Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kastking wiem wiem bedzie lincz :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
355 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1705 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 21 wrzesień 2017 - 23:19

Pytałem o to w innym wątku.

 

Lecz zapytam raz jeszcze - czy istnieje taki multik którym nie da się zrobić "brody".

 

I to jest banalny powód,ze zrezygnowałem z casta.

Jak będziesz miał pustą szpulkę, to brody nie zrobisz :ph34r:  :ph34r:  :ph34r:



#22 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1882 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 21 wrzesień 2017 - 23:29

21 postów i nie było linczu. Można iść spać!


  • Negra lubi to

#23 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4553 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 22 wrzesień 2017 - 06:01

"Ma podwójny system hamulcowy - magnetyk i bloczki - choćby z tego powodu należy mu się szacunek, choć to przecie "chińczyk".Która maszynka ma tak jeszcze???" cytat z wypowiedzi Romka
Mają revo sx stx 2 i 3 generacji. Szczerze to akurat takie rozwiązania do mnie nie przemawiają.

 

Miałem ten cud techniki czyli revo stx nie wiem, której generacji i jeżeli nie było uszkodzone, a według sprzedającego nie było to mi osobiście lepiej się rzucało royalem.


  • Negra lubi to

#24 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 22 wrzesień 2017 - 06:20

Pytałem o to w innym wątku.

 

Lecz zapytam raz jeszcze - czy istnieje taki multik którym nie da się zrobić "brody".

 

I to jest banalny powód,ze zrezygnowałem z casta.

Istotą castingu nie jest to czy zrobisz brodę czy nie i nie to powinno decydowac o używaniu tej metody.Ważniejsze jest mnóstwo innych plusów i możliwości które casting daje.Jeśli ktoś uzależnia wejście w casta od tego czy nie zdarzy mu się żadna broda to w ogóle nie było sensu zaczynać.Dla każdego kto polubi casta bródki prędzej czy póżniej będą marginesem,kompletnie niezauważalnym aczkolwiek czasem oczywiście dokuczliwym.Dla mnie(zbliżam się do końca drugiego sezonu tylko z zestawami castingowymi)plusów i korzyści jest zdecydowanie zbyt dużo aby przejmować się tym że raz na jakiś czas zrobi się splątka :D .



#25 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 22 wrzesień 2017 - 08:05

Jak będziesz miał pustą szpulkę, to brody nie zrobisz :ph34r:  :ph34r:  :ph34r:

Jak będziesz sypiał z lalką też dziecka nie zrobisz.Lecz czy to jeszcze sex?



#26 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 22 wrzesień 2017 - 08:08

Istotą castingu nie jest to czy zrobisz brodę czy nie i nie to powinno decydowac o używaniu tej metody.Ważniejsze jest mnóstwo innych plusów i możliwości które casting daje.Jeśli ktoś uzależnia wejście w casta od tego czy nie zdarzy mu się żadna broda to w ogóle nie było sensu zaczynać.Dla każdego kto polubi casta bródki prędzej czy póżniej będą marginesem,kompletnie niezauważalnym aczkolwiek czasem oczywiście dokuczliwym.Dla mnie(zbliżam się do końca drugiego sezonu tylko z zestawami castingowymi)plusów i korzyści jest zdecydowanie zbyt dużo aby przejmować się tym że raz na jakiś czas zrobi się splątka :D .

Wymień proszę - jakie to korzyści?

Piszesz o mnóstwie plusów - no to chociaż z pięć wymień.

Takich które nie ma kołowrotek ze stałą szpulą.

Bardzo proszę:)


  • ObraFM i Darek Koralewski lubią to

#27 OFFLINE   lukaszannopol13

lukaszannopol13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów

Napisano 22 wrzesień 2017 - 08:26

Kastkinga porównywać do abu s, sx, stx? To nie ta półka cenowa przede wszystkim. Prędzej już do jakiegoś black, silver, blue maxa. Rozmawiałem z kolesiem który używał kastkinga royal legen i stwierdził że nie warto dopłacać drugie tyle do abu maxów

Wysłane z mojego H60-L04 przy użyciu Tapatalka

#28 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 22 wrzesień 2017 - 08:28

Wymień proszę - jakie to korzyści?

Piszesz o mnóstwie plusów - no to chociaż z pięć wymień.

Takich które nie ma kołowrotek ze stałą szpulą.

Bardzo proszę :)

 

Proszę plusy:

1.celność i precyzja podawania przynęty-nawet dla mnie jako świeżaka bezdyskusyjne.

2.możliwość łowienia dużymi i ciężkimi przynętami-chyba nie trzeba wyjaśniać jak mało komfortowe jest rzucanie ze stałoszpulowca np.80g.+ przez całą dniówkę.

3.waga samego kołowrotka-przyjmijmy że uprzesz się łowić grubo(jak wyżej)stałoszpulowcem.Musisz mieć kołowrotek co najmniej 4000 lub większy czyli cięższy.Dla porównania,Tatula 200HD z powodzeniem używana przez wielu do ciężkiego casta waży raptem 230g.Sparowana z odpowiednim kijem daje komfort ciężkiego łowienia bez katowania się.

4.możliwości tuningowe multiplikatorów-na podstawie choćby obgadanej do znudzenia Tatuli-szpulka za stówę z hakiem i mamy sprzęt który po wymianie szpulki(5min.roboty)ogarnia duży zakres i daje mozliwości rzutowe.

 

Nawracać Cię nie próbuję,każdy łowi jak chce i lubi.Odniosłem się tylko do tego że nie pierwszy raz w Twoich postach jako główny zarzut w stronę casta pojawiaja się brody-nie o to chodzi i nie to jest moim zdaniem najważniejsze.

 

Znalazłoby się więcej ale w robocie jestem :D .Bardziej doświadczeni koledzy na pewno coś jeszcze dopiszą,jak będzie im się chciało.


Użytkownik drag edytował ten post 22 wrzesień 2017 - 08:31


#29 OFFLINE   erqgth

erqgth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 333 postów
  • LokalizacjaOLSZTYN
  • Imię:Krzysiek

Napisano 22 wrzesień 2017 - 08:40

Ja dodałbym jeszcze trzy rzeczy istotne dla mnie:
• brak skręcania się linki,
• możliwość hamowania, podczas holu, szpuli kciukiem
• i ogólna wygodę w uchwycie takiego zestawu

#30 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 22 wrzesień 2017 - 08:46

Proszę plusy:

1.celność i precyzja podawania przynęty-nawet dla mnie jako świeżaka bezdyskusyjne.

 

To chyba zależy od wytrenowania wędkarza?

 

4.możliwości tuningowe multiplikatorów-na podstawie choćby obgadanej do znudzenia Tatuli-szpulka za stówę z hakiem i mamy sprzęt który po wymianie szpulki(5min.roboty)ogarnia duży zakres i daje mozliwości rzutowe.

 

Lepsze jest wrogiem dobrego.Po co poprawiać coś co już jest wystarczająco dobre?

Zmienisz szpulkę na lżejszą - to i kij musisz zmienić...

 

Zgadzam się że masa mniejsza, lecz ciągle się zastanawiam, czy te 100 g dla dorosłego faceta robi tak wielką różnicę????

 

"• możliwość hamowania, podczas holu, szpuli kciukiem"

 

W stałoszpulowcu też jest możliwość - baaa... nawet całą dłonią hahaha

 

• i ogólna wygodę w uchwycie takiego zestawu 

 

Subiektywna sprawa - pazur i stopka kołowrotka wchodzi między palce dłoni.


Użytkownik eRKa edytował ten post 22 wrzesień 2017 - 08:50

  • Negra lubi to

#31 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 22 wrzesień 2017 - 08:53

 

Proszę plusy:

1.celność i precyzja podawania przynęty-nawet dla mnie jako świeżaka bezdyskusyjne.

 

To chyba zależy od wytrenowania wędkarza?

 

4.możliwości tuningowe multiplikatorów-na podstawie choćby obgadanej do znudzenia Tatuli-szpulka za stówę z hakiem i mamy sprzęt który po wymianie szpulki(5min.roboty)ogarnia duży zakres i daje mozliwości rzutowe.

 

Lepsze jest wrogiem dobrego.Po co poprawiać coś co już jest wystarczająco dobre?

Zmienisz szpulkę na lżejszą - to i kij musisz zmienić...

 

Zgadzam się że masa mniejsza, lecz ciągle się zastanawiam, czy te 100 g dla dorosłego faceta robi tak wielką różnicę????

 

Nie bardzo mam argumenty na takie podejście do sprawy.Na tej zasadzie możesz kontestować każdy argument.Chyba najlepiej będzie(jak już napisałem)jak każdy zostanie przy swoim i będzie łowił tak jak lubi.Przeciwko czemu nic absolutnie nie mam :) .

A lepsze nie jest wrogiem dobrego.Lepsze jest po prostu lepsze i tyle.


  • Negra i Bułka lubią to

#32 OFFLINE   erqgth

erqgth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 333 postów
  • LokalizacjaOLSZTYN
  • Imię:Krzysiek

Napisano 22 wrzesień 2017 - 08:59

Zapytałeś o plusy, które różnią multiplikatory od kołowrotków ze stałą szpulą, a na siłę nie chcesz ich zauważyć.

Cała dłonią tzn ze musisz użyć drugiej. Ja mogę przytrzymywać kciukiem i jednoczenie używać korby. Czyli wszystko przebiega płynniej. Precyzja jest bezdyskusyjna, jak napisał kolega wyżej, i nie wymaga dużego wytrenowania. Waga ? Sam potwierdziłeś.
Co do uchwyty to napisałem "dla mnie" ale znakomita większość użytkowników wędki z pazurem na pewno potwierdzi moje spostrzeżenie.

Nikt nikomu nie broni używać sprzętu i łowić jak mu się podoba ale zauważyłem, że już któryś raz, na siłę, próbujesz udowodnić swoje racje używając argumentów wątpliwej jakości...
Nie dyskutujesz tylko stwierdzasz.

Użytkownik erqgth edytował ten post 22 wrzesień 2017 - 09:00


#33 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 22 wrzesień 2017 - 09:01

A jakie to niby podejście?

Argument na argument i sprawa prosta.

 

Daj przeciętnemu człowiekowi z ulicy normalny spin, a drugiemu daj casta.

I każ im celnie rzucać.Wyniki będą podobne - nie sądzisz?

 

Zostałem wywołany do tablicy, i stąd mój udział w tej dyskusji.

 

"Chyba najlepiej będzie(jak już napisałem)jak każdy zostanie przy swoim i będzie łowił tak jak lubi."

 

A z tym się oczywiście zgadzam w 100 %

 

Pozdrawiam:)



#34 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 22 wrzesień 2017 - 09:08

Zapytałeś o plusy, które różnią multiplikatory od kołowrotków ze stałą szpulą, a na siłę nie chcesz ich zauważyć.

Cała dłonią tzn ze musisz użyć drugiej. Ja mogę przytrzymywać kciukiem i jednoczenie używać korby. Czyli wszystko przebiega płynniej. Precyzja jest bezdyskusyjna, jak napisał kolega wyżej, i nie wymaga dużego wytrenowania. Waga ? Sam potwierdziłeś.
Co do uchwyty to napisałem "dla mnie" ale znakomita większość użytkowników wędki z pazurem na pewno potwierdzi moje spostrzeżenie.

Nikt nikomu nie broni używać sprzętu i łowić jak mu się podoba ale zauważyłem, że już któryś raz, na siłę, próbujesz udowodnić swoje racje używając argumentów wątpliwej jakości...
Nie dyskutujesz tylko stwierdzasz.

 

Kolego - w czym ta precyzja się objawia???

Bo piszesz,że jest bezdyskusyjna.Dlaczego?

 

Jak pisałem w poprzednim poście - argument na argument..

Dla Ciebie moje są wątpliwej jakości, no to przyjmij,że Twoje są takie same dla mnie.

 

Subiektywne

 

Ja używam tylko takich do których jestem całkowicie pewien.Twoje - koledzy potwierdzą ...albo i nie...

 

"Nikt nikomu nie broni używać sprzętu i łowić jak mu się podoba"

 

Amen:)



#35 OFFLINE   erqgth

erqgth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 333 postów
  • LokalizacjaOLSZTYN
  • Imię:Krzysiek

Napisano 22 wrzesień 2017 - 09:18

Daj przeciętnemu człowiekowi z ulicy normalny spin, a drugiemu daj casta.
I każ im celnie rzucać.Wyniki będą podobne - nie sądziasz?

Pozdrawiam:)


Nie zgodzę się.
Po pierwsze to widzę po sobie. I od samego początku tak było. Pare dni temu na chwilę wziąłem spin i musiałem "łapać" linkę żeby nie wrzucić w trzciny. W castingu dociskam tylko kciuk.
Po drugie mam przykład mojego przyjaciela, którzy z wędkarstwem nie ma za wiele wspólnego i po pierwszym razie z multikiem stwierdzil, że jest to dużo lepsza i wygodniejsza metoda i w tej chwili uzywa tylko mojego zestawu. Owszem miał łatwiej bo pod okiem osoby, która już trochę temat ogarnia i na dobrym sprzęcie ale to nie zmienia faktu, że nie można podchodzić do tematu tak jak Ty to robisz.
Tobie nie przypasowało i próbujesz wszystkim wmówić, że to nie warte zachodu gowno.

#36 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 22 wrzesień 2017 - 09:19

Kurde Romek.Jak dyskutować z argumentami typu:"daj człowiekowi na ulicy casta lub spina..."Poważnie :o ?Niezależnie od tego co mu dasz spojrzy na Ciebie jak na po...ba i tyle.To ma być argument w dyskusji?Nie rozmawiamy o przeciętnych ludziach tylko raczej o takich którzy(jak na przykład ja)po wielu latach ze spinem spróbowali casta i widzą różnicę.Ty trochę spróbowałeś,nie znalazłeś multika który na pewno nie zrobi Ci brody i zrezygnowałeś.Nikt Ci nie broni ale próbkę masz za małą aby wyrobić sobie zdanie o technice.Ja się autuję z dyskusji,zostańmy przy swoim.



#37 OFFLINE   erqgth

erqgth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 333 postów
  • LokalizacjaOLSZTYN
  • Imię:Krzysiek

Napisano 22 wrzesień 2017 - 09:21

Ja również dziękuje bo tylko bałagan nie na temat się zrobił.

Użytkownik erqgth edytował ten post 22 wrzesień 2017 - 09:23


#38 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 22 wrzesień 2017 - 09:26

Koledzy spokojnie, mieliśmy tu pisać o kastkingu a nie spinać się i robić wycieczki osobiste . To nie jest temat o wyższości spina nad castem i dlaczego ktoś zrezygnował z jednej metody na rzecz drugiej . Może użytkownicy wędek ,kołowrotków i plecionek by się wypowiedzieli.
Romkowi cast nie przypadł do gustu ,jego sprawa i nie musimy się nad tym nadmiernie rozwodzić i dociekać przyczyn.

#39 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 22 wrzesień 2017 - 09:35

Koledzy spokojnie, mieliśmy tu pisać o kastkingu a nie spinać się i robić wycieczki osobiste . To nie jest temat o wyższości spina nad castem i dlaczego ktoś zrezygnował z jednej metody na rzecz drugiej . Może użytkownicy wędek ,kołowrotków i plecionek by się wypowiedzieli.
Romkowi cast nie przypadł do gustu ,jego sprawa i nie musimy się nad tym nadmiernie rozwodzić i dociekać przyczyn.

Pełna racja.Dyskusja,jak to często bywa nie tyko tu poszła w nie do końca właściwym kierunku i dynamicznie się rozwinęła.Ja zaś broń Boże nic do Romka nie mam :) .



#40 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4553 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 22 wrzesień 2017 - 11:12

Moim zdaniem wielu osobom cast nie podszedł bo startowali od pał z c.w. od okolo 40 czy 50 g. Toz to kije na grube ryby albo pod grube przynęty ... Ja kijki kupuję głównie pod rybki jakie występują w moich wodach i dlatego mój najcięższy kij ma górne c.w. około 40 g. po przeciążeniu I więcej nie potrzebuję na chwilę obecną. A kastkinga mam jeszcze pletke łosiem splotów, która czeka na swoj debiut. Jak połowię to coś napiszę.

Użytkownik SlawekNikt edytował ten post 22 wrzesień 2017 - 11:49

  • Alexspin lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych