Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bolenie 2017


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
623 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   siwypike

siwypike

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 945 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 28 maj 2017 - 19:44

*
Popularny

Największy z majowych :)

Załączone pliki



#222 OFFLINE   siwypike

siwypike

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 945 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 28 maj 2017 - 21:34

:) Ryba zagryzła woblera w połowie wody -na 2m. Kilka razy dotykała RH ale bez strzału. Po zmianie na wobler bezsterowy nastąpiło branie. W tym roku temp. wody i poziom spowodowały że co wyjazd to inaczej. Początek sezonu głęboko, późniejsze ocieplenie chodziły górą, końcówka miesiąca w połowie wody lub z dna.
  • Guzu lubi to

#223 OFFLINE   siwypike

siwypike

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 945 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 28 maj 2017 - 22:00

Dla mnie ważniejsze są temperatura wody i jej poziom. Początek kwietnia woda miała 11,6*C a na rozpoczęcie sezonu 8*C. Poziom Wisły skakał od marca 4,5m-3m-4,7m. Obecnie 2,5m.Te czynniki decydują o obecności ryby w danym miejscu i sposobie podania przynęty.

#224 OFFLINE   bieniaś

bieniaś

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów

Napisano 31 maj 2017 - 08:55

Jako amator chciałem się pochwalić dziewiczym bolkiem ze stojącej wody😃rybka skusiła się na basońskiego razora powierzchniowego😉branie petarda..kocioł itd😃67f1d39df28cd276f6bc9f33943af284.jpg

Wysłane z mojego LG-H840 przy użyciu Tapatalka

#225 OFFLINE   bieniaś

bieniaś

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów

Napisano 31 maj 2017 - 10:42

Dorzucę jeszcze drugą rape ze stojaka😉branie atomowe na basońskiego top watera😃4fe964417a86739974afb2d4cc2e3e53.jpg4077cc5858e3468e31c8f487e2ccdaa8.jpg

Wysłane z mojego LG-H840 przy użyciu Tapatalka

#226 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1020 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 31 maj 2017 - 12:41

*
Popularny

Taki kwadrat podniósł mi ostatnio adrenalinę. Nie pokazał się ani razu na wodzie  i mam nadzieję,że w przyszłości będzie jeszcze bardzie ostrożnym ignorantem . Tym razem "adidasy" przyniosły szczęście. Widać rotacja w obuwiu równie ważna co w przynętach. ;) Niestety z troski o rybę musiał być wykonany  kamuflaż otoczenia co odbiło się na aspekcie wizualnym ;) 

Załączony plik  Zdjęcie2582.jpg   55,8 KB   42 Ilość pobrań

Pzdr



#227 OFFLINE   Dawidziak

Dawidziak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Dawid

Napisano 31 maj 2017 - 21:34

Ostatnia majowa rapka ;) 

 

6b295b541fc00c07gen.jpg



#228 OFFLINE   SVENKA666

SVENKA666

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaPołudniowo-Zachodnia Polska
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:W

Napisano 01 czerwiec 2017 - 13:24

To ja jeszcze jedną z początku maja wstawię, na szpiegową 7 :)

 

Bole_maj_2017_-_2.jpg


Użytkownik SVENKA666 edytował ten post 01 czerwiec 2017 - 13:45


#229 OFFLINE   bieniaś

bieniaś

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów

Napisano 01 czerwiec 2017 - 14:59

Miejsce zgodne jak najbardziej z każdym regulaminem...sam mam kilka fotek tamzrobionych....nie każdy larsen oznacza jakąś budowe hydrotechniczną typu śluza czy coś podobnegona fejsie jeden pacjent napisał mi że można było lepiej zrobić fotke przy bramkach na A4nie na każdej focie musi być trawa czy inna zieleń....np.mosty drogowe to świetne miejsca do łapania boleni..filary..warkocze i przykosy i ble ble bletrzeba po prostu umieć przystosować się do danych warunków...nie każdy mieszka nad jakąś boleniodajną zaporówką czy jeziorem bądź wielką rzeką...

 


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 07 czerwiec 2017 - 13:10


#230 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1020 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 01 czerwiec 2017 - 20:44

Andrzeju chyba domyślasz się ,dlaczego przestałem wrzucać zdjęcia w wątku bużańskim. Troszkę się do tego przyczyniłeś.  Właśnie przez teksty typu  "wiem gdzie" zadeptano jedno fajne miejsce. Dalej je odwiedzam ale tylko raz się do wody dopchałem. To miejsce będzie wyczyszczone przez pałowników do cna z grubych ryb, bo już w maju ciężko łowili. Nie wiem czy będzie dane nam się spotkać,bo skoro przez tyle lat mijaliśmy się to raczej prawdopodobieństwo maleje.Tym bardziej,że od lipca będę prawdopodobnie gościem nad Bugiem. pozdrawiam 


  • czocho i kaczor lubią to

#231 OFFLINE   kowalek87

kowalek87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaLubin/Fjellhamar
  • Imię:Piotr

Napisano 03 czerwiec 2017 - 21:12

Dolnośląskie zaporówkowe bolki. Były 4 powyżej 70 cm, a w sumie 15 sztuk. Nigdy w Polsce tak nie połowiłem, ale trafiłem w moment i w półtorej godziny 10 sztuk udało się złowić. Warto było wziąć kilka dni urlopu :D

Załączone pliki



#232 OFFLINE   driverrd

driverrd

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaBolesławiec
  • Imię:Kamil

Napisano 03 czerwiec 2017 - 22:18

Gratulacje kowalek87 , mega wynik :)  Wygląda na to ,że łowiliśmy dziś na tej samej wodzie. Tylko , że ja byłem z rana do godz.10 tej i był klops ,a pare dni wcześniej o późniejszej porze tez trafiłem na aktywność,ale nie aż taką :)

 

 

Było widać w czasie tego amoku ataki? Bo moich specjalnie widać nie było, ot jakieś słabe cmoknięcia...bez pewności, że to bolki

 

 

pozdro.


  • analityk lubi to

#233 OFFLINE   ORKA

ORKA

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • Lokalizacjasarnów
  • Imię:grzegorz

Napisano 04 czerwiec 2017 - 17:04

Dzisiejsze 73 cm

Załączone pliki



#234 OFFLINE   LK_FISHING

LK_FISHING

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • Lokalizacjarzeszów
  • Imię:Lucjan

Napisano 04 czerwiec 2017 - 20:59

Grubasek :)

Załączone pliki



#235 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1020 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 05 czerwiec 2017 - 09:43

Ostatnio słabo ale jeden pod wieczór się zlitował: 

Załączony plik  zdjęcie2584..jpg   52,54 KB   36 Ilość pobrań 

pzdr



#236 OFFLINE   Paweł R.

Paweł R.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 552 postów
  • LokalizacjaDT
  • Imię:Paweł

Napisano 05 czerwiec 2017 - 19:32

Rybek namierzony przy kleniowaniu, zaczął straszyć uklejki, teraz pewnie na chwilę da im spokój ;)

8441262_007.JPG



#237 OFFLINE   kowalek87

kowalek87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaLubin/Fjellhamar
  • Imię:Piotr

Napisano 06 czerwiec 2017 - 05:39

Gratulacje kowalek87 , mega wynik :)  Wygląda na to ,że łowiliśmy dziś na tej samej wodzie. Tylko , że ja byłem z rana do godz.10 tej i był klops ,a pare dni wcześniej o późniejszej porze tez trafiłem na aktywność,ale nie aż taką :)

 

 

Było widać w czasie tego amoku ataki? Bo moich specjalnie widać nie było, ot jakieś słabe cmoknięcia...bez pewności, że to bolki

 

 

pozdro.

Te słabe cmoknięcia i delikatne spławy to wszystko bolki, ale pewności nabrałem na flaucie. Obżerały się świeżym wylęgiem i nie potrzebowały żadnego wysiłku, żeby się najeść. Majestatycznie filtrowały miliony małych rybek.


  • Remicki i bieniaś lubią to

#238 OFFLINE   driverrd

driverrd

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaBolesławiec
  • Imię:Kamil

Napisano 06 czerwiec 2017 - 09:22

Te słabe cmoknięcia i delikatne spławy to wszystko bolki, ale pewności nabrałem na flaucie. Obżerały się świeżym wylęgiem i nie potrzebowały żadnego wysiłku, żeby się najeść. Majestatycznie filtrowały miliony małych rybek.

Taką też właśnie teze postawiłem:) . Za miesiąc cmokania i  niepozorne kręgi zmieniać się bedą w typowe widowiskowe ataki. A fakt, chodziłem po obu stronach zbiornika i narybku  białorybu było widać bardzo dużo , w tym bardzo duzo tegorocznych szczupaczków po 5 -7 cm ,co cieszy.


  • Remicki lubi to

#239 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2022 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 06 czerwiec 2017 - 14:09

To była magiczna noc. Gwiaździsta, bezchmurna, ciepła i dość jasna. Niebo co jakiś czas przecinała kometa. Ciche i czasami karkołomne spacerowanie przez główki po omacku zaowocowało takimi dwoma sportowcami. Oba skusiły się na sandaczowy wobler produkcji Tomasza Miernika:
 
Załączony plik  DSC_1140.JPG   21,92 KB   30 Ilość pobrań
 
Załączony plik  DSC_1143.JPG   27,51 KB   30 Ilość pobrań
 
Przygotowałem się raczej na nocne sandacze dlatego hamulec w rozdziewiczanym przy okazji tej wyprawy kołowrotku miałem nastawiony dość twardo. Przez to kilka pierwszych ryb niestety spadło. Po znalezieniu odpowiedniego ustawienia bolki nie miały wiele szans z ciężkim sprzętem. Teraz mogę przyznać, że lepiej rozumiem dlaczego niektórzy kochają łowić te ryby. Początkowe kopnięcie i walka, która nie kończy się nawet w podbieraku są niesamowite i dają wiele adrenaliny.
 
Jednak to nie bolenie były dla mnie najpiękniejsze tej nocy. Wraz z kompanem byliśmy świadkami tarła wiślanych brzan. Chlapały na mieliznach wyjątkowo głośno przy wyczulonych nocą zmysłach i miały w zadku to, że stoimy im praktycznie nad głowami. Taki spektakl to coś co trudno opisać słowami. Dlatego wrzucam nagrany o świcie króciutki filmik z wycinku tego trwającego całą noc przedstawienia.
 
 
Sprzęt użyty do połowów:
Shimano Beastmaster BX 240 20-50
Daiwa Prorex 2500 RA

Plecionka chyba 30lb nie pamiętam - Stren albo PP



#240 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1020 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 08 czerwiec 2017 - 09:43

Taki fajny smoluch się trafił:

Załączony plik  zdjęcie2586.jpg   88,71 KB   43 Ilość pobrań 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych