Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woblerowe patenty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1422 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 27 styczeń 2011 - 15:06

Widzę, że w wątkach woblerowych coraz więcej zdjęć i pomysłów - to cieszy :D. Chciałbym jednak zaproponować coś więcej. Coś w rodzaju różnych wskazówek dla początkujących dłubaczy. Nie chodzi mi tu o zdradzanie tajemnic do których dochodziło się latami czy żmudnymi pracami (nie mówiąc już o kosztach).
Pokazujcie tu swoje patenty dotyczące wytwarzania woblerów. Ze swojej strony pokażę jak w prosty sposób i właściwie bezkosztowo można wykonywać powtarzalne stelaże do woblerów :D.
  • Obcy i SALMOO lubią to

#2 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 27 styczeń 2011 - 15:22

Sławek ile moge tyle pomoge :D

moja giętarka



Załączone pliki


  • Obcy i Dim3n lubią to

#3 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 27 styczeń 2011 - 15:43

Szpiegu prawie mnie uprzedziłeś ale gdyby te kołki były wyjmowalne to można by było drut prowadzić w jednej płaszczyźnie. Ale zasada działania jest taka sama :D
  • brodzic lubi to

#4 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 27 styczeń 2011 - 15:49

dawaj swój :D zobaczy jak twój działa moja działa tak


Załączone pliki



#5 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 27 styczeń 2011 - 16:50

W wolnej chwili wstawię kilka zdjątek jak coś takiego wykonać :D

#6 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 27 styczeń 2011 - 18:24

No to daliście :mellow: :mellow: :mellow: Ja to miałem wstawić dziś wieczorem bo idę giąć druty. Dokładnie to samo co Szpiegu.

#7 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 27 styczeń 2011 - 18:40

Ciekawe co na to powiecie. Wymyślone godzinę temu. Niestety korpusy strugane nie są idealnie równe. Kąt linii jest dobry ale na dwóch stronach linia wychodzi w innych miejscach. Gdyby wobler był idealnie symetryczny np z pianki to powinno wyjść równo.

http://img692.imageshack.us/img692/7331/patenti.jpg

Uploaded with ImageShack.us

#8 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 27 styczeń 2011 - 18:49

No ciekawy patent i pewnie wielu z niego skorzysta :D
  • hubert79 lubi to

#9 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 27 styczeń 2011 - 19:12

To bardzo się cieszę :D Tylko trzeba się do tego przyłożyć tj: zrobić formę z żywicy a nie jak ja na szybko z poxiliny. Forma musi być taka, żeby dokładnie pół wobka wystawało. Umieścić tą formę w desce i rozrysować kąty. Reszta to już wbicie gwoździ w różnych miejscach dopracowanie znacznika, u mnie była akurat plecionka. No i dobrej fary bo ta w sprayu się rozmazuje.

#10 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 27 styczeń 2011 - 19:59

Z kolei gdy tak pomyślałem nad tym to...
Przyjmijmy, że mamy wobka z dobrze naciętym rowkiem pod ster. Wtedy w to nacięcie wprowadzamy płytkę z dowolnego tworzywa o grubości steru, by sztywno w woblerze siedziała. Smarujemy przód wobka z płytką na przykład pastą do podłóg typu agata (pałacowa i inne tego typu na woskach). Wtedy przód woblera aż do poziomu steru oblebiamy poxiliną (uwaga na oczko na przodzie woblera bo jak zbyt dobrze oblepimy to już wobek z tego nie wylezie). Po wyjęciu mamy gotowy szablon do odrysowywania.
  • brodzic lubi to

#11 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 27 styczeń 2011 - 20:15

Jeszcze lepsze Sławek, ale jak bumerang wraca temat symetrii. Wobki wsadzane w ten negatyw muszą mieć identyczne ryjki, wtedy wyjdzie. Czyli muszą być z formy.

#12 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 28 styczeń 2011 - 08:20

Temat może i wraca ale masz też w ten sposób szablon przodu wobka więc można podszlifowywać do szablonu :D
  • SALMOO lubi to

#13 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 28 styczeń 2011 - 09:32

Wracając do krisowej szpachli stosowałem taką samą metodą jeżeli coś za dużo wyjdzie z woba to można to obrabiać w wodzie na mokro wrzuca się to wszystko do zlewu z ciepłą wodą ewentualnie lekko puszcza ciepłą wodę z kranu papier ścierny 80 120 i jazda :D


ps. nie ma co przyspieszać schnięcia szpachli poprzez podgrzewanie itp może popękać

ps.2 potrafi lekko siąść dlatego daje nieco więcej poza obrys przynęty
  • SALMOO lubi to

#14 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 28 styczeń 2011 - 09:38

Było zaineresowanie tematem szpachli więc wstawiam.
Udajemy się na skład budowlany i za zawrotną sumę 3,5 zł kupujemy szpachlę firmy śnieżka. Kolejna wycieczka do apteki, za 5 zeta kupujemy 6 strzykawek 20 ml i zapas igieł 1,2mm.
Szpachlę do strzykawek najlepiej nabierać lekko podgrzaną ale bez wcześniejszego otwierania pudełka. Trzeba wsadzić w szpachlę strzykawkę tak głęboko jak się da i po naciągnięciu tłoczka poczekać aż podciśnienie wciągnie szpachlę do strzykawki. Końcówkę zalepiamy taśmą. Trzymamy w temperaturze pokojowej. Igłę najlepiej obciąć najkrócej jak się da bo wtedy łatwiej szpachla przez nią wychodzi. Wsadzamy igłę w szczelinę wobka i naciskawy na tłoczek. W momencie kiedy szpachla wypłynie na zewnątrz przesuwamy dalej i dalej aż nie zapełnimy całej szczeliny. Po robocie strzykawkę zaklejamy. Igłę nakładamy na czystą strzykawkę do płukania i nabieramy gorącej wody ze szklanki. Płukamy tak kilka razy.

http://img816.imageshack.us/img816/4562/szpachla.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Koszt przedsięwzięcia 9,5zł. Wrażenia bezcenne.

#15 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 28 styczeń 2011 - 09:40

No i mnie Szpiegu ubiegł :lol: :lol: :lol:

#16 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 28 styczeń 2011 - 09:59

z tymi strzykawkami i igłami to czasami nie jest tak wesoło mam kolegę który zmienia apteki co by nie patrzeli na niego jak na narkomana ja kupując strzykawki mowie że igieł nie chce :D


ps. można jeszcze spróbować wyciągać tłoczek od strzykawki i ładować strzykawkę od góry

ps2. a wsadzałeś szpachle do gorącej wody ?? powinna lekko zmienić konsystencje i dać się łatwiej zaciągnąć :D

#17 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 28 styczeń 2011 - 10:08

Szpieg, dlatego piszę, że lekko podgrzana ;) Trzeba zagrzać wody w czajniku, nalać do garnka i wsadzić w to szpachlę. Odczekać i nabierać. Tej ze śnieżki nie trzeba ładować od góry. Wchodzi zajebiście po naciągnięciu tłoka.
I jeszcze jeden tips. Ja się tak bawiłem co prawda w zeszłym roku, ale mi się przypomniało. Jak się ma dremel to można wyciąć na korpusie np wzorek płetwy czy czego tam się chce. Później na to szpachla ze strzykawki, tylko nie można podgrzewać tak jak mówiłeś. Jak wyschnie to szlifować delikatnie i można na korpusie robić uwypuklenia jakie się chce skrzela i inne cuda na kiju. tylko trzeba od razu polakierować, żeby się nie odłupało.

#18 OFFLINE   matusiak

matusiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • Lokalizacjakielce

Napisano 28 styczeń 2011 - 12:24

Moja giętarka ,nawet dental wygina bez problemu

Załączone pliki

  • Załączony plik  g1.JPG   61,67 KB   6258 Ilość pobrań
  • Załączony plik  g.JPG   60,54 KB   6222 Ilość pobrań


#19 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 28 styczeń 2011 - 13:53

Matusiak jak pamiętam to kiedyś pokazywałeś inną maszynkę taką z zamków zrobioną.

#20 OFFLINE   J A Z

J A Z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 815 postów
  • LokalizacjaSłubice

Napisano 28 styczeń 2011 - 14:01

Matusiak jak pamiętam to kiedyś pokazywałeś inną maszynkę taką z zamków zrobioną.


To chyba pokazywał raczej Darek (@lesiewicz) i jest w tym wątku http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&goto=203305 &#msg_203305




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych