Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łodzie Semper

semper 500 nowy model łódź wędkarska

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1336 odpowiedzi w tym temacie

#461 OFFLINE   gammbler

gammbler

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • Lokalizacjaszczecin

Napisano 22 październik 2018 - 16:56

Tak sobie radził Semper na starcie w Szczecinku  tylko jakosc slaba


Użytkownik gammbler edytował ten post 22 październik 2018 - 16:59

  • szczupak1 lubi to

#462 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 22 październik 2018 - 18:56

Tak sobie radził Semper na starcie w Szczecinku  tylko jakosc slaba
 

 

 

 

To na jeziorze Trzesieckim czy Wielimiu ? Szczecinek urodzilem sie tam, fajnie ze zawody inne niz sciganie sie tam odbywaja :)


Użytkownik horac edytował ten post 22 październik 2018 - 18:56


#463 OFFLINE   gammbler

gammbler

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • Lokalizacjaszczecin

Napisano 22 październik 2018 - 19:05

na Wierzchowie to bylo



#464 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 22 październik 2018 - 21:15

Tak sobie radził Semper na starcie w Szczecinku  tylko jakosc slaba

Film spoko tylko brakuje info o napędzie i obsadzie Twojego Sempera. Jaki motor, ile KM i ile obciążenia. Wtedy można się odnieść do filmu...


  • gooral lubi to

#465 OFFLINE   gammbler

gammbler

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • Lokalizacjaszczecin

Napisano 22 październik 2018 - 22:36

Yamaha 25 km 2 osoby sporo gratów 2aku 75 i motorguide

#466 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 22 październik 2018 - 23:16

Yamaha 25 km 2 osoby sporo gratów 2aku 75 i motorguide

Ta nowa lekka czy ta 70kg+ ?

#467 OFFLINE   gammbler

gammbler

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • Lokalizacjaszczecin

Napisano 22 październik 2018 - 23:39

14 rok ta 70 kg
  • sajdol1 lubi to

#468 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów

Napisano 23 październik 2018 - 17:42

Moje pytanie kieruje głównie do posiadaczy Sempera 380W. Mam podpięty silnik Suzuki 15km 4suw, gdy pływam sam, czyli kotwica na dziobe 6kg i 14kg( żeby aż tak nie skakała) + ja 80kg + silnik 50kg + paliwo itp 20kg, silnik mam opuszczony o 1 oczko poniżej równego poziomu, jest w miarę okey 38 km/h, lecz gdy dosiada się kolega 100kg na przód, mimo, że trym jest na równo/1 oczko wyżej, łódź bardzo długo wchodzi w ślizg nawet do 15sec, ostatnio dorzuciliśmy elektryka+aku na rufe i po prostu silnik ma bardzo ciężko. Da się coś z tym zrobić ? W filmików i niektóych komentarzy widziałem, że Riverfox o wiele lepiej sobie radzi przy tej wielkości jednostki. Zmiana śruby bardzo dużo pomoże, żeby silnik startował oraz miał prędkość tak samo we 2 jak w 1 osobę ? Czy po prostu przez zbyt duże zanużenie przy tej wielkości jednostki jest to niemożliwe ? Wiem ,że model 440XT nawet przy 3 osobach i full sprzęcie nie ma w ogóle problemów z silnikiem 25-30kg. Posiadam oryginalną śrubę Suzuki 15km z 2017roku. Pozdrawiam


Użytkownik mickeN edytował ten post 23 październik 2018 - 17:43


#469 OFFLINE   JURO

JURO

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaOstróda

Napisano 25 październik 2018 - 18:52

Moje pytanie kieruje głównie do posiadaczy Sempera 380W. Mam podpięty silnik Suzuki 15km 4suw, gdy pływam sam, czyli kotwica na dziobe 6kg i 14kg( żeby aż tak nie skakała) + ja 80kg + silnik 50kg + paliwo itp 20kg, silnik mam opuszczony o 1 oczko poniżej równego poziomu, jest w miarę okey 38 km/h, lecz gdy dosiada się kolega 100kg na przód, mimo, że trym jest na równo/1 oczko wyżej, łódź bardzo długo wchodzi w ślizg nawet do 15sec, ostatnio dorzuciliśmy elektryka+aku na rufe i po prostu silnik ma bardzo ciężko. Da się coś z tym zrobić ? W filmików i niektóych komentarzy widziałem, że Riverfox o wiele lepiej sobie radzi przy tej wielkości jednostki. Zmiana śruby bardzo dużo pomoże, żeby silnik startował oraz miał prędkość tak samo we 2 jak w 1 osobę ? Czy po prostu przez zbyt duże zanużenie przy tej wielkości jednostki jest to niemożliwe ? Wiem ,że model 440XT nawet przy 3 osobach i full sprzęcie nie ma w ogóle problemów z silnikiem 25-30kg. Posiadam oryginalną śrubę Suzuki 15km z 2017roku. Pozdrawiam

Jakis czas temu opisywałem ten sam przypadek. U mnie silnik Mercury 15km 2T i tez Semper 380W. Sam ze sprzętem 39km/h. Ale jak biorę na pokład osobę powyżej 100 kg o ślizgu nie ma mowy. Przy osobie ok 90 kg płynę z prędkością ok 25km/h. Kombinowałem już na rożne sposoby, przestawiałem trymy ułożenie ładunku na łodzi. Oryginalnie mam śrubę 9x9 , zamówiłem śruby 9x8 i 9x7 i mimo wielkich nadziei nic to nie pomogło. Znajomi maja ten sam silnik - sprawdziłem na ich i to samo. Konsultowałem się z serwisem Mercury - stwierdzili że 39km/h w jedna osobę i sprzęt to bardzo dobry wynik i wszystko wskazuje na to, że tak już zostanie. Jest pewna waga, którą jak przekroczę to nie ma ślizgu. Znajomi mają podobnie także trzeba poznać swój sprzęt i ile można sobie na nim pozwolić. Każdy silnik oczywiście jest inny. Być może u Ciebie kombinacje ze skokiem śruby by coś pomogły. Tylko szybsze wejście w slizg może tez oznaczać mniejsza prędkość. Ja już dałem sobie spokój. W tym przypadku najlepiej to wymiana na większy silnik.

 

A jeśli chodzi o Riverfox to nie ma co porównywać. To zupełnie inne łodzie i nawet przy tym samym silniku mogą być różne osiągi. Najlepiej załaduj łódź do takiej wagi z jaką chciałbyś pływać w ślizgu i testuj silniki od znajomych. Jak się okaże że 15ki nie dają rady a 20-tka ok to sprawa jasna.   


  • mercoss lubi to

#470 OFFLINE   gammbler

gammbler

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • Lokalizacjaszczecin

Napisano 30 październik 2018 - 18:46

ma ktos  wiedze na temat sempera 500 jak to plywa itd ? 


Użytkownik gammbler edytował ten post 30 październik 2018 - 18:47


#471 OFFLINE   Ychu

Ychu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Ychu

Napisano 31 październik 2018 - 12:55


19. po co? policzysz te dodatkowe rzeczy (nie chodzi o kasę ale o wagę) a potem będziesz się wkurwiał że łódka wolno płynie

 

Przedzieram się przez forum, rozważam Semper 410 ale chodzi mi tu o drabinkę. Wpis może po czasie a łódka pewnie już kupiona ale ten punkt muszę skomentować.  Chciałbym zwrócić uwagę na drabinkę. Drabinka musi bezwzględnie być, w przypadku wypadnięcia za burtę człowiek w ciuchach nie wejdzie do łodzi z poziomu wody, chyba że doholuje łódkę do brzegu. Świeżo po zakupie łodzi (Mazury 480C)  byłem w Chorwacji, wskoczyłam do wody by popływać (byłem sam)  nie mogłem wejść z powrotem na pokład. Na szczęście silnik był podniesiony i wdrapałem się po silniku, cały obdarty :(. W Polsce po wypadnięciu  za burtę w chłodnych miesiącach może być niebezpiecznie. Dlatego drabinka musi być, waga drabinki ma znikomy wpływ na szybkość. Każda łódź jest inna, dlatego polecam latem przetestować wchodzenie do łodzi z głębokiej wody. 

 

Post miał się pojawić kilka stron wcześniej, uczę się obsługi forum :) 


Użytkownik Ychu edytował ten post 31 październik 2018 - 13:03


#472 OFFLINE   SkiDivPL

SkiDivPL

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 696 postów
  • LokalizacjaWa-wa
  • Imię:Tom

Napisano 31 październik 2018 - 16:07

Wszystko zależy od tego jak jesteś wysportowany i jak wysoka jest burta.

Ja 40+ nie wyobrażam sobie żebym nie był w stanie dźwignąć się na burtę, trzeba trochę o siebie zadbać a nie tylko o sprzęt.


  • nurek28, sajdol1 i karkoszek lubią to

#473 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 09 listopad 2018 - 12:29

 

 W Polsce po wypadnięciu  za burtę w chłodnych miesiącach może być niebezpiecznie. Dlatego drabinka musi być, waga drabinki ma znikomy wpływ na szybkość.

 

W semperze 440 XT drabinka 'zachacza' o wodę w czasie płynięcia - utrudnia wejście w ślizg i bardzo chlapie :(



#474 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 09 listopad 2018 - 15:29

Pochwalę się trzema patentami, które dołożyłem do Sempera w tym sezonie:

1. mocowanie gaśnicy - w bakiście przedniej byłaby bez sensu, więc wrzuciłem do bakisty z rybami na klapę:

https://drive.google...iew?usp=sharing

2. wyciszenie klap bakist, żeby nie dudniły w czasie zapierniczania na spalinie - widać na zdjęciu powyżej - uszczelka do okien typ D wysoka na 1cm na taśmie 3M

 

3. amortyzacja silnika spalinowego w czasie transportu - suzuki nie pozwala na przewóz silnika opartego tylko o zaczep więc zrobiłem podporę (koszt może 150PLN):

graty to budowy : https://drive.google...iew?usp=sharing

podparty silnik: https://drive.google...iew?usp=sharing

Na czas transportu ściągam silnik pasem transportowym do dolnej części przyczepy, tak, żeby amor był lekko dociążony i zostawiam otwarty zamek od opuszczania silnika - zrobiłem już ok. 1500km - patent zdaje egzamin.



#475 OFFLINE   Jacques

Jacques

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Jacek

Napisano 09 listopad 2018 - 16:51

amortyzacja silnika, fajny i prosty patent

jak dobierałeś amor ?



#476 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 09 listopad 2018 - 17:10

amortyzacja silnika, fajny i prosty patent

jak dobierałeś amor ?

Od chińskiego skutera :) żeby miał ok 50N i kosztował niedużo - dałem 100PLNów.



#477 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 09 listopad 2018 - 20:32

Uchwyt jest przykręcony śrubami w pokrywie na wylot czy mocowany na klej/taśmę?

 

Patent z podparciem od skutera genialny  default_waytogo.gif    Ale mam pytanie .Gdybyśmy go podparli  do ramy przyczepy czyli nieco niżej byłoby źle czy też bez znaczenia ? 


Użytkownik M a r a s edytował ten post 09 listopad 2018 - 20:34


#478 OFFLINE   szczupak1

szczupak1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 813 postów
  • LokalizacjaDaleko od domu.

Napisano 09 listopad 2018 - 21:46

Ale fali to narobili cały kurrrrrr mokry byłem.



#479 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 21 listopad 2018 - 20:53

Uchwyt jest przykręcony śrubami w pokrywie na wylot czy mocowany na klej/taśmę?

Patent z podparciem od skutera genialny default_waytogo.gif Ale mam pytanie .Gdybyśmy go podparli do ramy przyczepy czyli nieco niżej byłoby źle czy też bez znaczenia ?

https://www.olx.pl/o...67-IDakze5.html

Rozważam takiego gotowca. Chyba powinno się sprawdzić.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

#480 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 21 listopad 2018 - 20:59

https://www.olx.pl/o...67-IDakze5.html

Rozważam takiego gotowca. Chyba powinno się sprawdzić.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

Znam ten uchwyt .

O ile mocowanie pod spodzinę z owiniętą gumą uważam za dobre rozwiązanie to już ten dół ,pół okrągłe podparcie, niczym nie zabezpieczone przed przesunięciem jest dla mnie nieporozumieniem - IMO 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych