Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woblerowe patenty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1422 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   jabr

jabr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 392 postów
  • LokalizacjaTychy
  • Imię:Jacek

Napisano 21 marzec 2013 - 19:49

Artech wielkie dzięki,właśnie uratowałeś moje paluchy i krokodylki do prania żony.:-D

#202 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 22 marzec 2013 - 07:06

Tak jak sugerowaliście temat podpiąłem . Pozdrawiam .


  • dropek96 lubi to

#203 OFFLINE   White Fish

White Fish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaGdzie się da...
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 marzec 2013 - 10:25

Artech, bardzo fajny pomysł z tym kartonikiem. Ostatnio przez przypadek w sumie odkryłem ciekawy patent na szybkiego woblerka. Zrobiłem malucha 3 cm i pomalowałem go farbkami akrylowymi. Dokładnie emalią akrylową Dekoral. No i chciałem mu wkleić ster na szybko, więc użyłem Super Glue. Przypadkowo rozlał mi się trochę na woblerka i zastygł. Efekt mi się spodobał i pomazałem go całego Super Glue. Ciekawe jest to, że ten klej wchodzi w jakąś reakcję z farbą akrylową i szybko twardnieje. Po wyschnięciu warstwa jest taka jakby pomalowana lakierem. Tylko nie wolno go dotykać w czasie schnięcia bo to miejsce będzie matowe. Później na próbę moczyłem go pół dnia w wodzie by sprawdzić jak mocna jest ta struktura. No i nic się nie dzieje. Jest mocna jak żywica epoxy:) A woblerek z lipy i nie gruntowany wcześniej. To tak jakby ktoś chciał zrobić sobie szybkiego woblerka "na jutro" :) 

s0zmniejszaczpls1590007.jpg



#204 OFFLINE   Tomek1988

Tomek1988

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1456 postów
  • LokalizacjaBasonia
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Janeczek

Napisano 22 marzec 2013 - 15:28

Ja kiedyś zrobiłem sobie coś na zasadzie podobnej do tego kartonika, bardzo przydatne, mocowanie tiulu na pinezki, po kilku malowaniach wymiana na nowy.

 

21e07ada8cb14e12med.jpg



#205 OFFLINE   White Fish

White Fish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaGdzie się da...
  • Imię:Łukasz

Napisano 24 marzec 2013 - 18:30

Ostatnio robiąc małe woblerki jaziowo - kleniowe, wpadłem na taki pomysł:) 

 

s1610008.jpg

 

Wprawne oko od razu będzie wiedziało o co chodzi. Korpus wabika przecinam na pół. Górną część naklejam na ster i obcinam w miarę dokładnie tak jak ma to już wyglądać. Następnie na dolną część naklejam stelaż z drutu. Wszystko razem sklejam do kupy i montuję śrucinę w dolnej części. Tak ostatnio tworze swoje woblerki :) 



#206 OFFLINE   Wędkamojehobby

Wędkamojehobby

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 428 postów
  • Imię:Piotrek

Napisano 28 marzec 2013 - 08:33

743.png

 

Używam zgęstniałego lakieru (który nie nadaje się do lakierowania) do oklejania woblerów. Głównie chodzi tutaj o materiały które są "luźniej" tkane - po prostu smaruję nim po wierzchniej części materiału aż przesiąknie do samego drewna.



#207 OFFLINE   wobler1

wobler1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:kazimierz
  • Nazwisko:pietrzak

Napisano 06 kwiecień 2013 - 19:13

Witam , a ja probilem szabloniki typu tygryski,są wszystkie paski równe , jednakowe i szybko się robi.na fotce jest material z ktorego mozna sobie wykonac. Pozdrawiam

 

Witaj , material uzyty do tych foremek do malowania paskow,Jest to cienka blaszka po tubkach od kremu do golenia. Jest bardzo dobry material do takich spraw. Jak to zrobic!!!! ja woblerki robilem z pianki i mam formy . Kladlem na powierzchnie formy blaszkie z tubki i delikatnie wciskalem woblerka w 1/2 formy. Jak juz dobrze ukladala sie blaszka wtedy skladalem cala forme i sciskalem i juz byla jedna polowka i tak sama druga strone. Jak juz mamy gotowa taka foremeczke z blaszki to zamykamy w niej woblerka i wycinamy skalpelem czy innym nozykiem wzor jaki nas interesuje.Jak nie masz foremek to mozna sobie z modeliny po robic. lub z innego materialu. Pozdrawiam

Załączone pliki


Użytkownik wobler1 edytował ten post 07 kwiecień 2013 - 20:14


#208 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 06 kwiecień 2013 - 20:11

Czesc kolego  nie zabardzo widze z czegot o robisz ;) z jakis kremow nivea i wars ? jak to odciskasz ta forme do malowania ? napisz cos wiecej jak mozesz.

 

 

 

 

Czy mógłbyś edytować swojego posta i napisać go poprawnie . Jeśli nie chce Ci się w klawiaturę stukać aby to co piszesz nie straszyło czytających , to czy będzie Ci się chciało posiedzieć nad uformowaniem kawałka papieru ?



#209 OFFLINE   madpaw

madpaw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 632 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Plesiak

Napisano 08 kwiecień 2013 - 13:14

wobler1 - dzięki za podzielenie się ciekawym pomysłem :)



#210 OFFLINE   waldekst

waldekst

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 11 kwiecień 2013 - 07:26

podoba mi się patent szykiej wymiany kotwicy, w czasie ustawiania woblerów nad wodą.



#211 OFFLINE   czerwcowy0520

czerwcowy0520

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 19 kwiecień 2013 - 13:43

Ja w takim razie zgodnie z obiietnicą przedstawię swoje patenty :-) zaczniemy od projektowania korpusu, ja osobiście korzystam z programów graficznych takich jak Adobe Photoshop i Corel Draw X3, Jesli chodzi o obsługę to w przypadku Photoshopa zrobiłem mały tutorial, także myślę że nawet początkujący powinni sobie z nim poradzić, dzięki niemu możemy sobie zrobić szablon ze zdjęcia zarówno jakiegoś firmowego wobka, albo naszego, wystarczy zdjęcie boczne ściągnięte z internetu lub zrobione przez nas. Tutaj koledzy macie link:

 

http://swietokrzyski...a-w-photoshopie

 

a tutaj zrzut mojego projektu małego wobka wraz z projektem stelażu i obciążeniem, w tym projekcie uwzględniłem nawet grubość drutu czyli 0,6mm:

 

rysunek1y.jpg

Druga sprawa to malowanie, mój patent kieruję głównie do osób nie posiadających aerografu i malujących pędzelkami. Do malowania uzywam tylko i wyłącznie farb modelarskich firmy Pactra. Wybór kolorów jest przeogromny. Są kolory matowe, błyski, fluo, oraz klasyczne metalizowane czyli złote i srebrne. Farby te sa tanie (koszt słoiczka ok. 5zł) i sprzedawane w 10ml słoiczkach. Są idealnie rozcieńczone już fabrycznie i uwierzcie mi są mega wydajne. Najwięcej problemów przysparzają farby metalizowane. Ja zawsze gruntuje korpus zwykłą białą akrylówką i dopiero po 24h od wyschnięcia nanoszę kolory. W przypadku dużej części kolorów wystarczy jedna warstwa, ale tak jak powiedziałem najwięcej problemów sprawiają farby metaliczne ponieważ mają mikro opiłki, taki micro brokat. Aby w miarę dobrze pokryć wobka należy taką farbkę dobrze wymieszać, następnie równymi pociągnięciami nanosimy pasy pędzelkiem od głowy do ogona. Ważne żeby kolejne pasy nie nachodziły na siebie, czyli jeden koło drugiego. Pierwsze warstwa wygląda tragicznie bo widać tylko biały podkład i mazy. Tak pomalowanego wobka odwieszam i maluje kolejne po wyschnięciu czyli jakieś 15-20minut maluję w identyczny sposób kolejną warstwę i analogicznie odwieszam. Do pełnego pokrycia wystarczy mniej więcej 3-4 warstwy, ale należy pamiętać żeby przed każdym malowaniem dobrze wymieszać farbę. 

Kolejna sprawa to napewno znany Wam patencik ze szczoteczką do zębów. Za pomocą niej robi się ciekawe efekty łuski i maleńkich bądź większych kropek. Ważne aby włosie szczoteczki było sztywne więc najlepiej uzyć do tego nieużywanej szczoteczki. Sprawa jest banalna maczacie w farbie i strzelając palcem wokół wobka poszczególne kolorki. Po naniesieniu nalezy delikatnie przycisnąć kropki do wobka tak żeby nic nie odstawało. Dzięki temu prostemu sposobowi można uzyskać naprawdę ciekawe efekty. 


  • I W i rzecznymuł lubią to

#212 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 19 kwiecień 2013 - 20:02

Hej kolego dzięki za info ale czy te farbki śmierdzą ? w domu można malować ? czym czyścisz pędzelek ? no i gdzie to najlepiej kupić ? u mnie nie ma sklepu modelarskiego.



#213 OFFLINE   czerwcowy0520

czerwcowy0520

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 20 kwiecień 2013 - 08:39

nie mają zapachu, także można spokojnie malować w domu. Farbki schną szybko więc trzeba często myć pędzelek a wystarczy do tego woda. Maczasz i wycierasz w ręczniku papierowym. Nie masz modelarskiego, więc niestety zostaje Ci internet, a szkoda bo jak już są te Farbki w sklepie to jest katalog i przeogromny wybór

#214 OFFLINE   madpaw

madpaw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 632 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Plesiak

Napisano 20 kwiecień 2013 - 11:13

Hej kolego dzięki za info ale czy te farbki śmierdzą ? w domu można malować ? czym czyścisz pędzelek ? no i gdzie to najlepiej kupić ? u mnie nie ma sklepu modelarskiego.

 

na allegro możesz kupic farby pactra, są rewelacyjne



#215 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 25 kwiecień 2013 - 19:41

Kilka słów na temat Preparatu do usuwania etykiet PRF Label Off. 

Preparat ten sprawdza się w dwóch sytuacjach.

1. Do usuwania taśmy, którą zabezpieczyliśmy ster - to dla tych, którzy malują woblery z wklejonym sterem.Bywa, że taka taśma nie ma ochoty zejść po zakończeniu prac, więc spryskanie taśmy i odczekanie kilku minut, rozwiązuje problem.

2. Do usuwania naklejek z hologramem z kupnych oczek. Postępujemy podobnie.

 

Załączony plik  preparat (1).jpg   309,73 KB   230 Ilość pobrań

 

To z czym sobie nie poradzi ten preparat, to oczy z hologramem z foli transferowej. Folia na takich oczkach jest najprawdopodobniej nakładana na ciepło. 

 

Załączony plik  preparat (2).jpg   278,54 KB   254 Ilość pobrań Załączony plik  preparat (3).jpg   152,59 KB   195 Ilość pobrań

 

Zasada tego preparatu jest prosta, jego zadaniem jest dostać się pod etykietkę lub naklejkę, co ułatwia zdjęcie jej z przedmiotów.

Więc Label Off przyda się również do oczyszczenia pudełek i wielu innych przedmiotów, które zostały udekorowane etykietkami przez mało rozgarniętych producentów i sprzedawców ;) a które to przedmioty, również mają cieszyć nasze oko.

:)


  • madpaw lubi to

#216 OFFLINE   Sambor

Sambor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 808 postów
  • LokalizacjaSmołdzino
  • Imię:Przemek

Napisano 01 maj 2013 - 15:19

Wobler1 a masz jakiś wobler pomalowany szablonem z 1 foty? chętnie zobaczę



#217 OFFLINE   wobler1

wobler1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:kazimierz
  • Nazwisko:pietrzak

Napisano 04 maj 2013 - 22:32

Wobler1 a masz jakiś wobler pomalowany szablonem z 1 foty? chętnie zobaczę

Niestety nie mam już żadnego wobka z tym wzorkiem ale znalazłem korpus pod ten wzorek , farbę wacikiem nakładałem a to nie to co areografem .Ale możesz zobaczyć jak będzie wyglądalo na wobku.Troche porozlewane są kropy za mocno maczalem w farbie .

Znalazlem w necie jak symetrycznie umiescic oczka na korpusie woblera.

Załączone pliki


Użytkownik wobler1 edytował ten post 11 maj 2013 - 16:56


#218 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 15 maj 2013 - 07:02

Witam

Wszystkie porady, patenciki, są "cud miód". :)

 

Kilka słów na temat Preparatu do usuwania etykiet PRF Label Off. 

Preparat ten sprawdza się w dwóch sytuacjach.

1. Do usuwania taśmy, którą zabezpieczyliśmy ster - to dla tych, którzy malują woblery z wklejonym sterem.Bywa, że taka taśma nie ma ochoty zejść po zakończeniu prac, więc spryskanie taśmy i odczekanie kilku minut, rozwiązuje problem.

2. Do usuwania naklejek z hologramem z kupnych oczek. Postępujemy podobnie.

 

attachicon.gifpreparat (1).jpg

 

To z czym sobie nie poradzi ten preparat, to oczy z hologramem z foli transferowej. Folia na takich oczkach jest najprawdopodobniej nakładana na ciepło. 

 

attachicon.gifpreparat (2).jpg attachicon.gifpreparat (3).jpg

 

Zasada tego preparatu jest prosta, jego zadaniem jest dostać się pod etykietkę lub naklejkę, co ułatwia zdjęcie jej z przedmiotów.

Więc Label Off przyda się również do oczyszczenia pudełek i wielu innych przedmiotów, które zostały udekorowane etykietkami przez mało rozgarniętych producentów i sprzedawców ;) a które to przedmioty, również mają cieszyć nasze oko.

:)

 

Wielu początkujących "stugaczy" ma duże problemy, a wystarczy dokładnie poszperać na forum, nabrać cierpliwości i zacząć robić swoje dzieła.

Ja np. jestem zadowolony z tego, że dowiedziałem sie o świetnym preparacie ;)  :)

 

Pozdrawiam

Harjer

Jurku , a jaki patent chciałeś nam podpowiedzieć w tym poście , bo jakoś tak nie do końca się doczytałem . Ten dział jest właśnie od takich fajnych koleżeńskich podpowiedzi .



#219 OFFLINE   Neptun

Neptun

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Maciej

Napisano 30 czerwiec 2013 - 12:59

Mój sposób na zasychający lakier - w moim przypadku Hartzlack.

Lakier wlewamy do słoiczka i po prostu każdorazowo po użyciu "pędzlujemy" gwint nakrętki i słoika lakierem, w celu lepszej szczelności i dokręcamy. Trzymamy oczywiście w ciemnym miejscu. Sprawdzone podczas dwumiesięcznego testu i na hartzlacku, jak będzie dalej - zobaczymy.



#220 OFFLINE   Tomek1988

Tomek1988

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1456 postów
  • LokalizacjaBasonia
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Janeczek

Napisano 09 lipiec 2013 - 18:17

Dzisiaj zaadoptowałem stary magiel od pralki "Frani" znaleziony na strychu do odciskania łuski, łuska wychodzi równo o wiele lepiej niż wałkiem :) Trochę mechanizm trzeszczy ale ma swoje lata a do tego wałki są do siebie skręcone na maksa plus oklejone zostały taśmą aby jeszcze bardziej zmniejszyć szczelinę między wałkami na taśmę przykleiłem tiul na jeden wałek i tak to wygląda :)

 

 

Jeżeli filmik bardziej pasuje do tematu filmy instruktażowe, poproszę o przeniesienie.


Użytkownik Tomek1988 edytował ten post 09 lipiec 2013 - 20:15

  • wildriver i Iras1975 lubią to