Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szwecja 2016


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
220 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   Luk74

Luk74

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Kajak

Napisano 21 wrzesień 2016 - 11:33

Witajcie,

 

biorę się za planowanie przyszłorocznego wyjazdu do Szwecji.

Czy któryś z Kolegów jest w stanie polecić jakieś fajne łowisko na północ od Sztokholmu?

Mam kilka doświadczeń z firmami organizującymi wyjazdy i mam nieodparte uczucie, że polecają wszystko co mają a później wychodzi......jak wychodzi ;)

 

Będę wdzięczny za jakieś wskazówki i oczywiście służę informacjami na temat szkierów (Asko) i jezior Nomen, Solgen, Ylen, Getno gard, Norwegia Lofoty.

 

pozdrawiam wszystkich



#142 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 21 wrzesień 2016 - 11:37

Witajcie,

 

biorę się za planowanie przyszłorocznego wyjazdu do Szwecji.

Czy któryś z Kolegów jest w stanie polecić jakieś fajne łowisko na północ od Sztokholmu?

Mam kilka doświadczeń z firmami organizującymi wyjazdy i mam nieodparte uczucie, że polecają wszystko co mają a później wychodzi......jak wychodzi ;)

 

Będę wdzięczny za jakieś wskazówki i oczywiście służę informacjami na temat szkierów (Asko) i jezior Nomen, Solgen, Ylen, Getno gard, Norwegia Lofoty.

 

pozdrawiam wszystkich

 

To nie "moje" rewiry, jeszcze tam nie dotarłem, ale zdaje się że jest tam jeszcze sporo pięknych dziewiczych jezior....

 

Co do Getno Gard to chyba studnia....czy zostały podjęte jakieś działania w celu uratowania / odrodzenia się tego pięknego łowiska? Nad Solgen byłem dwa razy....ilość sandaczy jest powalająca - po prostu. Niestety 95% to ryby do 50cm....z roku na rok biorą takie same, żeby złowić konkretniejszą rybę trzeba przerzucić setki(dosłownie) "Solgaczy"...

 

Pozdrawiam,

malcz



#143 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10147 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 21 wrzesień 2016 - 16:32

Potwierdzam opinię na temat Getno Gard choć dla mnie zostanie zawsze pod hasłem ... mój szczupły 124 :D

(ale to było baaardzo dawno temu)



#144 OFFLINE   M@rczysko

M@rczysko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaEZD/EPA

Napisano 25 wrzesień 2016 - 16:01

Krótki raport z Vindommen.
Słońce wali po oczach, szukanie dużych szczupaków trwa. Pochowały się gdzieś. Podobnie reszta drapieżników. Temperatura wody 15 do 16 stopni, wiatru brak.
  • analityk i Rebel64 lubią to

#145 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 26 wrzesień 2016 - 10:40

Oj to średnie info w kontekście piątkowego wyjazdu...tym bardziej że zapowiadają dalszy ciąg lampy....i jakiś słaby wiatr 2-3 m/s...Okoniska też nie gryzą?



#146 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 26 wrzesień 2016 - 12:14

Krótki raport z Vindommen.
Słońce wali po oczach, szukanie dużych szczupaków trwa. Pochowały się gdzieś. Podobnie reszta drapieżników. Temperatura wody 15 do 16 stopni, wiatru brak.

 Jesteście w miejscówce Eventuru? Jeśli tak, to czy próbowaliście już może na małym jeziorze?



#147 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 26 wrzesień 2016 - 14:08

 Jesteście w miejscówce Eventuru? Jeśli tak, to czy próbowaliście już może na małym jeziorze?

W okolicy górki na środku Fullbosjon (małe jezioro Eventur) miałem w 2013 roku w czerwcu, 20 pike'ów w ciągu godziny, w tym jeden 100+ jeden 90 i z 5 80+. 



#148 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaWschód

Napisano 26 wrzesień 2016 - 14:20

Witajcie,

 

biorę się za planowanie przyszłorocznego wyjazdu do Szwecji.

Czy któryś z Kolegów jest w stanie polecić jakieś fajne łowisko na północ od Sztokholmu?

Mam kilka doświadczeń z firmami organizującymi wyjazdy i mam nieodparte uczucie, że polecają wszystko co mają a później wychodzi......jak wychodzi ;)

 

Będę wdzięczny za jakieś wskazówki i oczywiście służę informacjami na temat szkierów (Asko) i jezior Nomen, Solgen, Ylen, Getno gard, Norwegia Lofoty.

 

pozdrawiam wszystkich

 

Hjalmaren jest ciekawym łowiskiem aby tylko nie od strony Orebro. Mozna połowic fajnych szczupaków wsród głazów i z trola na jaskrawe przynety



#149 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 26 wrzesień 2016 - 14:33

Hjalmaren jest ciekawym łowiskiem aby tylko nie od strony Orebro. Mozna połowic fajnych szczupaków wsród głazów i z trola na jaskrawe przynety

 

Hjalmaren w ciemno to samobójstwo wędkarskie...chyba że ktoś Ci chociaż trochę mety nagra...



#150 OFFLINE   womar

womar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 262 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 26 wrzesień 2016 - 15:04

Hjalmaren jest ciekawym łowiskiem aby tylko nie od strony Orebro. Mozna połowic fajnych szczupaków wsród głazów i z trola na jaskrawe przynety

 

Z łatwością na Hjalmaren można też nie połowić :)


  • malcz lubi to

#151 OFFLINE   M@rczysko

M@rczysko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaEZD/EPA

Napisano 26 wrzesień 2016 - 23:17

Rapport z Vindommen. Palmy ciąg dalszy. Brak normalnego żerowania ryb. Okonie trochę lepiej niż wczoraj, ale nadal słabo Nie jesteśmy w miejscówce Eventuru. Jesteśmy w domku Bredal Nygebet.

#152 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 27 wrzesień 2016 - 07:46

może spróbujcie wykupić licencje na Fullbosjon? Chociaż Eventur chyba ma wyłączność.

nie byłem, ale słyszałem same dobre opinie. jak wybieraliśmy się na Vindommen, to nastawiałem się bardziej na to mniejsze jezioro.



#153 OFFLINE   Krzysztof

Krzysztof

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaNiemcy

Napisano 27 wrzesień 2016 - 08:36

W tym roku Szwecja nie sprawdzila sié ,bynajmniej dla mnie .Moze tez dla tego ze mazy sié nam zawsze super polów ,a rzeczywistosc bywa inna .I w Szwecji sá wody gorsze i lepsze .Czasem tez nie bierze .A tak na serio to i skandynawia ma ograniczone mozliwosci i wody poludnia sá mocno wytrzebione .Oczywiscie nie tak jak nasze ale jednak i myslé ze po rekordy trzeba jechac dalej na pólnoc .



#154 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 27 wrzesień 2016 - 08:39

Na najbliższe dni pogoda raczej bez zmian i bez jakiegoś znacznego załamania....jestem ciekawy czy ryby się trochę ruszą....w końcu lada dzień październik, powinno zacząć się wielkie jesienne żarcie...



#155 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 wrzesień 2016 - 09:48

Rapport z Vindommen. Palmy ciąg dalszy. Brak normalnego żerowania ryb. Okonie trochę lepiej niż wczoraj, ale nadal słabo Nie jesteśmy w miejscówce Eventuru. Jesteśmy w domku Bredal Nygebet.

na Vindommen spróbujcie trollingu. Ja miałem nieporównywalnie lepsze wyniki w trollu niż z ręki. Wielka woda namierzyć ryby ciężko. 


Użytkownik rower26 edytował ten post 27 wrzesień 2016 - 09:55

  • Artur1125 lubi to

#156 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10147 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 27 wrzesień 2016 - 15:12

PANIE ! spraw aby ta karaibska pogoda w Szwecji pękła przynajmniej od 7-go października!!! Amen :rolleyes:

(kto ma jakieś wiarygodne prognozy od tego terminu? jeśli w ogóle o prognozach można mówić wiarygodnie?)


  • platynowłosy lubi to

#157 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1621 postów

Napisano 27 wrzesień 2016 - 15:30

My przejechaliśmy z południowej Szwecji w niedzielę po tygodniowym pobycie. Niebo pochmurne ale z dużą ilością słońca, temperatura powietrza dzień ok 18 noc ok 8 ale jeden raz rano 2 stopnie. Woda ok 16 stopni. Generalnie ryby brały od wschodu do zachodu . Wcześnie rano i późnym wieczorem wyniki marne. Największe szczupaki 108 , i 90+ zostały złapane od 11 do 14 . Sandacze żerowały w podobnej porze
  • BOB i Dano. lubią to

#158 OFFLINE   Fiskare

Fiskare

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • LokalizacjaMalmö
  • Imię:Maciej

Napisano 27 wrzesień 2016 - 17:58

PANIE ! spraw aby ta karaibska pogoda w Szwecji pękła przynajmniej od 7-go października!!! Amen :rolleyes:

(kto ma jakieś wiarygodne prognozy od tego terminu? jeśli w ogóle o prognozach można mówić wiarygodnie?)

 

Podobno w październiku temperatura ma nie przekroczyć 15 stopni i będzie pochmurno, ale wiesz jak to jest...  ;)

http://www.smhi.se/#...onameid=2673730


  • BOB lubi to

#159 OFFLINE   M@rczysko

M@rczysko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaEZD/EPA

Napisano 27 wrzesień 2016 - 19:09

PANIE ! spraw aby ta karaibska pogoda w Szwecji pękła przynajmniej od 7-go października!!! Amen :rolleyes:

(kto ma jakieś wiarygodne prognozy od tego terminu? jeśli w ogóle o prognozach można mówić wiarygodnie?)

 

Kiedyś słyszałem wypowiedź uznanego metereologa, że dla niego jego koledzy, którzy podają prognozę pogody na dłużej niż trzy dni są szarlatanami. Przy obecnych zmianach klimatycznych prognozy długoterminowe to wróżenie z fusów.


  • wujek i BOB lubią to

#160 OFFLINE   M@rczysko

M@rczysko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaEZD/EPA

Napisano 28 wrzesień 2016 - 17:01

Kolejny raport z Vindommen. Powiało, popadało, szczupłe się ruszyły. 

Ja niestety tego dziś nie doświadczyłem - dopadło mnie przeziębienie, katar, kaszel itp. Nie miało kiedy, szlag by trafił.

:angry:  :angry:  :angry:


  • nick lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych