Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Garmin Panoptix LiveScope System (PS30, LVS12, LVS32, LVS34, LVS62)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
803 odpowiedzi w tym temacie

#561 ONLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów

Napisano 19 styczeń 2023 - 11:27

Brawo w końcu ktoś wyszedł na przeciw tym pseudo sprzedawcom uchwytów za 1500zł czy 2500zł, patologia, tak wiem, nie chce nie muszę kupować.


  • Bielun22 i Ziomal lubią to

#562 OFFLINE   Bielun22

Bielun22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów

Napisano 19 styczeń 2023 - 11:34

Aaaa nie 1425zl lub 2425zl??? Nie brakuje nam 1 lub 2 z przodu?


Superrobota!

Jak ktoś nie potrafi liczyć swoich pieniędzy to niech płaci 1000+ za półtora metra nierdzewnej rurki która w detalu kosztuje 19zl/m i trochę aluminium

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
  • Ziomal lubi to

#563 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1788 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 19 styczeń 2023 - 11:51

Ja zapłaciłem na uchwyt 1000+ i nie żałuję, co kto lubi.
Także z tymi komentarzami to Panowie trochę ochłońcie. 


  • Biesan lubi to

#564 OFFLINE   Bielun22

Bielun22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów

Napisano 19 styczeń 2023 - 12:59

Ja zapłaciłem na uchwyt 1000+ i nie żałuję, co kto lubi.
Także z tymi komentarzami to Panowie trochę ochłońcie.

Ochłonąłem bo kilka stówek w kieszeni zostalo...
I tu nie chodzi o to czy kogoś stać czy nie.
Pytanie jest czy trochę "złomu" jest warte 1k+..-dla mnie nie! Pozdro

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

#565 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 19 styczeń 2023 - 13:07

Na upartego można jeszcze taniej :)

Załączone pliki



#566 OFFLINE   Bielun22

Bielun22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów

Napisano 19 styczeń 2023 - 13:30

Na upartego można jeszcze taniej :)

Wersja budżetowa... Jak ktoś wypożycza lub pływa na roznych łódkach bardzo wskazana

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

#567 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1463 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 19 styczeń 2023 - 13:34

Na upartego można jeszcze taniej :)

Sam mam podobny tylko nie na plastiku a na rurze z nierdzewki i po sezonie pływania stwierdzam ,że mi nic więcej nie potrzeba ;)


  • Bielun22 i Ziomal lubią to

#568 OFFLINE   golenia

golenia

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaBiskupiec
  • Imię:Przemek

Napisano 20 styczeń 2023 - 09:16

Każdy kto zrobił sobie sam uchwyt to wie jaka jest cena wykonania. Te konstrukcje za tysiące złotych to jest lekkie przegięcie...


  • Enio, Bielun22 i Ziomal lubią to

#569 OFFLINE   Kostek Kleń

Kostek Kleń

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów
  • LokalizacjaKartno/Lubuska Odra

Napisano 25 styczeń 2023 - 17:16

Panowie pytanie mam odnoście optymalnej średnicy rury pod montaż przetwornika? Wystarczy 22mm czy lepiej cos o większej średnicy?

#570 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 25 styczeń 2023 - 17:25

U mnie 25 plus gumowe podkładki.
Dasz grubsze lub więcej podkładek i będzie dobrze .
  • golenia lubi to

#571 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1463 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 25 styczeń 2023 - 17:28

U mnie 28 mm bo taki idealnie wchodzi w uchwyt do silnika widoczny 6 postów wyżej


  • kniachu lubi to

#572 OFFLINE   Kostek Kleń

Kostek Kleń

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów
  • LokalizacjaKartno/Lubuska Odra

Napisano 25 styczeń 2023 - 17:40

Zawsze na końcu mogę przyspawać grubsza rurkę nie wiedziałem tylko jaka srednica jest najlepsza. Dzięki za pomoc panowie:)
  • Bielun22 lubi to

#573 OFFLINE   Bielun22

Bielun22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów

Napisano 25 styczeń 2023 - 18:21

Panowie pytanie mam odnoście optymalnej średnicy rury pod montaż przetwornika? Wystarczy 22mm czy lepiej cos o większej średnicy?

Wystarczy... W zupelnosci

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

#574 OFFLINE   borek205

borek205

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaBruxelles
  • Imię:Dariusz

Napisano 24 luty 2023 - 01:31

Panowie mam dylemat jaka echosondę wybrać GPSMAP 8410 XSV czy GPSMAP 1223XSV. Czy lepiej wziasc mniejszy ekran i lepszy obraz czy większy ekran i gorsza jakość obrazu .Pewnie z czasem będę łapał wertykalnie ,na początku łapanie z rzutu .Przesiadka z Raymarine Element 9 będzie pewnie spora .Dzięki za komentarze.

#575 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4668 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 24 luty 2023 - 05:48

Powiem ci tak, że z tą jakością obrazu nie demonizowałbym na rozdzielczości 1223, detale  będą większe. Łusek nie policzysz,więc duży ekran moim zdaniem lepszy. A dla livescope to w ogóle nie ma znaczenia w tej klasie ekranów, choć może kontury ryb będą rysowane nieco bardziej kształtnie w 8410 niż w 1223. Sam mam 9tke gpsmap ale po wielu doświadczeniach teraz już bym brał większy, który będzie miał mniej pxl /cal powierzchni ale lepiej sprawdzi się na podzielonym ekranie. Pamiętaj, że oko ludzkie do pewnego tylko poziomu dostrzega różnicę w gęstości pixeli. 

1223 jest naprawdę dużo większe. Ekran efektywny w 1223 jest większy niż w 8412 nawet- symbolicznie, ale zawsze. 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 24 luty 2023 - 05:50


#576 OFFLINE   KsZegoSZ

KsZegoSZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaWrocq
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:K.

Napisano 24 luty 2023 - 10:57

Panowie mam dylemat jaka echosondę wybrać GPSMAP 8410 XSV czy GPSMAP 1223XSV. Czy lepiej wziasc mniejszy ekran i lepszy obraz czy większy ekran i gorsza jakość obrazu .Pewnie z czasem będę łapał wertykalnie ,na początku łapanie z rzutu .Przesiadka z Raymarine Element 9 będzie pewnie spora .Dzięki za komentarze.

Ja tam mam 8412xsv  oraz 7408xsv  - duzej roznicy nie widze . :D Wiec ja bym bral wiekszy ekran ;- )


  • Maciej_K i borek205 lubią to

#577 OFFLINE   Borysek

Borysek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 07 kwiecień 2023 - 03:28

Hej, chcę zakupić echo z systemem live, będzie to przesiadka ze zwykłego vivida, bolesna przesiadka bo te ceny to dla mnie absolutny kosmos ale już postanowione.
Cel: sumy w vercie z pontonu

1. Jestem w 80% zdecydowany na System LiveScope Plus z modułem GLS10 i przetwornikiem lvs34 (gdyż jest obecnie najlepszy, prawda?) Zależy mi aby to właśnie przetwornik był najlepszy jaki jest tylko dostępny na rynku i na niego ukierunkowuje głównie fundusze. Co za tym idzie na sam ploter nie mam już budżetu więc zostaje mi chyba tylko najtańsza opcja, tj. Echomap UHD 92sv. Czy to błąd i będę dużo tracił na tym ekranie względem innych? 

 

2. Brakujące 20% zdecydowania zabiera mi sprzęt konkurencyjnej marki, tj. mignęła mi informacja że być może w najbliższym czasie wyjdzie Active Target 2 od Lowrance. Czy myślicie że mogą oni prześcignąć garmina i to echo może być lepsze od lvs34? Czy zasadne byłoby wstrzymanie się i czekanie na rozwój wydarzeń? Nie chodzi mi o "szpan na wodzie" tylko stricte funkcjonalne i technologiczne aspekty 

3. Pakiet z pkt. 1 po takim szybkim googlowaniu wychodzi najtaniej około 14 tysięcy... Aż mi się słabo robi, jest opcja dostać to jakoś chociaż trochę taniej? (oczywiście oryginalny sprzęt)

4. Jaki akumulator do takiego zestawu? Podejrzewam, że tutaj kolejny większy koszt bo trzeba by chyba myśleć nad LiFePO4, jest bezpieczny na pontonie? Jaka pojemność aby nie martwić się, że padnie mi akus pływając od rana do, często późnej - nocy? 

5. Przetwornik lvs34 można zamontować normalnie na sztycy czy tylko na silniku elektrycznym? (tak gdzieś przeczytałem i wydaje mi się to troszkę głupie, gdyby nie można było ale dla pewności pytam)
 
 


Użytkownik Borysek edytował ten post 07 kwiecień 2023 - 03:29


#578 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4668 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 07 kwiecień 2023 - 06:20

Hej, chcę zakupić echo z systemem live, będzie to przesiadka ze zwykłego vivida, bolesna przesiadka bo te ceny to dla mnie absolutny kosmos ale już postanowione.
Cel: sumy w vercie z pontonu

1. Jestem w 80% zdecydowany na System LiveScope Plus z modułem GLS10 i przetwornikiem lvs34 (gdyż jest obecnie najlepszy, prawda?) Zależy mi aby to właśnie przetwornik był najlepszy jaki jest tylko dostępny na rynku i na niego ukierunkowuje głównie fundusze. Co za tym idzie na sam ploter nie mam już budżetu więc zostaje mi chyba tylko najtańsza opcja, tj. Echomap UHD 92sv. Czy to błąd i będę dużo tracił na tym ekranie względem innych? 

 

2. Brakujące 20% zdecydowania zabiera mi sprzęt konkurencyjnej marki, tj. mignęła mi informacja że być może w najbliższym czasie wyjdzie Active Target 2 od Lowrance. Czy myślicie że mogą oni prześcignąć garmina i to echo może być lepsze od lvs34? Czy zasadne byłoby wstrzymanie się i czekanie na rozwój wydarzeń? Nie chodzi mi o "szpan na wodzie" tylko stricte funkcjonalne i technologiczne aspekty 

3. Pakiet z pkt. 1 po takim szybkim googlowaniu wychodzi najtaniej około 14 tysięcy... Aż mi się słabo robi, jest opcja dostać to jakoś chociaż trochę taniej? (oczywiście oryginalny sprzęt)

4. Jaki akumulator do takiego zestawu? Podejrzewam, że tutaj kolejny większy koszt bo trzeba by chyba myśleć nad LiFePO4, jest bezpieczny na pontonie? Jaka pojemność aby nie martwić się, że padnie mi akus pływając od rana do, często późnej - nocy? 

5. Przetwornik lvs34 można zamontować normalnie na sztycy czy tylko na silniku elektrycznym? (tak gdzieś przeczytałem i wydaje mi się to troszkę głupie, gdyby nie można było ale dla pewności pytam)
 
 

1. Nie stracisz wiele na jakości obrazu live, który wbrew temu co mówią handlujący sprzętem- wygląda praktycznie tak samo na echomapie 92 i gpsmapie 8410. 

2. Nowy AT2 jest już w sklepach u nas. Ze zdziwieniem nie mogę dopatrzeć się publikacji o nim, choćby pochwalenia się, że ten czy ów kupił. Nie ma docelowego firmware a z twojego punktu widzenia- odpuść go, bo dla wyzyskania tych nowych usprawnień potrzebujesz do tego HDS Pro i dopiero tam będzie lepsza jakość obrazu niż na obecnych sprzętach Lowrance. A tutaj cena też robi się Pro, 20k trzeba mieć na at2 i 9tkę Pro

3. Patrz na Szwecję, tam jest taniej.

4. Set z Echomapem 92 i GLS10 zabierze pewnie ok 6A na godzinę, więc trzeba pomnożyć to przez czas na wodzie, dodać 20% rezerwy taktycznej i uwzględnić wydajność prądową ogniw, która w kwasowo-ołowiowych jest niższa - zwłaszcza w zimnych porach roku. Lifepo4 jest bezpieczne, mamy tu na jerku Adama, który sam składa, balansuje ogniwa- zerknij do działu handlowego. I pamiętaj, nie daj się wpuścić w maliny, znaczy w Li -ion w układzie 3S, bo zostaniesz z walizką i niewykorzystaną pojemnością a elektronika się wyłączy. 

5. Nie, to jakieś słabe opinie, bo nie ma żadnego sensu używać silnika elektrycznego jako sztycy. Robisz sobie ją sam albo wchodzisz na fb a tam roi się od rzemieślników, rur, aluminium. 


  • Borysek lubi to

#579 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 07 kwiecień 2023 - 06:40

1. rozważ model ekranu 102sv. jeden cal ale duży przeskok na rozdzielczości, która co prawda nie jest tak ważna obrazowaniu live jednak to w połączeniu z większym ekranem może być tego warte.

2. Garmin może zostać, Lowrance tak bardzo nie odbiega, jednak Garmin ma lepsze opinie.

3, Pewnie nie, taniej to tylko wersje z LVS32 bo są na wyprzedażach lub używka LVS32

4. 58W + 18 W = 76W czyli jakieś 6,3 A dla 12V dla ekranu UHD92SV . mnożysz to przez 14 godzin na wodzie i masz wynik trochę ponad 88 Ah. Co oznacza, że jak możesz to wyłączasz black boxa jeśli go nie używasz - przy aku które ma 100Ah lub mniej. Lifepo4 wskazane bo dobrze trzyma prąd, choć tu przy poborze 6,3 A nawet kwasiak 100Ah da radę bo to będzie blisko jego nominalnej pojemności. Jak brakuje kasy to kwasiak za 500 zł i jeden rok jakoś wytrzymasz a w przyszłym kupisz lifepo4 za 3000 zł.Jak masz spalinę na pontonie z ładowanie to rozważ podłączenie pod aku. No i jeśli kwas to kontroluj napięcie na aku. możesz nawet na ekranie echa i jak dojeżdżasz do 11V to znaczy że na długo Ci nie wystarczy. W wersji Lifepo4 bierz z modułem BT aby kontrolować ile prądu "zostało" w aplikacji

5. można i na sztycy i na silniku.


Użytkownik wuran edytował ten post 07 kwiecień 2023 - 06:47

  • Borysek lubi to

#580 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2322 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 07 kwiecień 2023 - 06:48

 

5. Nie, to jakieś słabe opinie, bo nie ma żadnego sensu używać silnika elektrycznego jako sztycy. Robisz sobie ją sam albo wchodzisz na fb a tam roi się od rzemieślników, rur, aluminium. 

oj... :)
Znalazłbym sporo sensu w takim rozwiązaniu. 
Szczególnie jeśli silnik daje takie możliwości. A nie daje ich Minnkota czy MG.
Sharpshooting i mocowanie na dziobówce ma całkiem duży sens






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych