Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woblerowe patenty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1422 odpowiedzi w tym temacie

#1121 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6209 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 27 grudzień 2016 - 23:50

Markerami na dłuższą metę to nie ma co robić bo potrafią zareagować nawet z lakierem wodnym. No chyba, że zrobisz to tak, żeby rozlany marker tworzył cieniowany detal. Kwestia przemyślenia co gdzie namalować. Już masz praktykę co jak daleko spływa :)
Silikon budowlany- żeby cokolwiek popróbować z budową form trzeba przygotować mieszaninę napełnioną, np. skrobią kukurydzianą i dopiero wycisnąć kształt odlewu. Najmniejsze opakowania silikonu formierskiego na allegro kosztują ok 30 zł i wystarczają na ok 2-3 szt. form przy dobrym rozplanowaniu.
  • Santiago i trout master lubią to

#1122 OFFLINE   Radek_Z

Radek_Z

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 260 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 29 grudzień 2016 - 22:53

Dłubię sobie przy woblerkach, a to sprzyja rozmyślaniom i kombinowaniu, co by tu zmienić, poprawić, itd. Nie mam materiałów, żeby zrobić na szybko, a ciekawi mnie temat, jak myślicie, miałoby sens zrobienie jakby zewnętrznego stelaża. ;)  Gdyby z odpowiedniej blachy wyciąć umownie powiedzmy pasek kilkanaście cm na kilka milimetrów i nadać mu formę pełnego, czy prawie pełnego profilu wobka to mamy stelaż, nacięcia po dwa równoległe w odpowiednich miejscach, żeby wyciągnąć oczka do zbrojenia. Całość sklejona z korpusem, duża powierzchnia, powinno trzymać. Oczywiste zastrzeżenie, że tylko do woblerów z płaskim brzuchem i grzbietem, ale jest taki sporo, głownie bezsterowce mam na myśli. Te potrafią mieć przekrój poprzeczny mocno kanciasty. Nie mówiąc już o tym, że gdyby się dało jedną krawędź profilu jakoś zaostrzyć to można by niczym wybijakiem, czy wykrojnikiem wycinać, może tylko nadcinać miękką balsę. Nie sądzę, żeby taka blaszka okalająca wobka musiała zrujnować jego pracę. Chociaż pewności nie mam. Brzmi to dość dziwnie, ale to wszystko przez to, ze się naczytałem o formach, piankach , żywicach, a że mam tylko balsę… to forma do balsy. Przekombinowane? :)



#1123 OFFLINE   pikeft

pikeft

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr

Napisano 30 grudzień 2016 - 00:32

Dłubię sobie przy woblerkach, a to sprzyja rozmyślaniom i kombinowaniu, co by tu zmienić, poprawić, itd. Nie mam materiałów, żeby zrobić na szybko, a ciekawi mnie temat, jak myślicie, miałoby sens zrobienie jakby zewnętrznego stelaża. ;)  Gdyby z odpowiedniej blachy wyciąć umownie powiedzmy pasek kilkanaście cm na kilka milimetrów i nadać mu formę pełnego, czy prawie pełnego profilu wobka to mamy stelaż, nacięcia po dwa równoległe w odpowiednich miejscach, żeby wyciągnąć oczka do zbrojenia. Całość sklejona z korpusem, duża powierzchnia, powinno trzymać. Oczywiste zastrzeżenie, że tylko do woblerów z płaskim brzuchem i grzbietem, ale jest taki sporo, głownie bezsterowce mam na myśli. Te potrafią mieć przekrój poprzeczny mocno kanciasty. Nie mówiąc już o tym, że gdyby się dało jedną krawędź profilu jakoś zaostrzyć to można by niczym wybijakiem, czy wykrojnikiem wycinać, może tylko nadcinać miękką balsę. Nie sądzę, żeby taka blaszka okalająca wobka musiała zrujnować jego pracę. Chociaż pewności nie mam. Brzmi to dość dziwnie, ale to wszystko przez to, ze się naczytałem o formach, piankach , żywicach, a że mam tylko balsę… to forma do balsy. Przekombinowane? :)

Za dużo wypiłem nie kumam :D

A chciałem pomóc.



#1124 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 30 grudzień 2016 - 05:00

Przekombinowane.
Po co zewnętrzny stelaż skoro może byc wewnatrz? Chcesz mieć jeden uniwersalny (zdejmowany) do różnych wobków (korpusów)?
Jak go przytwierdzać? Wkręty?

Czy moze myślisz na stelażem "wbijanym" (zaostrzona krawędź) w korpus, np. z wykrojnika i wzmacnianym klejem?
Do morskich połowów (potężne okazy) pewnie nie głupi pomysl ale .... na polskich wodach? :(

#1125 OFFLINE   bigrafi

bigrafi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1553 postów

Napisano 30 grudzień 2016 - 10:33

Spójrz na woblery TEX (lata 90-te - o ile dobrze pamiętam nazwę)- kiedyś miały taki stelaż.


Użytkownik bigrafi edytował ten post 30 grudzień 2016 - 10:34


#1126 OFFLINE   tom3k_lubin

tom3k_lubin

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 316 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Tomek

Napisano 31 grudzień 2016 - 11:24

Może komuś się przydadzą :D

Haczyki są w TESCO za około 1,50zł i jest ich 80 sztuk ...

Załączony plik  20161231_1117111.jpg   41,94 KB   45 Ilość pobrań



#1127 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 31 grudzień 2016 - 18:17

Plastik czy drut?

#1128 OFFLINE   tom3k_lubin

tom3k_lubin

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 316 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Tomek

Napisano 02 styczeń 2017 - 19:57

Drut



#1129 OFFLINE   Mac44

Mac44

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 04 styczeń 2017 - 00:00

Panowie czy ktoś używał sprayów Champion akrylowych? Może wiecie czy reagują z Hartzlackiem?



#1130 OFFLINE   pikeft

pikeft

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr

Napisano 04 styczeń 2017 - 12:58

Ja używam,przy sztywniejszym pędzlu jak będziesz lakierował to detale potrafią się rozmywać dlatego lakieruje przez zamoczenie w hartzlacku.Wrzucałem zdjęcia ostatnich właśnie malowanych sprayem.

Użytkownik pikeft edytował ten post 04 styczeń 2017 - 13:00


#1131 OFFLINE   patzaw26

patzaw26

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1074 postów
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 05 styczeń 2017 - 14:17

Panowie wiecie może gdzie zakupię śruciny nie koniecznie zaciskowe o konkretnej gramaturze w ilości np 100 szt. Ponieważ używanie tych do spławików (mix)  jest jak najbardziej ok tylko że jest ich troszkę mało a reszty nie używam.



#1132 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 05 styczeń 2017 - 14:46

A jakie gramatury chcesz?
Cos tam mam z zapasów.

#1133 ONLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 05 styczeń 2017 - 18:49

Panowie wiecie może gdzie zakupię śruciny nie koniecznie zaciskowe o konkretnej gramaturze w ilości np 100 szt. Ponieważ używanie tych do spławików (mix)  jest jak najbardziej ok tylko że jest ich troszkę mało a reszty nie używam.

Trzy strony wcześniej było o takich śrucinach.Od postu #1065.

 

Tomi B)



#1134 OFFLINE   weizen

weizen

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaBolesławiec

Napisano 05 styczeń 2017 - 22:24

Mieszadełko łatwo i szybko

pierwszy krok to zabieramy (kupujemy) mieszadło do miksera ucinamy np. w połowie zaginamy końce i mamy na szybko mieszadło

TtHg8y.jpg

KFRvSF.jpg

KFRvSF.jpg

Zv9OKv.jpg

toSsEv.jpg

 


  • spinnerman, woblery z Bielska, Sebalos i 1 inna osoba lubią to

#1135 OFFLINE   Awuem

Awuem

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaLubuskie

Napisano 07 styczeń 2018 - 23:15

Witam. Ktos podpowie cos w temacie wklejenia sterow w smuzakach? Czy przy oczku czy nie? Czy pod katem czy nie?
Wiem ze najlepiej zrobic kilka o roznych parametrach ale moze ktos przyblizy mi ten temat. Ciezko znalezc cokolwiek..
Załączony plik  received_170337390240643.jpeg   55,43 KB   48 Ilość pobrań

#1136 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6209 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 07 styczeń 2018 - 23:27

Zawsze wklejasz pod kątem, nawet jak myślisz, że nie ;)
Popatrz na zdjęcia podobnych woblerów i zrób tak samo.
  • TOMI803 lubi to

#1137 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 08 styczeń 2018 - 11:42

Witam

 

Jak się wie czego szukać to znaleźć łatwo:)

Smużak - ma pracować na powierzchni wody.Zagłębienie niewskazane...

Taką pracę osiągniesz gdy ster jest wklejony prostopadle do osi wzdłużnej woblera.

Ale - można eksperymentować...

Wklejasz pod mniejszym kątem i wyginasz ster.Ze sterem z poliwęglanu można tak robić.

 

W tych Twoich smużakach widzę jeden błąd.Oczko do zawieszania kotwicy powino być na brzuszku...Wtedy kotwica fajnie "robi" za obciążenie.To oczywiście nie dyskwalifikuje Twoich woblerków:)



#1138 OFFLINE   Siemson

Siemson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Przemo

Napisano 08 styczeń 2018 - 13:53

Zdecydowanie to co pisze pan Romek, cofnij oczko o 2 mm bardziej na brzuszek to poprawi prace żuka. Wklej ster pod kątem 45 stopni zawsze można lekko podgiąć. Ja w żukach staram sie nie robić nacięcia na ster przy samym oczku.
91bad28a97423.jpgc5d8f3c4b93be.jpg


  • Pride lubi to

#1139 OFFLINE   Kaszub Bait

Kaszub Bait

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1036 postów
  • LokalizacjaBytów
  • Imię:Radek

Napisano 31 styczeń 2018 - 15:13

Wiem że może było, ale proszę o pomoc
Jak wyprostować drut przed gieciem stelażu ?
Drut jest w rolce i po odcięciu odcinka wygląda jak banan. Da się go szybko wyprostować ?

#1140 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 31 styczeń 2018 - 15:23

A po co prostować? Wyginając na stelażu i tak się zwichruje. Chyba ze robisz maszynowo i prowadnica go podaje to wtedy ona sama go wyprostuje na rolkach.
Z grubszymi jest kłopot ale przy 0.8mm nie ma tragedii.
  • lysy69 i eRKa lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych