Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woblerowa wariacja


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2837 odpowiedzi w tym temacie

#2261 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 28 lipiec 2010 - 21:17

Kilka boleniówek z najnowszej serii . Zdjęcie troszkę nie bardzo bo już wieczorek się zaczynał robić i słabe światło było . :mellow:

http://images45.fotosik.pl/320/4cfc179c21ec0f30med.jpg


#2262 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 28 lipiec 2010 - 21:50

Paweł ładne stadko.Skończyłem właśnie ukleje w nie typowym kolorku.

Załączone pliki



#2263 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 29 lipiec 2010 - 12:18

fajny ten ploter równie dobrze można tego dremela umocowac tak aby chodził góra dół w dość mocnym zakresie na wysięgniku z boku cos do zdejmowania wymiaru z np odcisnietej ksztaltki wobka i zrobić formę w alu takie reczne cnc ciekawe czy by się udało

#2264 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 31 lipiec 2010 - 21:16

Witam ! Dzisiaj zamieściłem na you tube filmik który pokazuje możliwości pewnej nowej konstrukcji woblerka którego nazywam klenio - jazio - okoniowym . Wobek ma niezłą lotność i ciekawą pracę . Zastanawia mnie co Wy sądzicie o jego pracy czy też przeznaczeniu .



#2265 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 31 lipiec 2010 - 21:31

Woblerek jest the best zwłaszcza pod casta ze względu na lotność a praca na żywo wygląda zarąbiście.Okonie reagują na niego bardzo dobrze.Testy na Jaśkach po zejściu wody.Paweł skórka na tej bazie już dosycha,może jutro wstawię fotkę no i czekam na korpusiki.Pozdrawiam.Tomy.

#2266 OFFLINE   gregorxix

gregorxix

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 02 sierpień 2010 - 12:51

Bardzo ładne wobki Panowie. To może i ja się pochwalę B)

Załączone pliki



#2267 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 03 sierpień 2010 - 18:57

http://ultralajt.webs.com/apps/photos/album.jsp?albumID=3568 820

Ploter będzie taki jak na zdjęciach ze strony autora projektu. Na chwilę obecną mam gotową elektronikę ( to chyba najłatwiejsze) mam też silniki krokowe. Na dniach kupię profile alu do budowy konstrukcji + łożyska. Na koniec zakup śrub napędowych bo cały czas się zastanawiam czy na początek dać zwykłe metryczne czy jednak kupić trapezowe i nakrętki do tego, muszę to potestować jak będzie pracowało...
Jako wrzeciono na początek też po kosztach i będzie mini szlifierka.


konktenbit super zabawkę budujesz :D Trzeba trochę czasu poświęcić żeby się na uczyć robić wzorce do cnc. Powodzenia :D

Również zastanawiałem się nad kwestią budowy form z aluminium do woblerów za pomocą cnc. Lecz gdy pomyślałem ile dany wobler będzie miał szczegółów i ile czasu będę musiał poświęcić na budowę wzorca to dałem sobie spokój. Wolałem zrobić przekładnię ze stopu magnezu do Daiwy :D Teraz czekam na materiał i może będzie czas na budowę szpuli :D


Pozdrawiam,
Slider



#2268 OFFLINE   Pold3k

Pold3k

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaDrohiczyn

Napisano 05 sierpień 2010 - 12:22

Moje nowe Jerki :mellow:

http://img208.imageshack.us/img208/4802/dsc00267a.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

http://img689.imageshack.us/img689/7938/dsc00274x.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

#2269 OFFLINE   Homegeon

Homegeon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 398 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 11 sierpień 2010 - 00:01

@benjam87
Lakierowałem i większe wobki ze sterem, poliwęglan mi jeszcze nie pękł, zarówno 1mm jak i 2mm.

#2270 OFFLINE   forcid

forcid

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 13 sierpień 2010 - 22:09

Witam.Mam pytanie jak robicie oczka wklejacie je osobno czy caly stelarz bo mam obawy co do urwania wklejonego oczka .Jakie są wasze opinie ?

#2271 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 14 sierpień 2010 - 08:51

Do twardego drewna drewna możesz wkręcić na klej. Do balsy odradzam. Osobiście jestem zwolennikiem drutu w całości.

#2272 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 16 sierpień 2010 - 07:52

Nowy boleniowy wobek - cały czas staram się podrasować wygląd tej przynęty . Ciekawe czy docenią je bolaski :mellow: .

http://images39.fotosik.pl/322/dcac465fc5c7ab85med.jpg

PS: Te woblerki też mają wkręcane oczka . Czy to jest wystarczająco mocny sposób na mocowanie takich zaczepów niech powiedzą Ci którzy łowią na tego typu konstrukcje . Ja osobiście cały czas na takie łowię , co nie co zrywałem przy plecionce 0,15 i 0,20 i jak do tej pory wkręcanego oczka nie wyrwałem z wobka . Zdażało mi się natomiast rozgiąć agrafki .

#2273 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 16 sierpień 2010 - 08:31

Nowy boleniowy wobek - cały czas staram się podrasować wygląd tej przynęty . Ciekawe czy docenią je bolaski :mellow: .

http://images39.fotosik.pl/322/dcac465fc5c7ab85med.jpg

PS: Te woblerki też mają wkręcane oczka . Czy to jest wystarczająco mocny sposób na mocowanie takich zaczepów niech powiedzą Ci którzy łowią na tego typu konstrukcje . Ja osobiście cały czas na takie łowię , co nie co zrywałem przy plecionce 0,15 i 0,20 i jak do tej pory wkręcanego oczka nie wyrwałem z wobka . Zdażało mi się natomiast rozgiąć agrafki .

Potwierdzam, 15lb strzela lub rozginają się kotwice.
Paweł, to jeden z mojego stadka :D

#2274 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 16 sierpień 2010 - 10:48

Dokładnie Patryk , dokładnie z Twojego stadka . :mellow:

#2275 OFFLINE   Pold3k

Pold3k

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaDrohiczyn

Napisano 16 sierpień 2010 - 14:29

Ja też wkręcam oczka do swoich woblerów i bardzo dobrze się trzymają. Stosuje teraz taką samą metodę wklejania oczek co Pan Paweł ,a wcześniej porostu wklejałem je na szpachlę.

#2276 OFFLINE   forcid

forcid

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 16 sierpień 2010 - 15:35


A jak uzyskujecie powtarzalność wzoru biorac po uwage ze wykonuje woblery z galązek lipowych wiec szablonu nieda się odrysowac musial bym jakos zrobic z galazki listewke a to nie jest takie latwe

#2277 OFFLINE   Dominik Kubisz

Dominik Kubisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 88 postów
  • Imię:Dominik
  • Nazwisko:Kubisz

Napisano 16 sierpień 2010 - 16:51

Ja w takowe listewki zaopatrzyłem się na allegro, ułatwia to pracę, ale przy korpusach z różnej maści szczególikami np. pokrywy skrzelowe(zwężenie za głową) jest i tak ciężko uzyskać podobieństwo. W woblerach, które mają jednak klasyczny kształt jest to ogromne udogodnienie i zwiększenie wydajności naszej fabryki.

#2278 OFFLINE   Pold3k

Pold3k

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaDrohiczyn

Napisano 16 sierpień 2010 - 18:50

Ja rożne deski, które zakupię strugam do grubości i tnę w listeweczki gdyż posiadam odpowiednie maszyny :mellow: następnie odrysowuje wzór z szablonu. Zachowanie podobieństwa nie jest takie trudne tylko trzeba troszkę wprawy :D

#2279 OFFLINE   forcid

forcid

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 17 sierpień 2010 - 16:25

ocencie moje pierwsze domowe woblery .Zrobione sa z lipy malowane sprejami i moczone w domaluxie

Załączone pliki



#2280 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 18 sierpień 2010 - 07:25

ocencie moje pierwsze domowe woblery .Zrobione sa z lipy malowane sprejami i moczone w domaluxie


Jak na pierwsze wobki to niczego sobie wyglądają . Zastanawiam się jednak nad tym czy testowałeś je na rzece bo chyba mogą mieć problem ze stabilnością . Widzę , że w pierwszych 2 od góry przednie oczka z drutu dałeś dosyć wysoko , nie wiem ile dałeś obciążenia i w którym miejscu . Zatem jeśli są niedociążone to mogą się wykładać . Na początek mogę Ci poradzić abyś dawał te oczka niżej tak jak w 3 albo jeszcze niżej a jak już opanujesz technikę to spokojnie sam zadecydujesz co gdzie i jak . Pozdrawiam .




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych