Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łodzie Semper

semper 500 nowy model łódź wędkarska

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1336 odpowiedzi w tym temacie

#501 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 30 listopad 2018 - 21:30

Dzień dobry, również stoję w kolejce za Semper- em, mam termin ustalony na 12-12-2018. To prawda kontakt z właścicielem jest trudny, ale jak już uda się dodzwonić to rozmawia konkretnie, fachowo, sprawia wrażenie solidnego. Mimo, że mróz za oknem -7 i prawdopodobnie do wiosny łódki nie zwoduję, to po przeczytaniu Waszych opinii o panu Marku jakoś smutno mi się zrobiło. Czekam.

 

Nie martw się :) . W zimowych okresach ważne aby na hali było ciepło ... 



#502 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 01 grudzień 2018 - 00:25

Panowie bez marudzenia. Ja miałem rozpocząć sezon 1 maja a rozpocząłem w połowie sierpnia 😊
  • puszek7 lubi to

#503 OFFLINE   pio76

pio76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 371 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Piotr

Napisano 01 grudzień 2018 - 21:00

Nie ma takiej tragedii. Jeśli chcesz nową to zamów na koniec stycznia wtedy w kwietniu odbierzesz :) Jeśli używaną to na O.x stoją dwie i jedna jest naprawdę w atrakcynej cenie koło 16k a masz sprzęt od ręki.

W podobnej cenie to wyjdzie nowy taki zestaw...a to jest jednak używka

#504 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 02 grudzień 2018 - 00:08

W podobnej cenie to wyjdzie nowy taki zestaw...a to jest jednak używka

Rozumiem, że znasz cenę wszystkich dodatków więc proszę podlicz tu na forum ile dokładnie wychodzi nowy, identyczny zestaw.
  • Dano. lubi to

#505 OFFLINE   gladki

gladki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Tomek

Napisano 02 grudzień 2018 - 09:10

Rozumiem, że znasz cenę wszystkich dodatków więc proszę podlicz tu na forum ile dokładnie wychodzi nowy, identyczny zestaw.


Panowie - zaintrygowaliscie mnie ta dyskusją gdyż też oglądam tę ofertę z OLX za 16 tys i się zastanawiam czy ta cena nie jest przesadzona. Nie znam jednak zupełnie cen dodatków - mozeby ktoś podzielił się wiedzą. Bazowa wersja ze strony producenta (o ile dobrze wyczytałem) to 8tys zł skąd wiec się bierze 16tys za używkę?
Pozdrawiam
Tomek

#506 OFFLINE   marcin186

marcin186

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Marcin

Napisano 02 grudzień 2018 - 09:28

Dolicz dodatki plus przyczepka i dwa aku do tego nikt nie odda prawie nowego sprzętu za pół darmo.
Możesz też zapytać u źródła czyli producenta ile liczy za taki zestaw i będziesz miał jasność sytuacji.

Użytkownik marcin186 edytował ten post 02 grudzień 2018 - 09:30


#507 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 02 grudzień 2018 - 09:35

Same uchwyty na wędki ram to koszt 600zl, aku, instalacje elektryczne, wzmocnienia, fotele, dodatkowe miejsce na elektryka..... i to wszystko co wymienił właściciel. To trochę zgadywanka, ale ta łódź jest fajnie wyposażona. Pewni jak by właściciel pokazał fakturę kupującemu to ten by był zaskoczony. A co do ceny bazowej 8000pln, hmmm, nie wiem czy w swej historii chociaż jeden taki semper 440xt trafił do indywidualnych klientów:-), to cena samej skorupy.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
  • nalewator lubi to

#508 OFFLINE   Maxer

Maxer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • LokalizacjaRadziwiłłów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:R

Napisano 02 grudzień 2018 - 16:35

Cennik Semera 

https://wixlabs-pdf-...owPrinting=true



#509 OFFLINE   Grzybek

Grzybek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaLegnica
  • Imię:Kamil

Napisano 02 grudzień 2018 - 17:09

Cześć,
9k golas bez niczego,za same dodatkowe elementy trzeba zapłacić 3-4k i za przyczepę jeśli to Cymerman z "łatwym wodowaniem 🤣" trzeba zapłacić 4k.
Sorki że się śmieje ale te proste wodowanie jest do dup....
Czas to jest najgorsze,ja na swoją krypę czekałem ok 4 miesiące.
Ogólnie warto bo przyjemnie się pływa 🙂.
Pozdro

Użytkownik Grzybek edytował ten post 02 grudzień 2018 - 17:09

  • gammbler lubi to

#510 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 03 grudzień 2018 - 11:55

 przyczepę jeśli to Cymerman z "łatwym wodowaniem " trzeba zapłacić 4k.
Sorki że się śmieje ale te proste wodowanie jest do dup....
 

Grzybek - zaintrygowałeś mnie - co jest nie tak z wodowaniem ? Może są też lepsze rozwiązania, ale jak dla mnie jest OK - małej korekty wymagały ustawienia rolek i wymiana linki na pas (po roku zmieniłem wyciągarkę na Knott i znacznie się poprawiło po 'chińczyku').

Mój semper waży ok. 400kg a wodowanie zabiera mi max. 15 minut (od pojawienia się samochodem z przyczepą na slipie, do zaokrętowania na łodzi).


Użytkownik MarMilo edytował ten post 03 grudzień 2018 - 12:01


#511 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 03 grudzień 2018 - 13:45

Właśnie, też się wtrącę, co jest do dupy w "szybkim wodowaniu"

Jeżdżąc samemu, woduję łódź w góra max 10 minut.

Nie piszę tu o wygodnych slipach...

Rozstawiasz lampy i śmigasz do wody, zajebiste rozwiązanie.

Koledzy, którzy mają ściąganą belkę, nie jeden raz zapomnieli jej zabrać :)

 

Co do ceny. Same dodatki to kwoty rzędu kilku tysięcy.

Podana cena 16tyś., według mnie to dobra i normalna cena.



#512 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów

Napisano 03 grudzień 2018 - 16:03

Dokładnie 16k jest to bardzo dobra cena.
Czemu niby te wodowanie jest beznadziejne ? Wystarczy rozstawić światła i jazda do wody, dodatkowo końcówka pochyla się , nawet nie trzeba do wody wjeżdżać.



#513 OFFLINE   Grzybek

Grzybek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaLegnica
  • Imię:Kamil

Napisano 03 grudzień 2018 - 17:38

Słuchajcie może coś źle robię ale w większości przypadków z samym zrzuceniem łodzi nie ma problemów. Wyciąganie jej z wody to dramat na nie przygotowanych slipach a u mnie to na większości jezior zaczynają się schody. Co wciagnę łódkę to spada z rolek,dodatkowy problem to ucho które miało być cudowne i trzymać łódkę w transporcie a okazuje się przeszkodą. Trzeba naciskać ostatnią rolke w dół aby ucho przeszło dalej.

#514 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 03 grudzień 2018 - 18:31

Nie wiem co robisz nie tak.
U mnie nie ma z tym problemu.
Fakt ucho, za które zaczepiasz łódź do wyciągniecia jest nisko i haczy o rolkę. Mimo to ja kręce korbą i wskakuje ono na rolkę i jazda z wyciąganiem łodzi.
Mi łódź spadła z pompowanych kółek tylko raz, wjechałem przyczepą do wody pod dużym kątem i przyczepa była mocno przechylona.
Lekki problem jest jak wieje mocny boczny wiatr, wtedy trzeba z dwa razy wskoczyć na przyczepę i ustawić prosto łódź. Ja generalnie jestem z tej przyczepy bardzo zadowolony. Jedyny minus to bardzo nisko osadzone światła, te od strony tablicy. W nowszych modelach podobno jest to wszystko wyżej, nie widziałem, nie potwierdzam.
Jak coś dzwoń 884831101 Adam.

Użytkownik chojny83 edytował ten post 03 grudzień 2018 - 18:33


#515 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 03 grudzień 2018 - 18:43


 

Co do ceny. Same dodatki to kwoty rzędu kilku tysięcy.

Podana cena 16tyś., według mnie to dobra i normalna cena.

Uważam, że oszczędność jest rzędu 4-6 k przy zakupie tej używki - co więcej jest od ręki, drugie - popływała trochę więc jeśli coś miało na niej nie wytrzymać / pęknąć etc to już się stało - i jeśli nie ma uszkodzeń można traktować jako wytestowaną jednostkę.



#516 OFFLINE   Grzybek

Grzybek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaLegnica
  • Imię:Kamil

Napisano 03 grudzień 2018 - 18:46

Adam na te światła jest patent. Trzeba tylko zainwestować kilka stówek i wymienić na ledy szczelne i po temacie.
Można śmiało do wody się ładować 😁😁
Ja myślę że u mnie jest problem z wysokością rolek,musicie mi podać na jakiej wysokości powinny być.

#517 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 03 grudzień 2018 - 18:49

Fakt ucho, za które zaczepiasz łódź do wyciągniecia jest nisko i haczy o rolkę. Mimo to ja kręce korbą i wskakuje ono na rolkę i jazda z wyciąganiem łodzi.

Lekki problem jest jak wieje mocny boczny wiatr, wtedy trzeba z dwa razy wskoczyć na przyczepę i ustawić prosto łódź.

 

Jedyny minus to bardzo nisko osadzone światła, te od strony tablicy. W nowszych modelach podobno jest to wszystko wyżej, nie widziałem, nie potwierdzam.
 

1. Ucho faktycznie potrafi 'przyblokować' wciąganie - ja myślałem czy nie wypiłować w rolkce głębokiego rowka lub wymienić ją na taką z wyższymu krawędziami.

2. Ustawianie łodzi przy wietrze można rozwiązać zastępując wciągarkę na korbę wciągarką elektryczną z pilotem - wtedy będąc przy łodzi można by ją wciągać (minusem wciągarki el. jest jej powolność)

3. światła - przy wodowaniu radzę sobie w ten sposób, że podnoszę "ramiona" zanim zacznę cofać na slip (wtedy też odpinam pas mocujący łódź do tylnych belek). Ale tablica faktycznie "szura", gdy wyjeżdżam z garażu - pisk na całe Piaseczno :D


  • AdamCh lubi to

#518 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 03 grudzień 2018 - 18:52

Ja myślę że u mnie jest problem z wysokością rolek,musicie mi podać na jakiej wysokości powinny być.

Ja zrobiłem to tak, że wczołgałem się pod łódź i odkręciłem śruby mocujące rolki tylne - opuściły się pod naciskiem sempera do momentu aż łódź siadła na kołach bocznych - to chyba jedyny sposób na dobre ustawienie - każda z naszych łodzi ma inne obciążenie, rozkład ciężaru więc podanie wielkości w centrymetrach nic nie pomoże.



#519 OFFLINE   pio76

pio76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 371 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Piotr

Napisano 03 grudzień 2018 - 21:01

Uważam, że oszczędność jest rzędu 4-6 k przy zakupie tej używki - co więcej jest od ręki, drugie - popływała trochę więc jeśli coś miało na niej nie wytrzymać / pęknąć etc to już się stało - i jeśli nie ma uszkodzeń można traktować jako wytestowaną jednostkę.

Nie ma co gdybać i prognozować jaka jest oszczędność...sprzedający podaje jakie jest wyposażenie i można policzyć bo ceny są podane na stronie producenta

Użytkownik pio76 edytował ten post 03 grudzień 2018 - 21:11


#520 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 04 grudzień 2018 - 07:31

Adam na te światła jest patent. Trzeba tylko zainwestować kilka stówek i wymienić na ledy szczelne i po temacie.
Można śmiało do wody się ładować
Ja myślę że u mnie jest problem z wysokością rolek,musicie mi podać na jakiej wysokości powinny być.

 

Taa, wodoszczelne :) już nie raz widziałem jak ktoś wyjechał bez jednej lampy po uderzył w coś pod wodą.

Woduję się w takich miejscach, że prędzej czy później bym też tak zrobił :)

Niestety infrastruktury pod wodowanie u nas nie ma.

Każdy system ma swoje plusy i minusy.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych