Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łodzie Semper

semper 500 nowy model łódź wędkarska

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1336 odpowiedzi w tym temacie

#421 OFFLINE   pulos1

pulos1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 164 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:andrzej

Napisano 11 czerwiec 2018 - 20:30

Lenistwo sięga zenitu:

1) http://allegro.pl/uc...7382563443.html

2) http://allegro.pl/uc...7396139727.html

 

Pozdrawiam

Mariusz

 

Dzięki, jednakże są inne od tych zamontowanych na łódce semper na poprzedniej stronie.

Tamte są z gumkami, mocowaniem do burty itd

 

Tak czy inaczej dzięki za fatygę



#422 OFFLINE   JURO

JURO

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaOstróda

Napisano 11 czerwiec 2018 - 20:35

Lenistwo sięga zenitu:
1) http://allegro.pl/uc...7382563443.html
2) http://allegro.pl/uc...7396139727.html
 
Pozdrawiam
Mariusz
 
Dzięki, jednakże są inne od tych zamontowanych na łódce semper na poprzedniej stronie.
Tamte są z gumkami, mocowaniem do burty itd
 
Tak czy inaczej dzięki za fatygę


To są zupełnie inne grzebienie. Można próbować je przerobić. Oglądałem je na żywo i nie polecam. Może się w końcu o jakiś namiar doczekamy .

#423 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 12 czerwiec 2018 - 02:11

To są zupełnie inne grzebienie. Można próbować je przerobić. Oglądałem je na żywo i nie polecam. Może się w końcu o jakiś namiar doczekamy .

Z rozmowy z producentem łodzi wynikało, że te uchwyty (gąbki oraz stelaż) są wykonywane na jego indywidualne zamówienie - pewnie dlatego nie można znaleźć dokładnie tych samych gotowców.



#424 OFFLINE   didiunik

didiunik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 873 postów

Napisano 13 czerwiec 2018 - 07:04

A ile taki 4 m semperek kosztuje w wersji podstawowej ?



#425 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 13 czerwiec 2018 - 13:33

A ile taki 4 m semperek kosztuje w wersji podstawowej ?

 

 

masz cennik na stronie producenta



#426 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 07 lipiec 2018 - 12:09

Czy ktos moze uzywa badz wie czy semper 440 XT wejdzie na Brenderup 8515 ( ta starsza przyczepa do 4.5 metra) i bedzie wygodnie sie wodowac z niej ? Przyczepa obecnie wozi gumiaka i sprzegnieta jest z Skoda Kodiaq Scout (homologacja do 2500 tony przyczepa) wiec chyba z naciskiem na hak nie bedzie problemu ?



#427 OFFLINE   gammbler

gammbler

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • Lokalizacjaszczecin

Napisano 07 lipiec 2018 - 14:19

Czy ktos moze uzywa badz wie czy semper 440 XT wejdzie na 8515 ( ta starsza przyczepa do 4.5 metra) i bedzie wygodnie sie wodowac z niej ? Przyczepa obecnie wozi gumiaka i sprzegnieta jest z Skoda Kodiaq Scout (homologacja do 2500 tony przyczepa) wiec chyba z naciskiem na hak nie bedzie problemu ?

mialem rustrailera do 450 bardzo podobne sprzedalem i kupilem cymermana bo na Brenderup  to masakra byla 



#428 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 07 lipiec 2018 - 15:50

mialem rustrailera do 450 bardzo podobne sprzedalem i kupilem cymermana bo na Brenderup  to masakra byla 

 

 

masakra tzn ?



#429 OFFLINE   dropek96

dropek96

    Forumowicz

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPip
  • 81 postów
  • LokalizacjaGrudziadz
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Dropiński

Napisano 07 lipiec 2018 - 21:45

Czy może mi ktoś porównać River foxa390 do sempera 410 . Czemu river albo czemu semper

#430 OFFLINE   JURO

JURO

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaOstróda

Napisano 08 lipiec 2018 - 11:20

Witajcie. Może ktos pomoże. Mam łódkę Semper 380w ,  silnik Mercury 2t 15 km. Gdy pływam sam lub z osoba do 70 kg łódż wchodzi w slizg (ok 32km/h). Ostatnio pływałem ze znajomym ( 115 kg) i niestety o płynięciu w ślizgu nie ma mowy. Max 20km/h. Dziób trochę wychodzi do góry i wypcha wodę po obu stronach burt. Czy hydrostabilizatory mogłyby tu pomóc ? Próbowałem już na wszystkich ustawieniach trymu.


  • szydłoś lubi to

#431 OFFLINE   Boczek322

Boczek322

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów
  • Lokalizacjawarmia i mazury
  • Imię:Kamil

Napisano 08 lipiec 2018 - 12:56

ja szukałbym przyczyny w ślubie,zbyt duży skok może spowodować taki efekt . przy dwóch osobach ok 70kg silnik powinien osiągnąć ok5500 rpm ,czym większa masa łodzi/gratów i statystów których zabierasz tym obroty max spadają przez co lodź traci na km/h



#432 OFFLINE   gammbler

gammbler

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • Lokalizacjaszczecin

Napisano 08 lipiec 2018 - 14:10

masakra tzn ?

przy srednich warunkach pogodowaych lodz spadala z kila, dopiero po zmianie rolek na glebokie bylo w miare , semmper nie ma kila przez cala dlugosc lodzi  i pomimo ze ostatnia rolka kilowa byla na koncowce  kila to i tak spora czesc lodzi wystawla , i tworzyla dzwignie co dzialalo na moja wyobraznie 



#433 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 08 lipiec 2018 - 15:52

przy srednich warunkach pogodowaych lodz spadala z kila, dopiero po zmianie rolek na glebokie bylo w miare , semmper nie ma kila przez cala dlugosc lodzi  i pomimo ze ostatnia rolka kilowa byla na koncowce  kila to i tak spora czesc lodzi wystawla , i tworzyla dzwignie co dzialalo na moja wyobraznie 

 

 

A co z plozami ? od producenta slyszalem ze sie nie nadaja, tymczasem wiekszosc naprawde duzych lodzi glownie jest na plozach. Ja mam aktualnie plozly i dwie rolki kilowe, ale z racji tego ze gumiak jest plaski to lezy na plozach. O lodzi myslalem zeby kil byl na rolkach a plozy wzdluzne jedynie stabilizowaly lodz, a sama lodz stala na rolkach, bo inaczej nie zwoduje bez wjechalania glebokiego przyczepa. Moze tez rolki boczne trzeba dodac ?


Użytkownik horac edytował ten post 08 lipiec 2018 - 16:07


#434 OFFLINE   JURO

JURO

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaOstróda

Napisano 09 lipiec 2018 - 14:12

ja szukałbym przyczyny w ślubie,zbyt duży skok może spowodować taki efekt . przy dwóch osobach ok 70kg silnik powinien osiągnąć ok5500 rpm ,czym większa masa łodzi/gratów i statystów których zabierasz tym obroty max spadają przez co lodź traci na km/h

A jest jakiś sposób, urządzenie, żeby sprawdzić jakie są obroty w czasie pływania ?



#435 OFFLINE   Grzybek

Grzybek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaLegnica
  • Imię:Kamil

Napisano 09 lipiec 2018 - 14:21

A jest jakiś sposób, urządzenie, żeby sprawdzić jakie są obroty w czasie pływa

Cześć, 

Jasne zamontuj sobie obrotomierz i będziesz wszystko wiedział:)

https://allegro.pl/u...cf-ecf4bbc5c918

Przykładowy link. 

Pozdrawiam. 



#436 OFFLINE   Boczek322

Boczek322

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów
  • Lokalizacjawarmia i mazury
  • Imię:Kamil

Napisano 09 lipiec 2018 - 16:56

dokładnie ;)



#437 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 09 lipiec 2018 - 18:57

Witajcie. Może ktos pomoże. Mam łódkę Semper 380w ,  silnik Mercury 2t 15 km. Gdy pływam sam lub z osoba do 70 kg łódż wchodzi w slizg (ok 32km/h). Ostatnio pływałem ze znajomym ( 115 kg) i niestety o płynięciu w ślizgu nie ma mowy. Max 20km/h. Dziób trochę wychodzi do góry i wypcha wodę po obu stronach burt. Czy hydrostabilizatory mogłyby tu pomóc ? Próbowałem już na wszystkich ustawieniach trymu.

Cześć, w innym wątku opisywałem swój problem z dobrze doładowanym gratami Semperem 440XT i nową Suzuki 20KM (śruba 91/4 12"). Sam płynąłem w ślizgu 37kmph (pięknie, banan na gębie od ucha do ucha). Gdy zabrałem żonę i córkę na 'przepływkę' okazało się, że Vmax to 18kmph i pchanie wody a silnik jęczał jak zażynany. Kupiłem obrotomierz i okazało się, że wykręcałem max 4,2kRPM. Na allegro znalazłem firmę z Warszawy (Properel), która ma ogromny wybór śrub - kupiłem dwie śruby - rozmiar ten sam, ale skok 10" i 11". Dwa dni temu miałem czas na zmianę śruby i testy. Założyłem 10" i w dwie osoby bez najmniejszego problemu łódź weszła w ślizg - Vmax 31kmph. W przyszły weekend sprawdzę czy 11"-ka da radę i poprawi osiągi (prędkość) oraz czy zapewni nadal sprawne wchodzenie w ślizg. Co więcej sklep jest elastyczny - przyjmuje zwroty zakupionego towaru pod warunkiem, że nie noszą śladów używania - po jednym ostrożnym przepłynięciu raczej o nie trudno.


  • M a r a s lubi to

#438 OFFLINE   JURO

JURO

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaOstróda

Napisano 09 lipiec 2018 - 20:11

MarMilo będę wdzięczny za namiar na ten sklep. Wydaje mi się że moja śruba  ma oznaczenie 9 x 9 ". Jutro sprawdzę dokładnie.  Czyli spróbować 9 x 8 " ?

Bardzo skomplikowane jest podłączenie takiego obrotomierza??



#439 OFFLINE   Grzybek

Grzybek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaLegnica
  • Imię:Kamil

Napisano 09 lipiec 2018 - 20:30

Juro,
Podłączenie 🤣🤣
Kabelek zawijasz na świecy z 5 razy,zakładasz fajkę i po robocie
  • Piotrek Milupa lubi to

#440 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 09 lipiec 2018 - 21:21

A sprawdzal ktos wiarygodnosc odczytow tego obrotomierza ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk