Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kij sandaczowy... budżetowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
294 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3682 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 08 kwiecień 2007 - 20:39

No wlasnie pojecie akcji kija dla kazdej osoby bedzie różne. Masz racje ze trzeba sandała szybko windowac ale pamietaj o tym ze czesto zahacza sie za podniebienie, wlasnie po to ma byc akcja zeby przy takim zapieciu nie wyprostowal haka. Mi sie to juz kiedys zdazylo (mialem wlasnie taki kij od szczotki, zerowe ugiecie pod 8 kg sandalem :lol: ) mimo ze kolowrotek plecionki troche oddal.

#22 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 08 kwiecień 2007 - 20:45

Ja doświadczenia w kogutach nie mam, ale ostatnio zacząłem łowić premierem do 1oz, 6stóp. 15 mannsa na 35g główce zarzuca, podrywa no robi wszystko ok. Do tego curado 101 i 20lbplecionka. Jest to chybba najlepiej spasowany zestaw jaki mam - mozna od 8percha do 12 slidera (ale to już delikatnie). Jak czytałem o łowieniu sandaczy na koguty to powinien być ok. Kij pięknie chodzi pod obciążeniem - hol 70 to duża frajda, a ma na tyle pałera że dzieje się wszystko dość szybko.

#23 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 08 kwiecień 2007 - 20:46

Zaprzeczasz sobie w kolejnych postach ... aby skutecznie oderwac przynete od dna potrzebny jest kij od szczotki ... sandacza sie nie amortyzuje , sztuka do 3kg nie ma prawa wybrac nawet metra linki ... a dlaczego? Sandacz to berdzo wrażliwa ryba , i nalezy ją szybko wyjąc by miała szanse na przeżycie ... a często czytam opisy jak ktoś holowal sandacza godzine , toż to trup wychodzi z wody .... ale po tym co piszesz widze ,że używasz sprzętu mocnego i to jest ok... chyba źle odebrałem Twoje pojęcie akcji ... natomiast kolega któr łowi na 15gramowe wedzisko na 14metrach... jest dla mnie mistrzem świata ja bym nie potrafił i chyba nikt kogo znam :):):D


Do tej pory łowiłem spiningiem konger maxim cw do 40 gr. Kij ten pozwalał skakać mając cały czas pełną kontrolę spokojnie kogutem 35-45 gr.Ryba do 3 kg wychodziła dosłownie w pół minuty z wody i w dobrej kondycji tam wracała. I własnie interesuje mnie kij castingowy zbliżony właściwościami do tego spina. Dlatego myślałem z powodu niskiego budżetu nad perseusem do 35 gr.

#24 OFFLINE   Tadek

Tadek

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 kwiecień 2007 - 20:55

Zaprzeczasz sobie w kolejnych postach ... aby skutecznie oderwac przynete od dna potrzebny jest kij od szczotki ... sandacza sie nie amortyzuje , sztuka do 3kg nie ma prawa wybrac nawet metra linki ... a dlaczego? Sandacz to berdzo wrażliwa ryba , i nalezy ją szybko wyjąc by miała szanse na przeżycie ... a często czytam opisy jak ktoś holowal sandacza godzine , toż to trup wychodzi z wody .... ale po tym co piszesz widze ,że używasz sprzętu mocnego i to jest ok... chyba źle odebrałem Twoje pojęcie akcji ... natomiast kolega któr łowi na 15gramowe wedzisko na 14metrach... jest dla mnie mistrzem świata ja bym nie potrafił i chyba nikt kogo znam :):):D


Sorry, no to kup kij od szczotki i łów na niego. Ja odpuszczam. Nie holuję ryby dłużej niz kilka minut na mój 15 g. Przynajmniej te ryby, które miałem do tej pory ( do 8 kg ).
  • diverek lubi to

#25 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 08 kwiecień 2007 - 21:23

Wypatrzyłem PC66HF Może ktoś posiada i ma wyrobione zdanie.??

#26 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 kwiecień 2007 - 22:36

Z moich przemyslen (z wedka w reku) odnosnie kija na sandacze z lodki...istnieje taka szkola, ktora kaze zakladac wedzisko typu kij od szczotki i zakladac do kogutow glowki rzedu 40g, nawet na plytkiej wodzie.
Do tego dokoptowuje sposob holu, im szybciej tym lepiej bo sie sandacz wyhaczy.
Jako zywo, przypomina mi to sposob zza Oceanu lowienia Muskie.

Tak sie zastanawiam, czy tutaj nie ma m-ca tzw. slepa uliczka: ciezka przyneta - kij bez amortyzacji - czeste spadanie ryb - pomysl o super szybkim holu.

Z drugiej strony kij typu witka to nieporozumienie.

Tu musi byc zloty srodek w moim przekonaniu - odpowiednio sztywny, zeby zabral przynete z dna ale pracujacy przy holu.
Inaczej ryba musi byc pewnie zahaczona albo nastepuje jej zerwanie....a sandacz jest wyjatkowo wredny jesli chodzi o nietypowe zahaczenia...

Gumo

#27 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 08 kwiecień 2007 - 22:42

Tu musi byc zloty srodek w moim przekonaniu - odpowiednio sztywny, zeby zabral przynete z dna ale pracujacy przy holu.
Inaczej ryba musi byc pewnie zahaczona albo nastepuje jej zerwanie....a sandacz jest wyjatkowo wredny jesli chodzi o nietypowe zahaczenia...

Gumo


W takim razie zalinkowany wyżej kijek według Twoich preferencji nadaje się ??


#28 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3199 postów

Napisano 08 kwiecień 2007 - 22:48

Zamker biorąc pod uwagę co zostało powiedziane wyżej uważam, ze Triumph 20 lb bedzie idealnym castingowym kijem na sandały. Puścisz z niego ciężkiego koguta, poleci tez guma na nastogramowej główce. Kij jest na tyle szybki i sztywny, że agresywne prowadzenie to pikuś. Moc kija i sztywnosć dolnika spokojnie pozwoli na zacięcie twadropyskiego sandała, a szczytówka jest na tyle ustępliwa, ze spadów będzie dużo mniej. Kij też pozwoli na szybkie wytarganie nawet 3-4 kg ryby.
Kupiłem tego kija właśnie na Żywieckie sandały, które zamierzam gonić już 2 czerwca !! ;) ;) :huh:

pozd JW :D

#29 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 08 kwiecień 2007 - 23:03

@ Jerzy stosuję główki nawet do 30 gr plus guma to będzie za ciężko dla niego. Pomyślałem sobie ,ze skoro nie ma żadnego konkretnego kija dedykowanego do sandacza to mając kij 17 lbs dokupię drugi sporo mocniejszy powiedzmy do 60 gr to będzie dobry do ciężkich główek jak i nada się na rzekę.

ps.Żywieckie jest urocze ale na jesieni niestety nie połowiłem. :(

#30 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3682 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 08 kwiecień 2007 - 23:07

Tu musi byc zloty srodek w moim przekonaniu - odpowiednio sztywny, zeby zabral przynete z dna ale pracujacy przy holu.
Inaczej ryba musi byc pewnie zahaczona albo nastepuje jej zerwanie....a sandacz jest wyjatkowo wredny jesli chodzi o nietypowe zahaczenia...

Gumo



@Gumofilc, a o czym jak od kilku wypowidzi pisze?... dokladnie o takim kijku :D

#31 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3199 postów

Napisano 08 kwiecień 2007 - 23:13

@ Jerzy stosuję główki nawet do 30 gr plus guma to będzie za ciężko dla niego. Pomyślałem sobie ,ze skoro nie ma żadnego konkretnego kija dedykowanego do sandacza to mając kij 17 lbs dokupię drugi sporo mocniejszy powiedzmy do 60 gr to będzie dobry do ciężkich główek jak i nada się na rzekę.

ps.Żywieckie jest urocze ale na jesieni niestety nie połowiłem. :(


@Zamker z TRC66MHF lata nawet fatso 10. Ja smigałem slidera 10S i bylo full comfort guma z 30g glówką to będzie gdzie okolo 43g. Nic tylko rzucać. Ponadto to kijek, ktory u Żbika kosztuje niewiele ponad 220 zł. Warto dozbierać i kupić, bo w tej cenie nie ma konkurencji. Przyczepisz do niego C3/4600 i wreszcie Lucyna trochę odpocznie :lol: :lol: :lol:


pozd JW


#32 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3682 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 08 kwiecień 2007 - 23:18

@Jerzy podaj prosze jakis namiar na sklep Żbika. Ma jakąś strone www??

#33 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 08 kwiecień 2007 - 23:34

Przyczepisz do niego C3/4600 i wreszcie Lucyna trochę odpocznie :lol: :lol: :lol: pozd JW


Fakt Lucynie oberwało się po omotkach na jesieni. :lol: :lol:
Co do ceny to niestety ale pokazuje 270 zł :( u Wojtka.
Wiem że daje rabaty sam takowy miałem pod choinkę jak kupowałem premierka zapytam może i teraz na zajączka :lol: dostanę.


#34 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 08 kwiecień 2007 - 23:35

@Jerzy podaj prosze jakis namiar na sklep Żbika. Ma jakąś strone www??

Co prawda nie jestem Jerzy ale to chyba nie gra roli. :mellow:

SKLEP


#35 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 09 kwiecień 2007 - 09:28

O takim kiju jak zalinkowany tylko 6stopowym pisałem.

#36 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3682 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 09 kwiecień 2007 - 09:35

Dla mnie u Żbika nie ma kijka, ja chce takiego do 10g o mocy ok 4-5kg, 6 :D pod casting rzecz jasna

#37 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 09 kwiecień 2007 - 18:14

Wypatrzyłem PC66HF Może ktoś posiada i ma wyrobione zdanie.??



jesli dobrz epamietam to chyba nasz PITT lowi lub lowił nim... Markus - jesli dobrze pamietam nicka :blush:tez chyba :blush::blush:Embarassed

#38 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 09 kwiecień 2007 - 18:16

ano lowi nasz pitt, lowi, dziekuje, dziekuje, czuje sie swietnie :mellow:

#39 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3682 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 09 kwiecień 2007 - 18:21

@Mifek jaki masz kijek do UL castingu, o ile wogóle jeszcze masz, bo scorpionka sprzedałeś :mellow:

#40 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3199 postów

Napisano 09 kwiecień 2007 - 18:31

@Mifek jaki masz kijek do UL castingu, o ile wogóle jeszcze masz, bo scorpionka sprzedałeś :mellow:


Tomcast co chcesz lowić castingiem UL??

pozd JW :D