Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kastking wiem wiem bedzie lincz :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
355 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 wrzesień 2017 - 11:52

Moim zdaniem wielu osobom cast nie podszedł bo startowali od pał z c.w. od okolo 40 czy 50 g. Toz to kije na grube ryby albo pod grube przynęty ... Ja kijki kupuję głównie pod rybki jakie występują w moich wodach i dlatego mój najcięższy kij ma górne c.w. około 40 g. po przeciążeniu I więcej nie potrzebuję na chwilę obecną. A kastkinga mam jeszcze pletke łosiem splotów, która czeka na swoj debiut. Jak połowię to coś napiszę.

Według mnie odwrotnie. Nie podszedł osobom które zaczęły od lekkiego casta do 20-30 gramów i rzuty obrotówkami czy woblerkami na początku.


  • drag i HaDe lubią to

#42 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4552 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 22 wrzesień 2017 - 13:12

Jak tak patrzę na forum to narzekają na różne elementy, ale sprzedawane są grubsze kije. O coś na lekko nie jest łatwo.
  • Alexspin lubi to

#43 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 22 wrzesień 2017 - 13:15

No nie jest łatwo ale wniosków z tego bym nie wysnuwał.Casting to jednak nadal nisza w skali ogólnej a lekki to chyba nawet nisza w niszy.

Zgadzam się z Andrzejem,zaczynanie z castem od lekkiego zestawu to sporo nerwów i łatwy powód do zniechęcenia.


Użytkownik drag edytował ten post 22 wrzesień 2017 - 13:16


#44 OFFLINE   t-a-d-e-k

t-a-d-e-k

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • Imię:tadek

Napisano 22 wrzesień 2017 - 13:39

jak dla mnie cast to same minusy z każdej strony - odległość , rzuty pod wiatr , łapanie na małe przynęty , celność (3 lata macham juz castem i jeszcze celności i precyzji nie mam takiej jak w spinie ) , brody i odstrzały -- tego już nie ma  praktycznie ,, a i wypadające wędki z łap ( ostatnio na dnie morza megabasik i calcutta -- ale u brata  :D  ) , także tych minusów jest od cholery

 

 

mimo wszystko jak biore teraz spina w ręce czuje że coś jest nie halo , ciężko to nazwać ,ale jest to takie coś że zapominam o minusach i plusach , nie wiem to jest chyba jest  inny stan świadomości czy co ?

 

i zostało tylko wspomnienie :) -- jak to fajnie kiedyś sie łapało na gałązke z olszyny z 2 gwożdziami , póżniej na spining :D

 

a teraz to jest tak ,  jak ma być i tyle ....


  • Okonhel i eRKa lubią to

#45 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisano 22 wrzesień 2017 - 15:35

Temat taki już zdaję się jest i za to lincz, ale ja z kastkinga royal legend byłem bardzo zadowolony. I jak wypuszcza multik do lekkiego łowienia to na pewno go kupię.

Jakie obsługuje przynęty ten kastking?



#46 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4552 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 22 wrzesień 2017 - 16:27

Jakie obsługuje przynęty ten kastking?

 

Rzucać się da od 10 gram na spokojnie i jest nawet komfort, od 15 jest baaardzo dobrze, a najwięcej rzucałem 25. Sądzę, że teraz mądrzejszy o kilkanaście godzin doświadczeń uznałbym te 10 gram za komfortowy dół. A sprzedałem bo kolega się najarał i on nim łowi cały czas właśnie 10 gramowymi przynętami, aż machnę za tydzień kilka razy sobie aby sprawdzić to i owo.



#47 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 22 wrzesień 2017 - 16:52

nie macałem tej maszynki ale wniosek się nasuwa że skoro tak dobrze hamuje to i odległości mniejsze.



#48 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1882 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 22 wrzesień 2017 - 19:08

Pooglądajcie sobie filmy nakręcone przez jutuberów zza  wschodniej granicy. Np. Dimy Kovala. On nie teoretyzuje  tylko testuje. Jakiś ogląd można sobie wyrobić. Facet z jednej strony pizga RYOGĄ, z drugiej https://www.youtube....h?v=TZ8L6vroDfg

 

Ja dziś bawiłem się chińskim 1,4 m wędziskiem o gramaturze 1-6 sparowanym z Daiwą SS Air. W pewnym momencie olałem ryby. Samo obieranie celów i precyzyjne podawanie przynęty byłą mega zabawą. Nie mam takich wód, ale przedzieranie się z takim zestawem przez zakrzaczone ciurki musi być mega frajdą.

Echhhhhh, a tyle jeszcze jest to testowania: https://www.youtube....h?v=T_NNUaDKPZ4

https://www.youtube....h?v=H2g_G-SkTYI


Użytkownik Młody wędkarz edytował ten post 22 wrzesień 2017 - 20:04

  • Negra lubi to

#49 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 22 wrzesień 2017 - 21:02

Odbiegajac od tematu tym samym nawiązując do zalet castingu oraz problemów z jakimi wiąże się ta metoda chciałbym wtrącic kilka słów. Lat temu 6 ( rany, rety jak ten czas leci) kupiłem citice 201 g7 oraz kijek pinacle. Po wcześniejszej lekturze przygotowałem się na takie brody że zabrałem ze sobą dżileta :). Nie było bród, wszystko ładnie leciało, z obu rąk, z jednej ręki, zza głowy. Lajcik. Raz odstrzelilem blachę jak mnie poniosło, hamulec na 0 bloczki wszystkie wcisniete, jak ona leciała :) Małysz pewnie by się zawstydzil. Spodobało mi się bardzo. Łowiłem szczupaki w zwirowniach w Wiśle, okonie, klenie, nawet karasia zlowilem :). Rzucalem paprochy na 2g głowach, 3g woblery oraz obrotowki w rozmiarze 1-2. Naprawdę nie wiedziałem dlaczego ludzie tak demonizuja ta metodę. Nawet nauczyłem się ( nie wiem jak to się fachowo nazywa, użyje własnych słów) robić kaczuszki na wodzie. Widziałem na yt, przypomniałem sobie nad wodą i po 5 min już dało się posylac gumki pod drzewa. Nie tak pięknie i sprawnie jak fachowcy na filmach ale kwestia godziny może dwóch i można to śmiało ogarnąć. Jak zakończyłem przygodę? Poprostu stęskniłem się za spinem, nawet gdy wziąłem kij do ręki, poczułem jego ciężar, tą koszmarna długość i nieporecznosc to i tak tęsknota wygrała. Moje zdanie o tej metodzie? Biorąc taki zestaw do ręki, nie idziemy tylko na ryby, idziemy się pobawić, poćwiczyć pewna dyscyplinę, przy castingu nawet ryby nie musiały brać,samo operowania dostarczalo wielkiej frajdy. Używając porównania mógłby śmiało powiedzieć że łowienie spinem to jak jazda 320i po autostradzie, cast to wypad na tor za kierownicą m3jki :). Plusy casta? Celność, bez wątpienia, łatwość podawania przynęt, sposób prezentacji, lekkość zestawu. Minusy? Jeden z nich to za dużo plusów :) najważniejszym jest nasza świadomość, tego, że mogą powstawać brody, że jak wieje to nie ma po co iść nad wodę. Minus decydujący to przyzwyczajenie, tęsknota za staloszpulowcem, za wyprawami podczas których sprzęt się nie liczył, liczyła się wizyta nad wodą. Osobiście łowię tylko spinem, cast mimo iż na krótki czas zawitał w moim życiu, nie jest mi obcy. Być może, a raczej napewno zakupie jakiś zestaw, może teraz może na przyszły sezon, kurde stęskniłem się :)

#50 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4552 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 23 wrzesień 2017 - 09:02

Pooglądajcie sobie filmy nakręcone przez jutuberów zza  wschodniej granicy. Np. Dimy Kovala. On nie teoretyzuje  tylko testuje. Jakiś ogląd można sobie wyrobić. Facet z jednej strony pizga RYOGĄ, z drugiej https://www.youtube....h?v=TZ8L6vroDfg

 

Ja dziś bawiłem się chińskim 1,4 m wędziskiem o gramaturze 1-6 sparowanym z Daiwą SS Air. W pewnym momencie olałem ryby. Samo obieranie celów i precyzyjne podawanie przynęty byłą mega zabawą. Nie mam takich wód, ale przedzieranie się z takim zestawem przez zakrzaczone ciurki musi być mega frajdą.

Echhhhhh, a tyle jeszcze jest to testowania: https://www.youtube....h?v=T_NNUaDKPZ4

https://www.youtube....h?v=H2g_G-SkTYI

 

Gdzie to z pierwszego filmu kupić i za ile ? Tego ryoko fortiusa ?


Użytkownik SlawekNikt edytował ten post 23 wrzesień 2017 - 09:04


#51 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1882 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 23 wrzesień 2017 - 12:23

Gdzie to z pierwszego filmu kupić i za ile ? Tego ryoko fortiusa ?

Fortiusa znaleźć nie mogę. Jedynie: https://pl.aliexpres...8e9e55393b4f3e8

 

https://pl.aliexpres...8e9e55393b4f3e8

 

https://pl.aliexpres...8e9e55393b4f3e8


Użytkownik Młody wędkarz edytował ten post 23 wrzesień 2017 - 12:43


#52 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4552 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 23 wrzesień 2017 - 17:49

 

Wrzuć mi linki na pw bo cosik otworzyć nie mogę :(



#53 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1705 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 23 wrzesień 2017 - 17:51

Nikt nie wspomniał o najważniejszej różnicy między spinem a castem.... Czułość - dla mnie ta jedna różnica jest najważniejsza i to ona zdecydowała o całkowitym przejściu że spina na multiplikatory.

Użytkownik minecjusz edytował ten post 23 wrzesień 2017 - 17:52


#54 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 23 wrzesień 2017 - 18:23

Co tu wspominać, Przemo, to jest oczywiste.Pośrednio wspomniane bylo.Brak zalamania linki.


  • drag i Przemek_M lubią to

#55 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 23 wrzesień 2017 - 19:21

...załamanie linki?!

więc ja... (młodzi, nie zaczynamy zdania od "więc")... nie będę opisywał co czuję kiedy zamykam obłe kształty multika w dłoni :rolleyes: i nawet mogą nie brać ;)  :D


Użytkownik BOB1 edytował ten post 23 wrzesień 2017 - 19:21


#56 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 23 wrzesień 2017 - 19:53

To sprawy dość intymne, Robercie.Dla każdego castingowca :lol:



#57 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 23 wrzesień 2017 - 19:56

...nie wstydzę się tego! bo czemu? :rolleyes:  :D



#58 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 23 wrzesień 2017 - 20:06

Opisywany wcześniej Royal podoła pracy z przynetami 50-100g?

#59 OFFLINE   lukaszannopol13

lukaszannopol13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów

Napisano 23 wrzesień 2017 - 21:00

Spinem rzucam drugi sezon castem drugi miesiąc i celność cast vs spin 8:2. Do lekkich przynęt może i spin lepszy (nie mam multika do ul więc dlatego może), ale do klocków 60+ cast ma niewątpliwie przewagę

Wysłane z mojego H60-L04 przy użyciu Tapatalka
  • BOB i ManieQ lubią to

#60 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 24 wrzesień 2017 - 16:50

Zamowilem Royal oraz pletke tej samej firmy. Zastanawiam sie nad finneze do 60g 187cm, daiwa generation black 14-42g, 201cm oraz spro Henk Simonsz 20-50g, 195 cm. Te kije sa w podobnej cenie, do 2m dlugosci (daiwa przekracza 1cm).Lowie z belly wiec chce cos krotkiego. Sluzyl bedzie do verticala z duzymi gumami oraz rzucania nimi. Doradzicie?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych