Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeźnia w Kazuniu ( Narew)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   michall

michall

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 16 listopad 2016 - 13:58

Ponieważ nie znam dobrze łowisk w województwie mazowieckim jakieś dwa tygodnie temu dałem się namówić koledze na "wędkowanie" w porcie rzecznym ( Narew) w miejscowości Kazuń, koło Nowego Dworu Mazowieckiego.

Podejrzeń nabrałem juz w momencie kiedy kolega zasugerował ,że musimy byc bardzo wcześnie bo potem może nie być miejsc ( a był środek tygodnia) , no ale postanowiłem się nie zniechęcać i pojechać.

Dojechaliśmy tam koło godziny 5.30 kiedy było jeszcze ciemno, ale już były 2 osoby, potem dojechały następne.

Nie do końca wiedziałem o co chodzi dopóki nie zrobiło się jasno.

Wraz z nastaniem świtu błyskawicznie zorientowałem się co się święci, a równocześnie w wodzie rozpoczęła się rzeź lub świniobicie, jeśli ktoś woli taką terminologię.

 

Okazuje się ,że ten port w Kazuniu to zimowisko białej ryby, która wchodzi tam z Narwi, a co gorsza kumuluje się w jednym miejscu tego portu - przy betonowym umocnieniu na przeciwko pomostów cumowniczych dla łodzi.

Panowie "wędkarze" szczelnie obsiedli wspomniane betonowe umocnienie, każdy trzymał wędkę typu pałka w dłoni, żyłka min 22 ,przypon 20, solidny hak. Na haczyk kukurydza lub biały - to akurat nie miało większego znaczenia i można zaczynać "wędkowanie".

 

Piękne ryby mamy w Narwi - ogromne krąpie, blisko 40 cm płocie, leszcze, karasie ,świnki, certy , wszystko w słusznych rozmiarach.

Mogłem się napatrzyć na takie piękne okazy do woli.

Mniej więcej co dziesiąta ryba zaczepiona za pyszczek -  reszta za brzuch, grzbiet, tylna płetwę, oko, itp.

10, 20 lub więcej kilo na osobę - to nie ma znaczenia , wszystko ląduje w siatach, torbach z biedronki, wiadrach.

Aktorzy tego krwawego spektaklu to oczywiście ryby i "wędkarze" - cały przekrój społeczny. Od gumofilców którzy przyjechali na rowerach do całkiem drogo ubranych gości którzy dotarli drogimi terenówkami.

Jedną wspólna cecha wszystkich łowców to słownictwo - kurwa ,kurwą poganiała. Nawet te biedne ryby wyciągane z wody za brzuchy, płetwy i oczy to też był dla tych jegomości kurwy.

Horror.

I taki spektakl ma tam miejsce codziennie dopóki jest ryba na zimowisku.

 

A żeby było weselej całe to widowisko odbywa się pod czujnym okiem pracownika firmy dzierżawiącej port w Kazuniu, ktory skrzętnie pobiera opłaty za wejście i wjazd samochodem na teren portu.

Oraz , o zgrozo, pod okiem policji rzecznej , która przynajmniej kilka razy w ciągu dnia odwiedzała swoją motorówkę cumującą 15 metrów od tego krwawego łowiska.

Żadnego zainteresowania, żadnej reakcji ze strony szanownych Panów policjantów się nie doczekałem.

 

Reasumując , wszystko to było dosyć obrzydliwe i napełniło mnie niesmakiem.

Postanowiłem to opisać tutaj, ale myśle też nad tym, żeby wysłać taka informację do PZW Nowy Dwór Mazowiecki, Policji Nowy Dwór i może do jakiejś prasy.

 

Myślicie ,że to ma sens i coś pomoże ?

 



#2 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 16 listopad 2016 - 14:08

Myślę że policjanci którzy tam pływają nie mają pojęcia na temat przepisów dotyczących amatorskiego połowu dlatego mają wywalone. Byle świadkiem sytuacji jak policja kontrolowana wędkarzy którzy mieli nie wymiarkibe okresie ochronnym a oni nawet nie wiedzieli kiedy ryba ma okres ochronny i jakie wymiary spojrzeli czy są opłaty i Nara. Chory kraj. A tym co tam szarpia to powinni kotwice w jajca wbić i ich wyszarpac

A co do twojego kolegi który propaguje takie metody i zachęca innych w tym Ciebie to proponuję zmienić towarzystwo

Pozdr

Użytkownik X Y Z edytował ten post 16 listopad 2016 - 14:10


#3 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 16 listopad 2016 - 14:12

Zapraszam na porty w wawie jest to samo
  • w6i6e6 lubi to

#4 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 16 listopad 2016 - 14:15

Przeciez 200 zł za kartę musi się zwrócić a że baran nie umie łowić i nic w sezonie nie złowil to teraz wali w beret a potem jegomość powie że ryb nie ma

#5 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7995 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 16 listopad 2016 - 14:23

Dzwon na PSR, Policje. Im wiecej ludzi bedzie dzwonic, ich informowac, moze sie skonczy sie jakas interwencja.

 

Napisz tez maila do PSR i Policji, opisz cala sytuacje, wstaw w CC pare lokalnych gazet :D 

Opisywanie takich sytuacji tutaj na forum nic nie da, oprucz paru stron jak to jest zle. Dzialaj Michal dzialaj :)


  • pawelHERP lubi to

#6 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 16 listopad 2016 - 14:35

Wpis do rejestru oczywiście zrobiłeś bo to jest najważniejsze a czy ryby będą i co się z nimi dzieje to już nie koniecznie.Myślę że wszyscy o tym wiedzą tylko ci którzy powinni coś z tym zrobić udają że problemu nie ma.No i jak ktoś nie połowił przez zezon to ostatni gwizdek na zapełnienie zamrażarki święta idą.

#7 OFFLINE   michall

michall

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 16 listopad 2016 - 14:37

No tak chyba zrobię. Naprawdę byłem tym wstrząśnięty co zobaczyłem.

Wyobrażacie sobie, że niektórzy robili zdjęcie co większym sztukom.????

I jak tu się chwalić takim okazem ?? Wstydu nie mają sku....ny :(


  • Del Toro i urasenty lubią to

#8 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 16 listopad 2016 - 14:45

No tak chyba zrobię. Naprawdę byłem tym wstrząśnięty co zobaczyłem.
Wyobrażacie sobie, że niektórzy robili zdjęcie co większym sztukom.????
I jak tu się chwalić takim okazem ?? Wstydu nie mają sku....ny :(



Potem pójdą foty na portale jako "PRZYLOWY" przy okoniach .. Ehh paranoja

#9 OFFLINE   silurus

silurus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Robert

Napisano 16 listopad 2016 - 14:49

Takie rzeczy tylko w Polsce  :wacko:

niestety.



#10 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 16 listopad 2016 - 14:53

 

 

A tym co tam szarpia to powinni kotwice w jajca wbić i ich wyszarpac

:D  dobre  :lol:



#11 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3952 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 16 listopad 2016 - 15:03

I po co pikiety pod PZW , hasła " precz z siatkami" jak sami pseudo wędkarze robią wodzie większą krzywdę niż rybacy ,kormorany i wydry (norki) razem wzięte.

Ale na coś trzeba zwalić winę... szkoda gadać.



#12 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5809 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 16 listopad 2016 - 15:16

I po co pikiety pod PZW , hasła " precz z siatkami" jak sami pseudo wędkarze robią wodzie większą krzywdę niż rybacy ,kormorany i wydry (norki) razem wzięte.

Ale na coś trzeba zwalić winę... szkoda gadać.

Większość nie chce żadnych zmian. Jest dobrze jak teraz, 200 karta, niepilnowane wody i co na haku to w plecaku.

Łowienie na zimowiskach to gwóźdź do trumny, już o tym nieraz pisałem. Ryba spływa z wielu km w jedno, dwa miejsca i jest dorzynana, w przyszłym roku będzie jeszcze mniej. Sandacz został wymieciony w ten sposób.



#13 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1905 postów
  • Imię:Robert

Napisano 16 listopad 2016 - 16:03

Nagrać to wszystko na kamerę i wysłać do panów z PZW - niech oni interweniują /choć prawdopodobnie o tym mogą wiedzieć/ . Potem domagać się rozliczenia z ich czynności .


  • homax lubi to

#14 OFFLINE   karollles

karollles

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaBłonie/Waw
  • Imię:karol

Napisano 16 listopad 2016 - 17:41

Mijałem ostatnio ten porcik i zastanawiałem się co tam się dzieje czy juz karpie na święta dają taniej niż w lidlu.
.. szkoda że tak się dzieje. Teraz miejsce na pewno zyskało fejm w sieci. Ciekaw jestem ilu przyjedzie w weekend po mięso.

#15 OFFLINE   Patryk^S

Patryk^S

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Patryk

Napisano 16 listopad 2016 - 17:54

Chory pseudokraj
A w nim pseudo-wedkarze.
Sproboj skontaktowac sie z gazetami WW lub WS moze jakis artykul sie pojawi.I tak jak kolega pisal nagrywac i dzialac bo jak tak dalej pojdzie to lipno.

#16 OFFLINE   martek

martek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 627 postów
  • LokalizacjaBialystok,TG WHITE UK
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:K

Napisano 16 listopad 2016 - 17:56

Panowie może być inaczej,kilka lat wstecz też były takie zimowiska na Podlakiej Narwi(starorzecza żółtki,strabla),gdzie też własnie przed zimą grupowała sie rózna ryba i była masowo odławiana

Sprawa załatwiona i od kilka lat obowizują tam zakazy łowienia w okresie przedzimowym(od listopada do marca)

Tak więc można--koła wędkarskie z tego "terenu" powinny nagłaśniać takie sprawy w swoich okręgach

 

M


Użytkownik martek edytował ten post 16 listopad 2016 - 17:57

  • eRKa lubi to

#17 OFFLINE   michall

michall

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 16 listopad 2016 - 18:12

Chory pseudokraj
A w nim pseudo-wedkarze.
Sproboj skontaktowac sie z gazetami WW lub WS moze jakis artykul sie pojawi.I tak jak kolega pisal nagrywac i dzialac bo jak tak dalej pojdzie to lipno.

Wysłałem juz notkę do WŚ.


  • homax, urasenty i HaDe lubią to

#18 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 16 listopad 2016 - 18:18

Gdyby tak znać jakiegoś dziennikarza,zapalonego wędkarza to można byłoby dać mu znakomity powód do reportażu z Kazunia. Gdy tylko cierpią ptaki,świnki,pieski to dziennikarze zabijają się o takie tematy.Szkoda ,że z rybami tak nie jest.


Użytkownik maicke82 edytował ten post 16 listopad 2016 - 18:23


#19 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 16 listopad 2016 - 18:30

Bo ryby nie mają głosu i wyszarpane nie wiszczą jak świniaki. To i nie medialne są.



#20 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 824 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 16 listopad 2016 - 18:30

Mięsiarze, kłusownicy, uczciwi inaczej etc. istnieli i funkcjonowali od "zawsze".

Jednak trudno się pogodzić z tym, że degrengolada dotknęła mundurowych.


  • Komar lubi to