Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Wędki jbk

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
149 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 02 październik 2011 - 09:30

Witam

Pewnego czasu prosiłem jednego z moderatorów o radę i w zamian obiecałem pokazać co z tego wyszło. No i czas dotrzymać słowa.
Na wstępie chciałbym podziękować wszystkim forumowiczom których męczyłem na priva i udzielili mi wiele cennych rad oraz za wiele ciekawych uwag zawartych wątku o rodbuildingu.

Plan złożenia sobie wędek pod moje łowiska i pod ryby jakie tu łowię dojrzewał powoli.
Aby nie mieć już drogi odwrotu zrobiłem sobie przyrząd na którym robię omotki,lakieruje i suszę lakier. Powstał na profilu aluminiowym o długości dwóch metrów. Silnik ma 20 obr/min.
Używam lakieru Flex Coat UltraV High Formula.
 

Załączone pliki

  • Załączony plik  1.JPG   44,92 KB   1826 Ilość pobrań
  • Załączony plik  2.JPG   44,13 KB   1807 Ilość pobrań


#2 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 02 październik 2011 - 09:35

Czytając to forum wytypowałem kilka blanków które by mi odpowiadały i nie było na tej liście Batsona XCW70MHM ;) .Naprawdę dużo daje odwiedzenie pracowni i sprawdzenie jak to wygląda w realu. No i rozmowa z osobą będącą wiele lat w temacie otwiera oczy i obala wiele mitów. Mój wybór padł na FC w Warszawie. Z kilku powodów. Pierwszym jest to że firma istnieje od wielu lat i raczej przy tak prowadzonej działalności nie zniknie z dnia na dzień więc nie powinno być problemów z serwisem . A drugim : jest mi niemal po drodze z Włoch na do domu.

Nie jestem fanem wędek bardzo szybkich i ryby które łowię nie wymagają takiego sprzętu więc XCW70MHM bardzo mi przypadł do gustu. Ostatnio niemal wyłącznie łowię z pływadełka i wędki castingowe bardziej mi do tego pasują. Na łowiskach na których łowię często jest na powierzchni zawiesina która oblepia wszystko i postanowiłem że rękojeści będą z pianki – wielokrotne mycie środkami myjącymi nie zmienia wyglądu.

Załączone pliki

  • Załączony plik  2.JPG   90,04 KB   1688 Ilość pobrań
  • Załączony plik  1.JPG   84,78 KB   1690 Ilość pobrań

  • pitt lubi to

#3 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 02 październik 2011 - 09:38

Same prace manualne jak się do nich przyłoży nie są trudne ale już spacing tak . Próbowałem układ klasyczny ale jakbym nie próbował linka dotykała przy pełnym ugięciu blanku. Wiem że to dopuszczalne ale mi to nie odpowiadało. Spróbowałem spirale. I chyba wyszło :D . Choć jakbym się nie spieszył to prawdopodobnie jedną przelotkę mógłbym dać mniej.



Wędka ma być na szczupaki , bassy , okonie i sandacze które na moim łowisku żerują w połowie słupa wody i w górnych warstwach. Na razie nie sprawdziłem jej mocy . Klenik 50 cm i kilka bassów 40-45 cm nie zrobiło na niej wrażenia. Muszę czekać aż woda się choć trochę ochłodzi.

Załączone pliki

  • Załączony plik  5.JPG   34,54 KB   1680 Ilość pobrań
  • Załączony plik  3.JPG   61,99 KB   1681 Ilość pobrań


#4 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 02 październik 2011 - 09:40

Zostały mi nici , lakier i chęci więc zabrałem się za przeróbkę wędki którą łowiłem sumy. Wędka St.Croix Mojo Bass model MBC711HMF w założeniu była stworzona do siłowego holu bassów z zakrzaczonych miejsc. Moc blanku 30lb i akcja kija mod-fast bardzo mi pasują od mego sposobu łowienia sumów, jedynie nie pasował mi krótki dolnik. Sum jest znacznie cięższy od bassa i brakowało mi podparcia. Postanowiłem przesunąć uchwyt o kilkanaście cm w stronę szczytówki .
Blank oryginalnie jest lakierowany więc nie obyło się bez skrobania i wygładzania papierem. Jako że najdrobniejszy papier jaki udało mi się tu kupić to tylko 1000 blank pokryłem wcierając żywice.
Spacig użyłem oryginalny plus dodatkowa przelotka . Tu już włożyłem więcej czasu co widać .
Może uda mi się jeszcze w tym roku sprawdzić na szczupakach?

Załączone pliki

  • Załączony plik  2.JPG   61,69 KB   1674 Ilość pobrań
  • Załączony plik  1.JPG   82,15 KB   1681 Ilość pobrań


#5 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 02 październik 2011 - 09:43

Następne blanki kupię dopiero w grudniu a coś trzeba robić. Postanowiłem naprawić wklejankę Dragona. Mam „talent'' do łamania wklejanek . Użyłem uchwyty z Kongera – też wklejanki która poległa i paru detali z demontażu Dragona. Blank okorowany i przeszlifowany tylko papierem 1000.



Nie mam zamiaru zawalać się wędkami ale myślę że jeszcze trzy będę musiał dorobić aby obsłużyć gatunki jakie tu łowię.

Załączone pliki

  • Załączony plik  3.JPG   52,99 KB   1656 Ilość pobrań
  • Załączony plik  1.JPG   99,48 KB   1667 Ilość pobrań


#6 OFFLINE   rafizmafi

rafizmafi

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Rafał

Napisano 02 październik 2011 - 10:33

Świetna relacja! :huh: Sam też chętnie bym zrobił sobie kijek ale chyba narazie posiadam za mało wiedzy na ten temat. Powodzenia w dalszych pracach.

#7 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 październik 2011 - 19:01

Hej Jarku,

naprawdę bardzo sie cieszę widząc pierwsze kije spod Twojej ręki, a jeszcze bardziej słysząc że nie zamierzasz na nich poprzestać.

Strasznie jestem ciekawy tej nowej serii blanków Batsona na walleye - więc licze na raporty z pola walki jak się sprawuje kijek. Blank na sucho robił na mnie dobre wrażenie, ale ponieważ jest podobny co CB70H którego juz mam wiec jakoś nie było motywacji żeby robić klona.

Wątek oczywiście dodaję do galerii użytkowników !

Pozdrawiam

#8 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 02 październik 2011 - 21:00

Bardzo fajne i praktyczne wędeczki ,a co do kleju wyłażącego z szczelin ,to narma ,przynajmniej u mnie ,ale radzę sobie wycierając recznikiem papaierowym nasączonym spirytusem, który nie pozostawia śladów na piance jak i na korku :mellow:
Zazdroszcę Ci łowiska klenie ,sandały ,basy i symy w jednym miejscu ;) :huh:

Pozdro
Rafał

#9 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 01 luty 2012 - 15:59

Jakiś czas temu złożyłem nowe wędki i poprawiłem Batsona . Fotki miały być nad wodą ale pogoda nie dopisuje :(

Ostatnio prawie wyłącznie łowię z pływadła więc postanowiłem złożyć sobie wędki pasujące mi do tego typu łowienia. Z nie za długim dolnikiem , jednoczęściowe i pod casta bo wygodniej mi się nim łowi z oponki.
Brakowało mi wędki pod okonia i typową pod sandacza. Zakupy tradycyjnie w FC- bo po prostu mam po drodze. Pan Irek pod okonia na ciężko polecił mi DS821 a pod sandacza do główek max 30 gram plus nie duża guma SB812.
Przy okazji postanowiłem poprawić Batsona XCW70MHM .
Wędki zbroiłem spiralnie. Okoniówka cały komplet przelotek Fuji ,Batson i sandaczówka w Forecast z Fuji Sic-iem na szczycie.
Oto efekt moich prac :




Nad woda był na razie tylko MHX SB 812. Główka 30 gram i czterocalowe Ohio Relaxa nie robi wrażenia :mellow:

Załączone pliki

  • Załączony plik  5.jpg   92,53 KB   1019 Ilość pobrań
  • Załączony plik  4.jpg   104,08 KB   1073 Ilość pobrań
  • Załączony plik  3.jpg   93,76 KB   1108 Ilość pobrań
  • Załączony plik  2.jpg   120,14 KB   1105 Ilość pobrań
  • Załączony plik  1.jpg   111,91 KB   1063 Ilość pobrań

  • pitt lubi to

#10 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 01 luty 2012 - 16:13

Piekna robota !

Widzialem ten blank okoniowy podczas ostatniej wizyty w FC.
Fajny patyczek :D

Podoba mi sie pomysl na rekojesci :D

Pozdrawiam

Guzu



#11 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 01 luty 2012 - 16:15

Dzięki Guzu ;)
Będzie nie tylko pod okonia , pod bassa też się nada pod lżejsze wynalazki
A pomysł na rękojeść to jest trochę plagiat ;) kilku wzorów które podpatrzyłem tu na forum

#12 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 01 luty 2012 - 16:53

Bardzo fajna robota, pewnie za jakiś czas wstawisz jakąś fotkę z bassem :D

#13 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 01 luty 2012 - 17:05

Miałem plan przedstawić każdą z wędek z fotkami docelowych ryb jakie miałem na nie łowić ale za oknem wichyra i strasznie zimno. I nie szybko się to poprawi :(
Postaram się aby Bassy 2012 nie był wątkiem autorskim CLAUDIO :mellow:

#14 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 01 luty 2012 - 23:29

Piękny zestawik i super wykonanie ,czyściutko i równo położony lakier :huh: A kolorki, dokładnie w moim guście :D

Pozdro

Rafał

#15 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1884 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 02 luty 2012 - 09:22

Bardzo ciekawe to polaczenie pianki i burli. W zamysle mam podobna koncepcje na kolejny kijek.

#16 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 luty 2012 - 00:17

Ho ho, piękna rodzinka - można powiedziec że dorobiłeś się już własnego stylu w rodbuildingu :D bardzo rasowe te casty, trzeba przyznać. Dzięki za fotki !

#17 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 04 luty 2012 - 11:40

Dzięki za miłe słowa :mellow:
Na pewno jeszcze coś pokażę ale dopiero po wakacjach :(
W planach mam spinning do łowienia z brzegu rzeki i z plaży. Oglądałem w FC blanki CD z serii XLS o długości 275 i bardzo mi się spodobały. Teraz muszę podpatrzyć tubylców czym łowią i jak aby dobrać o odpowiedniej mocy i ciężąrze rzutowym

#18 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 06 kwiecień 2013 - 15:34

Witam.

Dawno nic swojego nie prezentowałem a przynależność do grupy "Twórców" zobowiązuje :)

Na pierwszy ogień idzie kijek na zbliżający się sezon szczupakowy na blanku St.Croix 5C70MHF-B. 

 

Załączony plik  1.jpg   44,26 KB   141 Ilość pobrań

 

Uzbrojony spiralnie w 8 przelotek plus szczytowa od 7 do 5.

 

Załączony plik  2.jpg   36,45 KB   179 Ilość pobrań

 

Ostatnio przypadły mi do gusty uchwyty Fuji SK2.

 

Zależało mi na jaknajniższej wadze wędziska więc zrobiony jest milimalistycznie.

 

Załączony plik  3.jpg   24,68 KB   180 Ilość pobrań

 

Załączony plik  4.jpg   39,35 KB   205 Ilość pobrań

 

Nad lakierowaniem mimo przeczytaniu wielu porad muszę jeszcze popracować :(

 

Załączony plik  5.jpg   83,71 KB   220 Ilość pobrań

 

Załączony plik  6.jpg   60,31 KB   199 Ilość pobrań

 

Załączony plik  7.jpg   64,78 KB   135 Ilość pobrań

 

Waga wędziska to 120 gram. Punkt wyważenia przy Cu201e jest 3 cm przed wodzikiem , chyba nadgarstem mi to wybaczy  ;)

 

 



#19 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 06 kwiecień 2013 - 17:04

Fajny kijek ,mi osobiście się podoba ,mimo że nie gustuję w piance i tych uchwytach.Fajnie wszystko współgra i najważniejsze jest jak chciałeś.

Co do lakieru zapewne nakładasz zbyt dgrubą warstwę,stąd na środkowej części omotki widoczne lekkie wybrzuszenia,choć przy tipetach z matalica na tak małych stopkach trudno tego uniknąć :) Na pewno nie ma to znaczenia przy wedkach tej mocy,natomiast przy okoniowych staram sie unikać wstawek.



#20 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 06 kwiecień 2013 - 18:02

Dzięki @Dąbek za zwrócenie mi uwagi na wpływ tipetu na środku stopki. Nastepny kijek ma 12 lb i bedę musiał chyba zmienić wzór omotki.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych