Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okonie 2017


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
500 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 28 marzec 2017 - 10:37

Przede wszystkim trzeba wytypować odpowiednie miejsce, gdzie kręcą się takie okonie. Ja szukałem takich miejsc koło 10lat. To nie jest łatwe i może się Wam wydawać, że mam wspaniałą wodę w której gotuje się od dużych ryb :)  Później trzeba sprowokować okonie do brania. To nie jest tak, że jedzie się nad wodę i wali się 40-taka za 40-takiem :)  Osobiście łowiłem na około 10-15 jezior w mojej okolicy i praktycznie z każdej wody mam 40taki. Nie ma złotego środka i złotej recepty. Dodam jeszcze, że na przejrzystej wodzie każdy element naszego zestawu ma znaczenie. Ja odchudzam zestawy jak tylko się da - oczywiście z głową, bo łowiąc z lodu straciłem kilka ryb grubo 40+ na żyłce 0,10 :)

Masz jakieś spostrzeżenia co do koloru samej plecionki ?



#82 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 28 marzec 2017 - 10:40

Masz jakieś spostrzeżenia co do koloru samej plecionki ?

 

Oczywiście, łowienie samą plecionką ma sens jedynie gdy okonie super żerują=są w amoku. Wtedy im to zupełnie nie przeszkadza. Jednak to rzadkie sytuacje i zazwyczaj trzeba kombinować. Zawsze dowiązuję minimum 1m fluorocarbonu, a na bardzo czystych jeziorach nawet 2m. O stalkach i innych przyponach nie ma mowy :)  Pisze oczywiście o łowieniu tych większych/dużych okoni.



#83 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 28 marzec 2017 - 10:44

Fluo u mnie zawsze. Bardziej interesuje mnie kwestia czy jaskrawa plecionka może mieć jeszcze jakikolwiek wpływ przy 1-1,5 m przyponie z fluo.



#84 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 28 marzec 2017 - 10:49

Tego nie zauważyłem, aktualnie łowię plecionką multicolor gdzie przewijają się wszystkie kolory tęczy :)   Dowiązuję fluorocarbon i nie wiedzę różnicy w braniach na multicolor VS szara/czarna.



#85 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 28 marzec 2017 - 10:52

Na to wygląda. Nie sądzę żeby był w stanie skupić wzrok na przynęcie i odcinku linki 1 metr przed nim, pomijając już kwestie przejrzystości wody, kąta itp. Być może budowa oka i sposób widzenia po prostu to wyklucza.


  • wobler129 lubi to

#86 OFFLINE   wsw1515

wsw1515

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 262 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Imię:Kuba

Napisano 28 marzec 2017 - 11:33

Woblery129 te Okonie to z brzegu,czy z łajby?
Z brzegu chyba dużo trudniej dobrać się do dobrych miejscówek gdzie są +40 garby?
I czy po złowieniem dużego Okońia,z tego samego miejsca w krótkim czasie wyciągasz następnego,czy miejsce spalone na jakiś czas?
Pozdrawiam.

#87 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 28 marzec 2017 - 12:12

Woblery129 te Okonie to z brzegu,czy z łajby?
Z brzegu chyba dużo trudniej dobrać się do dobrych miejscówek gdzie są +40 garby?
I czy po złowieniem dużego Okońia,z tego samego miejsca w krótkim czasie wyciągasz następnego,czy miejsce spalone na jakiś czas?
Pozdrawiam.

 

Niektóre z brzegu niektóre z łodzi :)  Jak mam kompana na łódź to wolę z łajby.

Często jest tak jak piszesz, po dużej rybie jest przestój. Niekiedy do końca dnia, niekiedy 30minut, niekiedy godzinę :) A czasami biorą jeden za drugim, ostatnio miałem np. 3szt w max 5rzutów. Nie ma reguły :) 


  • wsw1515 i HoF lubią to

#88 OFFLINE   tomasxt

tomasxt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Tomasz

Napisano 28 marzec 2017 - 12:20

A z tym wybieraniem jezior, typujesz po wcześniejszych kontaktach z 40+ (twoich, znajomych lub zasłyszane) czy na podstawie struktury dna i miejsc występowania mniejszych osobników ? (Selektywnie łowiąc większymi przynętami)
  • Crocop80 lubi to

#89 OFFLINE   StradicONE

StradicONE

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 28 marzec 2017 - 12:58

Panowie, trzeba bywać, badać szukać, macać aż w końcu znajdzie się złoty środek. Każda woda rządzi się swoimi prawami. Kolega łowi ryby tam, gdzie wielu już dawno zapomniało, że można coś złowić. Jedyny mankament jest taki, że łowi niekonwencjonalnie i zdecydowanie inaczej niż się tam przyjęło. Czasami bywa tak, że zwykła główka i podbicie nie wystarcza. 

 

Żeby nie być gołosłownym i nie pisać tylko frazesów, pochwalę się tym co mi ostatnio udało się wyłowić. Pierwszy wypad na okonia w tym roku i myślę, że z przytupem. Ten prawie tak długi jak szeroki, bo przy 41cm długości 32cm szerokości i nie była to samiczka :)

Kilka fajnych okazów padło natomiast przesyłam te godne uwagi i życzę podobnych sukcesów :) Z wędkarstwem jak z nauką nie spróbujesz to się nie dowiesz! :D

 

Załączony plik  17571720_1448382268568448_1182468387_o.jpg   72,23 KB   47 Ilość pobrań

Załączony plik  17579928_1448382661901742_110667007_n.jpg   49,83 KB   47 Ilość pobrań



#90 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 28 marzec 2017 - 13:35

A z tym wybieraniem jezior, typujesz po wcześniejszych kontaktach z 40+ (twoich, znajomych lub zasłyszane) czy na podstawie struktury dna i miejsc występowania mniejszych osobników ? (Selektywnie łowiąc większymi przynętami)

 

Bazuję tylko i wyłącznie na własnych doświadczeniach i własnych rybach :)  Okonie bardzo często przebywają tam, gdzie ich pożywienie. Czasami jeżdżę po parę razy w te same miejsca, żeby napotkać na pierwszego większego okonia.



#91 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 29 marzec 2017 - 20:38

Witam. Dalej na ok. 10 metrach ?



#92 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 30 marzec 2017 - 07:07

Witam. Dalej na ok. 10 metrach ?

 

Trochę płycej, około 7-8m.



#93 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 kwiecień 2017 - 15:22

Dawno już nie byłem w Polsce nad wodą, w zasadzie od zakończenia sezonu podlodowego,  więc postanowiłem dziś udać się na rekonesans żeby zobaczyć co w wodzie piszczy i czy okonie już się wytarły. No dobra, w zasadzie to kolega do mnie zadzwonił że chciałby się przewietrzyć nad wodą więc skorzystałem z okazji ;) Takie spontaniczne, w ostatniej chwili robione wypady często są udane  B)

 

Woda okazała się dosyć mocno "trącona" co trochę mnie zdeprymowało ale mimo wszystko postanowiłem trochę porzucać. Zestaw następujący:  Major Craft Solpara 762T, Daiwa Luvias 2506, plecionka PE #0.4, czeburaszka + rozmaite okoniowe gumki "brudaski" . Gumki prowadziłem bardzo powoli opukując dno a czasami kładąc przynętę na dnie. Przy jednym z takich 'zabrań' z dna poczułem że na przynęcie "usiadła" ładna ryba, którą po krótkim holu podebrał kolega. Wybaczcie jakość zdjęcia ale zależało nam na tym żeby pani okoniowa jak najszybciej wróciła do wody więc kumpel cyknął tylko szybka fotkę komórką.

 

 

Załączony plik  okon_jerkbait.jpg   65,96 KB   56 Ilość pobrań

 

 

Jak widać, pomimo wydawało by się ciepłej wiosny, okonie jeszcze nie wytarte  - zamierzam dać im spokój przez najbliższe 2-3 tygodnie.



#94 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 05 kwiecień 2017 - 20:09

Ładny garbus, gratulacje. Ja dla odmiany będąc ostatnio za okoniem z Fenwick river runner do 5g ;p, trafiłem przyłów w postaci wąsatego potwora. Po zacięciu ruszył jak lokomotywa w stronę środka jeziora. Wyciągnął kilkadziesiąt metrów plecionki i po kilku, kilkunastu minutach holu poczułem luz. Wyprostował hak do kąta 45 st. Szkoda, że nie udało się go chociaż zobaczyć. 



#95 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 07 kwiecień 2017 - 23:33

Piękne ciężarne Mamy  :D

Aż wstyd przeszkadzać ale jak łupną!! to nie ma ch..a we wsi  :wub:

 

Załączony plik  IMG_3344.JPG   60,55 KB   52 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_3347.JPG   63,51 KB   49 Ilość pobrań

 



#96 OFFLINE   tobiasz

tobiasz

    tobihandmade.com

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 927 postów
  • LokalizacjaWronki
  • Imię:Tobiasz
  • Nazwisko:Perz

Napisano 08 kwiecień 2017 - 14:28

Piękne okonie koledzy, mi w końcu udało się też wydłubac coś "lepszego" :D

 

2q8ycki.jpg



#97 ONLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3938 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 08 kwiecień 2017 - 14:32

Piękny okoń i prezentacja rybki (bez sprawdzania paluchem migdałków)- GRATULACJE.

A na co się skusił i jak sprzętowo?


  • Deha, Pinciu i wilczybilet lubią to

#98 OFFLINE   tobiasz

tobiasz

    tobihandmade.com

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 927 postów
  • LokalizacjaWronki
  • Imię:Tobiasz
  • Nazwisko:Perz

Napisano 08 kwiecień 2017 - 21:41

Piękny okoń i prezentacja rybki (bez sprawdzania paluchem migdałków)- GRATULACJE.

A na co się skusił i jak sprzętowo?

MHXs871-2 od Hubertusa
Dragon metal guide ii 2000
Techron 0,03 i przypon z fluo 0,16
Jaskółka od PM fishing


  • cyprys19 lubi to

#99 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisano 09 kwiecień 2017 - 08:04

Ładny garb. A Kolega czasami nie nagrywa na kanale "Fishing Wronki" ?

#100 OFFLINE   rav_id

rav_id

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • Lokalizacjamiasto ;)
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:http://opowiescizespinningiem.blogspot.com

Napisano 09 kwiecień 2017 - 10:43

Trzydziestak z pstrągowej rzeki :)

 

Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych