Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rolka w Daiwa Caldia 3500X

daiwa naprawa tuning

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 22 sierpień 2016 - 05:48



Tak jak pisałem rolki są takie same.

 

attachicon.gifrolki.jpg

 

Tomku ja to pokazałem na przykładzie foty z caldi x 2000 , sprawdź sobie wymiary jeśli są takie jak rozrysowałem to masz przykład jak złożyć i jakie łożyska dać rozmiarowo, sprawdziłem u siebie dziś rano i mam dwa łożyska w rozmiarze 4x8x2 założone w rolkę tak jak na zdjęciu z tym że ja mam caldię 3000 z 2011 roku i tej mosiężnej tulei u mnie nie ma wogóle. Bez problemu możesz zmierzyć jak to u ciebie wygląda. Specjalistów z dziedziny serwisu kołowrotków proszę o wstrzemięźliwość w swoich komentarzach .

 

486e4232a1c420c4med.jpg



#42 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 22 sierpień 2016 - 06:01

Oczywiście że w 11+ tulejki nie ma bo pisałem ci że zamiast tulejki jest wydłużone gniazdo z gwintem od strony kablaka, i łożyska o średnicy zewnętrznej 8mm nie wcisniesz w dziure 6mm jaka jest w rolce caldi x , dodatkowo łożysko które sugerujesz wsadzić zamiast niebieskiej tulejki tam wejdzie ale przy jakimkolwiek naprężeniu rolki będzie tarlo o obudowe kablaka a jak daasz podkladke to odsuniesz rolke od obudowy od strony kablaka zwiększając szczeline do której będzie wpadać więcej wody i syfu.


Gratuluję pomysłu.

#43 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 22 sierpień 2016 - 06:12

No to teraz zaczekajmy aż Tomek sobie pomierzy wszystko, co do łożyska zamiast plastikowej tulejki to jak takie da, to o nic moim zdaniem nie będzie tarło, akurat łożyska ezo smr jakie zakładałem u siebie te 2 mm grubości mają minimalnie, wręcz niezauważalnie a jednak szerszą obudowę wewnętrzną, która oprze się na obudowie kabłąka a sama koronka z kulkami i zewnętrzną bieżnią będzie pracowała bez problemu. Takie jest moje zdanie, masz inne, może lepsze super dla przyszłych co zderzą się z takim problemem, niech teraz sobie Tomek pomierzy co i jak jest u niego.


Użytkownik Hunter_pike edytował ten post 22 sierpień 2016 - 06:27


#44 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 22 sierpień 2016 - 06:20

Człowieku zamiast niebieskiej tulejki jak wsadzisz łożysko to będzie się stykac zewnetrzna bieżnia która jak twierdzis jest szersza to to się nie beddzie kręcić, ty dalej nie wiesz jak działa łożysko i dalej nie roumiesz ze 11+ to inne konstrukcje rolki.

#45 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 22 sierpień 2016 - 06:27

Będzie będzie tylko z rozpędu źle napisałem bo nie zewnętrzna a wewnętrzna bieżnia jest minimalnie szersza, koronka z kulkami jest tej samej szerokości co bieżnia zewnętrzna. Już poprawiłem zresztą. Nie wiem zresztą po cóż się wysilasz , zaczekaj aż Tomek sobie pomierzy i napisze co i jak ma u siebie, wówczas się przekonamy kto ma rację, jeśli Ty grzecznie przeproszę.


Użytkownik Hunter_pike edytował ten post 22 sierpień 2016 - 06:30


#46 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 22 sierpień 2016 - 06:44

Czyli łożysko 4x8x2 będzie się obracało ( po wywaleniu tego mosiężnego elementu) na trzpieniu/śrubie o średnicy 3 mm? Jeśli wogóle wciśniesz łożysko 8 mm w otwór 6 mm. Rozwiązanie z dwoma łożyskami było w Exist 2004 ale! tam po obu stronach dodane były uszczelnienia a i tak syf wpadał i zrezygnowali później z tego rozwiązania....

Użytkownik przemow edytował ten post 22 sierpień 2016 - 06:46


#47 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 22 sierpień 2016 - 06:56

Czyli łożysko 4x8x2 będzie się obracało ( po wywaleniu tego mosiężnego elementu) na trzpieniu/śrubie o średnicy 3 mm? Jeśli wogóle wciśniesz łożysko 8 mm w otwór 6 mm. Rozwiązanie z dwoma łożyskami było w Exist 2004 ale! tam po obu stronach dodane były uszczelnienia a i tak syf wpadał i zrezygnowali później z tego rozwiązania....

Kto mówi o wywaleniu tego mosiężnego elementu? Ja tak nigdzie nie napisałem, jedno łożysko idzie od strony kabłąka zamiast plastikowej białej/niebieskiej tulejki plastikowej, drugie na mosiężną tulejkę i z nią razem w rolkę a raczej łożysko wkładasz w rolkę, w nie tulejkę i dopiero dokręcasz śrubą, mówię wstrzymajcie się z bólami niech wypowie się Tomek jakie ma rozmiary wewnętrzne rolki i  tulejek, a nie snujecie już plany co by tu napisać by było na przekór. Łożyska 3x6x2,5 jak sugerujecie się nie założy moim zdaniem w tą rolkę bo trzeba by wyeliminować tą mosiężną tulejkę i kombinować z podkładkami zostawiając jednocześnie z drugiej strony plastikową tulejkę od strony kabłąka a chodzi o to by się pozbyć tulejek a dać łożyska. Skoro w rolkę z jednej strony wejdzie łożysko o wymiarach 4x8x2 to i wejdzie takie samo z drugiej strony od strony śruby, tak myślę , może się mylę, jak jest faktycznie to zobaczymy jak Tomek napisze wymiary wspomniane wyżej.


Użytkownik Hunter_pike edytował ten post 22 sierpień 2016 - 07:03


#48 OFFLINE   ttoomm

ttoomm

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaTorun
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Ł.

Napisano 22 sierpień 2016 - 07:07

W mojej KIX 4000 w rolce posiadam łożysko (3x6x2,5) z zestawu Hedgehod Studio dla tego kołowrotka, w komplecie były również podkładki. Popołudniu bądź wieczorem postaram się zrobić foto jak u mnie to wygląda po zamianie tulejki na łożysko oraz zmierzę podkładki, które były w zestawie.



#49 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 22 sierpień 2016 - 07:31

W mojej KIX 4000 w rolce posiadam łożysko (3x6x2,5) z zestawu Hedgehod Studio dla tego kołowrotka, w komplecie były również podkładki. Popołudniu bądź wieczorem postaram się zrobić foto jak u mnie to wygląda po zamianie tulejki na łożysko oraz zmierzę podkładki, które były w zestawie.


bo to identyczne kołowrotki ;) dokładnie jest jak piszesz.

2 łożyska w rolce miały existy 2004 ale tam były też uszczelki i redukcje, tutaj jak niebieską zmieni się na łożysko to syf momentalnie się tam wedrze.

#50 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 22 sierpień 2016 - 07:44

@ttoomm ta firma tuningowa nie zna sie he he pewnie się pomylili z tym łożyskiem ha ha ha :-)
Panowie z Daiwy i Shimano uczcie się od @Huntera ....

#51 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 22 sierpień 2016 - 07:46

Hunter otwórz oczy nawet na zdjęciu widać że od strony kablaka w rolce masz dziure szerszą niż ze strony ramienia więc jak chcesz z drugiej wsadzić takie samo łożysko ? Rolkę rozwiercic ?

#52 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 22 sierpień 2016 - 07:49

Hunter otwórz oczy nawet na zdjęciu widać że od strony kablaka w rolce masz dziure szerszą niż ze strony ramienia więc jak chcesz z drugiej wsadzić takie samo łożysko ? Rolkę rozwiercic ?

Łukaszu jeśli nie wejdzie to nie wejdzie wówczas od strony kabłąka dałbym 4x8x2 a zamiast mosiężnej tulejki jak piszesz 3x6x2,5 i podkładki jeśli tak pasuje do tego modelu. Nie twierdzę że mam racjkę, napisałem przecież by Tomek pomierzył co i jak.

 

przemow, twój ostatni komentarz jest zbędny i nie wnosi nic do tematu, hejt i tyle.



#53 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 22 sierpień 2016 - 07:54

No i mówię że rolka niczym się nie rózni od tych od 2011 do 2016 roku wypuszczonych, dwa łożyska 5x8x2 w rolkę pasują. Zamieniałem w swojej a mam z 2011 i jest identyczna. Żeby nie było rozmiar 3500 ma identyczną rolkę w X jak 2000

attachicon.gifdaiwa_caldia_x_2000_04 (1).jpg

Tutaj piszesz że rolka niczym nie różni się od tych 11+ , dalej piszesz że jednak nie masz mosiężnej tulejki a teraz piszesz już zupełnie co innego.

Poza tym raz jeszcze tłumacze ci żebyś nie sugerował komuś wymiany niebieskiej tulejki na łożysko bo taka zmiana powoduje momentalne zniszczenie obu łożysk, a caldie masz od niedawna więc nie przetstowales swojego hiper patentu dobrze w boju a sugerujesz komuś żeby zrobił ten sam błąd.

Użytkownik Profil_Nieaktywny edytował ten post 22 sierpień 2016 - 07:57


#54 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 22 sierpień 2016 - 07:56

Jak chcesz odczuć hejt to poświęce swoj czas i pozbieram w jeden wątek bzdury które wypisujesz......Człowieku jak nie miałeś do czynienia z konkretnym modelem to nie wypisuj tych głupot. Opieraj się na tym co organoleptycznie sprawdziłeś a nie snujesz domysły..

Użytkownik przemow edytował ten post 22 sierpień 2016 - 07:57


#55 OFFLINE   robert2844

robert2844

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów
  • LokalizacjaNowogród Bobrzański
  • Imię:Robert

Napisano 22 sierpień 2016 - 09:25

Hunter_pike po co kombinujesz daj jedno
łożysko 3x6x2,5 oraz podkładki po obu stronach łożyska o wymiarach 3x4,8-5 mm i grubości 0,5 mm i będzie ok

#56 OFFLINE   romeo7

romeo7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 461 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 22 sierpień 2016 - 10:30

Hunter_pike po co kombinujesz daj jedno
łożysko 3x6x2,5 oraz podkładki po obu stronach łożyska o wymiarach 3x4,8-5 mm i grubości 0,5 mm i będzie ok


Ponawiam moje pytanie bo zaginelo w dyskusji: Gdzie dostane takie male podkladki?
Z gory dziekuje za podpowiedz :)

#57 OFFLINE   ttoomm

ttoomm

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaTorun
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Ł.

Napisano 22 sierpień 2016 - 10:46

Ponawiam moje pytanie bo zaginelo w dyskusji: Gdzie dostane takie male podkladki?
Z gory dziekuje za podpowiedz :)

Spróbuj poszukać w sklepach z akcesoriami do modeli RC lub w sklepach motoryzacyjnych, podkładki tej wielkości wykorzystywane są bodajże do regulacji gaźników w motocyklach.



#58 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 22 sierpień 2016 - 11:16

Ponawiam moje pytanie bo zaginelo w dyskusji: Gdzie dostane takie male podkladki?
Z gory dziekuje za podpowiedz :)

Oryginalne dostanie Pan w Japan,ja dorabiam to własnoręcznie.Żaden problem.



#59 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 22 sierpień 2016 - 11:17

Mozesz spróbować wycinac z kliszy rtg ale taka podkładka w rolce to troche rzeźbienie na chwile....

#60 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 22 sierpień 2016 - 11:20

Człowieku zamiast niebieskiej tulejki jak wsadzisz łożysko to będzie się stykac zewnetrzna bieżnia która jak twierdzis jest szersza to to się nie beddzie kręcić, ty dalej nie wiesz jak działa łożysko i dalej nie roumiesz ze 11+ to inne konstrukcje rolki.

No nie wie jak prawidłowo powinno być osadzone łożysko.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: daiwa, naprawa, tuning

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych