Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Wędki jbk

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
149 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   MIKUL

MIKUL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 19 maj 2013 - 12:22

Dzięki- za wyjaśnienie. Jeśli to możliwe prosze rozwin to 'równanie'. Kawałek przezroczystego plastiku.. Na omotke, nakładasz lakier - dość obficie, rozprowadzasz- czekasz ok 20 min ... I co dalej? Wędka się kręci na suszarce, bierzesz kawałek plastiku- i równasz? Tyle że omotka nie jest idealnie okrągła i nie wystarczy przyłożyć nieruchomo plastik-bo w okolicach stopki będzie go mało a gdzie na reszcie omotki grubo. Na jakiej prędkości lakierujesz? Ja robię na 10 obrotach na min.. Dzięki za ciekawy temat:-)

#42 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 19 maj 2013 - 12:39

Krzysiek, Twoja widza jest imponująca...widać , że nie jednego kijka już złożyłeś :) Mógłbyś mi przybliżyć temat tego poziomowania kawałkiem plastiku ? Bo za kilka dni czeka mnie lakierowanie a ja nie za bardzo wiem o co w tym chodzi  :ph34r:

 

Znalazłem na yt ciekawy filmik , może się przydać ? 

 

O matko, ale przypieprzył krawędź... zgroza.

 

Zapewniam Cię, że moja wiedza to zaledwie % wiedzy wędkorobów, tyle że nie wszyscy się nią dzielą.

Plastik pozyskuję z pokrywek do pudełek tekturowych (oświetlenie IKEA, czekoladki, etc.). Ucinam pasek od długości 3-4cm, na +/- szerokość omotki. Jak lakier zżeluje do odpowiedniego stanu - przykładam, poziomuję, najczęściej delikatnie podgrzewam. Lakier wtedy poziomuje idealnie i już nie spływa/nie rozpływa się, bo jest za mocno zżelowany. W ten sposób możesz kontrolować omotkę w 100%, powiedzmy: prawie w 100% ;)



#43 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 19 maj 2013 - 12:49

Dzięki- za wyjaśnienie. Jeśli to możliwe prosze rozwin to 'równanie'. Kawałek przezroczystego plastiku.. Na omotke, nakładasz lakier - dość obficie, rozprowadzasz- czekasz ok 20 min ... I co dalej? Wędka się kręci na suszarce, bierzesz kawałek plastiku- i równasz? Tyle że omotka nie jest idealnie okrągła i nie wystarczy przyłożyć nieruchomo plastik-bo w okolicach stopki będzie go mało a gdzie na reszcie omotki grubo. Na jakiej prędkości lakierujesz? Ja robię na 10 obrotach na min.. Dzięki za ciekawy temat:-)

 

Nakładam raczej cienko, nadmiar zbieram. Czekam ze dwie godziny, albo dłużej. Przykładam kawałek plastiku, równam przez co najmniej jeden obrót blanku, przeważnie znacznie więcej. Odrywam plastik od omotki, kiedy jest na stopce. Dzięki temu tam zbiera się ciut więcej lakieru i na krawędziech nigdy nie robią się żeberka, nie odsłania się thread. To, że omotka ma niejdnakową średnicę nie ma znaczenia. Po prostu w "dołku" za początkiem stopki zbierze się ciut więcej lakieru - w sumie będzie równiej. Lakier musi być na tyle mocno zżelowany, że będzie się kleił do plastiku, ale już go tym plastikiem nie zbierzesz. Jeżel plastik zbiera lakier z omotki, to znaczy, że zżelowanie nie jest wystarczające.

 

Kręcę na 10/min.


Użytkownik krzysiek edytował ten post 19 maj 2013 - 14:11


#44 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 19 maj 2013 - 13:15

Nie mogę zrobić dobrych zdjęć - nie mam czym. Na szybko z telefonu:

 

Załączony plik  2013-05-19-471.jpg   54,25 KB   118 Ilość pobrań

 

Załączony plik  2013-05-19-472.jpg   48,97 KB   148 Ilość pobrań

 

Załączony plik  2013-05-19-473.jpg   46,13 KB   154 Ilość pobrań

 

Załączony plik  2013-05-19-474.jpg   43,88 KB   145 Ilość pobrań


Użytkownik krzysiek edytował ten post 19 maj 2013 - 13:17


#45 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 19 maj 2013 - 14:01

I takie lakierowanie w przyszłości będę prezentował  :D

Ale wcześniej pokaże jeszcze dwa kijki skończone przed lekcją jaką udzielił nam Krzysiek.



#46 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 19 maj 2013 - 18:31

Do trzech razy sztuka... bo ten blank jest już trzeci raz przezbrajany i mam nadzieję że ostatni.

Batson XCW70MHM. Bardzo lubię na niego łowić, jest czuły i bardzo lekki. I pracuję całą  długością a takie kijki najbardziej lubię.

 

Załączony plik  1.jpg   25,4 KB   75 Ilość pobrań

 

Gotowy kijek waży tylko 78 gram i w połaczeniu z super lekkim Abu Mgx tworzy przyjemnie lekki zestaw do łowienia. 

 

Załączony plik  2.jpg   24,96 KB   111 Ilość pobrań

 

Na napis odręczny się narazie nie zdecyduję. Moje pismo nawet mi się nie podoba .

Naklejka z drukarki laserowej .

 

Załączony plik  3.jpg   18,11 KB   139 Ilość pobrań

 

Przelotki z odzysku Fuji alconite i Sic na szczycie. Nie zauważyłem w czasie fotografowania brudu na omotce,to nie pęknięcie lakieru.

 

Załączony plik  4.jpg   37,02 KB   125 Ilość pobrań

 

Wedka mi służy do łowienia bassów i sandaczy z pływadełka. Odległości są małe i nie mam problemu z zacięciem i wycholowaniem sandacza mimo twardego pyska. Często ryba jest zaczepiona za przysłowiową skórkę a dzięki pełnej amortyzacji praktycznie brak spadów.

 

 

 


  • pitt lubi to

#47 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 19 maj 2013 - 18:54

Jarek, mam nowy lakier, który powinien ci podpasowac, krótki czas żelowania, dobrze sie zachowuje. Duża tolerancja na przegrzanie.

 

Moge ci wysłać próbki. No i tylko 3 godziny na suszarce.



#48 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 19 maj 2013 - 19:05

Jarek, mam nowy lakier, który powinien ci podpasowac, krótki czas żelowania, dobrze sie zachowuje. Duża tolerancja na przegrzanie.

 

Moge ci wysłać próbki. No i tylko 3 godziny na suszarce.

Wielkie dzięki  :) Reszta na priv bo mam jeszcze pytanie o destępność blanków StCroix



#49 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 19 maj 2013 - 21:08

W tamtym roku po skończonym sezonie wędkarskim myjąc wędki zauważyłem uszkodzenie blanku. Blank St.Croix SC2 14-30lb 1/2-2 oz.

Jest głebokie i przebiega wzdłuż krawędzi maty.

 

Załączony plik  1.JPG   20,43 KB   106 Ilość pobrań

 

Uszkodzenie znajduje się w oznaczonej części blanku.

 

Załączony plik  2.jpg   23,31 KB   107 Ilość pobrań

 

Nie wiem czy stało się to po uderzeniu wędziskiem o coś czy go przeciążyłem przy rzutach?

Szkoda mi ten blank spisywać na straty. Dwa lata mi służył do walki z sumami. Duże szczupaki po minucie miały już dość :)  i fajnie się nim trollingowało z ręki bo ryby się nie odbijały.

Czy montując na uszkodzonym miejscu dwustopkowej przelotki wzmocnie to miejsce?

 



#50 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 19 maj 2013 - 21:16

Jednoczęściowy? Może go ciachnąć i wstawić spigot?



#51 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 19 maj 2013 - 21:17

Nie mogę zrobić dobrych zdjęć - nie mam czym. Na szybko z telefonu:

 

attachicon.gif2013-05-19-471.jpg

 

attachicon.gif2013-05-19-472.jpg

 

attachicon.gif2013-05-19-473.jpg

 

attachicon.gif2013-05-19-474.jpg

Krzysiek, czy drugie zdjęcie to nie jest czasem Beast Master po tunningu?



#52 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 19 maj 2013 - 21:21

Jednoczęsciowy.Właśnie nie chciałbym ciachać. Lubię w jednym kawałku. Na razie mam nieopanowany lakier a miałbym się brać za spigoty???



#53 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 19 maj 2013 - 21:38

Ja bym powiedział, że nie czasem, a nawet cały czas :) Obdarty ze skóry, wtarta żywica. W cascie bardzo zyskał na dynamice. Rękojeść skromna, z pianki, trochę korkogumy, ECS. Ale opis na tym planku to jakiś koszmar, myślałem, że mnie dziś szlag trafi. Mam nadzieję, że w długi weekend połowi na Żarnowcu.

 

Jarku, co do St. Sroix - możesz tam dać dwustopkową przelotkę, ale będzie to rozwiązanie prowizoryczne. To usztywni blank, ale ryzyko strzału masz zapewnione. Kwestia wielkości przeciążenie (tj. nie "czy", a "kiedy" będzie trach). Inna sprawa, że SCII są bardzo pancerne, zatem blank może jeszcze niejedno wytrzymać. Możesz też pokombinować i wzmocnić blank z zewnątrz, tuleją węglową. Innych sposobów wzmacniania (rowing, omotka, etc. nie polecam, są w wysokim stopniu zawodne).



#54 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 19 maj 2013 - 21:54

Dzięki Krzysiek. Spróbuję z przelotką. Tak pokombinuję że spacingiem i długością rękojeści aby akurat tam wyszła. Może na szupakach nie trachnie- silne takie to one nie są . A sumy bedę omijał  :)

Jutro będę kładł drugą wartwę na próbne omotki i zastosuję się do Twoich uwag . Może w końcu uda mi się spełnić wysokie kryteria tego forum  :)



#55 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 20 maj 2013 - 06:16

Można by wziąć trochę rowingu zmielić, wymieszać z żywicą i zaszpachlować. Wygładzić i potem tam nawinąć albo znowu trochę rowingu, albo właśnie zaomotkować. Kij zmontować tak, żeby uszkodzenie znajdowało się po stronie ściskanej.



#56 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1642 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 20 maj 2013 - 06:46

"Znalazłem na yt ciekawy filmik , może się przydać ? 

http://www.youtube.c...W6VY_WA&index=3 "

 

No własnie jakie predkosci ?  :)

 

 

Ja teraz jestem na etapie poszukiwania "mojej"  predkosci obrotowej 

mam 8 na min 12 i 16 na min...


Użytkownik yglo edytował ten post 20 maj 2013 - 06:48


#57 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 20 maj 2013 - 07:07

Można by wziąć trochę rowingu zmielić, wymieszać z żywicą i zaszpachlować. Wygładzić i potem tam nawinąć albo znowu trochę rowingu, albo właśnie zaomotkować. Kij zmontować tak, żeby uszkodzenie znajdowało się po stronie ściskanej.

 

Mi tego typu naprawy starczały na krótko. Fakt, blank nigdy nie strzelił w tym miejscu, ale całość zaczynałą się rozłazić. Prawdę mówiąc jedna z napraw złamanego blanku na tulei i spigocie też się z czasem rozlazła. Problem polaga na tym, że takie naprawiane miejsce non-stop pracuje...

 

EDYTA:

Z drugiej strony Jarku, blank nie jest złamany na pół. Napraw jak wolisz - na rowingu, na omotce lub na tulei i łów. Jak strzeli, to się będziesz martwił. Jako ciekawostkę powiem, że najskuteczniejszą naprawą, jaką zrobiłem ,było zabezpieczenie cieniutką, mosiężną tuleją końcówki złącza żeńskiego ATC – było pęknięte (całkowicie na wylot) wzdłużnie na odcinku kilku cm. Na to poszedł czarny lakier, a powyżej – kawałek czarnej omotki. Całość zalakierowałem u-40. Praktycznie nic nie było widać. Jak to wędzisko było przeciążane, to się w pale nie mieści. Z uncjówki latało nawet 35 + guma 6”. W trolu kij łowił spore ryby. Złącze nigdy nie puściło :)


Użytkownik krzysiek edytował ten post 20 maj 2013 - 07:14


#58 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 20 maj 2013 - 16:34

Tulejka z jakiegoś starego blanku dopasowana na styk naklejona na uszkodzone miejsce zmalym naddatkiem i na to przelotka. Musi wytrzymać



#59 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 09 listopad 2013 - 16:59

O pewnego czasu chciałem złożyć wędzisko spinningowe na black bassa. Miał to być kij lekki , o nieustępliwym dolniku ale który zapracuje pod dużym,walecznym bassem i pozwoli podać lekkie wabiki.

Wybór padł dzięki @Friko na Batsona XSB783.

Blank super lekki jak na swoją moc i dobrze zbalansowany. Miał być sparowany z Shimano Vanquish 3000.

 

Aby zestaw był lekki i wyważony kilkakrotnie montowałem uchwyt i przelotki . Wyważenie osiągnąłem przez skrócenie pianki od Matagiego ESK-SPa-LU z 85 mm do 72 mm. Pianki te są bardzo twarde i ciężkie.

 

Załączony plik  pianka.jpg   69,96 KB   10 Ilość pobrań

 

Przy piance jest aluminiowy , czarny pierścień

 

Załączony plik  Winding Checks.jpg   57,19 KB   11 Ilość pobrań

 

Uchwyt lakierowany wycentrowany jest na arborach od Matagiego oraz na pierścieniach Fuji WCS .

 

Załączony plik  przód.jpg   60,15 KB   11 Ilość pobrań

 

Załączony plik  gwint.jpg   67,05 KB   10 Ilość pobrań

 

Załączony plik  nakrętka.jpg   62,42 KB   10 Ilość pobrań

 

Załączony plik  arbory.jpg   62,68 KB   11 Ilość pobrań

 

Załączony plik  WCS.jpg   63,22 KB   12 Ilość pobrań

 

Przelotki to Fuji Alconite plus na szczycie Fuji Sic.

 

Załączony plik  przelotki.jpg   73,18 KB   11 Ilość pobrań

 

 

Wszystkie elementy oprócz plastikowej zaślepki ważyły 74 gramy.

 

Załączony plik  zestaw.jpg   57,2 KB   12 Ilość pobrań

 

 

Wędzisko na gotowo waży 79,30 grama. Jestem zadowolony z rezultatu :)

 

Załączony plik  waga.jpg   109,99 KB   12 Ilość pobrań

 

 

Lakierowanie za każdym razem przypomina mi żebym przestał udawał młodzieniaszka i udał się do okulisty :(

 

Załączony plik  V25.jpg   61,22 KB   11 Ilość pobrań

 

Załączony plik  Y16.jpg   57,42 KB   11 Ilość pobrań

 

Załączony plik  Y10.jpg   62,16 KB   12 Ilość pobrań

 

Załączony plik  LV6.jpg   66,3 KB   10 Ilość pobrań

 

Załączony plik  L5,5.jpg   74,46 KB   8 Ilość pobrań

 

Załączony plik  L5(1).jpg   63,58 KB   10 Ilość pobrań

 

Załączony plik  L5.jpg   63,87 KB   10 Ilość pobrań

 

Załączony plik  szczytowa.jpg   59,89 KB   10 Ilość pobrań

 

 

Po sklejeniu uchwytu wyszło to że nie przewidziałem , że lakierowany uchwyt jest płytszy i należy go rozsunąć

 

Załączony plik  uchwyt 2.jpg   85,94 KB   9 Ilość pobrań

 

 

Na plastikowej zaślepce w przyszłości pojawi opis wędziska. Na razie mam problem z kalkomanią.

 

Załączony plik  z młynkiem.jpg   75,41 KB   10 Ilość pobrań

 

 

Jutro jak dopisze pogoda może uda się przetestować ugięcie pod rybą bo pod butelka wygląda tak

 

Załączony plik  ugięcie.jpg   39,23 KB   9 Ilość pobrań


  • Friko i pitt lubią to

#60 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18586 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 listopad 2013 - 18:29

Cześć Jarek,

 

ciesze się że dotrzymałeś słowa i wrzucasz "swojego" XSB :)   Gratuluje zejscia ponizej 80 gr - bardzo dobry rezultat.

 

Mam do Ciebie prośbe, żebyś dokładnie podliczył wagę elementów składających się na uchwyt SK (chodzi mi o porównanie wagowe z DPS) . Wyłączając montaż na arborach oczywiście - chodzi mi o elementy składowe uchwytu, zaślepki (wc) etc

 

czy dobrze liczę na szybko:

 

6.55 + 3.05 + 8.24 + 1.56 = 19.4 gr ?

 

 

vs. skrócony DPS-17 (21.76 gr) dawałoaby to 2.36 gr oszczędności na wadze uchwytu







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych