Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okoniówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1601 odpowiedzi w tym temacie

#501 OFFLINE   Catrol

Catrol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaJanów / Mińsk Maz.
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Jot.

Napisano 21 marzec 2017 - 22:42

Ja swoją pierwszą wklejankę (Mikado Sensei Needle 270/14) kupiłem zupełnie przez przypadek...później się dowiedziałem czemu tak dobrze mi się tym łowi i co to specyficzny typ wędki.

Tą pierwszą wklejanką łowiłem też na małe obrotówki, kilka razy rzuciłem wobkiem 3-5 cm.

 

Kijek wyciągał szczupaki do 4kg, klenie ok. 2kg...piękne angielskie garbusy no i moje pierwsze sandacze :)

Patyk kosztował kilka lat temu 110 zł, wyciągał ładne rybki, podnosiłem konary z dna...kiedyś po urazach mechanicznych w końcu przy zaczepie pękł, a ja zachowałem go z sentymentu ;)

 

Bardzo spodobały mi się tańsze serie Major Craft'a

 

Pasiaste zbóje na UL'a łowię na : Major Craft Crostage  CRK- S762M

Kijek leciutki (88 czy 84 g) króciutki dolnik, pełny osprzęt Fuji, w szybciutki :)

Trochę źle oszacowane c.w - nie ładuje się od deklarowanego 0.5g...nieco ponad 1g daje możliwość dalszych rzutów.

Maksimum które testowałem to Mann's Predator 55mm i główka 5g - wtedy wklejana część już troszkę mięknie ale mimo wszystko jest wystarczająco szybka jak na pasiaka.

 

Jedyny minus jak dla mnie tej wędki ? Małe przelotki. Zakładając kołowrotek np. Shimano 2500 rzuty mogą być krótsze.

Najlepiej sprawdzi się 1000 - 2000 inaczej za duże zwoje plećki spadające ze szpulki 2500 mogą kiepsko trafiać w małą przelotkę startową.

Jestem bardzo zadowolony z tego patyka.

Ogarniam obecnie mocniejszy okoniowy set-up z Majorem w roli głównej :D


  • adam 13 lubi to

#502 OFFLINE   Simon123

Simon123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Szymański

Napisano 21 marzec 2017 - 23:49

Witam jest ktoś może posiadaczem Phenixa Fx701-2 ? Szukam kijka pod okonie zależy mi aby był szybki i raczej szczytowy.Pracował by przy gumach od 3,5cm na 1,5g do 5cm na 5g ,dobrze by było żeby dał też rade 7cm na 6g ale to już opcjonalnie. Czy trzeba go ubierać w tytany czy zwykłe alconite KR wystarczą, i nie wpłyną negatywnie na jego akcję ? Jeszcze jedno pytanie czy różni się bardzo od tego w jednym kawałku ?Ewentualnie jakie inne blanki polecacie do tych zastosowań .Z góry dzięki za odpowiedzi.



#503 OFFLINE   Kacper Kniaź

Kacper Kniaź

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaKoło
  • Imię:Kacper
  • Nazwisko:Kniaź

Napisano 22 marzec 2017 - 00:05

Może mhx s781-2? Jak coś klase wyzej to Suzuki 4lb, ale tego już w ręce nie miałem.

#504 OFFLINE   Simon123

Simon123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Szymański

Napisano 22 marzec 2017 - 00:25

Suzuki bardzo ciekawe ale za drogie , s781 widziałem gdzieś na filmie i raczej średnio mi podeszła jego akcja ,chyba zbyt wolny i środkowy a może tylko odniosłem takie wrażenie.


Użytkownik Simon123 edytował ten post 22 marzec 2017 - 00:25


#505 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 22 marzec 2017 - 06:35

Witaj Aleksandrze

 

Dzieki za zwrocenie mi uwagi, na moj brak kultury i lenistwo. Tak sie przejolem, ze ze skruchy  zaczolem sie bic w piersi. Musztardowki spadly z polki, pies schowal sie do lazienki, sasiad walil w sciane, a zona myslala ze mam zawal. Po trzech browarach doszedlem do siebie  :D

Nie wiem czy nie pomylily Ci sie fora.  Masz tyle zainteresowan ( sex, zeglarstwo, wedkowanie) co prawda, nic nie znalazlem o milosci do jezyka polskiego (zapomiales dodac?)

Ja pisalem na forum wedkarskim, zapytalem o okoniowke (taka wedka na okonie) Pare fajnych odpowiedzi dostalem. Jakos mnie zrozumieli. Mysle, ze nastepnym razem , jak nie masz nic merytorycznego do powiedzenia , to tak,  po prostu.... nie nabijaj postow. B)

 

Pozdrawiam Adam

Czy leci z nami Moderator? Wydaje mi się, że brak przestrzegania regulaminu Forum jest powodem do reakcji ze strony Redakcji. :angry:



#506 OFFLINE   algeroth82

algeroth82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Andrzej

Napisano 22 marzec 2017 - 17:33

Witam,
To tym razem ja pozwolę sobie zadać pytanie na temat kijka - czego szukam : kij 2,6 - 2,7 m (łowię tylko z brzegu i do tej długości się bardzo przyzwyczaiłem) z klasyczną szczytówką (wklejek proszę nie proponować) i cw max 7-8g. Obecnie łowię shimano Catana DX ul 1-11 g cw o długości 2,7 m i chciałbym zwiększyć czułość kijka przy jednoczesnym skróceniu dolnika (w Catanie jest strasznie długi) przewidywany budżet to tak myślę max 400 PLN u nie mam ciśnienia aby wędka była nowa. Będę wdzięczny za podpowiedzi sprawdzonych wędek.
Pozdrawiam


Pozwolę sobie ponownie zadać pytanie ponieważ mam wrażenie, że przez przepychanki mogło zostać pominięte...

#507 ONLINE   adam 13

adam 13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 479 postów
  • LokalizacjaBremen, Niemcy
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Slowik

Napisano 22 marzec 2017 - 19:43

Czy leci z nami Moderator? Wydaje mi się, że brak przestrzegania regulaminu Forum jest powodem do reakcji ze strony Redakcji. :angry:

 

Panie Aleksandrze ....Kochany

 

Lenistwo widze u Ciebie. Gdybys sie troche wysilil, to bys moze zobaczyl  gdzie mieszkam (fakt, potrzeba troche inwencji) Dlatego nie mam polskiej klawiatury. Co do kultury...no coz, kazdy sadzi po sobie. To byla moja ostatnia odpowiedz, no chyba ze napiszesz cos merytorycznego, na temat okoniowki. Tyle do Ciebie B)

 

A teraz do kolegow Wedkarzy

 

Chyba kupie tego SG 3-10g. Mialem jechac w maju do kraju, ale sie ryplo (myslalem ze moze tam pomacam te inne). Nikt, nic, na temat tego kija nie pisze, wiec (o ile go kupie) moze ja cos naskrobie. Mam zamiar pojechac do sklepu, z kolowrotkiem i malymi przynetami, porzucam na parkingu, i zobacze. Dzieki za podpowiedzi

 

Pozdrawiam Adam

 

P.s    Skarzypyta :P (nie moglem sie powstrzymac) :D


  • Blue lubi to

#508 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 22 marzec 2017 - 23:51

Witam,
To tym razem ja pozwolę sobie zadać pytanie na temat kilka - czego szukam : kij 2,6 - 2,7 m (łowię tylko z brzegu i do tej długości się bardzo przyzwyczaiłem) z klasyczną szczytówką (wklejek proszę nie proponować) i cw max 7-8g. Obecnie łowię shimano Catana DX ul 1-11 g cw o długości 2,7 m i chciałbym zwiększyć czułość kijka przy jednoczesnym skróceniu dolnika (w Catanie jest strasznie długi) przewidywany budżet to tak myślę max 400 PLN u nie mam ciśnienia aby wędka była nowa. Będę wdzięczny za podpowiedzi sprawdzonych wędek.
Pozdrawiam

Podziwiam Cię jak możesz łowić okonie tak długą miotłą? Raz że waga zestawu a dwa prezentacja przynęty to musi być katorga.

Użytkownik adriano edytował ten post 22 marzec 2017 - 23:59

  • Tom Rob lubi to

#509 OFFLINE   algeroth82

algeroth82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Andrzej

Napisano 23 marzec 2017 - 17:52

Podziwiam Cię jak możesz łowić okonie tak długą miotłą? Raz że waga zestawu a dwa prezentacja przynęty to musi być katorga.

to co powiesz na ludzi machających za okoniem wędką Tango 3,05m? nie ma idealnego rozwiązania, dla mnie wygodnie jest tak, dla Ciebie krócej, a problemów mi to zdecydowanie nie sprawia - wyniki mam nawet lepsze niż kolega łowiący na wklejkę 2,4m więc i prezentacja przynęty mi jakoś wychodzi.


  • Alexspin lubi to

#510 OFFLINE   Prewwit

Prewwit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Robert

Napisano 23 marzec 2017 - 18:22

Akurat też mam  Catane 1-11 w długości 2,70 i nie męczy ręki, ponieważ jest bardzo dobrze wyważona dzięki temu długiemu dolnikowi.


  • Alexspin lubi to

#511 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 23 marzec 2017 - 18:40

to co powiesz na ludzi machających za okoniem wędką Tango 3,05m? nie ma idealnego rozwiązania, dla mnie wygodnie jest tak, dla Ciebie krócej, a problemów mi to zdecydowanie nie sprawia - wyniki mam nawet lepsze niż kolega łowiący na wklejkę 2,4m więc i prezentacja przynęty mi jakoś wychodzi.

Jeszcze bardziej podziwiam ich od Ciebie :) Jigować przynetami typowo okoniowymi,kijem 3.05 który z pewnością ma akcję makaronu z dolnikiem grubo poza łokieć to na prawdę wyczyn.

Użytkownik adriano edytował ten post 23 marzec 2017 - 18:42

  • skalka lubi to

#512 OFFLINE   algeroth82

algeroth82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Andrzej

Napisano 23 marzec 2017 - 20:11

Jeszcze bardziej podziwiam ich od Ciebie :) Jigować przynetami typowo okoniowymi,kijem 3.05 który z pewnością ma akcję makaronu z dolnikiem grubo poza łokieć to na prawdę wyczyn.

pozwolę sobie zakończyć temat bo do niczego konstruktywnego nie prowadzi. Jeżeli ktoś ma coś do zaproponowania w powyższym temacie będę zobowiązany.


  • Alexspin lubi to

#513 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 25 marzec 2017 - 07:48

413bbfa42e24d57a7ac55ed73a0b748d.jpg

Załączony plik  20170324_205443.jpeg   23,27 KB   22 Ilość pobrań nowa okoniówka. Wybierałem z wielu ale ta okazała się najszybsza.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik -PYTOON- edytował ten post 25 marzec 2017 - 07:51

  • malinabar i Tom Rob lubią to

#514 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 25 marzec 2017 - 08:12

Wędka  Graphiteleader gorts-672L-HS



#515 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 25 marzec 2017 - 09:08

Jaki kołowrotek polecalibyście do tego kija - model i rozmiar?

Póki co przypnę do niego Shimano Exage w rozmiarze 1000.


Użytkownik -PYTOON- edytował ten post 25 marzec 2017 - 09:09


#516 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 25 marzec 2017 - 09:13

Vaniek 2000 :)

#517 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 25 marzec 2017 - 09:43

... lub 2500S , też krzywdy nie będzie  :) . U mnie działa od tego roku przy moich Corto EX i jest piknie .


  • Tom Rob lubi to

#518 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 25 marzec 2017 - 10:23

Mam Corto Ex 792 L-HS i Stradic 1000 jest trochę za mały,
natomiast Vaniek 2500s idealny

#519 OFFLINE   Pablo54

Pablo54

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 86 postów
  • LokalizacjaNad wodą - łódzkie

Napisano 26 marzec 2017 - 00:08

Witam

 

adam 13

Popatrz

Robinson Sashima Perch Spin 235cm/1,2-9g

Ładnie zrobiony

-nie wklejka,szybki ,sztywny tylko 2,35m

 

http://www.katalogiw...atalog/robinson


Użytkownik Pablo54 edytował ten post 26 marzec 2017 - 00:11

  • adam 13 lubi to

#520 OFFLINE   bartosz311287

bartosz311287

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • Imię:Bartosz

Napisano 26 marzec 2017 - 02:13

Również posiadam Corto Ex 792-HS i absolutnie stradic 1000 nie jest za mały. Adriano podał już vańka który waży 155 g, także wagowo zestaw wypada całkiem spoko. Sam kijek waży 79 g. Jeżeli posiadasz fundusze to tak jak koledzy proponują, a jeżeli nie to stradic styknie w zupełności. Pozdrawiam


  • -PYTOON- lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych