Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Platforma Aliexpress / sprzęt wędkarski z Chin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8265 odpowiedzi w tym temacie

#5541 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 19 grudzień 2020 - 19:59

no zgoda tylko co zrobiosz jak po pierwszym wyjściu okaże sie że te z ali sa uszkodzone ?

Czysto teoretyczna sytuacja, ale oczywiście możliwa. W podanym linku jest opcja bezpłatnego zwrotu. Jak to rozwiniemy i wczytamy się, to - mamy 2 letni okres gwarancji. Oczywiście problemy pewnie by były, ale dla zdeterminowanego - myślę, że do pokonania.

 
Prawa ustawowe - Sprzedający musi spełniać wszelkie odnośne wymagania prawne (gwarancje, zwroty itd.), które mają zastosowanie w zależności od lokalizacji klienta. Na przykład w większości krajów UE będziesz mieć 2 letnią prawną gwarancję zgodności i 14 dni na zwrot towaru (należy jednak pamiętać, że w przypadku zwrotu klient ponosi koszty zwrotu towaru do sprzedającego).


#5542 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 19 grudzień 2020 - 20:22

Czysto teoretyczna sytuacja, ale oczywiście możliwa. W podanym linku jest opcja bezpłatnego zwrotu. Jak to rozwiniemy i wczytamy się, to - mamy 2 letni okres gwarancji. Oczywiście problemy pewnie by były, ale dla zdeterminowanego - myślę, że do pokonania.

 

Prawa ustawowe - Sprzedający musi spełniać wszelkie odnośne wymagania prawne (gwarancje, zwroty itd.), które mają zastosowanie w zależności od lokalizacji klienta. Na przykład w większości krajów UE będziesz mieć 2 letnią prawną gwarancję zgodności i 14 dni na zwrot towaru (należy jednak pamiętać, że w przypadku zwrotu klient ponosi koszty zwrotu towaru do sprzedającego).

Ciekawe jak to wygląda "w realu" taki bezpłatny zwrot.

W tym tygodniu paczkę z alii odebrałem w paczkomacie. W sumie bardziej mi się to podoba bo odbierając/wyciągając z paczkomatu potwierdzam odbiór i mam ( chyba ) większą szansę na reklamowanie w razie  niedostarczenia przesyłki. Co w przypadku PP gdzie nie potwierdzam odbioru.

Prawa ustawowe - Sprzedający musi spełniać wszelkie odnośne wymagania prawne (gwarancje, zwroty itd.), które mają zastosowanie w zależności od lokalizacji klienta. Na przykład w większości krajów UE będziesz mieć 2 letnią prawną gwarancję zgodności i 14 dni na zwrot towaru (należy jednak pamiętać, że w przypadku zwrotu klient ponosi koszty zwrotu towaru do sprzedającego).



#5543 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 19 grudzień 2020 - 22:06

Ciekawe jak to wygląda "w realu" taki bezpłatny zwrot.

W tym tygodniu paczkę z alii odebrałem w paczkomacie. W sumie bardziej mi się to podoba bo odbierając/wyciągając z paczkomatu potwierdzam odbiór i mam ( chyba ) większą szansę na reklamowanie w razie  niedostarczenia przesyłki. Co w przypadku PP gdzie nie potwierdzam odbioru.

 Jak? A nie mam pojęcia jak. Sugeruję się tym co napisano. Kliknij w link do śpiochów, tam kliknij w tą opcję - wyjaśnienie jest. Rzeczywistość? Przypuszczam - tak - tylko przypuszczam, bo nie korzystałem, pewnie taka jak w opisie.

 

Moje zdanie jest następujące. Te wszystkie wątpliwości wynikają z tego, że Alii jest konkurencją dla rodzimych importerów i sprzedawców.. I dla konsumenta to jest bardzo dobrze.

Niektóre firmy są w stanie konkurować przynajmniej ograniczoną ilością asortymentu, inne nie bardzo. Nadal traktują wędkarzy jak przysłowiowe "dojne krowy" i frajerów.

 

Na fb byłem świadkiem - ktoś(przedstawiciel firmy) wrzuca filmik i opis, że dwa lata pracy nad woblerem i w pierwszym rzucie szczupak. Oczywiście moje krytyczne trzy grosze się tam znalazły, ale za chwilę ktoś inny wstawia fotkę identycznego woblerka z Alii. Reklama - to dźwignia handlu, ale reklamować to trza umić hahahaha


  • Gromadzki lubi to

#5544 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 19 grudzień 2020 - 22:31

 Jak? A nie mam pojęcia jak. Sugeruję się tym co napisano. Kliknij w link do śpiochów, tam kliknij w tą opcję - wyjaśnienie jest. Rzeczywistość? Przypuszczam - tak - tylko przypuszczam, bo nie korzystałem, pewnie taka jak w opisie.

 

Moje zdanie jest następujące. Te wszystkie wątpliwości wynikają z tego, że Alii jest konkurencją dla rodzimych importerów i sprzedawców.. I dla konsumenta to jest bardzo dobrze.

Niektóre firmy są w stanie konkurować przynajmniej ograniczoną ilością asortymentu, inne nie bardzo. Nadal traktują wędkarzy jak przysłowiowe "dojne krowy" i frajerów.

 

Na fb byłem świadkiem - ktoś(przedstawiciel firmy) wrzuca filmik i opis, że dwa lata pracy nad woblerem i w pierwszym rzucie szczupak. Oczywiście moje krytyczne trzy grosze się tam znalazły, ale za chwilę ktoś inny wstawia fotkę identycznego woblerka z Alii. Reklama - to dźwignia handlu, ale reklamować to trza umić hahahaha

Z tymi przynętami w pysku ryb. Wiarę dam tym ,którzy np. tu wstawiają swoje piękne ryby. Czyli taka osoba jak ja czy też TY lub inny user z naszego forum. Mogli jak najbardziej złowić na tą przynętę.  Ale np. w katalogach firm  czy też u innych osób handlujących tymi przynętami to już nie za bardzo.  


  • Hesher, eRKa i md30 lubią to

#5545 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 783 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 19 grudzień 2020 - 23:33

no ja co nieco słyszałem o kręceniu filmów reklamowych dla znanej firmy na D np w Szwecji na jeziorach (tzn jak sie to w praktyce odbywa)   i ile czasu kręci się np dzień na łowisku

:)

 

reklama dzwignią handlu

tam reklamowano te ich "domki do wynajęcia" nad przepełnionymi rybami jeziorami Szweckimi

i sprzet  firmy D oczywiście

 

no max co 2-3 rzuty Szczupak lub sandacz


Użytkownik selk edytował ten post 19 grudzień 2020 - 23:34

  • miramar69 lubi to

#5546 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 783 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 19 grudzień 2020 - 23:35

a co do darmowych

 

Ciekawe jak to wygląda "w realu" taki bezpłatny zwrot.

W tym tygodniu paczkę z alii odebrałem w paczkomacie. W sumie bardziej mi się to podoba bo odbierając/wyciągając z paczkomatu potwierdzam odbiór i mam ( chyba ) większą szansę na reklamowanie w razie  niedostarczenia przesyłki. Co w przypadku PP gdzie nie potwierdzam odbioru.

 

rzadko masz "darmowy"  na aliexpress - zwykle wtedy kiedy kupujesz z magazynów UE

w innych wypadkach odesłanie kosztuje fortune zwłaszcza rzeczy deczko większych



#5547 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8447 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 20 grudzień 2020 - 11:42

Ciekawe jak to wygląda "w realu" taki bezpłatny zwrot.
W tym tygodniu paczkę z alii odebrałem w paczkomacie. W sumie bardziej mi się to podoba bo odbierając/wyciągając z paczkomatu potwierdzam odbiór i mam ( chyba ) większą szansę na reklamowanie w razie niedostarczenia przesyłki. Co w przypadku PP gdzie nie potwierdzam odbioru.

W zeszłym tygodniu zwróciłem ładowarkę do aku którą błędnie zamówiłem.
Zwrot jest bardzo prosty, wysyła się poprzez paczkomat, w piątek dostałem już zwrot pieniędzy na konto.
Dodam że towar który odsyłałem był do mnie wysłany z Chin.
  • eRKa, M a r a s i S.N. lubią to

#5548 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 783 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 20 grudzień 2020 - 13:06

Odeslij wedke przez paczkomat
Poza tym juz tylko dopowiem ze wysylka na paczkomat nalezy do jednych z bardziej ryzykownych metod

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

#5549 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8447 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 20 grudzień 2020 - 14:32

Odeslij wedke przez paczkomat
Poza tym juz tylko dopowiem ze wysylka na paczkomat nalezy do jednych z bardziej ryzykownych metod

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Czy ja pisałem o wędce 🤔 napisałem o mojej wysyłce. Odbyła się metodą wskazaną przez alieexpres, po mojej stronie było tylko spakowanie paczki i wsadzenie do dowolnego paczkomatu.
Obstawiam że dla wędki alieexpres wskaże wysyłkę tym samym kanałem jakim przyszła, wysyła się na adres centrum logistycznego.

Co do ryzyka to nie bardzo wiem czym paczkomat jest bardziej ryzykowny od innych form. Od kiedy korzystam z paczkomatów obsłużyłem tak ok 1k przesyłek i tylko w jednym przypadku miałem problem, bo jakiś gamoń rozerwał kopertę i towar trafił niekompletny. Po złożeniu reklamacji przywieźli mi luzem resztę towaru.
  • eRKa lubi to

#5550 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 783 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 20 grudzień 2020 - 21:42

Czy ja pisałem o wędce napisałem o mojej wysyłce. Odbyła się metodą wskazaną przez alieexpres, po mojej stronie było tylko spakowanie paczki i wsadzenie do dowolnego paczkomatu.
Obstawiam że dla wędki alieexpres wskaże wysyłkę tym samym kanałem jakim przyszła, wysyła się na adres centrum logistycznego.

Co do ryzyka to nie bardzo wiem czym paczkomat jest bardziej ryzykowny od innych form. Od kiedy korzystam z paczkomatów obsłużyłem tak ok 1k przesyłek i tylko w jednym przypadku miałem problem, bo jakiś gamoń rozerwał kopertę i towar trafił niekompletny. Po złożeniu reklamacji przywieźli mi luzem resztę towaru.

ryzyko takie że chinczyk ostatnio wskazuje ten sam tracking do paczkomatów dla kilku paczek a  alli nie uznaje reklamacji bo ma trakcjing ze dotarło (niekoniecznie do twojego miasta) ostatnio częste



#5551 OFFLINE   md30

md30

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:C&R

Napisano 20 grudzień 2020 - 23:03

żeby coś zwrócić, to najpierw musi chyba dotrzeć :D  ;)  ;)  ;)



#5552 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 783 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 20 grudzień 2020 - 23:07

żeby coś zwrócić, to najpierw musi chyba dotrzeć :D  ;)  ;)  ;)

ja tylko mówie  że paczkomaty sa słabym medium przesyłki z Chin

ale widocznei kolega ma farta ... i dobrze  jak ma

jednak ja na razie spólki  paczkomatów i Ali nie polecam - pewnei z czasem sie to zmieni


Użytkownik selk edytował ten post 20 grudzień 2020 - 23:08

  • nalewator lubi to

#5553 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 21 grudzień 2020 - 08:29

ja tylko mówie  że paczkomaty sa słabym medium przesyłki z Chin

ale widocznei kolega ma farta ... i dobrze  jak ma

jednak ja na razie spólki  paczkomatów i Ali nie polecam - pewnei z czasem sie to zmieni

Rozumiem ,że dostarczenie paczki przez pocztę jest o wiele lepsze. 

W paczkomacie potwierdzasz po przez sam odbiór dostarczenie paczki a kurierowi z PP nigdy.  



#5554 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 783 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 21 grudzień 2020 - 08:31

No nie wiem u mnie kurier melduje sie pod brama z kazda paczks gdzie ma numer telefonu lub ma numer do mnie juz zapisany w telefonie

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

#5555 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 21 grudzień 2020 - 08:46

No nie wiem u mnie kurier melduje sie pod brama z kazda paczks gdzie ma numer telefonu lub ma numer do mnie juz zapisany w telefonie

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Kurier z DPD ,UPS i inni mają terminale u mnie kurier z PP zresztą bardzo sympatyczny ma swój prywatny telefon !! a numer telefonu widnieje  zawsze na przesyłce z ali razem z adresem.

Wiem ,że od czasu covid-a to w przesyłkach kurierskich znanych firm zaniechali potwierdzenia odbioru - tu mówimy o przesyłkach krajowych bo wiadomo że tych z ali oni nie dostarczają. 

PP nigdy nie potwierdzałem odbioru paczki z ali i to długo przed covid-em.

Wiec składając reklamację nie jesteś w stanie udowodnić PP ,że przesyłkę otrzymałeś. Z paczkomatem już tak .Zresztą przed odbiorem dostajesz sms-em info. 

Jak na razie wszystko co było zamówione z ali do mnie dotarło.  



#5556 OFFLINE   nalewator

nalewator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaGóry Sowie

Napisano 21 grudzień 2020 - 13:11

Ja zawsze potwierdzam odbiór z PP, kurier czy listonosz ma tablet na którym się podpisuje. Do mnie jak narazie 2 paczki nie dotarły (zwrot dostałem bez problemu)


Użytkownik nalewator edytował ten post 21 grudzień 2020 - 13:12


#5557 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 21 grudzień 2020 - 15:06

Macie jakieś firmy oferujące wędziska o w miarę ustalonej marce? Bo przeglądam oferty, w opisach wszystko jest najlepsze i najmocniejsze, każda wędka inaczej się nazywa, choć pewnie na jeden kij przypada pięć nazw i kilka bezimiennych ofert. W przypadku noży jest kilka firm, które wyrobiły sobie jaką taką renomę i raczej poniżej pewnego poziomu nie schodzą, więc to nie jest całkiem kupowanie kota w worku.



#5558 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4575 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 21 grudzień 2020 - 17:33

Musisz raczej napisać czego konkretnie szukasz. Łatwiej będzie doradzić. Na pewno tsurinoya oferuje fajne kije i sensownie zbrojone. To samo mogę napisać o marce kyorim.

#5559 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 21 grudzień 2020 - 18:34

Na konkretne porady niespecjalnie liczę bo chodzi o bat :), Azjaci mają fajną zabawę łowiąc duże ryby właśnie na bata (z doczepioną linką główną mono 100lbs  :D)  i tak kompinuję czy nie dałoby czegoś takiego na Ali znaleźć, w wersji trochę lżejszej, ale żeby kilkukilogramowe karpie można było ciągnąć siłowo. Druga wędka, która by mnie interesowała to mocny cast (linka 30lbs), dający radę rzucać od około 20g.



#5560 ONLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4963 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 21 grudzień 2020 - 18:49

 

czy to ma sens ????