Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki St. Croix


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4982 odpowiedzi w tym temacie

#2481 OFFLINE   arrowana

arrowana

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 wrzesień 2018 - 11:00

Dzięki, a jak widzisz ten kij w klasycznym opadzie, od ilu gram będzie widać opad.

#2482 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 04 wrzesień 2018 - 12:55

Nie wiem co to znaczy widzieć opad.
Łowiąc, patrzę na linkę i opieram się na przekazywanym impulsie do ręki, nie obserwuje szczytówki.
Łowię gumkami na główkach od 3 gram i drop shotem, małymi wirówkami i woblerkami.

#2483 ONLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 887 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 07 wrzesień 2018 - 09:49

Witam.
Może ktoś opisać po krótce LTWS70LF.
Chciałbym tą wędką łowić okonie z pontonu.

 Mam ją do podobnych zastosowań, łowię głównie przynętami ~5cm w gramaturze 3-8gr i w takim przedziale spisuje mi się najlepiej.



#2484 OFFLINE   Zander97

Zander97

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów
  • LokalizacjaBIELSKO BIAŁA

Napisano 07 wrzesień 2018 - 18:28

Witam!opowie mi ktoś o mojo bass 610 mlxf ?Z góry dzięki

#2485 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 660 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 08 wrzesień 2018 - 07:40

Witam!opowie mi ktoś o mojo bass 610 mlxf ?Z góry dzięki


Pytasz o model z SC2 czy SC3?

#2486 OFFLINE   Zander97

Zander97

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów
  • LokalizacjaBIELSKO BIAŁA

Napisano 08 wrzesień 2018 - 09:41

Sc 3

#2487 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 660 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 08 wrzesień 2018 - 20:31

Sc 3


Marcyś taki przełowił. Ja miałem 68MXF w rękach ale castingowy.

#2488 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1185 postów

Napisano 09 wrzesień 2018 - 14:27

Z racji że właśnie wróciłem znad Wisły, mała recenzja ES86MHF2.

Wcześniej łowiłem starszym modelem - LES86MHF2.

O walorach wizualnych (stare vs nowe) nie ma co pisać, Torzite i inny uchwyt (TVS) plus srebrne wstawki przy omotkach. Prywatna opinia - wygląda lepiej niż starszy model.
Użytkowo: nowe wydaje się być szybsze i faktycznie jest deczko szybsze. Być może to zasługa nowych przelotek, nie mam pojęcia.
Czucie brań - identyczne jak w poprzedniej wersji. Czy TVS coś zmienił - moim zdaniem nie.
Zacięcie - bez zmian.
Hol i ugięcie - ha, tu jest pies pogrzebany. Najpierw uderzył bolo 65 cm na typowo boleniowego mannsa na 28g na prawie zabetonowanym hamulcu. W tym momencie miałem wrażenie że trzymam w ręku Xtremkę w niedostępnej dla tej serii długości. Dynamiczne ugięcie szczytu a potem piękna progresja środka i dołu. Każdy zryw, szarpnięcie było od razu amortyzowane. Mowię sobie - OK pobawię się w powolne jednoręczne rozkładanie podbieraka, może się dziadyga zepnie. No i nic! Boleń wylądował w pontonie. Pstryk, miarka, woda.
Potem w opadzie było bum i siedzi okoń 33 cm z główką od 4”ES wystającą z paszczy. Podobnie jak wyżej.
Konkluzja: w nowej serii mam wrażenie lepszej kontroli nad holowaną rybą aniżeli w LES.

Reasumując: stara wersja była genialna, ale dla mnie nowa jest genialna z plusem.




Wysłane z iPhone za pomocą Ta17250c72deb35c5f400880b34744197b.jpg5d7e71a346c693a0f68b222626f94645.jpgpatalk

Użytkownik WojtekCIN edytował ten post 09 wrzesień 2018 - 14:28

  • elpojo, salmon1977 i 100icki lubią to

#2489 OFFLINE   VisniowY

VisniowY

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaUstka-Słupia !!
  • Imię:Arek

Napisano 09 wrzesień 2018 - 16:44

Witam , czy jakieś seryjne wędki innych producentów , dorównują Avid'owi AVS96HF2 w tych samych pieniądzach ?



#2490 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1185 postów

Napisano 09 wrzesień 2018 - 18:11

Witam , czy jakieś seryjne wędki innych producentów , dorównują Avid'owi AVS96HF2 w tych samych pieniądzach ?


Myślę że nie. Mam ten model na troć i jest rewelacyjny. Jeśli myślisz o takim zastosowaniu to polecam. Szukaj używki, będzie taniej. Ja swój brałem z forum.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • VisniowY lubi to

#2491 OFFLINE   Cru

Cru

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 09 wrzesień 2018 - 19:09

Wojtek Cin a longi 2 i wobki 6 obsłuży?
  • delux64 lubi to

#2492 OFFLINE   xeniowy

xeniowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów
  • LokalizacjaKońskie
  • Imię:Tomek

Napisano 09 wrzesień 2018 - 19:16

Witam , czy jakieś seryjne wędki innych producentów , dorównują Avid'owi AVS96HF2 w tych samych pieniądzach ?

A w czym mają dorównać ? Miałem co prawda 96MF2 i kijek był przeciętny, miał  fajne ugięcie ale był ciężki i leciał na pysk tragicznie. Avid to przeciętniak, w tej cenie są lepsze wędki innych firm. Jednak nie będę tu wymieniał innych marek, bo zaraz mnie zlinczują  ;)

Pozdrawiam.



#2493 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1185 postów

Napisano 09 wrzesień 2018 - 19:44

Obsłuży przynęty trociowe tj. wirówki, wahadła i woblery. Mowa o Drwęcy, bo tam próbuję łowić trocie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#2494 ONLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1515 postów

Napisano 09 wrzesień 2018 - 21:21

Witam znawców st croix i cała reszte.Mam pytanie który kijek bedzie lepszy jako uniwersał rzeczny przy łowieniu boleni i sandaczy rzadziej szczupak.Głównie woblery od 8gram do 15 oraz gumy 3,4,5cali od 7do 20g.I tylko plecionka ,łowienie tylko z brzegu WRS90MHF2 czy WRS86MHF2.I czy kołowrotek o wadze 315g bedzie ok wywazał te kijki.

#2495 OFFLINE   GIĘTY

GIĘTY

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaBrzeg

Napisano 11 wrzesień 2018 - 07:58

Witam. Mam pytanie czy Avid X różni się od Avida tylko zbrojeniem czy są to zupełnie inne blanki? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam



#2496 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 11 wrzesień 2018 - 08:06

Zupełnie inne blanki. Starsze Avidy to takie uniwersalne woły robocze;-) Seria X to już bardziej specjalistyczne kije.

#2497 OFFLINE   Derrek

Derrek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 11 wrzesień 2018 - 08:16

Zupełnie inne blanki. Starsze Avidy to takie uniwersalne woły robocze;-) Seria X to już bardziej specjalistyczne kije.

A ja miałem wrażenie że to te same blanki , nawet porównałem  mlf ze starym mlfem  (kiedy kupowałem avida x).


Użytkownik Derrek edytował ten post 11 wrzesień 2018 - 08:17


#2498 OFFLINE   GIĘTY

GIĘTY

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaBrzeg

Napisano 11 wrzesień 2018 - 08:37

Przymierzam się do zakupu AXS70MLF, ale pomyślałem o zbudowaniu typowo pod siebie customa na tym blanku. W sieci znalazłem dostępne w sprzedaży blanki zwykłego Avida więc dlatego pytam kolegów. Być może słabo szukam ale nie znalazłem nigdzie blanków Avida X.



#2499 OFFLINE   Derrek

Derrek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 11 wrzesień 2018 - 08:58

Przymierzam się do zakupu AXS70MLF, ale pomyślałem o zbudowaniu typowo pod siebie customa na tym blanku. W sieci znalazłem dostępne w sprzedaży blanki zwykłego Avida więc dlatego pytam kolegów. Być może słabo szukam ale nie znalazłem nigdzie blanków Avida X.

przecież avid x jest zbudowany na blank SCIII tak samo jak starsza wersja SCIII  , więc różnicy nie ma ;p



#2500 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1518 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 11 wrzesień 2018 - 09:22

Axs70mlf to bardzo dobry kij pod większe okonie 30cm+, da radę z sandaczem i na szczupaka też podoła. Siadł mi na takiego kijaszki kiedyś taki 87cm, pięknie pracował pod ryba.
To taki szybszy (nie ultra szybki)uniwersał do średnio lekkiego łowienia z bardzo głębokim ugięciem. Bardzo polecam. Gdzieś w dziale z ugięciami wstawiałem fotki.

Ps. Żałuję że go sprzedałem i do dzisiaj zastanawiam się co mnie do tego podkusiło.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

2 użytkowników, 3 gości, 1 anonimowych


    dnk, 2703tomi