Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woblerowa wariacja


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2837 odpowiedzi w tym temacie

#2221 OFFLINE   Flls

Flls

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 255 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 13 lipiec 2010 - 23:38

Zulus, ja nawet nie wiem jak one chodzą, bo świeżo lakier wysechł, jutro może będą testy nad wodą,robię głównie na własny użytek :D


#2222 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 14 lipiec 2010 - 10:05

Fajne kolorki, spodobaly mi sie

#2223 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 15 lipiec 2010 - 17:06

Klasyczne Boleniowe dziobaki tyle że konkretniejsze rozmiarowo ok.10cm 20g.Lotność bardzo dobra i pięknie ciągną bąble.

Załączone pliki



#2224 OFFLINE   konktenbit

konktenbit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaPoniatowa
  • Imię:Konrad

Napisano 17 lipiec 2010 - 09:43

Piękne te dziobaki.

#2225 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 17 lipiec 2010 - 09:49

Black Heady i Dziobaki już połowiły.Jedynie kaliber bolków taki sobie po powodzi.No nie wyczaruje chyba w tym roku konkretnej ryby i z dna i powierzchni i wolno i szybko i na wszystko co na rynku dostępne.

#2226 OFFLINE   konktenbit

konktenbit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaPoniatowa
  • Imię:Konrad

Napisano 17 lipiec 2010 - 09:51

Pochwalę się moją maszynką do suszenia wobków :mellow:


Witaj
Możesz pokazać szczegół mocowania woblera za oczko do tych kołków?
To jest nacięte i skręcane śrubką??


#2227 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 17 lipiec 2010 - 14:51

Jest dokładnie tak jak piszesz.

mała śrubka fi=3mm + podkładki

Załączone pliki



#2228 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 17 lipiec 2010 - 19:07

Kilka ostatnio wykonywanych boleniówek .

http://images43.fotosik.pl/315/236545d31a760236med.jpg

Te mogą być nie tylko na bolka ale po delikatnym podgięciu przedniego oczka z powodzeniem mogą być na sandaczyka .

http://images45.fotosik.pl/316/7ca7931b03b48b96med.jpg

#2229 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 21 lipiec 2010 - 14:37

Dzisiaj pokażę moją pierwszą oklejankę . Kształt woblerka - bez sterowca już znacie bo robiłem je już dla Tomka . Wobek jest oklejony pazłotkiem po maśle roślinnym . Długo zastanawiałem się jak zrobić oczy do woblerów w 3D . Dzisiaj rano jak tylko się obudziłem przyszedł mi do głowy pewien pomysł który szybko wdrożyłem do produkcji garażowej :mellow: . Efekt widać na zdjęciu . Może nie jest takie jak z Allegro ale chyba też nie najgorzej wygląda no i co mi sprawia satysfakcję , zrobione własnoręcznie . Pozdrawiam .

http://images39.fotosik.pl/313/c0f4365df84526e6med.jpg

#2230 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 24 lipiec 2010 - 14:30

Krótko to tak:3cm waga 6-7g{sześć-siedem gram} i ostro zamiata.Leci i leci,jak łowi?-niebawem testy-ale jestem w 99% pewny że będzie dobrze.Podziękowania dla Pawła który wykonał dla mnie te korpusy wg.mojego pomysłu{długość,waga,praca}.Są takie jak chciałem.

Załączone pliki



#2231 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 24 lipiec 2010 - 15:21

Wku.....a ukleja z nadciśnieniem-Red Head-Stan surowy.

Załączone pliki



#2232 OFFLINE   garowy

garowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów

Napisano 24 lipiec 2010 - 16:32

Szczupakowy set by bush231 w sprawdzonych kolorach
http://img230.imageshack.us/img230/4461/img0055bf.th.jpg

#2233 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 25 lipiec 2010 - 09:54

No i po pewnych problemach udało mi się przesłać filmik na You Tube . Filmik nie najlepiej nakręcony bo słońce świeciło mi w wyświetlacz aparatu i miałem problem zobaczyć co na nim się znajduje , do tego kręciłem na zbliżeniu co też zawęziło mi pole widzenia . Wydaje mi się jednak , że chociaż w niewielkim stopniu pokazuje możliwości tej przynęty . Zapraszam do zapoznania się z nim . Liczę też na Wasze spostrzeżenia .



http://images39.fotosik.pl/313/c0f4365df84526e6m.jpg

Pozdrawiam Wszystkich !


#2234 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 25 lipiec 2010 - 18:29

Kilka spostrzeżeń z mojej strony.Robię te wobki w skórze i malowane jak dla mnie akcja jest piękna i co najważniejsze podoba się Bolkom.Na filmiku tego nie widać i Paweł też nie wspomniał o tym że w opadzie bardzo mocno lusterkują.Konstrukcja raczej do wolnego prowadzenia lub średnim tempem co też mi odpowiada,brania są też przy przytrzymaniu wobka w prądzie i prowadzeniu go wachlarzem.Najważniejszym dla mnie atutem tej przynęty jest praca ,brak steru,lotność i tor lotu{zero fikołów itp.}Wracając do mikrusków 3cm 6g które wstawiłem parę postów wyżej są już po testach narazie na pobliskiej żwirowni.Okonki je polubiły,ale to nie o to chodzi.Okazały się nad wyraz lotne.Tak z ciekawości rzucałem nimi z ryogi 1016hl odległość 25-30m :huh: .Ciekawe jak z nowej Pixy{w drodze do mnie} będą latać :D

Załączone pliki



#2235 OFFLINE   konktenbit

konktenbit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaPoniatowa
  • Imię:Konrad

Napisano 26 lipiec 2010 - 10:06

Witam.
Mam pytanie do osób, które robią woblery z pianki. Kupiłem niedawno piankę i trochę z nią problemów jest.
Nie udało mi się jeszcze uzyskać woblera o ładnym, gładkim kształcie. Zawsze gdzieś zrobi się niedolewka, niedoróbka. Pianka ma przyrost ok 10 razy. Mój kształt korpusu ma objętość ok 10ccm. Wlewałem w formę od 1 do 3,5ccm zmieszanych składników A i B, niestety bez powodzenia.
Forma zrobiona z żywicy i zamyka się szczelnie, jest dobrze ściśnięta w imadle, pianka wychodzi bokami czyli jest jej za dużo i powinna ładnie odwzorowywać kształt.
Pianka przeznaczona do sztywnych/twardych odlewów, proporcje mieszania składników ściśle wg producenta.
Pianka faktycznie jest twarda bo to co już uda mi się zrobić jest trwałe.
Szpachlowanie korpusów oczywiście odpada bo nie po to pchałem się w to wszystko...

Co może być przyczyną złego odwzorowywania powierzchni?

Osobiście mam dwa podejrzenia.
1 to złe wymieszanie składników, mieszam energicznie w strzykawce kawałkiem drutu przez jakieś 10sek ( zaczyna już pienić się) kolor po wymieszaniu jest jednolity i to wlewam do formy. Może to trzeba jakąś wiertarką i małym mieszadłem aby bylo jeszcze energiczniej i lepiej wymieszane
2 to rozdzielacz - używam wosku do układania włosów... :unsure: jako rozdzielacz spisuje się doskonale, nic się nie przykleja. Ale to nie wydaje mi się problemem.

Będę wdzięczny za każdą pomoc.

#2236 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 26 lipiec 2010 - 10:38

dawaj fotki tego co wyszło jakoś pomożemy ja obecnie jestem na etapie robienia form oraz zaczynam się przestawiac w calości na piankę


1. mieszam wiertarką drucikiem moze byc za slabo wymieszane
2. formę smaruje pastą firmy ARA na naturalnych woskach i jest ok

ps. albo powietrze zgromadzone w pianie nie ucieka warto to sprawdzić jezeli mieszasz w strzykawce to jak wkladasz tloczek to odrazu wpychasz powietrze to moze byc przyczyna ja mieszam sobie w oddzielnym pojemniku a następnie zaciągam strzykawką ale tak zeby nie zaciagnelo powietrza sama mieszanka

#2237 OFFLINE   matusiak

matusiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • Lokalizacjakielce

Napisano 26 lipiec 2010 - 14:37

Jeśli piana była by źle wymieszana to wobek miał by miękkie miejsca które mogą sie zapadać, ale jesli to nie dolewki to spróbuj pokombinować z innym ustawieniem formy lub zwiększ otwór odpowietrzający w formie, wstaw fotkę formy to wtedy będzie łatwiej zweryfikować problem

#2238 OFFLINE   konktenbit

konktenbit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaPoniatowa
  • Imię:Konrad

Napisano 26 lipiec 2010 - 18:31

Oto zdjęcie. Na zielono zakreślone miejsca o które mi chodzi są to niewielkie dołki. Nie zwracajcie uwagi na ołów to tylko do testów.

http://images47.fotosik.pl/319/ee4d9a9e05f7a3f1med.jpg

Miękkich miejsc nie ma to przynajmniej wiem, że dobrze mieszane.

A sprawa chyba się wyjaśniła bo ja nie mam otworów odpowietrzających... Nie mam też otworu wlewowego, po prostu wlewam piankę do jednej połówki i szybko zamykam drugą.

Rozumiem, że takie otwory powinny być i pewnie umieszczone po przeciwnych stronach formy

#2239 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1025 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 27 lipiec 2010 - 07:10

Zdjecie nieco niewyraźne ale coś tam widać
Piankę masz jednak źle wymieszaną, nie wiem co prawda jakiej używasz ale na moje oko to kolor i faktura wskazuje na niedostateczne rozmieszanie.
Jeśli odlewasz pojedyńczo w zamkniętej formie (bez otworu wpustowego) to kup sobię kubeczki 1-razowe, wlej odmierzone strzykawkami 2 składniki i wymieszaj jakąś mini wiertarką.
Następnie zalewasz formę, składasz i stawiasz pionowo cieńszym końcem do góry.(tu głowa w dół, dupa do góry)
W tak postawionej formię powietrze zostanie wypchnięte do góry i powinno się wydostać, jeśli nie zrób cienki otwór odpowietrzający z tej strony formy która po postawieniu pionowym będzie na górze.
Jak po zalaniu położysz formę płasko powietrze zostaje we wgłębieniu formy i powstają takie właśnie bąble

#2240 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 27 lipiec 2010 - 07:12

zależy jak ustawiasz formę po wstrzyknięciu piany ja bym robił kanał odpowietrzający w najwyższym miejscu korpusu woblera




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych