowisko to jezioro w którym z reguły łowi się na głębokości około 5 do nawet 14 metrów. Przynęty ?? Do tej pory łowiłem na gumy z główkami od 10 - 30 gr i koguty w podobnych gramaturach. Ale to był spining a z castingiem przy sandaczowaniu nie mam żadnych doświadczeń. Kaski nie mam za dużo więc coś do góra 200 zł. Zastanaiwałem się nad perseusem może się nada ??

#2 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 07 kwiecień 2007 - 21:29

Mam w planach na ten sezon połowić sandacze na casting.Łowisko to jezioro w którym z reguły łowi się na głębokości około 5 do nawet 14 metrów. Przynęty ?? Do tej pory łowiłem na gumy z główkami od 10 - 30 gr i koguty w podobnych gramaturach. Ale to był spining a z castingiem przy sandaczowaniu nie mam żadnych doświadczeń. Kaski nie mam za dużo więc coś do góra 200 zł. Zastanaiwałem się nad perseusem może się nada ??


Witaj Zamker

Na myśl przychodzą mi dwie propozycje, Pierwsza tańsza, to jakiś kij jerkowy do 60g o długości do 1,98 cm. Myślę,z e każda popularna jerkówka przyzwoitej jakosci pozwoli na agresywne skakanie gumą po dnie. Trochę bardziej wyrafinowany kij na sandacze to moze
TRC66MHF :unsure: :unsure:

pozd JW

#3 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 07 kwiecień 2007 - 22:08

No i pasowałby ino troszke drożej niż moje możliwości. :wacko: Hmmm do sandaczy jeszcze odrobinę czasu jest może się coś trafi niedrogo z drugiej ręki.

#4 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 08 kwiecień 2007 - 12:31

Ale ogólnie to jest jakaś seria , model kiji jakiegoś producenta deklarowana do połowu tej ryby.?? Czy poprostu trzeba pomacać i ocenić organoleptycznie biorąc pod uwagę swoje preferencje że się nada albo nie.??

#5 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3656 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 08 kwiecień 2007 - 12:44

Ja osobiście nie znam kija deklarowanego na sandacza pod casting. Ale sądze że @Jerzy ma racje, każdy kijek jerkowy między 40-60g powinien sie nadać. Pamiętaj o jednym, krótszym kijkiem łatwiej jest prowadzić koguta ale niech ten kijek na jakąś akcje, a nie kołek od szczotki :lol:

#6 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3656 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 08 kwiecień 2007 - 12:52

Miałem Perseusze w ręku, dwuch moich kolegów kupiło sobie te do 25g. Ty potrzebujesz mocniejszy, ten do 35g jest całkiem całkiem ale jeśli już to bierz jednoczęściowy, zdecydowanie ładniejszą ma akcje i jeśli używasz przynęt do 30g to on Ci wystarczy. Jeśli będziesz stosował cięższe przynęty to szukaj mocniejszego.

#7 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 08 kwiecień 2007 - 16:49

ja tam narazie zaczynam ale perseus do 35 gr jest ok B) i mimo to,że na początku chciałem go sprzedać to teraz jestem odmiennego zdania i zostaje ze mną :mellow:

#8 OFFLINE   -YAN-

-YAN-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • LokalizacjaPruszków

Napisano 08 kwiecień 2007 - 18:31

Mój zestaw z jesieni to Team Dragon 185 cm 30-70g. oraz Shimano Cardiff 201A . Gumy i koguty 20-30 g prawidłowa praca kija .
Jans

#9 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 08 kwiecień 2007 - 18:34

Mój zestaw z jesieni to Team Dragon 185 cm 30-70g. oraz Shimano Cardiff 201A . Gumy i koguty 20-30 g prawidłowa praca kija .
Jans


No dokładnie takiego kija na allegro oglądałem. W sumie potwierdza się to co podpowiedział @Jerzy i chyba trzeba będzie dozbierać kaskę.

#10 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 postów

Napisano 08 kwiecień 2007 - 19:40

Ja osobiście nie znam kija deklarowanego na sandacza pod casting. Ale sądze że @Jerzy ma racje, każdy kijek jerkowy między 40-60g powinien sie nadać. Pamiętaj o jednym, krótszym kijkiem łatwiej jest prowadzić koguta ale niech ten kijek na jakąś akcje, a nie kołek od szczotki :lol:


A po co ? :wacko:

#11 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3656 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 08 kwiecień 2007 - 19:44

Co po co ??????????

#12 OFFLINE   Tadek

Tadek

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 kwiecień 2007 - 20:06

Moje zdamie jest takie, że kij do 60 g jest za mocny. Lubię łowić sandacze zdecydowanie lżej. Na łowisku do 10m łowię na głowy 12 - 14g. Do 14m głowy 16 - 18g. Kij do 30g jak dla mnie jest za ciężki. Przy takim nie wyczuję przynajmniej połowy brań. Moja rada: im lżej tym dokładniej i lepiej. Chyba, że każde branie to sandał a nie sandacz. No ale ja takich brań mam bardzo mało i może jestem w błędzie. Łowię koło Wawy na Zalewie Zegrzyńskim na kij do 15g i większość brań, nawet dużych ryb, jest niewyczuwalna na kiju. Tylko delkatne drgnięcie szczytówki i zacięcie na czuja pozwala na wyjęcie, od czasu do czasu, godziwej ryby. Przy czym zaznaczam, że na ZZ uciąg wody jest słaby.

#13 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 postów

Napisano 08 kwiecień 2007 - 20:14

Co po co ??????????


Po co przy kiju sandaczowym akcja?

#14 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3656 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 08 kwiecień 2007 - 20:18

@Tadku widzisz do lowienia kogutem musi byc mocny kij, nie koniecznie 60g, ale minimum 40g było by ok. Dlaczego? A dlatego ze przewaznie uzywa sie ciezkich kogutów. Tu wazne zeby szybko i krotko poderwac go z dna, zeby nastepnie walnąl w nie wzbijajac tumanek mułu. Gdybys uzył kijka do 15g i koguta 40g to albo lamiesz kij, albo nie dasz rady raptownie poderwac przynety. Oczywiście branie na kiju czuje sie rzadko (chyba ze walnie z impetem w wabik) czesciej widac to na zylce, plecionce, ktora powinno sie uwaznie ogladac...


  • grizzli lubi to

#15 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3656 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 08 kwiecień 2007 - 20:21

A po to drogi kolego, ze lowienie kijem od szczotki nie sprawia przyjemnosci. Kij sandaczowy moim zdaniem (nie musisz sie ze mna zgadzac) powinien byc na tyle mocny zeby oderwac zdecydowanie przynete od dna, ale na tyle elastyczny zeby amortyzowac zrywy zacietej ryby, bo najczesciej lowimy na plecionki.
  • perchmajster lubi to

#16 OFFLINE   Tadek

Tadek

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 kwiecień 2007 - 20:23

Ok, zgadzam się, ale ja nie łowię takimi ciężkimi koguciskami. Po prostu nie widzę takiej potrzeby. Ale jak ktoś chce to polecam.....

#17 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3656 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 08 kwiecień 2007 - 20:25

Nie musisz łowić ciezkimi, ale to tym bardziej Twoj kij powinien miec jakas akcje. Zreszta kazdy lowi jak lubi :D

#18 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 postów

Napisano 08 kwiecień 2007 - 20:33

Zaprzeczasz sobie w kolejnych postach ... aby skutecznie oderwac przynete od dna potrzebny jest kij od szczotki ... sandacza sie nie amortyzuje , sztuka do 3kg nie ma prawa wybrac nawet metra linki ... a dlaczego? Sandacz to berdzo wrażliwa ryba , i nalezy ją szybko wyjąc by miała szanse na przeżycie ... a często czytam opisy jak ktoś holowal sandacza godzine , toż to trup wychodzi z wody .... ale po tym co piszesz widze ,że używasz sprzętu mocnego i to jest ok... chyba źle odebrałem Twoje pojęcie akcji ... natomiast kolega któr łowi na 15gramowe wedzisko na 14metrach... jest dla mnie mistrzem świata ja bym nie potrafił i chyba nikt kogo znam :):):D
  • Alexspin lubi to

#19 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 postów

Napisano 08 kwiecień 2007 - 20:34

Nie musisz łowić ciezkimi, ale to tym bardziej Twoj kij powinien miec jakas akcje. Zreszta kazdy lowi jak lubi :D


i to stwierdzenie jaest jak najbardziej na miejscu :mellow: ... powinno być podsumowaniem dyskusji..

#20 OFFLINE   Tadek

Tadek

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 kwiecień 2007 - 20:38

Oczywiście masz rację. Dlatego takie pytania jak na początku, są trochę, jakby to powiedzieć, kłopotliwe. To poporostu trzeba przetestować i podjąć decyzję. Ja też testowałem, bywałem często bez ryby. W końcu znalazłem to co mi odpowiada i na co łowię skutecznie, takie jest moje zdanie, nie wszyscy muszą mieć takie same.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych