Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silnik elektryczny dziobowy Haswing Cayman 55 GPS - informacje , opinie, naprawy i serwis


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1258 odpowiedzi w tym temacie

#961 OFFLINE   cezarypioro

cezarypioro

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Imię:Cezary

Napisano 23 styczeń 2023 - 17:04

Z tego co widziałem na zdjęciach na Olx, jest to wersja poprzednia 1.5, nie wiem skąd mają dojście do tych silników i jest to chyba kolor biały który jest u nas niechodliwy że tak powiem. Możliwe że producent chciał wyprzedać poprzedni model :)

Bardzo dziękuje za odpowiedz. Sprzedawca zapewniał, ze jest to najnowsza wersja silnika, model 1.6. Jeśli będzie 1.5 to będę zmuszony odesłać sprzęt.
Jak najszybciej odróżnić jeden silnik od drugiego? Pilotem?

Pytali czy chce biały (na wodę słodka/słona), który był dostępny od ręki czy czarny. Wybrałem czarny, na którego czas oczekiwania był kilka dni.

Użytkownik cezarypioro edytował ten post 23 styczeń 2023 - 17:06


#962 OFFLINE   Haswing

Haswing

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 87 postów

Napisano 24 styczeń 2023 - 08:18

Bardzo dziękuje za odpowiedz. Sprzedawca zapewniał, ze jest to najnowsza wersja silnika, model 1.6. Jeśli będzie 1.5 to będę zmuszony odesłać sprzęt.
Jak najszybciej odróżnić jeden silnik od drugiego? Pilotem?

Pytali czy chce biały (na wodę słodka/słona), który był dostępny od ręki czy czarny. Wybrałem czarny, na którego czas oczekiwania był kilka dni.

Tak, Pilot z funkcją tempomatu + na górnej obudowie na pomarańczowej naklejce ma napis 1.6 oraz obok wskaźnika led jest również wytłoczone 1.6. 

Załączone pliki


Użytkownik Haswing edytował ten post 24 styczeń 2023 - 08:25

  • cezarypioro lubi to

#963 OFFLINE   cezarypioro

cezarypioro

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Imię:Cezary

Napisano 24 styczeń 2023 - 08:53

Tak, Pilot z funkcją tempomatu + na górnej obudowie na pomarańczowej naklejce ma napis 1.6 oraz obok wskaźnika led jest również wytłoczone 1.6.


O super! Bardzo dziękuje za odpowiedz :-)
Czekamy nadal, bo przesyłka została nadana w Przemyślu i nadal tam wisi,więc może jutro zostanie dostarczona.

#964 OFFLINE   Pat92

Pat92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Napisano 24 styczeń 2023 - 18:54

Witam.

 

Panowie, Zastanawiam się nad silniczkiem do mojej wigry 355. Jak na razie widzę, że wersje z GPS troche przerastają mój dostępny budżet stąd tez pytanko.

 

Czy polecilibyście mi jakiś silnik bez GPS sterowany pedałem bądź pilotem? Czy jest sens i jakie są wasze opinie na temat użytkowania tego typu silników czy się sprawdzając, czy da się obławiać w dryfie, bez wiatru mniej więcej utrzymać pozycje i nauczyć się korygować ją tak aby mniej więcej stać w jednym miejscu, nie mówię tu o staniu centralnie w jednym punkcie, etc...

Wiadomo, wolałbym z GPS i funkcja kotwicy ale trzeba mierzyć siły na zamiary. Czy może jednak lepszym wyjściem będzie kupno pantografu i montaż zwyklego elektryka z tyłu łodzi?



#965 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 24 styczeń 2023 - 19:43

Jak już to pedał nożny bo będziesz miał ręce wolne do łowienia. 

Jak już- to silnik na pawęży i zbierać siły na docelową dziobówkę z GPS



#966 OFFLINE   Lugo

Lugo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Kubicki

Napisano 24 styczeń 2023 - 21:10

Jak już to pedał nożny bo będziesz miał ręce wolne do łowienia.
Jak już- to silnik na pawęży i zbierać siły na docelową dziobówkę z GPS


Niestety nożny z poprzednich wersji nie działa z silnikiem 1.6 … wiec mam nieużytek

#967 OFFLINE   cezarypioro

cezarypioro

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Imię:Cezary

Napisano 25 styczeń 2023 - 14:01

Witam serdecznie.
Patrząc na zdjęcia przykładowe od przedstawiciela @Haswing Ukraińcy nie wysyłają wersji silnika 1.6!
Nie ma ani jednego oznaczenia, które zostało przedstawione przez przedstawiciela. Ponizej link jak wyglada to w silniku, który otrzymałem:
https://share.icloud...7RyYI-t9QKQupIA

Będę starał się go zwrócić, bo kilkukrotnie pytałem o wersje 1.6.

#968 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 25 styczeń 2023 - 15:33

Sprawdź w instrukcji czy jest coś na temat cruise control. Polski dystrybutor zażyczył sobie żeby Chińczyk mu napisał w pewnych miejscach 1.6. i to napisał. UKR nie chciał i nie ma. Chińczyk wpisze ci wszystko co sobie zażyczysz. 

 

A swoją drogą silniki te to 400 $ u Chińczyka w hurcie. Tak wiem, vat itd. 

 

https://zsyatai.en.alibaba.com/

 

Jak na moje pojęcie o rynku, uczciwa cena za ten silnik to 4600 brutto. Przy 400$ w zakupie. 


Użytkownik rower26 edytował ten post 25 styczeń 2023 - 16:01


#969 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 25 styczeń 2023 - 15:51

Przeglądam jeszcze Twoje zdjęcia @cezarypioro i w tym może być klucz do zagadki. Jeśli po numerze artykuły jest V 0821 i jest to oznaczenie serii to może być wersja z 2021 roku czyli strasza.  

 

Załączony plik  haswing.jpg   47,11 KB   15 Ilość pobrań

 

EDYTA: chciałem usunąć ten post ale jednak zostawię. Na zdjęciach od PL dystrybutora też jest V0821 na początku. Także to nie to. 

 

Różnica jest w literce W i B w numerze. 


Użytkownik rower26 edytował ten post 25 styczeń 2023 - 16:51

  • cezarypioro lubi to

#970 OFFLINE   cezarypioro

cezarypioro

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Imię:Cezary

Napisano 25 styczeń 2023 - 15:56

Ale na tym zdjęciu od przedstawiciela Haswing w potencjalnej wersji „1.6” też jest podobny numer seryjny 😀 Sam fakt, że pilot jest z wersji 1.5 już mnie zniechęcił. Chyba, że nowy pilot działałby z tym silnikiem to jeszcze do przełknięcia, bo za około 400zł można kupić.
A instrukcji naweet nie rozpakowuje, ponieważ wole go zwrócić w stanie nienaruszonym.
Ogolnie jak przeglądam ukraińskie strony to nie mogę znaleźć silnika z tym nowym pilotem, który ma tempomat już nawet pomijając te oznaczenia 1.6, bo faktycznie możesz mieć racje, ze to dystrybucja sobie tak zażyczyła.

Użytkownik cezarypioro edytował ten post 25 styczeń 2023 - 16:01


#971 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 25 styczeń 2023 - 16:55

Kontynuując temat, dziwne jest tylko to że numer seryjny w silniku @cezarypioro jest wyższy (większa liczba) niż ten podany na zdjęciu przez PL dystrybutora. Tak jakby funkcjonowały po prostu dwie wersje tego silnika. Jest on ze świeżego wypustu ale uboższa wersja. 


Użytkownik rower26 edytował ten post 25 styczeń 2023 - 16:55


#972 OFFLINE   kajtek82

kajtek82

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • Imię:Michał

Napisano 25 styczeń 2023 - 17:01

Takie zdjęcie mi wysłali jako zdjęcie pilota który jest w zestawie.

Załączone pliki


Użytkownik kajtek82 edytował ten post 25 styczeń 2023 - 17:03


#973 OFFLINE   kajtek82

kajtek82

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • Imię:Michał

Napisano 26 styczeń 2023 - 11:19

O super! Bardzo dziękuje za odpowiedz :-)
Czekamy nadal, bo przesyłka została nadana w Przemyślu i nadal tam wisi,więc może jutro zostanie dostarczona.


I jak? Doszedł już może silniczek?
Próbuję się z nimi na OLX jakos porozumieć ale ciezki temat zeby dostać jakieś zdjecie żeby ustalić co to za wersja.

#974 OFFLINE   Marcipas

Marcipas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Marcin

Napisano 26 styczeń 2023 - 12:15

Czytaj kolego wyżej

#975 OFFLINE   kajtek82

kajtek82

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • Imię:Michał

Napisano 26 styczeń 2023 - 12:20

Czytaj kolego wyżej


Faktycznie jakoś przegapiłem. Dzięki.
Czyli nie wiadomo jaka to wersja? Nie ma nigdzie nic z tego co przedstawiał przedstawiciel Haswinga.
Co Ci powiedzieli z OLX? Możesz zwrócić czy mają problem?

#976 OFFLINE   Haswing

Haswing

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 87 postów

Napisano 27 styczeń 2023 - 08:53

Ale na tym zdjęciu od przedstawiciela Haswing w potencjalnej wersji „1.6” też jest podobny numer seryjny 😀 Sam fakt, że pilot jest z wersji 1.5 już mnie zniechęcił. Chyba, że nowy pilot działałby z tym silnikiem to jeszcze do przełknięcia, bo za około 400zł można kupić.
A instrukcji naweet nie rozpakowuje, ponieważ wole go zwrócić w stanie nienaruszonym.
Ogolnie jak przeglądam ukraińskie strony to nie mogę znaleźć silnika z tym nowym pilotem, który ma tempomat już nawet pomijając te oznaczenia 1.6, bo faktycznie możesz mieć racje, ze to dystrybucja sobie tak zażyczyła.

Rozwieje wątpliwości, "napisy" 1.6 nie są na naszą prośbę tylko producent sam oznacza tak najnowsze wersje. My znamy całą historię zmian w tych silnikach i to jest jedna z nich.

Druga sprawa odnośnie pilota, pilot z najnowszej wersji 1.6 nie działa wstecz. Dokładniej mówiąc będzie działał ale funkcja tempomatu nie. (Był już ten temat poruszany tutaj).

Załączam zdjęcie v1.6. 

 

Zdjęcia z numerami które wrzuciłem są tylko przykładowe, one się zmieniają wg daty produkcji.

Z informacji które mam, producent nie planuje już żadnych zmian (na ten moment) w tych silnikach, my oczywiście zgłaszamy nasze sugestie odnośnie pewnych kwestii. 

Załączone pliki


  • michcio, Biesan i thug lubią to

#977 OFFLINE   Ziomuś_

Ziomuś_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów

Napisano 29 styczeń 2023 - 17:22

to tak z autopsji  polecacie ten silnik?

jakie są plusy i minusy?

Czy działają podstawowe funkcje : kotwica? tempomat?

dzięki



#978 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 29 styczeń 2023 - 20:15

to tak z autopsji polecacie ten silnik?
jakie są plusy i minusy?
Czy działają podstawowe funkcje : kotwica? tempomat?
dzięki


Ja mam i polecam . Wszystko działa i jest cichy

#979 OFFLINE   cezarypioro

cezarypioro

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Imię:Cezary

Napisano 30 styczeń 2023 - 10:59

A więc wydaje mi się, ze te silniki od Ukrainca z OLX to po prostu wersja 1.5, która jest nadal produkowana stąd świeże numery seryjne.
Jeśli chodzi o wykonanie typowo silnika, to niczym nie odbiega od wersji 1.6, która zakupiłem w Plecionie. Jak komuś nie przeszkadza, ze nie ma tempomatu w pilocie to myśle, ze smialo można za te pieniądze brać.

#980 OFFLINE   Pat92

Pat92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Napisano 30 styczeń 2023 - 12:07

Jaka jest różnica między tym, że się ma tempomat w pilocie a tym, że nie ma? Chodzi o to, że prędkość pluniecia w przód trzeba kontrolować za pomocą aplikacji? Nie można wcisnąć płyn szybciej bądź wolniej na pilocie czy się mylę?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych