Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Garmin Panoptix LiveScope System (PS30, LVS12, LVS32, LVS34, LVS62)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
794 odpowiedzi w tym temacie

#601 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 08 maj 2023 - 06:29

Nie występują żadne zakłócenia
mam tak podpiete:life+xi3+GLS10(lvs34) a na drugim ako rozruchowym który jest ładowany z silnika jest Gpsmapa...sam moduł gls jest podpiety pod włącznik,używam kiedy che(nie musi być cały czas włączony w tle)

Ja wczoraj pływałem z całym szpejem zasilanym z jednego lifepo4- MinnKota Terrova, Garmin Livescope , sieć NMEA2000 oraz Humminbird Apex - bez żadnych efektów specjalnych na ekranach. 


  • mario i sero1975 lubią to

#602 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 08 maj 2023 - 08:25

Ja wczoraj pływałem z całym szpejem zasilanym z jednego lifepo4- MinnKota Terrova, Garmin Livescope , sieć NMEA2000 oraz Humminbird Apex - bez żadnych efektów specjalnych na ekranach. 

Ja za to w weekend pływałem po raz pierwszy zestawem : Haswing Cayman gps + Haswing Protuar 65lbs + Ultra122 + 2x Ultra102 na dwóch osobnych aku .

O ile Livescope daje czyściutki obraz bez żadnych zakłóceń to niestety klasyczne sonaty mocno sieją . Wprowadzone w naprędce dwa proste kable uziemiające echa wpuszczone bezpośrednio do wody niewiele przyniosły . Po obejrzeniu filmu od Maćka o redukcji zakłóceń w Garminach w niedzielę dołożyłem jeszcze filtry ferrytowe i uziemienie zamontowałem do klamry  która będzie podpięta do metalowej sztycy gdyż myślę że takie rozwiązanie jest najwłaściwsze (potrzebna jest odpowiednia powierzchnia uziemienia jak np.w uziomie szpilkowym ).

 

Jak dobrze pójdzie to w weekend testy . Modlę się żeby pomogło ....



#603 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 08 maj 2023 - 09:12

@Sero1975 , oby Milosierny wysluchał Twych prosb :) walka z zakloceniami jest zazwyczaj nie rowna i zlosliwosc przedmiotow martwych nie zna granic.... Sam tez walcze i juz lapy opdaja poprostu



#604 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 08 maj 2023 - 12:35

@Sero1975 , oby Milosierny wysluchał Twych prosb :) walka z zakloceniami jest zazwyczaj nie rowna i zlosliwosc przedmiotow martwych nie zna granic.... Sam tez walcze i juz lapy opdaja poprostu

Dam znać jak walki idą ;)



#605 OFFLINE   Apiniu

Apiniu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Piniu

Napisano 09 maj 2023 - 23:50

Witam. A czy można jakoś zamontować na jednej sztycy Gt54 i Lvs34 ? Nie bedzie to jakos zbytnio wpływało na odczyty?



#606 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 10 maj 2023 - 06:21

Można. Nic nie będzie zakłócać.
Jeśli myślisz o takim montażu, to znaczy że kupiłeś sprzęt w niewiedzy do czego może służyć.

Wykorzystasz jego 12 %.

Jak będziesz chciał wykorzystać pozostałe 88% , zainteresuj się uchwytem obrotowym, ręcznym czy też elektrycznym.
  • Bielun22 lubi to

#607 OFFLINE   kaczynumer1

kaczynumer1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów

Napisano 10 maj 2023 - 12:14

Z tego co pamiętam, to Piotr Boufał ma tak zamontowane na ruchomej sztycy od panoptixa, zarówno lvs jak i zwykły przetwornik echosondy. Twierdzi, że nic nie sieje ani nie zasłania.



#608 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 10 maj 2023 - 13:40

Mam zamontowane i nic nie sieje.
Tylko jak manewrujesz sztycą podczas pływania to się robi duży opór
  • Maciej_K lubi to

#609 OFFLINE   Apiniu

Apiniu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Piniu

Napisano 28 maj 2023 - 23:04

Jednak zdecydowałem sie na 2 sztyce.

Załączone pliki



#610 OFFLINE   RobsonAL

RobsonAL

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 02 czerwiec 2023 - 23:05

Panowie, używa ktoś dwóch lub trzech lsv34 działających jednocześnie, nie na jednym ekranie rzecz jasna, interesuje mnie czy nie sieją zakłóceń przecinające się wiązki przetworników, jak to się dzieje w ActivTarget1. Obecnie w AT2 przy synchronizacji wysyłania pingów jest bajka, nic nie sieje. Drugie pytanie, czy ktoś ma może już porównanie Activ Target 2 z LVS34 ? Zmieniłem z AT1 na AT2 i nie jestem zachwycony, stąd zastanawiam się nad zmianą na Garmina, zdania też są podzielone, podobno pełną funkcjonalność AT2 będzie można uzyskać z ekranem serii PRO, co mnie osobiście średnio przekonuje. 



#611 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 03 czerwiec 2023 - 08:12

Robert wiesz przecież, że AT2 to sprzęt rozwojowy i będzie z czasem ulepszany. Co do Garminów- nie ma zakłóceń zbyt wiele, czasami błyśnie coś jeśli są dwa przetworniki na jednej sztycy. Jak się poukładają sprawy, to latem porównam AT2 i lvs34 po swojemu. 



#612 OFFLINE   JarekCh

JarekCh

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • LokalizacjaZIELONA GÓRA
  • Imię:JAREK

Napisano 03 czerwiec 2023 - 08:17

Panowie, używa ktoś dwóch lub trzech lsv34 działających jednocześnie, nie na jednym ekranie rzecz jasna, interesuje mnie czy nie sieją zakłóceń przecinające się wiązki przetworników, jak to się dzieje w ActivTarget1. Obecnie w AT2 przy synchronizacji wysyłania pingów jest bajka, nic nie sieje. Drugie pytanie, czy ktoś ma może już porównanie Activ Target 2 z LVS34 ? Zmieniłem z AT1 na AT2 i nie jestem zachwycony, stąd zastanawiam się nad zmianą na Garmina, zdania też są podzielone, podobno pełną funkcjonalność AT2 będzie można uzyskać z ekranem serii PRO, co mnie osobiście średnio przekonuje.

Cześć
Używam dwie 34-ki na łódce i wszystko jest Ok.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • RobsonAL lubi to

#613 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 916 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 03 czerwiec 2023 - 13:28

Może ktoś widział takie uchwyty przetwornika w EU ?

https://m.avito.ru/t...vs62_2990400226


I kolejne pytanko.
Na filmach widzę ze ludzie maja takie menu w livescope. U mnie jest tylko samo Livescope i w nim mogę zmieniać pomiędzy dół/front/ perspektywa wchodzac w opcje instalacja.

Od czego to zależne ?

Załączone pliki



#614 OFFLINE   gumowy

gumowy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów
  • LokalizacjaDelta Odry
  • Imię:Filip
  • Nazwisko:Skywalker

Napisano 03 czerwiec 2023 - 16:20

Ja mam takie menu jak odłączę gls od ekranu w trybie symulacji.



Użytkownik gumowy edytował ten post 03 czerwiec 2023 - 16:21


#615 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 916 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 08 czerwiec 2023 - 19:02

Coś nie wczytuje twojej foto.

#616 OFFLINE   amalker

amalker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 509 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 04 lipiec 2023 - 14:24

nope. Wyłącz transmisję livescope - wyłączasz. Pozostałe obrazowania jadą dalej. SV  i CV są zblokowane  i zatrzymanie transmisji jednego zatrzymuje drugi kanał.  Mam klamoty pomiarowe i ekran na warsztacie- sprawdzę jak to jest z prądem w tym czasie. Dam znać pod wieczór. 

Jak to wygląda Panie Macieju, jest sens robić osobny wyłącznik zasilania do modułu GLS10, by nie brał prądu przy wyłączonej transmisji livescoope, czy w stanie spoczynku ma on ograniczony apetyt?



#617 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 916 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 04 lipiec 2023 - 15:39

Mi Maciek doradzał zostawić bez wyłącznika. Ale to kwestia tego kto jaka ma baterie.
Ja mam 180ah wiec nie bawię się w włączanie i wyłączanie. Jedynie w menu wstrzymuje obrazowanie.
  • kristov lubi to

#618 OFFLINE   amalker

amalker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 509 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 lipiec 2023 - 08:24

Jeśli został zrobiony pomiar to wolałbym wiedzieć czy jest sens czy nie, mam akumulator raczej na styk i taka wiedza byłaby dla mnie przydatna.



#619 OFFLINE   kaczynumer1

kaczynumer1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów

Napisano 08 lipiec 2023 - 17:34

Na pewno nie zaszkodzi zrobić dodatkówego włącznika(koszt bardzo mały), ja zrobiłem skrzynkę zasilającą Echo i lvs, dodatkowo ładowarka usb. Każdy punkt ma oddzielny włącznik i dodatkowo hebel do gniazda ładowania.

#620 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 08 lipiec 2023 - 21:37

Ja mam też z włącznikiem,Maciej swego czasu robił pomiary przy 923xsv wyłączając transmisję lvs,ekran w uśpienie,można zaoszczędzić 1/3 prądu...(ale chyba nie mierzył samego gls,jak to z nim jest kiedy włączony i wyłączony,bo on jednak cały czas bierze prąd mimo wyłączonej transmisji....

ja mam podpiętą xi3 i GLS pod lifepo4 100ah i jeszcze przez cały weekend nie udało mi się rozładować ako...vert,kotwica,napłanie na miejscówki,korekty...GLS przyciskiem wyłączam kiedy pływam,kiedy aktywnie spinninguje,obławiam ciężkim castem miejscówki




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych