Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silnik elektryczny dziobowy Haswing Cayman 55 GPS - informacje , opinie, naprawy i serwis


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1258 odpowiedzi w tym temacie

#941 OFFLINE   kajtek82

kajtek82

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • Imię:Michał

Napisano 23 grudzień 2022 - 10:58

Myślę, że raczej ceny nie opuszczą bo transport potaniał. Dla nich to na rękę, więcej zarobią. Ale też czekam, nie spieszy mi się aż tak ;)

#942 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 23 grudzień 2022 - 12:31

Pamiętacie kiedy ostatnio coś potaniało? - bo ja nie.

Ceny co najwyżej pójdą w górę, a uzasadnienie z kapelusza zawsze się znajdzie.


  • Biesan lubi to

#943 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5491 postów
  • Imię:adam

Napisano 23 grudzień 2022 - 12:34

Myślę, że raczej ceny nie opuszczą bo transport potaniał. Dla nich to na rękę, więcej zarobią. Ale też czekam, nie spieszy mi się aż tak ;)


Co z tego że transport chwilow staniał, jak zakup np był przy kursie $ 4.9zl i frachcie 10k za kontener?...

#944 ONLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 grudzień 2022 - 13:11

Co z tego że transport chwilow staniał, jak zakup np był przy kursie $ 4.9zl i frachcie 10k za kontener?...

Liczy się timing. W decathlonie się sprzedały, przypłynie kolejny transport po niższych kosztach i decathlon może jeszcze zdumpować cenę. Decathlon robi centralne zakupy we Francji w kosmicznych ilościach. Francuski oddział firmy w której pracuję z nimi handluje, to coś nie coś wiem o zamawianych ilościach towaru i polityce cenowej. 

 

Inny importer (importerzy) nie sprzedadzą i będą z ręką w nocniku. Na razie jest decathlon a jeśli inni duzi gracze zwęszą biznes? Czemu niby sieci typu jula czy inne DIY nie mogłyby sprzedawać haswinga? Jeśli nawet jest jakaś wyłączność to się zrobi trochę inną obudowę, inna nazwę, nie cayman a np aligator i ogień. 

 

Piszesz że fracht chwilowo staniał. Czy widziałeś kiedyś taniejący fracht z Chin w okresie świątecznym? A teraz tak właśnie jest. Europejskie magazyny zawalone są towarem po bardzo wysokich kosztach i nikt nie zamawia. 

 

Poza tym reprezentujesz drugą stronę barykady. 


Użytkownik rower26 edytował ten post 23 grudzień 2022 - 13:32


#945 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5491 postów
  • Imię:adam

Napisano 23 grudzień 2022 - 13:36

Ja nie reprezentuje nikogo , tylko bawią.mnie podejścia ludzi , twierdząc że transport spadł to od razu cena w dół , a w rzeczywistosci wiekszosc nie maja zielonego pojecia o improcie i calej otoczce z tym zwiazanej... to nie jest takie proste . Ceny wszędzie zostały podniesone przez "całokształt" sytuacji na rynkach. I nie stety , choć by ceny transport , dolara spadły to koszty miejscowe i tak ciągle rosną. Spadnie popyt to spadnie cena, a na to się nie zanosi.
Po za tym pytasz czemu siecie nie zrobią swoich brandów, oczywiście to żaden problem . Tylko zarówno haswing i inni są rozpoznawalni, nie trzeba nakładów marketingowych, serwisowych itd. Czysty handel . Zdrowia na święta i udanego sezonu 2023

Użytkownik siarq edytował ten post 23 grudzień 2022 - 13:38

  • Biesan i rower26 lubią to

#946 ONLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 grudzień 2022 - 13:47

"Spadnie popyt to spadnie cena, a na to się nie zanosi"

 

Lub wzrośnie podaż. 

 

Również wszystkiego dobrego. 



#947 OFFLINE   kajtek82

kajtek82

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • Imię:Michał

Napisano 03 styczeń 2023 - 13:58

Wiadomo kiedy teraz można się spodziewać dostaw do europy?

#948 OFFLINE   Haswing

Haswing

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 87 postów

Napisano 04 styczeń 2023 - 11:54

Wiadomo kiedy teraz można się spodziewać dostaw do europy?

Silniki są cały czas dostępne, od sklepów zależy jak są zatowarowane. Aktualnie mamy tylko i wyłacznie najnowszą wersję 1.6. 

Z ciekawostek są dostępne wzmocnione podstawy szybkiego montażu rekomendowane do długości kolumny 152-180cm. 



#949 OFFLINE   damianb

damianb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaGryfice
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Bogdan

Napisano 09 styczeń 2023 - 11:53

Nabylem ten silnik w wersji GPS, narazie tylko jeden wypad nad wodę, jeszcze nie ogarniam obsługi i sygnałów, które on nadaje.



#950 OFFLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 20 styczeń 2023 - 17:37

Używa ktoś z Was ten silnik zamocowany do powęży? Jak się sprawuje w normalnym przemieszczaniu po łowisku jako główny silnik? Nie ma problemu z funkcją kotwicy i przemieszczaniu się pomiędzy wyznaczonymi punktami?
Przymierzam się do zakupu tego silnika, jednak ze względu na to, że łódki będę wypożyczał nie mam opcji montażu na dziobie. Potrzebuję funkcji kotwicy ponieważ jezioro gdzie pływam jest głębokie i wyciąganie rękoma 30-40 m linki nie bardzo mi się uśmiecha.

#951 OFFLINE   cezarypioro

cezarypioro

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Imię:Cezary

Napisano 22 styczeń 2023 - 08:48

Witam serdecznie.
Czy ktos może zakupił ten silnik od Ukraińców z OLX? Jestem na etapie oczekiwania na silnik i nie wiem czy się rozczaruje czy może pozytywnie zaskoczę. Według zapewnień sprzedawcy ma to być najnowsza wersja.
Pozdrawiam.

#952 OFFLINE   Kokot

Kokot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów

Napisano 22 styczeń 2023 - 11:24

Nie kupowałem, ale kusiło mnie. Cena podejrzanie niska.

#953 OFFLINE   cezarypioro

cezarypioro

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Imię:Cezary

Napisano 22 styczeń 2023 - 12:03

We wtorek prawdopodobnie u mnie będzie, wiec dam znać co i jak. Podejrzanie niska, bo sprowadzają pewnie bezpośrednio z Chin, nie wystawiają fv/paragonu i sprzedają po niższej marży. Jeszcze niedawno u nas te silniki kosztowały 4800…

#954 OFFLINE   Kokot

Kokot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów

Napisano 22 styczeń 2023 - 14:19

Czekamy na wieści. Przede wszytskim czy to wersja 1.6

#955 ONLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 styczeń 2023 - 17:52

Wysyłka za pobraniem także raczej nic się nie traci chyba że ziemniaków do pudełka napakują.

#956 OFFLINE   Kokot

Kokot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów

Napisano 22 styczeń 2023 - 19:31

Jeżeli to od ukraińców to nie otwieraj w domu bo jeszcze wystrzeli ;)
  • cezarypioro lubi to

#957 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 630 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 22 styczeń 2023 - 23:57

Otwórz na komendzie i za żadne skarby nie wciskaj tego przycisku z rakietą na pilocie...
  • drChlubicz i cezarypioro lubią to

#958 OFFLINE   Kokot

Kokot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów

Napisano 23 styczeń 2023 - 09:24

Otwórz na komendzie i za żadne skarby nie wciskaj tego przycisku z rakietą na pilocie...


Hahaha faktycznie na pilocie jest taki znaczek;)
  • cezarypioro lubi to

#959 OFFLINE   Haswing

Haswing

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 87 postów

Napisano 23 styczeń 2023 - 13:54

Witam serdecznie.
Czy ktos może zakupił ten silnik od Ukraińców z OLX? Jestem na etapie oczekiwania na silnik i nie wiem czy się rozczaruje czy może pozytywnie zaskoczę. Według zapewnień sprzedawcy ma to być najnowsza wersja.
Pozdrawiam.

Z tego co widziałem na zdjęciach na Olx, jest to wersja poprzednia 1.5, nie wiem skąd mają dojście do tych silników i jest to chyba kolor biały który jest u nas niechodliwy że tak powiem. Możliwe że producent chciał wyprzedać poprzedni model :)


  • cezarypioro lubi to

#960 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4796 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 23 styczeń 2023 - 14:10

Przykra sprawa, ale na wojnie takie rzeczy to nie jest pierwsza potrzeba, a raczej ostatnia. Dlatego jest to upłynniane u nas w tej cenie. Nie tylko silniki zresztą. No i sprzedawca od roku jest w roamingu na ukraińskim numerze... (inne oferty widziałem wcześniej).




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych