Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Garmin Panoptix LiveScope System (PS30, LVS12, LVS32, LVS34, LVS62)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
803 odpowiedzi w tym temacie

#581 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4668 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 07 kwiecień 2023 - 06:53

oj... :)
Znalazłbym sporo sensu w takim rozwiązaniu. 
Szczególnie jeśli silnik daje takie możliwości. A nie daje ich Minnkota czy MG.
Sharpshooting i mocowanie na dziobówce ma całkiem duży sens

Tak, ale musisz mieć powerpoles/talony. W naszych warunkach ich przydatność jest dość limitowana. 



#582 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 987 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 07 kwiecień 2023 - 07:02

Co do przetwornika to LVS34 obecnie chyba najlepszy na rynku ale do połowu sumów spokojnie wystarczy Ci LVS32. LV34 będzie miał sens jeśli planujesz łowić z perspektywą, ale wtedy lepiej mieć większy ekran i wyższa rozdziałke. Do normalnego trybu spokojnie wystarczy 32 i też będziesz widział wąsy sumów.
  • Borysek lubi to

#583 OFFLINE   Enio

Enio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaWrocław/DE/NL
  • Imię:Janusz

Napisano 07 kwiecień 2023 - 10:52

Hej, chcę zakupić echo z systemem live, będzie to przesiadka ze zwykłego vivida, bolesna przesiadka bo te ceny to dla mnie absolutny kosmos ale już postanowione.
Cel: sumy w vercie z pontonu

1. Jestem w 80% zdecydowany na System LiveScope Plus z modułem GLS10 i przetwornikiem lvs34 (gdyż jest obecnie najlepszy, prawda?) Zależy mi aby to właśnie przetwornik był najlepszy jaki jest tylko dostępny na rynku i na niego ukierunkowuje głównie fundusze. Co za tym idzie na sam ploter nie mam już budżetu więc zostaje mi chyba tylko najtańsza opcja, tj. Echomap UHD 92sv. Czy to błąd i będę dużo tracił na tym ekranie względem innych? 

 

2. Brakujące 20% zdecydowania zabiera mi sprzęt konkurencyjnej marki, tj. mignęła mi informacja że być może w najbliższym czasie wyjdzie Active Target 2 od Lowrance. Czy myślicie że mogą oni prześcignąć garmina i to echo może być lepsze od lvs34? Czy zasadne byłoby wstrzymanie się i czekanie na rozwój wydarzeń? Nie chodzi mi o "szpan na wodzie" tylko stricte funkcjonalne i technologiczne aspekty 

3. Pakiet z pkt. 1 po takim szybkim googlowaniu wychodzi najtaniej około 14 tysięcy... Aż mi się słabo robi, jest opcja dostać to jakoś chociaż trochę taniej? (oczywiście oryginalny sprzęt)

4. Jaki akumulator do takiego zestawu? Podejrzewam, że tutaj kolejny większy koszt bo trzeba by chyba myśleć nad LiFePO4, jest bezpieczny na pontonie? Jaka pojemność aby nie martwić się, że padnie mi akus pływając od rana do, często późnej - nocy? 

5. Przetwornik lvs34 można zamontować normalnie na sztycy czy tylko na silniku elektrycznym? (tak gdzieś przeczytałem i wydaje mi się to troszkę głupie, gdyby nie można było ale dla pewności pytam)
 
 

 

1. Myślę ze lepiej wziąć LVS32 a różnice w cenie przeznaczyć na większy ploter 102sv i zainwestować w LIfepo4 tym bardziej na pontonie. W trybie down dużej różnicy nie będzie tym bardziej jak polujesz na sumy.

2. Garmin wygrywa obecnie cena/to co widzimy na wodzie. Nawet jak Lowrance wypuści 2 to będzie sporo droższa. Różnica w cenie nie będzie adekwatna.

3. Popatrz w Szwecji zestaw za ok 10tys. z hakiem.

4. Lifepo4 jest bezpieczny i lekki. Sprawdzałem u mnie realny pobór to wychodził ok 2,5A/h. Wiec celował bym w 50/60Ah. Warto zmniejszać podświetlenie wieczorem/w nocy można sporo prądu zaoszczędzić.

5. Lepiej na sztychy która ustawiasz nad przynęta/ ryba. Na dziobówce ma sens w trybie front/perspektywa jeśli łowisz z rzutu.


  • Borysek lubi to

#584 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2322 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 07 kwiecień 2023 - 14:47

Tak, ale musisz mieć powerpoles/talony. W naszych warunkach ich przydatność jest dość limitowana.

Nadal polemizuję Maciek z tym stwierdzeniem. Na spokojnie sharpshooting z ruchu na elektryku jest jak najbardziej realny i skuteczny.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

#585 OFFLINE   Borysek

Borysek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 07 kwiecień 2023 - 17:00

Dziękuję Panowie za fachowe odpowiedzi, upieram się jednak przy tym lvs34 bo z trybu perspektywy też myślę, że będę korzystał. 

Jak wygląda zakup tego sprzętu np właśnie w Szwecji? Przyślą bez problemów do Polski? Nie będzie trzeba płacić jakiś dodatkowych podatków etc? Będzie wgrany język polski/lub czy da się go jakoś wgrać? Jeśli ktoś zamawiał tak już jakieś echo to prosiłbym o jakiś opis jak to wygląda

Znalazłem już wcześniej wymieniony w tym wątku sklep "happy angler" i to właśnie tam zestaw gls10 + lvs34 + echomap 92sv kosztuje 14 tysięcy pln po doliczeniu 23% vatu :/ W jakich Szwedzkich sklepach internetowych warto się jeszcze rozglądać? 
 



#586 OFFLINE   Apiniu

Apiniu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Piniu

Napisano 07 kwiecień 2023 - 19:35

Witam. Tez lada chwila będe klikał  Garmin echomap Ultra 122 z GT 56  plus do tego GLS 10 z LVS 34. na tą chwile z 3 polecanych sklepów to Soprtfish tackle ma najlepsze ceny , Sa juz z vatem,  za taki zestaw trzeba dac 4200 eu.  + wysylka 15 eu.Na happy angler jak dodajesz do koszyka to dolicza vat i wychodzi drożej. Od 2 miesięcy już obserwuje w 3 sklepach ceny i na tą chwile nic nie ma taniej. ewentualnie z ceny bedzie mozna zejść zamiast GT 56 na GT 54 i LVS 34 na LVS 32 da to około 1100 eu oszczednosci. I nad tym sie jeszcze zastanawiam własnie.


  • Borysek lubi to

#587 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1576 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 07 kwiecień 2023 - 22:18

Taniej było na końcu lutego.
W Polsce udało mi się kupić 34 z ultrą 122 i gt54 w cenie poniżej 18tyś

#588 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3537 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 12 kwiecień 2023 - 07:54

Czy spotkał ktoś w Polsce taki 'zastępczy' uchwyt do mocowania LVS 32 (z trybem perspektywy)?

 

https://www.ebay.com...1fffeda19|iid:1

 

 

Załączony plik  s-l1600.jpg   17,89 KB   37 Ilość pobrań

 

 

 



#589 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 12 kwiecień 2023 - 15:17

Zostało mi coś podobnego za czasów LVS32.
38a3037efa1908ed2ba7c5656c5094d5.jpgcd2ec07a39e67c057b6d1cc08bca37b5.jpg

#590 OFFLINE   Enio

Enio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaWrocław/DE/NL
  • Imię:Janusz

Napisano 16 kwiecień 2023 - 20:23

Zostało mi coś podobnego za czasów LVS32.

 

Na sprzedaż? 



#591 OFFLINE   Apiniu

Apiniu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Piniu

Napisano 17 kwiecień 2023 - 23:04

Witam. Tez lada chwila będe klikał  Garmin echomap Ultra 122 z GT 56  plus do tego GLS 10 z LVS 34. na tą chwile z 3 polecanych sklepów to Soprtfish tackle ma najlepsze ceny , Sa juz z vatem,  za taki zestaw trzeba dac 4200 eu.  + wysylka 15 eu.Na happy angler jak dodajesz do koszyka to dolicza vat i wychodzi drożej. Od 2 miesięcy już obserwuje w 3 sklepach ceny i na tą chwile nic nie ma taniej. ewentualnie z ceny bedzie mozna zejść zamiast GT 56 na GT 54 i LVS 34 na LVS 32 da to około 1100 eu oszczednosci. I nad tym sie jeszcze zastanawiam własnie.

Po tygodniu od kliknięcia  Ultra 122 z GT 54 przyjechała ze Szwecji . Teraz tylko LVS 32 czy 34. Cobym sie pózniej nie wkurzał. Co polecacie, Róznice mógłbym przeznaczyć na akku 100 Ah lifepo.



#592 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 18 kwiecień 2023 - 05:33

Na sprzedaż?

Ten już u Maria.
  • Friko i mario lubią to

#593 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3537 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 18 kwiecień 2023 - 07:32

Na sprzedaż? 

 

Napisz do kolegi @golenia B)



#594 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 19 kwiecień 2023 - 11:15

A jak by komuś brakowało to mogę wydrukować. 



#595 ONLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 641 postów

Napisano 21 kwiecień 2023 - 18:19

Witam . takie szybkie pytanie czy jeśli przetwornik jest zakupiony w stanach to czy gwarancja garmin obowiązuje również w Polsce .

Użytkownik Krzysiu edytował ten post 21 kwiecień 2023 - 18:19


#596 OFFLINE   Kajzer

Kajzer

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaOkolice Bydgoszczy

Napisano 27 kwiecień 2023 - 17:40

Garmin ECHOMAP Ultra 102sv w pełni jakościowo obsługuje lvs34?



#597 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4668 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 27 kwiecień 2023 - 18:32

Tak, btw- z jakich okolic Bydgoszczy jesteś?


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 27 kwiecień 2023 - 18:33

  • Kajzer lubi to

#598 OFFLINE   Kajzer

Kajzer

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaOkolice Bydgoszczy

Napisano 27 kwiecień 2023 - 22:39

Z tego co kojarzę to mieszkamy dosyć blisko siebie, również jestem z Krajny  ^_^



#599 OFFLINE   Kajzer

Kajzer

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaOkolice Bydgoszczy

Napisano 07 maj 2023 - 23:12

Czy przy panoptixie, przy widoku w dół lub w opcji perspektywy również występują zakłócenia jeżeli podepnie się go na raz z silnikiem elektrycznym do 1 akumulatora? (LiFePO4)



#600 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 08 maj 2023 - 04:25

Nie występują żadne zakłócenia 🥳
mam tak podpiete:life+xi3+GLS10(lvs34) a na drugim ako rozruchowym który jest ładowany z silnika jest Gpsmapa...sam moduł gls jest podpiety pod włącznik,używam kiedy che(nie musi być cały czas włączony w tle)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych