Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woblerowe patenty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1422 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   piotro82

piotro82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Dziadura

Napisano 09 lipiec 2013 - 18:52

Nie no Panie, mega pomysłowy Dobromir z Ciebie, patent extra



#222 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 09 lipiec 2013 - 22:01

 

Jeżeli filmik bardziej pasuje do tematu filmy instruktażowe, poproszę o przeniesienie.

Człowieku , jestem  z Ciebie dumny . ! ! ! Mało kto pokazuje nam takie patenty .  

Myślę , że najlepiej będzie jak sam wkleisz ten filmik w instruktarzach . 

Właśnie o takie filmiki mi chodzi  ! Jesteś wielki .

Niech nam żyje pralka frania . ! Dziadkowie wiedzą do czego pieję . :D


  • thoffi lubi to

#223 OFFLINE   konktenbit

konktenbit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaPoniatowa
  • Imię:Konrad

Napisano 10 lipiec 2013 - 08:29

Jeśli ktoś nie ma frani można rozejrzeć się za maszynką do makaronu, jest tego pełno na Allegro. Ma ona walce do wałkowania ciasta. Trzeba je tylko okleić gumą. Widziałem to kiedyś na fińskim forum. Stosując miękką gumę, folię można dość głęboko przetłoczyć.

 

Na tym co pokazał Tomek, można nakleić kilka pasków różnej siatki i otrzymywać różne wzory.



#224 OFFLINE   MANTHEO

MANTHEO

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Mateusz

Napisano 12 lipiec 2013 - 12:11

a ja właśnie kombinowałem...jak tu sprawnie i idealnie wycisnąć łuskę...a tu proszę :) super pomysł i fajnie, że się dzielisz wiedzą...teraz tylko franię znaleźć muszę ;), a jeszcze małe coś do symetrycznego odznaczania oczu w wobkach - dobrze sprawuje się też "krokodylek" biurowy do usuwania zbędnych zszywek


Użytkownik MANTHEO edytował ten post 12 lipiec 2013 - 12:34


#225 OFFLINE   bryka

bryka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 443 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Michał

Napisano 16 lipiec 2013 - 14:32

Niestety nie mam już żadnego wobka z tym wzorkiem ale znalazłem korpus pod ten wzorek , farbę wacikiem nakładałem a to nie to co areografem .Ale możesz zobaczyć jak będzie wyglądalo na wobku.Troche porozlewane są kropy za mocno maczalem w farbie .

Znalazlem w necie jak symetrycznie umiescic oczka na korpusie woblera.

Jesteś wielki .. hehe ja dzisiaj właśnie wklejając oczy myslałem nad tym jak robi to  symetrycznie.. a tu tak banalny patent ;) Dzięki !

A ja pokaże wam jak dociążam swoje boleniówki ... moze i większość tak robi -może nikt - nie wiem.
Bynajmniej ja nie miałem sposobu na to by sprawnie wypełnic całą szczeline rowka ołowiem w boleniówkach.
Żadna to filozofia co robie ale moze ktoś na to nie wpad więc się dziele ;)
Załączony plik  P1090294.JPG   75,4 KB   537 Ilość pobrańZałączony plik  P1090295.JPG   91,33 KB   630 Ilość pobrańZałączony plik  P1090296.JPG   95,02 KB   519 Ilość pobrań

Jesli ktoś wkleja na cyjanoakryl , to pozalaniu ołowiem radze jeszcze raz pozalewać klejem miejsca przy oczkach ponieważ przez rozgrzany ołów klej traci część swoich właściwości.


 


Użytkownik bryka edytował ten post 16 lipiec 2013 - 14:41


#226 OFFLINE   MANTHEO

MANTHEO

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Mateusz

Napisano 19 lipiec 2013 - 07:41

wątek bajka dla wszystkich dłubaczy, brawo dla pomysłodawcy i oczywiście dla chętnych w dzieleniu się swoimi patentami, ja chciałem tylko podpowiedzieć(nie jest to co prawda patent) kolejny rodzaj/markę "mazaków" do znakowania swoich wyrobów, tudzież do dodawania szczegółów, bo szczerze mówiąc osobiście miałem z tym problem(standardowo napisy spływały z lakierem) , wiele osób z forum wymieniało nazwy ale u mnie w sklepach tego nie znalazłem, natomiast wczoraj wypróbowałem cienkopis kreślarski z dopiskiem technic firmy rystor, jedzie to na tuszu kreślarskim więc poliuretan tego nie rusza, pisaki te powinny być dostępne w każdym niemalże papierniczym, pzdr



#227 OFFLINE   Sambor

Sambor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 806 postów
  • LokalizacjaSmołdzino
  • Imię:Przemek

Napisano 19 lipiec 2013 - 07:56

Ostatnio zauważyłem że jak podpiszesz się na polakierowanym korpusie pisak spłynie.

Natomiast po skończonym malowaniu nie lakierowałem korpusu a od razu podpisałem bezpośrednio na farbę , lakier nie ruszył napisu.



#228 OFFLINE   piotro82

piotro82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Dziadura

Napisano 19 lipiec 2013 - 07:57

Dokładnie tak jak mówisz Kolego, wobki dobrze jest podpisywać jeszcze przed lakierem



#229 OFFLINE   MANTHEO

MANTHEO

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Mateusz

Napisano 19 lipiec 2013 - 08:06

co do podpisywania to ja robiłem tak, że po 1 lub 2 warstwie kończącej poliuretanu dawałem podpis i później znów warstwy lakieru, ale w sumie kolejność nie ma znaczenia byle lakier nie rozpuszczał mazaka bo nic bardziej nie wk... jak masz skończony wobler i na sam koniec trafi się taki "rozmazaniec", ręce opadają, kiedyś tam wcześniej podpisywałem wobki lakierem z puchy-psikałem w pokrywkę i wykałaczką smarowałem literki, ale....syzyfowe prace, a od wczoraj jest to dużo prostsze :D


Użytkownik MANTHEO edytował ten post 19 lipiec 2013 - 08:09


#230 OFFLINE   bryka

bryka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 443 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Michał

Napisano 19 lipiec 2013 - 12:52

Ja nie maluje przed lakierowaniem ponieważ powierzchnia nie jest śliska i się źle podpisuje a w dodatku cienkopis się psuje od farb bo się zakleja ( bynajmniej ja tak miałem ). Maluje na dobrze wyschnietej powierzchni polakierowanej  ,wtedy mi się ładnie pisze. Napisu nie dotykam palcem  bo sie zmaże ale przy zanurzeniu w lakierze ani drgnie.
Podpisuje Uni Pin-Fine Line a lakieruje domaluxem.
 



#231 OFFLINE   turboaspius

turboaspius

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 20 lipiec 2013 - 11:59

Jesteś wielki .. hehe ja dzisiaj właśnie wklejając oczy myslałem nad tym jak robi to  symetrycznie.. a tu tak banalny patent ;) Dzięki !

A ja pokaże wam jak dociążam swoje boleniówki ... moze i większość tak robi -może nikt - nie wiem.
Bynajmniej ja nie miałem sposobu na to by sprawnie wypełnic całą szczeline rowka ołowiem w boleniówkach.
Żadna to filozofia co robie ale moze ktoś na to nie wpad więc się dziele ;)
attachicon.gifP1090294.JPGattachicon.gifP1090295.JPGattachicon.gifP1090296.JPG

Jesli ktoś wkleja na cyjanoakryl , to pozalaniu ołowiem radze jeszcze raz pozalewać klejem miejsca przy oczkach ponieważ przez rozgrzany ołów klej traci część swoich właściwości.


 

Można wiedzić jak frezujesz rowki pod obciążenie? Może ktoś się pochwali jak to zrobić?

 

pozdrawiam



#232 OFFLINE   bryka

bryka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 443 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Michał

Napisano 20 lipiec 2013 - 22:44

Można wiedzić jak frezujesz rowki pod obciążenie? Może ktoś się pochwali jak to zrobić?

 

pozdrawiam

 Miniszlifierką kolego , jutro wrzuce Ci zdjęcia .



#233 OFFLINE   andrzej1977

andrzej1977

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Karpinski

Napisano 05 sierpień 2013 - 18:26

Chciałbym przedstawić swój sposób na wycinanie sterów. Prasę kupiłem na złomie za 10 zł, ale są dostępne tez na allegro, wykrojniki zrobiłem z brzeszczotów od piły taśmowej, stery może nie są idealnie symetryczne ale wystarczy kilka ruchów papierem ściernym, aby je wyrównać.Pod poliwęglan kładę kawałek grubej gumy.

Załączony plik  DSCN1076 (640x480).jpg   206,49 KB   338 Ilość pobrań

Załączony plik  DSCN1077 (640x480).jpg   212,86 KB   341 Ilość pobrań



#234 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2663 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 09 sierpień 2013 - 18:07

Naczelnym „Lurebuilding Post” raczej nie zostanę, ale w kilku prostych słowach, wspartych kilkoma fotkami, postaram się Wam przedstawić jak robię swoje woblery.

Początek to głównie praca z linijką i ołówkiem/długopisem, czyli przygotowuję sobie listewki do pocięcia na odpowiednie kawałki.

Załączony plik  1.jpg   36,92 KB   197 Ilość pobrań

Załączony plik  2.jpg   108,01 KB   233 Ilość pobrań

Potem odmierzam środek woblera i odrysowuje szablon przyszłego woblera, po obu stronach listewki. Na linii środkowej wyznaczam miejsce pod nawierty do zalania ołowiem i wstępnie zaznaczam je wiertłem.

Załączony plik  3.jpg   56,25 KB   263 Ilość pobrań

Następnie wiercę otwory i nacinam miejsce na stelaż.  Otwory robię "specjalistycznie" oklejonym wiertłem  ;)  aby wiercić zawsze na tą samą głębokość.

Załączony plik  4.jpg   157,3 KB   273 Ilość pobrań

Załączony plik  4a.jpg   46,93 KB   275 Ilość pobrań

Kolejny etap to wycięcie, a raczej wyszlifowanie wstępnego kształtu, robię to na grubym kamieniu szlifierki stołowej.

Załączony plik  5.jpg   129,77 KB   271 Ilość pobrań

Załączony plik  6.jpg   67,92 KB   263 Ilość pobrań

Teraz przychodzi czas na stelaż

Załączony plik  7.jpg   67,82 KB   282 Ilość pobrań

Załączony plik  8.jpg   93,71 KB   312 Ilość pobrań

I zalanie ołowiem

Załączony plik  9.jpg   84,93 KB   333 Ilość pobrań

Następnie stelaż zalewam klejem, epoksydowym dwuskładnikowym. Wolę do tego celu używać takich dłużej schnących. Taki dłużej schnący klej powłazi sobie w wszystkie zakamarki a poza tym mogę sobie spokojnie rozrobić większą ilość i zaciapać całą serię bez obawy, że mi klej zastygnie podczas pracy. Trzeba co prawda poczekać, ale pośpiech to jest wskazany przy łapaniu pcheł…

Załączony plik  10.jpg   118,22 KB   328 Ilość pobrań

Gdy klej dobrze zaschnie, szlifuję jeszcze lekko boki i usuwam nadmiar ołowiu.

Załączony plik  11.jpg   125,64 KB   331 Ilość pobrań

Teraz przychodzi czas na struganie (gdzieś po drodze nawierciłem miejsce na oczy)

Załączony plik  12.jpg   142,28 KB   355 Ilość pobrań

Szpachlowanie

Załączony plik  13.jpg   110,79 KB   381 Ilość pobrań

I szlifowanie

Załączony plik  14.jpg   109,3 KB   319 Ilość pobrań

Tu kończy się proces obróbki mechanicznej i przychodzi czas na malowanie – ale o tym następnym razem.

Pewnie niektórzy stwierdzą, że można prościej, inaczej albo lepiej, ja taki system sobie wypracowałem i tak właśnie robię swoje woblery. Nie znaczy to, że mój proces produkcyjny nie ewoluuje, wręcz przeciwnie cały czas coś zmieniam aby uprościć i uprzyjemnić sobie pracę. Chętnie poznam Wasze sposoby. Może okażą się lepsze i mniej pracochłonne.

Pozdrawiam Artur Sztylka.


Użytkownik Artech edytował ten post 09 sierpień 2013 - 19:23

  • Wojciech_B, salmon1977 i Ricci lubią to

#235 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 09 sierpień 2013 - 20:01

Artur kawał dobrej roboty :o   dziękuję w imieniu wszystkich uczących się :D


  • Artech lubi to

#236 OFFLINE   gutekjelonki

gutekjelonki

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 537 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 09 sierpień 2013 - 22:19

Bardzo cenne wskazówki Artur. Dzięki, na pewno zaadoptuje jakiś patent ;)

 

Ja wrzucam od siebie boxa do lakierowania.

Pudełko po butach i drut 1.5mm chyba. Druciki na końcach ucinamy pod skosem i wbijamy w boki pudełka. Dla pewności można je podkleić jakąś taśmą. Otwory wentylacyjne z welonu ślubnego ;)

 

Pozdrawiam

Załączone pliki


Użytkownik gutekjelonki edytował ten post 09 sierpień 2013 - 22:20


#237 OFFLINE   piotro82

piotro82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Dziadura

Napisano 10 sierpień 2013 - 20:53

Ja też lakieruje w kartonie ale węższym i wyższym, te po butach są za miękkie jak dla mnie i zamiast drutów, przebijam karton przez oba boki długimi wykałaczkami do szaszłyków :)



#238 OFFLINE   gutekjelonki

gutekjelonki

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 537 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 10 sierpień 2013 - 22:24

Każda rada jest cenna dla młodych adeptów sztuki dłubania ;). Ja akurat zrobiłem to na szybko, tak jak mi intuicja podpowiadała. Dobrze że ten temat się rozrasta, takie młodziki jak ja na początku roku, mogą się dużo nauczyć. Dzięki panowie w swoim imieniu i ich. ^_^



#239 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3202 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 15 sierpień 2013 - 16:02

Witam! Mam pytanie odnośnie gruntowania i malowania woblerów...Czy można je gruntować poprzez zanurzanie np. w domaluxie (2 - 3 razy). Następnie pomalować białą matową farbą w sprayu jako podkład i dopiero nakładać kolory?? Pytam bo po wystruganiu moich wobków obciążeniu itp czeka mnie etap malowania i nie chcę czegoś zepsuć;D Wiem pytanie może wydawać się niektórym śmieszne ale to moją pierwsza produkcja i jestem jeszcze trochę zielony;) Pozdrawiam!



#240 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2663 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 15 sierpień 2013 - 21:09

Polecam wrzucić na godzinkę do caponu