Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kije sandaczowe

blank sandacz

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
873 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 26 grudzień 2008 - 18:25

kolego, zgols sie bezposrednio do 'forumowych' robuilderow, szkoda zebys prowadzil monolog :D

#62 ONLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 26 grudzień 2008 - 18:29

kolego, zgols sie bezposrednio do 'forumowych' robuilderow, szkoda zebys prowadzil monolog :D


Ok, ale jeśli ktoś jest użytkownikiem tego blanku, lub miał go w łapkach to niech też coś skrobnie na ten temat

#63 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1619 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 18 sierpień 2009 - 16:51

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum, mimo tego że śledzę to forum już od dobrych paru miesięcy;-)

Ostatnimi dniami intensywnie myślę nad moim sprzętem. Wynikiem tych przemyśleń jest decyzja - trzeba nabyć nowy patyk :mellow:

I tu pojawia się problem. Myślę, że będę miał do dyspozycji kwotę do 700 zł, a potrzebny mi następujący kij.

Chodzi o sprzęt na szczupaki i sandacze łowione gumą(moja ulubiona przynęta). Stosuję gumy 7/10 cm. Myślę, że jeśli ma być to sprzęt uniwersalny to kij musi mieć długość 2,4 do 2,6 m, akcję fast bądź x-fast a wyrzut w okolicach 10-35 bądź 10-42. No i chyba najważniejsza rzecz - jeśli ma łowić także sandacze to musi być dosyć czuły.
Przeszukałem już chyba wszystkie możliwe oferty i nie udało mi się odnaleźć blanku, który spełniałby moje wymagania(oczywiście mówię o blanku w odp. cenie, bo biorę pod uwagę blanki do 300 zł). Jedyne seryjne opcje to Team Dragon, nowość na 2009 bądź St Croix Wild River WS86MHF2 jednak ja raczej skłaniałbym się ku wędce z pracowni.

Czy ktoś z Was posiada kij o podobnych parametrach? Jakieś sugestie/propozycje? Z góry dziękuje :D

#64 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18619 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 sierpień 2009 - 11:09

@Wojciech

jeżeli 700zł jest limitem cenowym to w tej cenie zostaje Ci albo (i) złożyć kij na blanku Batson Enterprises (powinieneś zmieścić się w budżecie jeżeli nie poszalejsz z komponentami) albo (ii) regularmnie przeglądać dział sprzedam-kupię w którym pojawia się wiele ofert kijów z pracowni z drugiej ręki, często w rewelacyjnych cenach.

Jeżeli chodzi o same wędki szczupakowe / sandaczowe - polecam dwa artykuły na jerkbacie poświęcone takim kijom opublikowane w serii Rodbuilderzy prezentują.

Dodać mogę jeszcze tyle, iż jeżeli miałbym wybierać dla siebie kij do jigowania za szczupakiem / sandaczem to poszedłbym w kierunku wędki zbudowanej na blanku typu hot-shot.

Pozdrawiam

#65 OFFLINE   wonton

wonton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaMasuren

Napisano 21 sierpień 2009 - 12:39

taka kwota to dla mnie studnia :D
2 wedki jak nic.


#66 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1619 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 21 sierpień 2009 - 17:44

@Friko

A masz na myśli jakiś konkretny blank? Patrzyłem na szklaki Batsona, w nich znalazłbym taki w odpowiednim cw i długości, jednak mają one akcję mod/fast, no i właśnie nie wiem czy byłaby ona odpowiednia do ewentualnego połowu sandaczy.

CO do Hot Shota, zdaję sobie sprawę, jednak tego typu blank Batsona to jednak wydatek 450 zł.

#67 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18619 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 sierpień 2009 - 12:34

Cholera to widzę że podrożało, nie śledziłem cen czas jakiś :( Pozostaje polować na okazje w dziale sprzedam/kupie- jakiś czas temu pamiętam ktoś sprzedawał nowiuśkiego HS Batsona za +700 zł i to zdaje się na alconite :huh:

Konkretnie? Pewnie szedłbym w kierunku HS 1021 (lżejszy, finezyjniejszy, bardziej uniwersalny) lub HS 1023 (do cięższych zastosowań).

#68 OFFLINE   sawal

sawal

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaŻary, lubuskie

Napisano 26 sierpień 2009 - 20:25

Przy takich założeniach (ograniczeniach)niezłym rozwiązaniem byłby kijek na Batsonie SH1026-2 (RX6): 2,6m, -42g. Niezbyt gruba (2,2mm) i dość czuła szczytówka, duża moc w dolniku (25lb)- w sam raz na metrówki :D Taki kompromis szczupakowo-sandaczowy.

#69 OFFLINE   brzoza

brzoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 422 postów

Napisano 11 wrzesień 2009 - 09:28

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum, mimo tego że śledzę to forum już od dobrych paru miesięcy;-)

Ostatnimi dniami intensywnie myślę nad moim sprzętem. Wynikiem tych przemyśleń jest decyzja - trzeba nabyć nowy patyk :mellow:

I tu pojawia się problem. Myślę, że będę miał do dyspozycji kwotę do 700 zł, a potrzebny mi następujący kij.

Chodzi o sprzęt na szczupaki i sandacze łowione gumą(moja ulubiona przynęta). Stosuję gumy 7/10 cm. Myślę, że jeśli ma być to sprzęt uniwersalny to kij musi mieć długość 2,4 do 2,6 m, akcję fast bądź x-fast a wyrzut w okolicach 10-35 bądź 10-42. No i chyba najważniejsza rzecz - jeśli ma łowić także sandacze to musi być dosyć czuły.
Przeszukałem już chyba wszystkie możliwe oferty i nie udało mi się odnaleźć blanku, który spełniałby moje wymagania(oczywiście mówię o blanku w odp. cenie, bo biorę pod uwagę blanki do 300 zł). Jedyne seryjne opcje to Team Dragon, nowość na 2009 bądź St Croix Wild River WS86MHF2 jednak ja raczej skłaniałbym się ku wędce z pracowni.

Czy ktoś z Was posiada kij o podobnych parametrach? Jakieś sugestie/propozycje? Z góry dziękuje :D


Ja łowię wieloma wędkami a moja ulubiona to właśnie Team Dragon 18-42g 2,4m. Idealny blank jak dla mnie pod sandaczowo-szczupakowe gumy, czuła szczytówka i duża moc w dolniku. Jak bym miał sobie zbudować kij w pracowni o podobnych parametrach to chciałbym go mieć na takim samym blanku tylko resztę zrobił bym pod siebie. Łowię tym kijem 3 sezon i nie potrafię sobie wyobrazić mojego łowienia bez tej wędki. Dodam jeszcze, że ta sama seria ale blank 10-35g to już zupełnie coś innego, nie leży mi jakoś...

#70 OFFLINE   darsio

darsio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Darek

Napisano 11 wrzesień 2009 - 20:34

Witam
Mam dwa Team Dragony 7-28, i 18-42.
Nieźle się z nich rzuca, ryby nie spadają, łowiłem nimi na dorożkę i moim zdaniem są do tego ok.
Jednym słowem fajnie - są to takie wędki w typie hot-shot jak Ci polecał Friko.
Żeby nie było za prosto, powiem że w obu ułamłem szczytówki,
podobno w tej serii nie tylko mnie się to przytrafiło.
Szczytówki wymieniłem i nadal jest ok, ale od kiedy dokupiłem trochę patyków z pracowni i droższych gotowców, z Dragonów przestałem korzystać.
Potwierdziła się reguła,że lepsze jest wrogiem dobrego.
Również moc tych wędek nie jest za duża w stosunku do podanego ciężaru wyrzutowego.
Reasumując, ja na twoim miejscu poszukał bym np na tym forum czegoś z drugiej ręki, a powinieneś być zadowolony.
Też uważam że hot-shot byłby dla Ciebie doskonałym wyborem.
Sam jak biorę jedną wędkę, jest to właśnie hot-shot, pozwala mi komfortowo łowić od 7 do 30gr.

pozdrawiam
Darek

#71 OFFLINE   Radek_Olsztyn

Radek_Olsztyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Radek

Napisano 08 październik 2009 - 16:58

Witam serdecznie!
Temat postu odrobinkę odbiega od rzeczy o jaką chciałbym się Was zapytać. W tym sezonie zacząłem łapać sandacze. Jako nowicjusz zadowoliłem się kijkiem ze stajni Jaxon,model Perseus. Po kilku wyjazdach (i naprawach przy pomocy kleju i lakieru do paznokci) doszedłem do wniosku,że skuteczniejsze łowienie wymaga bardziej specjalistycznego sprzętu. Podpytałem Pana Irka Matuszewskiego,poczytałem kilka for i...Dalej rozterka :( Jaki blank wybrać do łowienia z opadu na gumę (główki 12-25g-z przewagą tych lżejszych)? Kijek powinien mieć 2,13 no max 2,30,być szybkim i ciętym no i naturalnie baaardzo czułym.Pod multik ma się rozumieć. Zastanawiam się nad Batsonem HS9001, ISB844, SB844.
Tu finalnie pytanie do Was,drodzy forumowicze. Używa ktoś z was wędek na w/w blankach? Który z nich byłby najbardziej odpowiedni do połowów z opadu? A może coś z gotowców? St.Croix TRS70MF2?
Baardzo proszę o poradę,muszę coś szybko wymyślić bo do końca sezonu czasu niewiele a kto wie czy w następnym sezonie priorytety się mi nie zmienią?
Pozdrawiam,Radek

#72 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 08 październik 2009 - 21:46

ISB 844 to juz kawał kija , i baaardzo czuły może nie być . Myślę że sprawniejszy i bardziej zdatny do tej wielkości i rodzaju przynęt byłby 843 albo któryś z IP do 3/4 .
Do jigowych softbaitów łatwo znajdziesz świetny blank w ekonomicznych seriach St Croix , typu Mojo albo Avid . Triumph też przerasta użytkowością całość lokalnie serwowanej kichy , przy zbliżonej cenie . Dobrych , dedykowanych blanków jest sporo , ale opad to termin ogólnikowy , więc i rada niełatwa ..

#73 OFFLINE   Adamus

Adamus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 10 październik 2009 - 09:43

ISB 844 mam i używam ale to straszna armata do urywania rybich głów do przynęt jakie wymieniłeś to od górnej granicy. Spokojnie sobie radzi z kogutem 44g to blank na bardzo ciężkie łowienie.
Proponował bym ci znacząco zejść z mocy i wybrać coś w granicach 14 lb maksymalnie 17lb.
Dla porównania używam SB841 do 12 lb spokojnie sobie radzi w zakresie główek 7 do 14g plus guma 7cm a od biedy pociągnie nawet 17g bardzo przyjemny tani blank stosunkowo czuła szczytówka, nieustępliwy i sztywny dolnik.

#74 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 październik 2009 - 22:46

Zobacz w tym wątku - może coś pomoże :D .
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&goto=119525 &#msg_119525

#75 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2943 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 13 październik 2009 - 21:15

Witam
Szukam dla kolegi blanku do budowy castingu sandaczowego, który byłby sparowany z Curado 101D. Blank dość nietypowy (a przynajmniej mi właściwie nic idealnego nie udało się znaleźć). Mianowice - długość 2,3-2,5m, dwuskład. Ma się dobrze ładować przy gumkach na lekkich główkach (przykładowo 3g + kopytko 7cm), ale w dolniku moc też musi być. Dobrze by było, gdyby koszt blanku zmieścił się w 400zł, ew. niewiele więcej.
Będziemy wdzięczni za pomoc.

#76 OFFLINE   artmaniac

artmaniac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaGdynia

Napisano 13 październik 2009 - 21:38

Właśnie składam dla siebie kierowany tą samą ideą. Po wielu przymiarkach i gruntownym przemyśleniu zdecydowałem się na cd xls, ale o długości 2,60. Chodziło mi właśnie o możliwości wyrzutu nisko wagowych przynęt z multika (core). Nie mam go jeszcze skończonego i nie wiem jak to wygląda w praktyce, choć przymiarki są obiecujące. Z krótszych blanków w tej serii jest cd BLRXLS296M (6-15 lb). Niby nieco droższy od podanego limitu cenowego, ale można zapytać w pracowniach o modele z wyprzedaży. Widziałem niedawno takie w Warszawie.
Pozdrawiam

#77 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2943 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 14 październik 2009 - 06:30

Dzięki za podpowiedź. Ten BLRXLS296M chyba by pasował.


#78 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 14 październik 2009 - 19:58

Jesli dł 2,50 nie bedzie za duża to zdecydowanie proponuję blank Pacyfic Bay'a Rainforest II RF2SH993-2 dł 8'3 czyli ok 2,50 4-14 gr. Mimo że fabrycznie opisany jest jako 10 funtowy to dolnik ma mocniejszy niz niejedna 12 funtówka, kijek szybki o bardzo czułej szczytówce jak wklejanka prawie , do lekkiego sandaczowania moim zdaniem bedzie idealny. A i w cenie się mieścisz - równe 400zł. Kijek na tym blanku był opisany chyba przez chłopaków z ArtRod w którymś z artykułow na J.pl jak się nie mylę.

Pozdr





#79 OFFLINE   Suchy498

Suchy498

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • Lokalizacja*********

Napisano 14 październik 2009 - 20:59

Dokładnie tutaj:

http://www.jerkbait.pl/?p=206

lub

http://www.jerkbait.pl/?p=223 (wersja z wklejana szczytówką)

#80 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2943 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 15 październik 2009 - 15:52

Mimo że fabrycznie opisany jest jako 10 funtowy to dolnik ma mocniejszy niz niejedna 12 funtówka, kijek szybki o bardzo czułej szczytówce jak wklejanka prawie , do lekkiego sandaczowania moim zdaniem bedzie idealny.

Dziękuję za info. Wcześniej zwróciliśmy uwagę na ten blank na stronie x-rods, ale właśnie wydał nam się za słaby.
To może być to :D





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, sandacz