Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

silnik elektryczny ankieta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
151 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   gryzon

gryzon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Krystian
  • Nazwisko:G

Napisano 01 lipiec 2016 - 12:34

witajcie

wiem, że tematów jest mnóstwo - czytam i próbuje poskładać to do kupy, ale może moderatorzy zrobili by mała ankietę co to marek silników?

chodzi tylko o firmę i moc.np. minn kota, ospian, haswing i ile lbs?

wtedy będzie największy obraz silników które używają wędkarze a także pokaże jaki silnik kupić:)

pozdrawiam



#2 OFFLINE   michaex

michaex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • Imię:Michał

Napisano 01 lipiec 2016 - 13:42

To ja może skrócę - 55lbs tylko i wyłącznie. Z maksymizerem. Minn Kota vs Ospian według zasobności portfela.

 

Ponadto Ospian i Haswing to to samo.

 

Dla potrzeb statystycznych, pływam Yamahą 45lbs bez maksymizera i silnik daje radę przy różnych jednostkach.



#3 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 lipiec 2016 - 14:12

To ja może skrócę - 55lbs tylko i wyłącznie. Z maksymizerem. Minn Kota vs Ospian według zasobności portfela.

 

Ponadto Ospian i Haswing to to samo.

 

Dla potrzeb statystycznych, pływam Yamahą 45lbs bez maksymizera i silnik daje radę przy różnych jednostkach.

MK. Nie tylko jest droższa ale również lepsza. Dużo lepsza od Osapiana. 

Na przykładzie Traxisa 55 z maksymizerem (uwaga-są wersje bez niego)i Osapiana 55 Max

-lepsza śruba (wedless edge)

-przyrost prędkości bez skoków

-mniejsze wibracje

-lepiej rozwiązane podnoszenie, opuszczanie i inne rzeczy eksploatacyjne

-uzyte materiały są lepszej jakości

-cichy maksymizer

-o ile mi wiadomo żre mniej prądu

-kolumna z kompozytu który może się wygiąć po uderzeniu w przeszkodę

 

z minusów

- cena

- w przypadku awarii droższy serwis i części. Ale według mnie bardziej awaryjna od Osapiana nie jest

 

 

MK robi obecnie dla Yamahy co też o czymś świadczy. Model M26 ma maksymizer.

Poza tym nie słyszałem aby ktoś przesiadł się z MK na Osapiana podobnej mocy. Odwrotnie tak.


Użytkownik godski edytował ten post 01 lipiec 2016 - 14:16

  • trout master lubi to

#4 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1118 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 01 lipiec 2016 - 19:28

Andrzej użytkowałeś tak naprawdę tego tępionego przez Ciebie i kilku innych osapiana ? :rolleyes: 

Odniosę się do poniższego na podstawie własnych, zaznaczam, doświadczeń po kilkudziesięciu 'wyprawach' zestawem osapian 55lb max + sznajder 110ah + wigry 355

 

 

-przyrost prędkości bez skoków - nie ma skoków przy regulacji prędkości, być może da się zrobić bardziej płynną regulację (może traxis takową posiada, nie wiem) ale naprawdę nie ma wyczuwalnych skoków

-mniejsze wibracje - nie mam porównania z traxisem, ale mój egzemplarz nie wibruje bardziej niż starsza mk30lb

-lepiej rozwiązane podnoszenie, opuszczanie i inne rzeczy eksploatacyjne- potwierdzam, że sprawia wrażenie mniej solidnej konstrukcji w porównaniu do starej mk

-uzyte materiały są lepszej jakości- jak wyżej, nie wypada się nie zgodzić jeśli chodzi o wrażenia, ale jak na razie nic nie ma chęci odpaść itp ( a w starszej mk jednak blokada trymy mi pękła, ale z racji wieku wybaczyłem ;) )

-cichy maksymizer- w moim osapianku nie wydaje żadnych dźwięków podczas pracy czy postoju, jedynie słychać wiatraczek kiedy następuje pora chłodzenia

-o ile mi wiadomo żre mniej prądu - skąd Ci to wiadomo ?


 

Odniosłem się do tych podpunktów do których miałem wystarczającą wiedzę i/lub doświadczenie by móc się wypowiedzieć. Nie psioczę na MK bo nowszych niż ta wspomniana lb z białą obudową nie posiadałem i nie użytkowałem. Jasnym jest, że gdyby nie wysoko cena za traxisa pewnie bym się nie zastanawiał nad silnikiem od haswinga. Ale płacąc o 1000zł mniej otrzymałem silnik, któremu nic poważnego zarzucić nie mogę i gdybym dziś stanął ponownie przed takim wyborem, zakupiłbym osapiana. Niewykluczone, że z biegiem lat moja opinia się zmieni, na chwilę obecną jest taka. Trochę męczące są już te mini wojenki zwolenników MK kontra wszystko inne, dajcie ludziom wolny wybór, niech pływają i wyciągają własne wnioski.


  • Jozi i Szymon82 lubią to

#5 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 01 lipiec 2016 - 19:37

Andrzej użytkowałeś tak naprawdę tego tępionego przez Ciebie i kilku innych osapiana ? :rolleyes:

Odniosę się do poniższego na podstawie własnych, zaznaczam, doświadczeń po kilkudziesięciu 'wyprawach' zestawem osapian 55lb max + sznajder 110ah + wigry 355

 

Odniosłem się do tych podpunktów do których miałem wystarczającą wiedzę i/lub doświadczenie by móc się wypowiedzieć. Nie psioczę na MK bo nowszych niż ta wspomniana lb z białą obudową nie posiadałem i nie użytkowałem. Jasnym jest, że gdyby nie wysoko cena za traxisa pewnie bym się nie zastanawiał nad silnikiem od haswinga. Ale płacąc o 1000zł mniej otrzymałem silnik, któremu nic poważnego zarzucić nie mogę i gdybym dziś stanął ponownie przed takim wyborem, zakupiłbym osapiana. Niewykluczone, że z biegiem lat moja opinia się zmieni, na chwilę obecną jest taka. Trochę męczące są już te mini wojenki zwolenników MK kontra wszystko inne, dajcie ludziom wolny wybór, niech pływają i wyciągają własne wnioski.

Szkoda pary, niech będzie że MK jest najlepsza, wszak płaci się więcej 1000zł.To tak jak TP i stella. Masz rację każdy ma wolny wybór, łowię stellą a będę pływał osapianem .Sam wybrałem, bo więcej będę łowił jak pływał, dlatego dokonałem takiego wyboru :) .

Każda liszka swój ogon chwali :lol:  :lol:  :lol: .


  • Szymon82 i Grzesiek88 lubią to

#6 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1118 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 01 lipiec 2016 - 20:02

 

-lepiej rozwiązane podnoszenie, opuszczanie i inne rzeczy eksploatacyjne

 

Prosiłbym jeszcze o rozwinięcie tego co pogrubionym tekstem. Jakie rzczeczy eksploatacyjne?

Jestem w stanie uznać wyższość konstrukcyjną i technologiczną minn koty nad np. osapianem, ale wyższość ta nie jest warta około 1000zł różnicy w cenie :-)

W moim odczuciu haswing osapian stoi wyżej w chierarchii nad innymi silnikami z chin (mikado, jaxon itp.  haibo nie użytkowalem )



#7 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 lipiec 2016 - 20:05

Znajomy właśnie zamienił na MK. Bawiłem się trochę tym Osapianem u niego i jeszcze jednego kolegi i jak dla mnie ma tylko jedną zaletę w porównaniu do MK. Jest tani.

 

 

Thug , pamietaj że porównałem silniki z maksymizerem w wersji 55.

 

-przyrost prędkości bez skoków - nie ma skoków przy regulacji prędkości, być może da się zrobić bardziej płynną regulację (może traxis takową posiada, nie wiem) ale naprawdę nie ma wyczuwalnych skoków  - kilka osób na forum o tym pisało. U kolegi tak też jest.

-mniejsze wibracje - nie mam porównania z traxisem, ale mój egzemplarz nie wibruje bardziej niż starsza mk30lb - maja większe luzy na mocowaniach

-lepiej rozwiązane podnoszenie, opuszczanie i inne rzeczy eksploatacyjne- potwierdzam, że sprawia wrażenie mniej solidnej konstrukcji w porównaniu do starej mk - tutaj się zgadzamy

-uzyte materiały są lepszej jakości- jak wyżej, nie wypada się nie zgodzić jeśli chodzi o wrażenia, ale jak na razie nic nie ma chęci odpaść itp ( a w starszej mk jednak blokada trymy mi pękła, ale z racji wieku wybaczyłem  ;) ) - na pierwszy rzut oka to widać. To jak plastiki w Dacii i Audi 

-cichy maksymizer- w moim osapianku nie wydaje żadnych dźwięków podczas pracy czy postoju, jedynie słychać wiatraczek kiedy następuje pora chłodzenia - a w MK jest cisza non stop.

-o ile mi wiadomo żre mniej prądu - skąd Ci to wiadomo ? Maksymizer jest dużo gorszy i to pewnie dlatego. Ktoś tu o tym pisał. Może coś jeszcze. Tutaj osobiście nie porównywałem Osapiana ale innego chińczyka z maksymizerem założonego do takiej samej jednostki w tym samym czasie.

 

Nie twierdzę że jest najlepsza ale bankowo jest lepsza. A czy warto zapłacić 1000 zł więcej?   Twierdzę że tak. Jak dla mnie jest tutaj wieksza róznica niż między Stelką i TP.



#8 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 lipiec 2016 - 20:07

Prosiłbym jeszcze o rozwinięcie tego co pogrubionym tekstem. Jakie rzczeczy eksploatacyjne?

Jestem w stanie uznać wyższość konstrukcyjną i technologiczną minn koty nad np. osapianem, ale wyższość ta nie jest warta około 1000zł różnicy w cenie :-)

W moim odczuciu haswing osapian stoi wyżej w chierarchii nad innymi silnikami z chin (mikado, jaxon itp.  haibo nie użytkowalem )

Czyli te które używamy na co dzień typu zaciski, dźwignie itp. Trochę złego zwrotu użyłem.



#9 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5477 postów
  • Imię:adam

Napisano 01 lipiec 2016 - 20:51

wniosek nasuwa sie jeden. MK the best off  i niema totamto ,  a osapian to rozsadne pieniadze i jakosc zadowalajaca wiekszosc uzytkownikow. Jak ktos chce przebic MK to polecam torqeedo badz karwin , innej alternatywy chyba nie ma



#10 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1118 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 01 lipiec 2016 - 20:56

Dzięki za doprecyzowanie. Ale czy to nie Tobie pękł jeden z zacisków w mk? Dobrze pamiętam, że coś takiego miało miejsce ? Chyba nawet z winy użytkownika ;-)
Niestety 1k to spora gromadka złotówek. Koniec końców każdy sam musi dokonać wyboru. Daremne są te tyrrady :-)

#11 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 lipiec 2016 - 21:03

Fakt. Szkoda pary. Kolega zapytał to napisałem.

Fakt, pękł. Ten zacisk to dobry patent tylko ja go przekosiłem i za dużo siły włożyłem z zaciśnięcie.


  • thug lubi to

#12 OFFLINE   Maciej1979

Maciej1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 01 lipiec 2016 - 21:17

U mnie też pękł ten zacisk w traxxis45.

#13 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 lipiec 2016 - 21:24

Mi pękł na samym początku. Skleiłem żywicą i działa już kilka lat. To jest też kwestia zbyt mocnego dokręcenia śruby zacisku.



#14 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 01 lipiec 2016 - 21:37

A jak będzie z dostępnością części zamiennych do Ospiana i innych jemu podobnych za powiedzmy 10 lat ?

Pytanie to zadaje gdyż mam starą MK maxum 40 i nadal są dostępne części.



#15 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5477 postów
  • Imię:adam

Napisano 01 lipiec 2016 - 21:41

po 10 latach to bynajmniej jak moj osapain wytrwa to go zezlomuje i kupie drugi :)


  • Jozi lubi to

#16 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 03 lipiec 2016 - 17:20

po 10 latach to bynajmniej jak moj osapain wytrwa to go zezlomuje i kupie drugi :)

----------------
"Zutylizuję" !!!!!!! :D :D :D "Plastikowa" zabawka.

Polecam MK. Im starszy model tym bardziej ... "wieczny". :)

#17 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 03 lipiec 2016 - 19:29

Minn Kota to jest to :)



#18 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 03 lipiec 2016 - 19:48

https://www.jula.pl/...tryczny-650414/

 

Kotka rządzi, ale ja jako wieczny poszukiwacz nie mogłem pójść utartą ścieżką i zaryzykowałem, pływam i jakoś psuć się nie chce, ładnie śmiga i chodź bierze najprawdopodobniej ciut więcej niż kotka traxis 55lbs to i minimalnie lepiej ciągnie, być może to kwestia śruby. Nie twierdzę, że dorównuje minn kocie, ale póki co nie widzę specjalnie powodów dlaczego miałbym go skreślać w porównaniu z kotką czy osapianem. Ma ponadto większy zacisk i dłuższą kolumnę niż kotka 55lbs, sporo większą czapkę i wygląda okazale, w działaniu narzekać nie można, ma też czujnik napięcia wyświetlający poziom zużycia aku w postaci kontrolek na czapce. Odcina również zasilanie jak zbyt mocno spadnie, albo to u mnie wina klem, które nie przewodzą wystarczająco dobrze jak spadnie napięcie poniżej pewnego potencjału, tego pewien nie jestem, bo nie sprawdzałem na innych. Konkludując jestem kontent z zakupu i małej wydanej kwoty za sprawdzający się sprzęt.

 

Edit: Aha ciekawostka dlaczego porównuje go z kotką 55lbs z maxi? Dlatego, że ma maxymizer :)


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 03 lipiec 2016 - 19:49


#19 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 lipiec 2016 - 21:45

Jako wieczny poszukiwacz ??? A czasem ktoś inny nie był tym poszukiwaczem... .  ;)



#20 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 03 lipiec 2016 - 21:55

Pierwszy miałeś kotkę i bym też taką kupił jakbym nie chciał zaryzykować :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych