Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Customy Pawła

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
144 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 30 grudzień 2016 - 12:31

Fotek nie ma ...kijek już u właściciela . U mnie przeróbka polegała na wymianie przelotek z oryginalnych ciężarów na minimy PB, oraz na wymianie złamanej szczytówki . Napisz co chcesz w nim przerobić , może cos podpowiem ...

 

Natomiast przerabiałem kilka już kijków mikado ,dla znajomych itp.  Robi się to dosyć  mozolnie bo  :

 

1. Demontujesz wszystko co znajduję się na blanku,łacznie z rękojeścią (badziewną jak cholera) - co do metody - masz na forum dużo informacji na ten temat.

2.  Szlifujesz i polerujesz blank

3. Wymieniasz wklejkę na troszkę twardszą - to naprawdę zmienia pracę kija - na plus oczywiście. Musisz tylko dobrac ją tak , żeby nie powstało prze sztywnienie w miejscu jej wklejenia.

4. Kupujesz set przelotek np minim, uchwyt jakiś korek bądz piankę i zbroisz na nowo po swojemu.

5. Na koniec cieszysz się z pierwszej zrobionej przez siebie wędki :)

 

I ot cała recepta na sukces :)

 

Pozdrawiam


Użytkownik "Paweł" edytował ten post 30 grudzień 2016 - 12:40

  • biker1 i Robert Crocker lubią to

#62 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 841 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 30 grudzień 2016 - 19:39

Czy to może przeróbka Mikado Lexus? Jeśli tak , to czy mogę prosić o zdjęcia i opis przeróbki? Pytam, bo chcę zbudować swój pierwszy kij na bazie powyższego.

Ja robiłem przeróbke mikado lexus do 10 gr.
Niedługo wrzuce pare fotek z opisem...do mojego watku.





Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

#63 OFFLINE   tomekmo

tomekmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów

Napisano 30 grudzień 2016 - 20:38

Fotek nie ma ...kijek już u właściciela . U mnie przeróbka polegała na wymianie przelotek z oryginalnych ciężarów na minimy PB, oraz na wymianie złamanej szczytówki . Napisz co chcesz w nim przerobić , może cos podpowiem ...

 

Natomiast przerabiałem kilka już kijków mikado ,dla znajomych itp.  Robi się to dosyć  mozolnie bo  :

 

1. Demontujesz wszystko co znajduję się na blanku,łacznie z rękojeścią (badziewną jak cholera) - co do metody - masz na forum dużo informacji na ten temat.

2.  Szlifujesz i polerujesz blank

3. Wymieniasz wklejkę na troszkę twardszą - to naprawdę zmienia pracę kija - na plus oczywiście. Musisz tylko dobrac ją tak , żeby nie powstało prze sztywnienie w miejscu jej wklejenia.

4. Kupujesz set przelotek np minim, uchwyt jakiś korek bądz piankę i zbroisz na nowo po swojemu.

5. Na koniec cieszysz się z pierwszej zrobionej przez siebie wędki :)

 

I ot cała recepta na sukces :)

 

Pozdrawiam

Kusząca propozycja, szczególnie gdy chce się wykonać pierwszy kijek a istnieje duże ryzyko uszkodzenia drogiego blanku. Interesuje mnie poprawne rozmieszczenie przelotek.



#64 OFFLINE   tomekmo

tomekmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów

Napisano 30 grudzień 2016 - 20:38

Ja robiłem przeróbke mikado lexus do 10 gr.
Niedługo wrzuce pare fotek z opisem...do mojego watku.





Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Super, czekam.



#65 OFFLINE   lukaszannopol13

lukaszannopol13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów

Napisano 30 grudzień 2016 - 20:51

Tomekmo gdzie mogę kupić dobrej jakości wklejki? Mam dwa spinningi złamane przy 2 przelotce i szkoda żeby tak leżały bezczynnie na wiosnę. I na co wkleić najlepiej

Wysłane z mojego H60-L04 przy użyciu Tapatalka

#66 OFFLINE   tomekmo

tomekmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów

Napisano 30 grudzień 2016 - 21:18

Tomekmo gdzie mogę kupić dobrej jakości wklejki? Mam dwa spinningi złamane przy 2 przelotce i szkoda żeby tak leżały bezczynnie na wiosnę. I na co wkleić najlepiej

Wysłane z mojego H60-L04 przy użyciu Tapatalka

O to mnie nie pytaj tylko Pawła



#67 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 30 grudzień 2016 - 22:34

Ja dobieram węglowe z np szczytowek feederków ....Wybieram jedną z pośród kilku ,ktorej twardość mi odpowiada i wklejam :) Pamiętajcie , że w większości mikadziaków szczytówki wkleja sie od góry - nie jak w teleskopie. To ważne - ponieważ jak bedziecie chcieli ją zdemontować to nie wciskajcie na siłę a wyciągajcie do siebie :0 Nie wiem jak dokąldniej to opisać . Trzeba podgrzać najlepiej suszarką do wlosów i wyciągnąc. Wklejam na przezroczysty poxipol. Ew zbyt duży rozmiar dolu wklejki szlifuję delikatnie papierkiem ,tak aby na wciść weszła do blanku. Co do rozmieszczenia przelotek - trzeba uważać nie każdy mikoado jest pancerny i jesli zrobićie spacing na Chińczyka , może być problem i cala Wasza praca pójdzie na marne . Kij pęknie i dupa blada ...czas kasa i dobry humor pojdzie się .....

Użytkownik "Paweł" edytował ten post 30 grudzień 2016 - 22:36


#68 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 31 grudzień 2016 - 12:57

W związku ze spora ilością priv dot. przezbrajania seryjniaków ,kilka rad średnio doświadczonego dlubacza. U większości kolegów pytających ,główną rolę gra niski budżet ...wielu z Was rezygnuję z przeróbki ulubionego zlamanego tudzież leciwego kija ,ponieważ boi się olbrzymich kosztów z tym związanych. A dla czego ? Otóż ciągle czytamy o japan style ,komponentach w chorych peniądzach , uchwytach po dwie paki ...a ja Wam mowię , że można bawić się w to naprawdę bardzo  skromnie i tanio :) Wiadomo nie uzyskamy flora z korka klasy B , nie uzyskamy efekt prac jak pracowni, tudzież perfekcyjnych budowniczych wędek z naszego forum,ale przy odrobinie pracy i cierpliwości  można uzyskać naprawdę fajny efekt. Mało tego, nakładem symbolicznym i odrobina pracy  nasz stary kij nabierze nowego życia :)  Do rzeczy :

Wiem ,że przez liczne grono perfekcjonistów mogę zostać odebrany jako heretyk i paprak (kij H rękojeść dzielona itp -ale tak lubię i tak robię dla siebie) ,ale nie o to chodzi...Generalnie chciałem pokazać jak najniższym kosztem można odnowić kijek . A przede wszystkim ,że nie kosztuję to aż tak wiele jak myślicie 

 

 

I tak jako przyklad polece np z ostatnio przerobiona dla siebie  na maxa po taniości Dawią Lexa. Kij 300cm do 60gram. 

 

 

Zaczynamy.

 

. KOMPONENTY

 

 

1. Korek - ok14 sztuk korka klasy B po 1,7zł za plasterek. 

2. Korkoguma 2sztuki ok 8zł 

3. 4 kawaleczki tygryska i ciemnego palonego po 3,5 -14zeta 

4. Uchwyt stary został z dawiy 

5. Lakier + Nici Lakier 12zeta nić 7 zeta z promocji w BRC. 

6. Przelotki z demobilu tzn z demontażu alconite od Y30 do L6 razem ze szczytem kupione za 45 zeta.

7. Pierścionki ozdobne z ringów hudraulicznych - za 3 sztuki zapłacilem 1,50zł

=================================================

 

Łącznie ok 115zł i to jest Panowie , Panie całkowity koszt materiałów do tego,a żeby wędka na nowo odżyła. 

 

Co do szlifowania i klejenia korka na rekojeść to jest tego mnóstwo tu na forum . Urządzenie do toczenia można samemu zrobić z wiertarki i ono w zupełności styknie .

 

 

 

Sposób wykonania opisałem wyżej . W razie pytań piszcie ,napewno pomogę radą ,jeśli będę mógł i moje nikle doświadczenie na to pozwoli.

 

A więc nie bac się i robić kijki!!! Zabawa fajna a radość i satysfakcja gwarantowana . Wiadomo na początku będę takie pasztety jak i moje wychodziły ,ale z czasem będziecie mogli robić naprawde kozackie projekty. 

Załączone pliki


Użytkownik "Paweł" edytował ten post 31 grudzień 2016 - 13:03


#69 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 12 styczeń 2017 - 13:01

W zimne dni-wieczory ,trzeba coś dłubać  - no to dłubie . Pierwsza przymiarka rękojeści do dopracowania ...Wstępny spacing dopracowany dzięki Arturowi :)

Załączone pliki


Użytkownik "Paweł" edytował ten post 12 styczeń 2017 - 13:05


#70 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 12 styczeń 2017 - 13:17

Fore troche bulowate  :D Sorry takie zboczenie  ;)

Podcialbym przod SKSS i zrobil fore tej samej dlugosci jak rear, i oczywiscie bardziej smukle  :)


  • shavt i mdarek lubią to

#71 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 12 styczeń 2017 - 13:49

Fore troche bulowate  :D Sorry takie zboczenie  ;)

Podcialbym przod SKSS i zrobil fore tej samej dlugosci jak rear, i oczywiscie bardziej smukle  :)

Co Ty z tym bulwiastym :) HAhahah :) Jak wrócę, wrzucę fotę z poprawionym fore- faktycznie od razu po fotce go trochę stuningowałem  :0


  • Night_Walker lubi to

#72 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 12 styczeń 2017 - 14:00

Co Ty z tym bulwiastym :) HAhahah :) Jak wrócę, wrzucę fotę z poprawionym fore- faktycznie od razu po fotce go trochę stuningowałem  :0

 

hahaha no wiesz ;) Masz smukly butt, smukly rear, to takie bulowate fore torche sie calosci nie trzyma ;) 



#73 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 12 styczeń 2017 - 14:05

Ale sam jestem bulwowaty więc może tak nie świadomie działam  :) :)


  • Night_Walker, Del Toro i Mr.Happy lubią to

#74 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 12 styczeń 2017 - 14:18

Wstaw może foty ugięcia ,sam jestem ciekaw jak wyszedł ten spacing "na odległość"



#75 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 12 styczeń 2017 - 15:29

Wstaw może foty ugięcia ,sam jestem ciekaw jak wyszedł ten spacing "na odległość"

Wstawię - fotki w sumie widziałeś  :) Jak wrócę z roboty ..



#76 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 13 styczeń 2017 - 13:41

Słabe fotki - z wieczora cykane ..mniej więcej gnie się tak :

 

Aha i pozniej(specjalnie dla Toro)  wstawie foty fore po tuningu :) Może nie napiszę słowa "bulwiasty"  :)

Załączone pliki


Użytkownik "Paweł" edytował ten post 13 styczeń 2017 - 13:47

  • Night_Walker lubi to

#77 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 13 luty 2017 - 19:51

Koledzy z giełdy zapewne poznają to to to to (było na niej wystawione) ....tym razem nie wędka a coś do jej wykonania zrobione na maxa po taniości. Wiem - miałem mnostwo zapytań na priv ,że szukacie Panowie ekonomicznej wersji wrapera do nauki Rb. Nie każdego stac na wraper za 2 koła ...a inna sprawa,że nie każdy chce tyle wydac jeśli tego fachu jeszcze nie próbował . Dlatego pokaże Wam fajny patent na wraper po taniości ,który w zupelności wystarczy do wykonania od podstaw customa.
I jak zwykle u mnie dokladne zestawienie kosztów budowy tego ustrojstwa.

1. Deseczka z obi 80cm na 35cm -20 zeta
2. Sklejka ok- 20zł
3. Silniczek ok 25 zeta z przesyłką.
4. Nakrętki motylki itp ok 10 zeta za wszystko
5. Szyny aluminiowe ok 25zł za dwie sztuki .

I tak za ok 95-100zł i wieczór poświęcony na cięcie i wiercenie w sklejce mamy wraperek :)
Wiem również ,że nie jest to tip top wykonanie ,ale uważam,że każdy może coś takiego sam sobie wykonać - nie trzeba wcale talentu :) jak to widac po mnie :)
Wszystkiego najlepszego i miłego wiercenia i cięcia :)


ps. Płytki sklejki itp można wycinac na dowolne wymiary u mnie mają 6X12 cm i w przypadku suszarki 12X15cm. Co do naciągu nici ...zwykly nagwintowany pręcik i sprężynka oraz motylek ,którym regulujemy naciąganie nici...

Załączone pliki


Użytkownik "Paweł" edytował ten post 13 luty 2017 - 19:54

  • Night_Walker, mrWhite7 i Dawid.K lubią to

#78 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 13 luty 2017 - 21:06

A żabę gdzie kupiłeś i jakie musi mieć wymiary ?


  • "Paweł" lubi to

#79 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 13 luty 2017 - 21:19

Żaba to taki trochę większy smużak....na klenie +80 - bardo skuteczna przynęta :) Tylka Artur niech to bedzie tajemnicą ...nikomu cicho sza...jak chcesz zrobię Ci takiego smużaka ...ostatnio robie imitację dorosłej gęsi :) Ale to juz na sumy ...

Użytkownik "Paweł" edytował ten post 13 luty 2017 - 21:20

  • Night_Walker i mrWhite7 lubią to

#80 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 17 czerwiec 2017 - 08:38

W końcu udało mi się cyknąć fotki matagiego na gotowo...Toro już chyba fore nie jest bulwiasty co ? :)

 

 

W nie dalekiej przyszłości jeszcze kilkoma projekcikami będę uzupełniał wątek.

 

Pozdrawiam

Załączone pliki


Użytkownik "Paweł" edytował ten post 17 czerwiec 2017 - 08:43

  • Del Toro i Michał. lubią to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych