Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

silnik elektryczny ankieta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
151 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4395 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 10 lipiec 2016 - 15:57

"...i pewność,że nie będzie mi dana walka o przeżycie,bo o tym tu mówimy".


Dlatego lepiej mieć zawsze zapisane numery alarmowe do WOPR czy Policji.

#62 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 349 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 10 lipiec 2016 - 16:10

Oczywiście WOPR i policja wodna pływa po jeziorach ze strefą ciszy i po prostu zjawią się za 5 minut,

rozumiem Arko,że ta rada jest głównie dla użytkowników silników innych niż MK,bo przecież maja takie same silniki. ;)



#63 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 486 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 10 lipiec 2016 - 16:25

 W mordę  :o ..nie wiedziałem tego wczesniej i pływałem sobie Osapianem  w różną pogodę po całej Solinie teraz po przeczytaniu..TEGO...będę pływał tylko przy brzegu :(


  • Jozi lubi to

#64 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 349 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 10 lipiec 2016 - 16:42

 W mordę  :o ..nie wiedziałem tego wczesniej i pływałem sobie Osapianem  w różną pogodę po całej Solinie teraz po przeczytaniu..TEGO...będę pływał tylko przy brzegu :(

Poczekamy,zobaczymy pamiętaj jednak,że jeśli czego nie życzę,zdarzy ci się podobna sytuacja to tylko możesz mieć pretensję do siebie o zakupie tego silnika i wtedy pomyśl sobie walcząc o dopłynięcie w takich ekstremalnych warunkach jaki to byłeś mądry i wszechwiedzący.

Chciałbym wtedy zobaczyć twoja minę "bezcenne" ;)

Ale twoje życie twoje decyzje,nie chcesz uczyć się na błędach i doświadczeniach innych,nikt ci tego nie zabroni,jak to mówią wolny rynek,trzy razy "C",czyli cena czyni cuda.



#65 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 486 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 10 lipiec 2016 - 16:53

Zdażyć, to się może w KAŻDYM silniku,NAWET W tak wychwalanej MK.czego dowodem są wpisy na wędkarskich forach....i śmieszą mnie już peany na jej czesć....to jak o wyższosci świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocnymi....do niczego nie prowadzi... :D a jesli chodzi o cuda to tylko wiara i...wóda czyni cuda..


Użytkownik delux64 edytował ten post 10 lipiec 2016 - 17:04


#66 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 lipiec 2016 - 17:04

Zdażyć, to się może w KAŻDYM silniku,NAWET W tak wychwalanej MK.czego dowodem są wpisy na wędkarskich forach....i śmieszą mnie już peany na jej czesć....to jak o wyższosci świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocnymi....do niczego nie prowadzi... :D

Ile silników przerobiłeś?

To nie są peany. Nikt nie mówi że jest to super ideał. Ma wady. Natomiast w swojej klasie czyli np. 55 Lb z maksymizerem jest pewnie w czubie. 


  • esox1972 lubi to

#67 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 349 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 10 lipiec 2016 - 17:10

W końcu nie dowiedziałem się,czy to twój pierwszy silnik elektryczny który kupiłeś ?

Może to jest powodem,jeśli jest to twój pierwszy silnik,że kupiłeś Ospiana z racji niższej ceny i opinii w internecie,ja kiedyś po prostu kupiłem jako pierwszy silnik najtańszą MK,ale to wtedy to było ze 27 lat temu i nie było innego wyboru.

Co do wychwalania MK,jej nie trzeba wychwalać,jakość broni się sama.



#68 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 10 lipiec 2016 - 17:28

Tak jakość broni się sama, tak jak niemieckie Volkswageny.Ja więcej nic w temacie pisał nie będę, szkoda pary. Jak polegnę na wodzie, bo nie mam mk to trudno.Dużo pływałem z kolegą mk36, na solinie dawała radę, myślę że Osapian też da radę, jak nie to będę karmą dla sandaczy.Dzisiaj jakby mnie zjadły to kac gigant.

Użytkownik Jozi edytował ten post 10 lipiec 2016 - 17:40

  • godski i trout master lubią to

#69 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 lipiec 2016 - 17:38

Tak jakość broni się sama, tak jak niemieckie Volkswageny.Ja więcej nic w temacie pisał nie będę, szkoda pary. Jak polegnę na wodzie, bo nie mam mk to trudno.Dużo pływałem z kolegą mk36, na solinie dawała radę, myślę że Osapian też da radę, jak nie to będę mamą dla sandaczy.

Karmą  a nie mamą  :D . Już prędzej dziadkiem ;) .



#70 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 10 lipiec 2016 - 17:43

Te pierdzielone tablety i smartfony zamieniają słowa, jeszcze dzisiaj mam problem z widzeniem i koncentracją.

#71 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5511 postów
  • Imię:adam

Napisano 10 lipiec 2016 - 20:30

Panowie z innej beczki troche pytanie zadam. Czy istniej cudo jakiesc co popcha detke 3,2-3,6m 10km/h procz torqeedo i karwin ?

napewno 24V


Użytkownik siarq edytował ten post 10 lipiec 2016 - 20:30


#72 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 11 lipiec 2016 - 00:42

Panowie z innej beczki troche pytanie zadam. Czy istniej cudo jakiesc co popcha detke 3,2-3,6m 10km/h procz torqeedo i karwin ?

napewno 24V

 

Może ten; http://www.dedimarin...&product_id=409



#73 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5511 postów
  • Imię:adam

Napisano 11 lipiec 2016 - 06:20

Rozmawiałem z sprzedawca o nim ale ma dedykowany aku i to go dyskwalifikuje... mała pojemność duże koszty



#74 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1350 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 11 lipiec 2016 - 06:40

Cytat: "Ten silnik elektryczny o mocy 1KW jest porównywany do silników zaburtowych benzynowych o mocy 3HP". Bzdura na resorach.

Ja swoją MK mogę porównać do każdego silnika spalinowego. I co? Nie wolno?



#75 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 349 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 11 lipiec 2016 - 06:45

To jeszcze pogadaj jak długo będziesz czekał na naprawę gwarancyjną,ja tez miałem go kupić,ale w Multi-Comie sam pan Tomasz mi odradzał ,bo czas oczekiwania na naprawę gwarancyjną to 1-1,5 miesiąca,serwis jest we Francji i tam go odsyłają,że nie wspomnę o Torqeedo,silniki fajne też miałem zamiar kupić ,bo po operacji kolana nie mogę dźwigać dużych akumulatorów,ale zamieniłem na parę 65ah,które niewiele ważą przy 100ah i daje rade.



#76 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 486 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 11 lipiec 2016 - 07:04

Tak jakość broni się sama, tak jak niemieckie Volkswageny.Ja więcej nic w temacie pisał nie będę, szkoda pary. Jak polegnę na wodzie, bo nie mam mk to trudno.Dużo pływałem z kolegą mk36, na solinie dawała radę, myślę że Osapian też da radę, jak nie to będę karmą dla sandaczy.Dzisiaj jakby mnie zjadły to kac gigant.

Dobrze się zastanów zanim odpalisz Osapiana, mi się UDAWAŁO? Na Solinie  ,ale po tym co piszą fanatycy MK drugi raz nie spróbuję.to według nich samobójstwo z wrażenia całą noc nie spałem że mi się jednak udało jak psu na obcej wiosce....a śilnik mam trzeci,wczesniej Flover ,i Moto Guide..


  • Jozi lubi to

#77 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 349 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 11 lipiec 2016 - 07:27

Dobrze się zastanów zanim odpalisz Osapiana, mi się UDAWAŁO? Na Solinie  ,ale po tym co piszą fanatycy MK drugi raz nie spróbuję.to według nich samobójstwo z wrażenia całą noc nie spałem że mi się jednak udało jak psu na obcej wiosce....a śilnik mam trzeci,wczesniej Flover ,i Moto Guide..

Tak z twoich wypowiedzi jednak wyłania się obraz wszystkowiedzącego i mającego wypowiedzi innych za nic,"Brawo Ty".

Rozumiem,że zmiany tych silników to twoja fanaberia i teraz masz zajebistego Ospiana,ciekawe jaki będzie następny.

Widzę ,że jednak niektórzy muszą uczyć się w nieskończoność,ciekawe podejście.Na tą chwilę to ty jesteś fanatykiem Ospiana,wcześniej byłeś tych innych silników,ale co ja mówię bogatemu wszystko wolno i basta,pamiętaj tylko ,żebyś nigdy nie kupił jako następnego MK,bo wtedy okażesz się "fanatykiem MK",a to będzie nie do zaakceptowania przez Ciebie prawda.



#78 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 486 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 11 lipiec 2016 - 07:29

 
+Forumowicze
PipPipPip
594 postów
Napisano wczoraj, 08:13
Ludzie, na jakich Osapianach plywacie że takie bzdury wypisujecie. Przepłynołem setki kilometrów tym silnikiem i wcale nie służy tylko do przemieszczania się z miejsca na miejsce od czasu do czasu. Odstaje trochę od Mk ale bez przesady...


#79 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1350 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 11 lipiec 2016 - 07:31

Ja jak kupowałem jednorazówkę Mikado86, to w reklamie pisali, że można tym cudem rozwinąć prędkość coś w granicach 21-22km/h. Pewnie małym drukiem dopisali że na jakimś wodospadzie. Nie doczytałem  niestety :(  Przy b. sprzyjających warunkach ( z silnym wiatrem) śmigam nim aż 7km/h. 

Sorki. Śmigałem, bo obecnie stoi zapakowany w piwnicy i czeka aż MK padnie :)


Użytkownik Janusszr edytował ten post 11 lipiec 2016 - 07:35


#80 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 486 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 11 lipiec 2016 - 07:35

Ta dyskusja do NICZEGO nie prowadzi...a opini takich jak wyżej zacytowałem  jest w necie od groma...i skądś to się to bierze...chyba że ci :unsure:  użytkownicy Osapiana piszą bzdury...!Niech żyje MK BANZAJ!