Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szwecja 2016


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
220 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10147 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 01 wrzesień 2016 - 14:47

Wiesz, że to zamierzone spusty wody na potrzeby elektrowni?



#122 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1376 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 01 wrzesień 2016 - 14:55

W tamtym roku Gustaw mowil ,ze nie bedzie juz tak spuszczana woda,ale chyba mala ilosc sniegu i deszczu w tym roku zrobilo swoje.



#123 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10147 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 01 wrzesień 2016 - 15:49

Niestety nie. To oficjalna info medialna. Prawda jest taka. że to świadoma działalność człowieka. Jaki śnieg? jaki deszcz obniży tak poziom wody na 1500h!?A ostatnie wyniki wędkarskie to zgroza. Widać wyraźną, klasyczną degradacj tego przepięknego jeziora. Na całe szczęście nie ja wywoziłem po 100 kilo FILETÓW szczupaczych z tej wody w latach minionych

Pozdrowienia dla Gustawa


Użytkownik BOB1 edytował ten post 01 wrzesień 2016 - 15:54


#124 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1376 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 01 wrzesień 2016 - 18:53

Grubszego szczupaka jeszcze troche przylowilismy,przy malych sandaczach,ale brak takich codziennych 65-75cm kaczodziobych. Trzeba sie wynosic. Gustawa pozdrowie od Ciebie przy szklaneczce bursztynowki,ktora bardzo przypadla jemu do gustu i nie odmawia :P


Użytkownik Darek64 edytował ten post 01 wrzesień 2016 - 18:54

  • BOB lubi to

#125 OFFLINE   kmr1

kmr1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaBug i okolice
  • Imię:Krzysztof

Napisano 01 wrzesień 2016 - 22:13

Witam, Panowie jest ktoś aktualnie na wyjeździe? :) Jesteśmy ze znajomym nad Noen, pierwszy dzień - kilka króciaków + dwie 80-tki :) , sporo okonia 30-35cm zapowiada się ciekawie, jak wyniki na pokrewnych wodach? :)
Pozdrawiam :)

Dawaj Mały, kibicuję

Wysłane z mojego DRIVE2 przy użyciu Tapatalka

#126 OFFLINE   kornetes

kornetes

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaNad wodą
  • Imię:Dawid

Napisano 02 wrzesień 2016 - 19:13

Dawaj Mały, kibicuję

Wysłane z mojego DRIVE2 przy użyciu Tapatalka

 

http://jerkbait.pl/t...ki-2016/page-13

 

Druga taka sporo większa  zeszła przy samej łodzi ;/ Za to pasiaki wynagrodziły porażkę ;)


  • kmr1 lubi to

#127 OFFLINE   urasenty

urasenty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Daniel

Napisano 12 wrzesień 2016 - 18:58

Wróciłem dziś ze Szwecji. Cały tydzień temperatury w okolicach 25-27 stopni. W nocy ok 15C. Pogoda mocno urlopowa. 

Jak przyjechaliśmy temp wody 17 stopni,jak wracaliśmy 20 . Ryby ewidentnie nie żerowały. 

Udało się złowić,szczupak 102cm(kolegi),i kilkanaście 90+. Okoń 52cm i 48cm (moje pb). 

Ten tydzień też zapowiada się mocno upalnie.



#128 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 12 wrzesień 2016 - 19:43

Ja byłem tydzień na Unnen, gdzie temp. wody wynosiła od 18-20st.

Z rybami bardzo słabo,nawet nie ma o czym pisać.

Jedyną rybę, szczupaka 98cm złowił kolega.

Walczą jeszcze ten tydzień,ale pogoda do opalania bardziej.

Może następny wyjazd lepiej zaowocuje :)


  • analityk lubi to

#129 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 12 wrzesień 2016 - 21:02

My z ekipą zaczynynamy od następnego tygodniaz może się ruszą ;) uderzamy na szkiery w okolicach wyspy Tjaro. Temperatura ma już trochę spaść, zobaczymy jak będzie ;)

Użytkownik DAWIDspinn edytował ten post 12 wrzesień 2016 - 21:04


#130 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1890 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 12 wrzesień 2016 - 21:51

Wróciłem dziś ze Szwecji. Cały tydzień temperatury w okolicach 25-27 stopni. W nocy ok 15C. Pogoda mocno urlopowa. 

Jak przyjechaliśmy temp wody 17 stopni,jak wracaliśmy 20 . Ryby ewidentnie nie żerowały. 

Udało się złowić,szczupak 102cm(kolegi),i kilkanaście 90+. Okoń 52cm i 48cm (moje pb). 

Ten tydzień też zapowiada się mocno upalnie.

metr i kilkanaście 90+ i "nie żerowały" - informacj ataka jakby gryzły ostro


  • Fiskare lubi to

#131 OFFLINE   xenon

xenon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 wrzesień 2016 - 10:26

Witam i o wieści grzecznie pytam?Ma ktoś jakieś świeże info np ze szkierów.Ruszamy z ekipą w ten piątek.Dzieje się cuś ?

#132 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 20 wrzesień 2016 - 11:18

Wróciłem dziś ze Szwecji. Cały tydzień temperatury w okolicach 25-27 stopni. W nocy ok 15C. Pogoda mocno urlopowa. 

Jak przyjechaliśmy temp wody 17 stopni,jak wracaliśmy 20 . Ryby ewidentnie nie żerowały. 

Udało się złowić,szczupak 102cm(kolegi),i kilkanaście 90+. Okoń 52cm i 48cm (moje pb). 

Ten tydzień też zapowiada się mocno upalnie.

 

Gdzie byliście? Masz fotkę okonia 52? Przyłów czy przy perczowaniu normalnie strzelił?

 

Ja słyszałem że w Szwecji straszna susza, bardzo mało padało od maja....jestem ciekaw jaki ma to wpływ na poziom wody w jeziorach oraz żerowanie ryb....ja w przyszły piątek ruszam na Juttern....



#133 OFFLINE   Fiskare

Fiskare

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • LokalizacjaMalmö
  • Imię:Maciej

Napisano 20 wrzesień 2016 - 11:47

Z tym brakiem opadów od maja to gruba przesada. Co do temperatur, to do ubiegłego tygodnia faktycznie upały. Od wczoraj spadek i na ten tydzień zapowiadają max 18 stopni. W jeziorach, w których ja łowię, tzn samo południe Szwecji, poziom wody normalny, a w rzekach nawet nieco podwyższony (stan z ubiegłego tygodnia). Jeżeli chodzi o brania, to ostatni raz ganiałem za szczupakiem w ubiegły czwartek i gryzły jak głupie, ale tylko przez około dwie godziny z samego rana (od świtu, do czasu jak słońce wyszło znad drzew i oświetliło wodę) ,ale to było jeszcze w czasie upałów. Pojutrze jadę ponownie, ma być pochmurno i znacznie chłodniej, zobaczymy. W każdym razie, w/g mnie jesienne "wielkie żarcie" już się zaczęło  :D  


  • malcz i Rebel64 lubią to

#134 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1376 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 20 wrzesień 2016 - 14:11

Fiskare czekamy na relacje. Dla mnie wszystkie opisy ze Szwecij b. wazne i ciekawe. Napisz jaka wielkosc jeziora i glebokosc na ktorym lowisz.



#135 OFFLINE   Krzysztof

Krzysztof

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaNiemcy

Napisano 20 wrzesień 2016 - 14:22

Niestety to prawda ,susza w Szwecji jest okropna i ryby nie biorá .Bylismy na jez Unnen dwa tygodnie i bryndza .Cos tam zlowilismy ale to nie jest Szwecja .Temperatura wody nawet 22 stopnie .Woda opadla jakies 50 cm i ryby kompletnie mialy nas gdzies .Ten rok to najgorszy rok ze wszystkich jakie spédzilem w Skandynawi .W 2017 jadé dalej na pólnoc



#136 OFFLINE   Falkon750

Falkon750

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaPieńsk
  • Imię:Damian

Napisano 20 wrzesień 2016 - 14:50

Ja też już po szweckiej wyprawie.Wrażenie niesamowite dużo szczupaka i okonia ale tak jak koledzy zauważyli za ciepło jest i ryba jest kapryśna.A lowiłem na szkierach sankt Anny wprawdzie metrowka nie padła ale piękne garbusy padły.
  • Rebel64 lubi to

#137 OFFLINE   xenon

xenon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 wrzesień 2016 - 15:55

To w sumie ja mogę mieć nadzieję że jak ruszymy w ten piątek to możemy mieć odrobinę lepiej.Dopiero teraz robi się chłodniej, to może coś się ruszy ;)



#138 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1376 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 20 wrzesień 2016 - 16:03

Niestety to prawda ,susza w Szwecji jest okropna i ryby nie biorá .Bylismy na jez Unnen dwa tygodnie i bryndza .Cos tam zlowilismy ale to nie jest Szwecja .Temperatura wody nawet 22 stopnie .Woda opadla jakies 50 cm i ryby kompletnie mialy nas gdzies .Ten rok to najgorszy rok ze wszystkich jakie spédzilem w Skandynawi .W 2017 jadé dalej na pólnoc

Krzysztof,czy to drugi wyjazd nad Unnen w tym roku? Jezeli tak,to chyba trzeba zmienic jezioro, bo w czerwcu tez narzekales. Albo trzeba pojechac wczesniej na wiosne, a potem troche pozniej na jesieni.



#139 OFFLINE   Fiskare

Fiskare

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • LokalizacjaMalmö
  • Imię:Maciej

Napisano 20 wrzesień 2016 - 16:23

Fiskare czekamy na relacje. Dla mnie wszystkie opisy ze Szwecij b. wazne i ciekawe. Napisz jaka wielkosc jeziora i glebokosc na ktorym lowisz.

 

To, co pisałem o braniach z ubiegłego tygodnia tyczyło się dwóch jezior. Jedno o powierzchni około 4 km2 i maksymalnej głębokości 8 m (średnia 1,5 m), a dzień wcześniej łowiłem na jeziorze o powierzchni 12 km2 i głębokości 15m i tam podobnie...


  • Rebel64 lubi to

#140 OFFLINE   zed69

zed69

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów

Napisano 21 wrzesień 2016 - 08:52

Witam i o wieści grzecznie pytam?Ma ktoś jakieś świeże info np ze szkierów.Ruszamy z ekipą w ten piątek.Dzieje się cuś ?

Jestem w kontakcie z przewodnikiem. Wczoraj 4 ryby ponad 90 cm. Ewidentnie jest lepiej z dnia na dzień. temperatura wreszcie spada to i szczupaki żwawsze. Bywały ostatnio dni kiedy to 70 cm było wydarzeniem. Normalka. Szkiery to duża masa wody i schładzanie jest wolniejsze.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych