Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Twin Power 4000 XD 2017


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
467 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 02 lipiec 2017 - 23:14

Użytkuję od kilku lat 11TPC3000.....kołowrotek bardzo dobry, ale ma jak wszystko wady, zwłaszcza irytujące klekotanie podczas ściągania mocno pracujących przynęt. Zjawisko występuje także w 12V4000, na szczęscie w znacznie mniejszym stopniu. Zastanawiam się, czy ten TP XD przypadkiem także nie robi podobnych numerków :D

 

A właśnie......radzi sobie mimo wysokiego przełożenia z prowadzeniem pod prąd agresywnych woblerów czy chociażby dużych obrotówek?


Użytkownik cristovo edytował ten post 02 lipiec 2017 - 23:23


#162 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 02 lipiec 2017 - 23:21

Przecież od dawna wiadomo, że tylko polski Mauzer nie klekocze ;)



#163 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 02 lipiec 2017 - 23:23

U mnie nic takiego jeszcze nie wystąpiło (klekotanie) a już miałem okazję połowić i ciężko i z oporem, na rybie też parę razy hamulec zagrał i kołowrotek nadal działa tak jak działał wyjęty z pudła  ;) ale pewnie jeszcze wszystko przede mną  :lol:

Na rotorze "0" luzu na przekładni owszem nawet chyba zbyt duży ale na razie nic z tym nie robię tylko łowię  ;)


  • cristovo lubi to

#164 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 04 lipiec 2017 - 20:12

Dziś dotarła do mnie pasująca do 4000 szpula z modelu 5000 i pokusiłem się o małe porównanie szpul.

Średnica 4000 to 51 mm

Średnica 5000 to 52,5 mm

Waga ... hm niestety mam ponawijane już linki więc pewne przekłamanie i niedokładność jest, ale tak z grubsza:

4000 - 60g Varivas 1.5 PE podkład żyłka 0,28

5000 - 70g Varivas 1.2 PE podkład ten sam

Dla porównania Daiwa MB 3000 średnica 54 mm i waga 68g z Varivasem 1.2 PE , podkład jak w TP.


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 04 lipiec 2017 - 20:16

  • Guzu lubi to

#165 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 04 lipiec 2017 - 20:17

Się boję na jerka wchodzić.....jeszcze chwila i kupię tego XD, jakoś podejrzanie nikt z używających nie chce złego słowa powiedzieć. No, może ten luz w arkowym egzemplarzu......no ale luzy muszą być :D



#166 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 04 lipiec 2017 - 20:24

Krzysiek, w trakcie łowienia jest to kompletnie nieodczuwalne! Gdyby nie "zaćmienie"  jakie powstało w mojej już nieco siwej pale po przygodach i rozmowach z Panem Tomaszem i czego wynikiem było dokładne ustawienie moich wszystkich Daiw pewnie bym nawet na to nie zwrócił uwagi...  :(

Dziś także po raz pierwszy od zakupu ściągnąłem go z wędki by nawinąć nową żyłkę "do bolków" i muszę powiedzieć, że szum o którym pisałem jakby się uspokoił - jest wyraźnie cichszy.młynek kręci wyraźnie lżej :)  


  • cristovo lubi to

#167 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 04 lipiec 2017 - 20:28

Ja tam do szumu się przyzwyczaiłem, posiadam i katuję na bolesławach Vanquisha 12.....wszystko szumi pięknie, nawet podczas ostatnich wichur słychać :rolleyes: Ale może w końcu pójdę po rozum do głowy i po pierwsze, kupię coś specjalnie do raperskich zastosowań, po drugie......przesmaruje rolkę Quantumem Hot Sauce, bo na razie od nowego bawię się oliwką Shimano, aplikowaną przez otworek przy śrubie mocującej....taki wariat B)

 

Arek, czyli co, brać tego XD 4000 jako uzupełnienie 12-funtowej 9-stopowej starej Elitki? Nie za ciężki? :D

 

 

 

 

A tak poza tym i zupełnie nie w temacie - szkoda Zorro, ile to ludzi zdradziło od czasu Jego zniknięcia daiwowski klan.....


Użytkownik cristovo edytował ten post 04 lipiec 2017 - 20:34


#168 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 04 lipiec 2017 - 20:36

Coś tam skrobnę od czasu do czasu w tym wątku ale staram się tylko opowiadać o tym co widzę i słyszę w swoim egzemplarzu, porównania nie mam żadnego bo jak już pisałem ostatnie Shimano jakie miałem 20 lat temu zakończyło moją przygodę z tymi młynkami...

Z tego, który dzięki sugestii Daniela kupiłem jestem na razie bardzo zadowolony.

Czekam też na opinię Daniela i Janka, bo wiem, że są wiarygodni i łowią poza fotelem  ;)


  • popper i cristovo lubią to

#169 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3201 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 15 lipiec 2017 - 21:26

Panowie cały wątek przerobiłem i nie znalazłem info więc zapytam :) Zaznaczam, że na kołowrotkach znam się tyle co nic. Jaka jest rzeczywista różnica między tp xd4000xg 2017 a np tp sw4000xg 2015 oczywiście poza wagą i rocznikiem :) Zastanawiam się którego wybrać pod bolki. Wygląd i waga podpowiada mi Tp xd4000xg... pytanie czy bebechy czymś się różnią czy różnica wagi to kwestia korpusu? Pozdrawiam

 

P.S. Możliwe że będzie używany sporadycznie do szczupolców max 40g przynęty.


Użytkownik Qcyk edytował ten post 15 lipiec 2017 - 21:30


#170 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 15 lipiec 2017 - 21:55

Panowie cały wątek przerobiłem i nie znalazłem info więc zapytam :) Zaznaczam, że na kołowrotkach znam się tyle co nic. Jaka jest rzeczywista różnica między tp xd4000xg 2017 a np tp sw4000xg 2015 oczywiście poza wagą i rocznikiem :) Zastanawiam się którego wybrać pod bolki. Wygląd i waga podpowiada mi Tp xd4000xg... pytanie czy bebechy czymś się różnią czy różnica wagi to kwestia korpusu? Pozdrawiam

 

P.S. Możliwe że będzie używany sporadycznie do szczupolców max 40g przynęty.

 

jeden z drugim nie ma cech wspólnych...na bolki brałbym XD nie SW...


  • Guzu i cristovo lubią to

#171 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 16 lipiec 2017 - 11:51

Daniel, bierzmy TP XD 4000.....razem raźniej :rolleyes:

 

 

 

 

A w razie czego odpowiedzialni się znajdą, przykładowo Daniel Guzu, Arek czy Mefi :D


Użytkownik cristovo edytował ten post 16 lipiec 2017 - 11:54

  • Mariano Mariano, Rheinangler i Qcyk lubią to

#172 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3201 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 16 lipiec 2017 - 12:53

Tak trzeba będzie zrobić chyba ;-)

Wysłane z mojego Sony Xperia za pomocą Taptalka

#173 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4905 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 18 lipiec 2017 - 07:45

SW XG ma korpus i mechanizm rozm. 5/6tys co przy jego przełożeniu powoduje, że nie ma efektu tłumienia płynności startu, śmiga lekko jak zabawka w rozm.2tys i przeniu 4.8, lżej niż mortek 2500H, który masła ma full ale jednak mniejszy mechanizm przy wysoki przełożeniu nieco muli start przy wabikach stawiających opór. SW zwija metr linki na obrót i wyrywa na powierzchnię z dystansu każdego chlapaka a ryby do 1.5 kg zwija niczym wahadłówki nie miałem XD ale przy SW nie ma co obawiać się masy ma dobry balans i nie odczuwa się dyskomfortu nie namawiam ale to naprawdę solidna maszynka.
  • Guzu, Rheinangler i Qcyk lubią to

#174 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 18 lipiec 2017 - 08:39

Kilkadziesiat lat temu nadeszla NOWA FALA BRYTYJSKIEGO HEAVY METALU i wiele zmienila na scenie \m/

 

https://pl.wikipedia...ish_Heavy_Metal

 

Teraz nadchodzi NOWA FALA SHIMANO ;)

 

Obysmy za kilka dekad mogli wymienic sie refleksjami o tej nowej fali S ;)


  • coloumb lubi to

#175 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 08 sierpień 2017 - 21:51

Wszyscy mają XD, mam i ja :rolleyes:

 

Człowiek się uczy całe życie (albo i nie) i głupi umiera (a to już bez wyjątku)........przecież tym Twinkiem nie da się kręcić w fotelu! Niby pracuje lekko, miękko, masłowato, zresztą dosłownie, bo czuć, że w środku smaru nie brakuje (jakiś bubel? przeoczenie?), jest ładny i piękny, do tego pasuje do niego i podwójna rączka od Ultegry, i "kompresor" pojemności szpuli od Biomastera, i nawet szpula z pokręcajką od Vanquisha 12 (i odwrotnie.....przyznam jednak, że nie próbowałem nawijać na podmienione szpule), ale szumi głośno i wyraźnie, do tego musiałem zdjąć spod szpuli jedną podkładkę, coby nawój poprawić, a to jest czynność w tej klasie sprzętu upokarzająca, ponadto ten cudaczny i nieakceptowalny na tę chwilę knob!!! Jak łowić, panie prezesie?! :D

 

A tak mniej niepoważnie........pierwsze doznania dość pozytywne, chociaż rzeczywiście z podkładkami pod szpulą trzeba będzie się pobawić, no i ewentualnie wymienić knob, chyba że zostanę przy nieoryginalnej podwójnej rączce. Kusi jednak oryginalna, jej konstrukcję przemyślano tak, aby dodatkowo zabezpieczyć przed wilgocią. W ogóle wszystko jest szczelne, nawet plastikowa nakrętka na nieużywany otwór na rączkę pozbawiona jest jakichkolwiek dziurek (w TP11 czy V12 ten element jest ażurowy), nie ma niepotrzebnego portu na smar (kto to w ogóle wymyślił?) oraz mniej kontrowersyjnego, ale zapewne równie nieistotnego przy rolce prowadzącej linkę. Rolka kręci idealnie, mam wrażenie, że przesmarowana jest białym smarem Shimano, raczej na pewno nie jest to oliwka. Kołowrotek jest dość masywny, ale tych gramów wcale nie jest za dużo...w sam raz jak na sprzęt do lekkiego katowania B)

 

Czekam na obiecaną plecionkę i ruszam z testami. Szczerze mówiąc będę mocno zdziwiony, jeśli TP XD 4000 nie spełni oczekiwań.....no ale wszystko okaże się nad wodą, jak napisałem na początku, do fotela bym go nie zabrał ;)


Użytkownik cristovo edytował ten post 08 sierpień 2017 - 21:56


#176 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 08 sierpień 2017 - 22:07

Nad wodę z nim Krzysiek,- tam kręci najfajniej  ;) - ja jestem wciąż zadowolony :rolleyes: do tego stopnia, ze dokupiłem z czystej ciekawości TP SW 4000  :rolleyes:  :lol:  :lol:  :lol:


  • Andrzej Stanek i cristovo lubią to

#177 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 08 sierpień 2017 - 22:13

To żeś się Mefi z wysyłką pośpieszył :D Tak czy inaczej dziękuję Ci bardzo, jak zawsze wszystko sprawnie i bezproblemowo!



#178 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 08 sierpień 2017 - 22:26

Mefi,- mój wraz ze szpulką już u Zbycha od paru ładnych dni i czeka na wysyłkę patyków z którymi przyjdzie.

Na razie kręcę SW z morską solniczka  :lol: .

Na morze na 100% będę jeździł z solniczką bo do takiego łowienia jest ona wygodniejsza,- dla mnie.



#179 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 08 sierpień 2017 - 22:27

Mefi,- mój wraz ze szpulką już u Zbycha od paru ładnych dni i czeka na wysyłkę patyków z którymi przyjdzie.

Na razie kręcę SW z morską solniczka  :lol: .

Na morze na 100% będę jeździł z solniczką bo do takiego łowienia jest ona wygodniejsza,- dla mnie.

 

spox....tych kijów to ty musisz chyba mieć ze 100 sztuk coś mnie się zdaje :D


  • cristovo lubi to

#180 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 08 sierpień 2017 - 22:31

spox....tych kijów to ty musisz chyba mieć ze 100 sztuk coś mnie się zdaje :D

jest rotacja ;) sentymentów sprzętowych pozbyłem się już jakiś czas temu,- zadowalam się obecnie 14 spinningami z czego dwa są w przeróbce i 4 muchówkami   ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych