Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

silnik elektryczny ankieta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
151 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 03 lipiec 2016 - 22:04

Może na moim przykładzie - do pływania kilka dni w roku po zaporówkach wybrałem Osapiana - jakbym pływał namiętnie i często to pewnie wziąłbym MK , trzeba wiedzieć czego szukamy i chyba najważniejsze w jakim celu .Co mi po MK jak w ciągu 10 lat przepływam po wodach stojących może 100 dni ... Osapian z pewnością tyle wytrzyma a pewnie i więcej ... A jak zapragnę częściej to też da radę bo większość użytkowników chwali ten sprzęt , ja tam jestem o niego spokojny.Ludzie katują jakieś wynalazki czy inne Jaxony i jest dobrze . To tak jak ze spalinówkami na rzeki . Poleca się super mocne wypasione Yamahy i inne a wystarczy popatrzeć jak pływają ludzie po naszych wodach i jaki mają sprzęt i też jest dobrze .


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 03 lipiec 2016 - 22:07

  • Jozi lubi to

#22 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 lipiec 2016 - 22:07

Pierwszy miałeś kotkę i bym też taką kupił jakbym nie chciał zaryzykować :)

Przy tej cenie jaką zapłaciłeś to nie było ryzyko. Warunki gwarancji w Juli dobre pewnie.


  • tomkosto lubi to

#23 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 03 lipiec 2016 - 22:28

A ja powiem tak, miałem Flovera 55lbs śmigal pięknie bez problemów, mam Shakespeare 55lbs również śmiga bez problemów. Najważniejsze to użytkować silnik zgodnie z jego przeznaczeniem, nie zmieniać biegów z 1 na 5 i każdy będzie działał bezproblemowo a przynajmniej większość dostępnych na rynku. Pomijam totalną chińszczyzne.
Od wydania więcej $ na silnik więcej ryb się nie złowi

#24 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4370 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 03 lipiec 2016 - 22:31

Szymon82

Można mieć kosę spalinową firmową o dużej mocy i w dużych pieniądzach (niestety). Mozna mieć taką samą kosę spalinową, na ktorej też pisze że ma dużą moc, nawet kolory podobne, ale przy koszeniu paliwo lejesz w gażnik a kosą jakbyś gryzł tę trawę. Oczywiscie gaźnik taki, że jest tylko jeden wkręt do regulacji. Wszystkie śrubki są tak słabo dokręcone (słabe gniazda odlewów) że same przy koszeniu odpadają a nie dokręcisz bo gwinty zrywasz bez wysiłku. Plastiki pękają bez zbytniego dokręcania. Kosa jednym słowem się zarzyna, zarzyna obsługującego, paliwo idzie z dymem i ...

Silniki-plastiki-zabawki tak samo wyglądają, tak samo są wydajne; tak samo łatwe w obsłudze, bezawaryjne i proste w naprawie (czyli nie do użytkowego naprawienia na dłuższą metę).Chcesz mieć taki silnik? Kup "zabawkę" i zrób to z ówczesną modą: zajedź, wyrzuć i kup nowy za drobniaki.

O utylizacji tylko nie zapomnij!!!!!!!!!! I wszyscy inni. :(

#25 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 lipiec 2016 - 22:32

A ja powiem tak, miałem Flovera 55lbs śmigal pięknie bez problemów, mam Shakespeare 55lbs również śmiga bez problemów. Najważniejsze to użytkować silnik zgodnie z jego przeznaczeniem, nie zmieniać biegów z 1 na 5 i każdy będzie działał bezproblemowo a przynajmniej większość dostępnych na rynku. Pomijam totalną chińszczyzne.
Od wydania więcej $ na silnik więcej ryb się nie złowi

Tak samo jak od kręcenia Stelką... . 



#26 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 04 lipiec 2016 - 07:26

Może na moim przykładzie - do pływania kilka dni w roku po zaporówkach wybrałem Osapiana - jakbym pływał namiętnie i często to pewnie wziąłbym MK , trzeba wiedzieć czego szukamy i chyba najważniejsze w jakim celu .Co mi po MK jak w ciągu 10 lat przepływam po wodach stojących może 100 dni ... 

Dobrze napisane. Jeśli ktoś chce sobie raz na jakiś czas przemieszczać się z miejsca na miejsce to śmiało można to robić za pomocą Osapiana. Ja natomiast, podobnie jak kilku innych kolegów wypowiadających się w tym wątku trollinguję często na dużych akwenach objętych strefą ciszy bądź koszę zielsko na płytkim zafalowanym Drużnie, do tych celów potrzeba już silnika o dużej mocy, ze stabilnym mocowaniem i trymami tak skonstruowanymi, żeby nie utrudniały życia. W mojej subiektywnej ocenie Osapian nie należy do tego grona. 

 

To nie tak, że coś jest lepsze a coś gorsze, każdy powinien dobrać sobie coś wg własnych potrzeb i wymagań i chwała rynkowi za to, że daje nam taką możliwość.

 

Chociaż i tak wiadomo, że Minn Kota lepsza ;)



#27 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 04 lipiec 2016 - 07:30

Dobrze napisane. Jeśli ktoś chce sobie raz na jakiś czas przemieszczać się z miejsca na miejsce to śmiało można to robić za pomocą Osapiana. Ja natomiast, podobnie jak kilku innych kolegów wypowiadających się w tym wątku trollinguję często na dużych akwenach objętych strefą ciszy bądź koszę zielsko na płytkim zafalowanym Drużnie, do tych celów potrzeba już silnika o dużej mocy, ze stabilnym mocowaniem i trymami tak skonstruowanymi, żeby nie utrudniały życia. W mojej subiektywnej ocenie Osapian nie należy do tego grona. 

 

To nie tak, że coś jest lepsze a coś gorsze, każdy powinien dobrać sobie coś wg własnych potrzeb i wymagań i chwała rynkowi za to, że daje nam taką możliwość.

 

Chociaż i tak wiadomo, że Minn Kota lepsza ;)

To tak jak stelka, jest najlepsza ale nie wszyscy w nią inwestują, bo jak łowią sporadycznie to dragon czy okuma za 100zł spełnia swoją rolę.

Łukasz, wcale nie dziwne mi jest że zainwestowałeś w MK, bo to naprawdę dobre silniki, przy częstym użytkowaniu odpłacą się bezawaryjnością.

Jednak z tymi nowymi MK to już takiej pewności nie ma w kwestii awaryjności....


Użytkownik Jozi edytował ten post 04 lipiec 2016 - 07:31


#28 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 04 lipiec 2016 - 07:45

Jesteście monotematyczni.
Mam MK i Ospiana czy jak mu tam ,koneserem nie jestem ale różnicy nie widzę.
Pływa się jednakowo gaz do dechy woda chlupie włosy powiewają tu i tu czego więcej chcieć od życia ☺.
A dwa Ospiny bo jeszcze dziobówka kupiłem ba była dwa razy tańsza od Mk i też pływa.
Jestem zadowolony ze swoich zakupów jak i z Mk tak i z Ospiana,lecę na ryby bo nieźle gryzą pa.

Jedna ugryzła mnie wczoraj w palec 😂

Użytkownik brig edytował ten post 04 lipiec 2016 - 07:47

  • suhhar, thug i Dano. lubią to

#29 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 483 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 04 lipiec 2016 - 07:50

Odczepcie się  od Osapiana, :angry: testowałem go od rana do wieczora  14 dni non stop po Solinie z jednego końca zalewu na drugi,to są dopiero odległosci..... i przy różnej pogodzie , czasami było nie ciekawie bo chlapało do środka....fala była że nie daj Boh..ale śilnik ZAWSZE dawał radę  i złego słowa nie powiem...a Flovera też miałem,w porównaniu z Osapianem to była plastikowa zabawka ,zaraz na początku urwał mi się wysuwany rumpel...i cały ten delikatny silnik przy Osapianie to pikuś....tak że nie piszcie o czymś  o czym nie Macie pojęcia... ;) silnik jest o.k i tyle w tym temacie!


Użytkownik delux64 edytował ten post 04 lipiec 2016 - 07:55


#30 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 04 lipiec 2016 - 08:07

Odczepcie się  od Osapiana, :angry: testowałem go od rana do wieczora  14 dni non stop po Solinie z jednego końca zalewu na drugi,to są dopiero odległosci..... i przy różnej pogodzie , czasami było nie ciekawie bo chlapało do środka....fala była że nie daj Boh..ale śilnik ZAWSZE dawał radę  i złego słowa nie powiem...a Flovera też miałem,w porównaniu z Osapianem to była plastikowa zabawka ,zaraz na początku urwał mi się wysuwany rumpel...i cały ten delikatny silnik przy Osapianie to pikuś....tak że nie piszcie o czymś  o czym nie Macie pojęcia... ;) silnik jest o.k i tyle w tym temacie!

Nie rób z siebie Hemingwaya, kilku z nas pływa po jeziorze większym, głębszym i (co ważne) bardziej wietrznym niż Solina. Tam Osapian którego miałem wcześniej sobie nie radził.


  • godski lubi to

#31 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 483 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 04 lipiec 2016 - 08:34

Pewnie pływasz po Bajkale....skoro na większym i głębszym a bajki że Osapian nie radzi sobie te bajki z mchu i paproci pociskaj laikom...


Użytkownik delux64 edytował ten post 04 lipiec 2016 - 08:49

  • suhhar lubi to

#32 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 04 lipiec 2016 - 08:55

Nie trzeba Bajkału, jest w kraju kilka jezior większych niż Solina objętych strefą ciszy.


  • godski i tomkosto lubią to

#33 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 04 lipiec 2016 - 09:47

To i ja słówko, właśnie odsprzedałem po 14-u latach użytkowania swoją MK endurę 55(zmieniłem po spaleniu,oczywiście z mojej winy tylko przełącznik na z maksymizerem i kable)dla kolegi,który przerzucił się na jezioro ze strefą ciszy,kupiłem nową endurę 55 max,żeby nie było użytkuje w sezonie taki silnik bardzo intensywnie,robię przeloty na prędkości maksymalnej po 30-40km dziennie w praktycznie

każdy weekend od maja do grudnia,plus dodatkowo jeszcze kilkanaście dni.

Jak myślicie, ktoś ma  Ospiana bądź inny silnik,który dożyje takiego wieku i dalej będzie świetnie działał i służył następnemu użytkownikowi(pomijam fakt dostępności części po tylu latach o ile nie ma zasady wyrzuć i kup drugi),jak wspomniał jeden z kolegów powyżej,jeśli są tacy sami jakościowo jak MK to dlaczego nie chce Yamaha zapłacić taniej i zlecić im produkcji dla siebie.Myślę,że odpowiedź jest oczywista "JAKOŚĆ",to Yamaha daje licencję(oczywiście na starsze konstrukcje) i Chińczycy tłuką jej klony,ale nigdy nie dorównają jakością oryginałowi,jeszcze nie słyszałem ,żeby ktoś przedkładał jakość silnika Chińskiego nad silnik Yamahy.Jest stara życiowa zasada,zarówno biednego i bogatego nie stać na kupowanie tanich kiepskich rzeczy,biednego dlatego,że nie będzie miał pieniędzy na drugie,a bogatego,bo szkoda mu czasu na kupno drugiego.

Pozdrawiam kolegów ceniących swoje ciężko zarobione pieniążki i swój cenny czas.



#34 OFFLINE   bartek

bartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 06 lipiec 2016 - 10:14

A co z Motor guidem ? W sklepie powiedzieli , że to to samo co MK tylko tańsze.



#35 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 06 lipiec 2016 - 11:17

a ja od 5 lat używam zebco rhino i nie narzekam choć przydała by się większa moc , ale taki już był razem z łajbą w zestawie



#36 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 09 lipiec 2016 - 01:18

To może jak nie wiadomo co to zrobić sobie samemu  ;)

 


  • Robas lubi to

#37 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 09 lipiec 2016 - 06:42

Sam już fakt porównywania dwukrotnie tańszego Osapiana do MK o podobnej mocy jest dużym sukcesem tego pierwszego. Wyobrażam sobie Osapiana 55LB max. za kasę 2400zł. Pewnie MK padła by na kolana.


  • thug lubi to

#38 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 09 lipiec 2016 - 16:44

Sam już fakt porównywania dwukrotnie tańszego Osapiana do MK o podobnej mocy jest dużym sukcesem tego pierwszego. Wyobrażam sobie Osapiana 55LB max. za kasę 2400zł. Pewnie MK padła by na kolana.

Podobna moc to jest na papierze. Mam Mikado 86lbs i "słabszą" Minn Kotę 80lbs. Podejrzewam, że MK55 ma więcej pary niż Mikado 86lbs.



#39 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4370 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 09 lipiec 2016 - 17:32

Podobna moc to jest na papierze. Mam Mikado 86lbs i "słabszą" Minn Kotę 80lbs. Podejrzewam, że MK55 ma więcej pary niż Mikado 86lbs.


Pomyśl jak tę rzeczywistą moc można zmierzyć. Rzeczywiście nie jest to moc a uciag a tu już nie tylko moc silnika a jego obroty i śruba gra rolę.
Aby sprawdzić samą moc silników trzeba byłoby obciążyć je na samych ośkach stałą przekładnią (hamulec) i po puszczeniu ich na maxa mierzyć pobór prądu. :)

#40 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 09 lipiec 2016 - 22:16

Pomyśl jak tę rzeczywistą moc można zmierzyć. Rzeczywiście nie jest to moc a uciag a tu już nie tylko moc silnika a jego obroty i śruba gra rolę.
Aby sprawdzić samą moc silników trzeba byłoby obciążyć je na samych ośkach stałą przekładnią (hamulec) i po puszczeniu ich na maxa mierzyć pobór prądu. :)

Masz Kolego rację. Uciąg jest ważny.

Pisałem już raz o tym,  jak próbowałem wypłynąć z trzcin mając do dyspozycji Mikado 86 i MK 80. Mikado mielił wodę swoją śrubą trzy łopatową i moje pływadło stało w miejscu. Po podłączeniu MK ze słabszym niby silnikiem i śrubą tylko dwu łopatową wyskoczyłem z trzcin jak strzała.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych