Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Tsuri


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
147 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Magikold

Magikold

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Płocki

Napisano 18 grudzień 2017 - 13:49

Darku. odniosłem się do twojej wypowiedzi, w której opisywałeś podobną wagę przynęt.

To nie są wędki jigowe, to są wędziska uniwersalne. Opis na wędce dotyczy gramatury przynęt w wyrzucie, a nie zakresu, w którym ktoś będzie czuł "opad".

No sorry, nie dajmy się zwariować. 

Moim Tsuri doskonale rzuca się małymi i micro przynętami. Przynęty na główkach 1.5 g w wodzie 1.5 - 3 m dają radę. Co prawda nie czułem kamieni na dnie bo łąka z roślin tam była ale za to wszystkie skubnięcia, puknięcia oraz brania wyraźnie wyczuwalne są.

Teraz zapraszam na pstrągowe i kleniowe rzeki aby tam sprawdzić ich przydatność

Pozdrawiam

Wczoraj miałem chwilkę i ....

https://puu.sh/yIZAr/a93db8db32.jpg

https://puu.sh/yIZz3/f6dfa73473.jpg

https://puu.sh/yIZB6/6ffb7d0e6d.jpg

https://puu.sh/yIZAr/a93db8db32.jpg



#82 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 18 grudzień 2017 - 14:06

Daniel jakby co :)

Rybek gratuluję. Widzę że raczej niżej niż 5g, choć zdjęcie może przekłamywać. Nieważne.

 

Chciałbym zobaczyć jak ktos rzuca tym kijem przynęta 0,5g. Bo może ja nie potrafię. Ale do takich przynet używam...muchówki :). Nie przeczę oczywiście że nie ma takich wędek spinningowych, ale to nie jest 722-6. Przez rzut rozumiem w miarę celny i dłuższy niż kilka chociaż długości kija. Ok, pokój z tym.

 

Wnioski z moich wypowiedzi każdy wyciąga swoje. Ja po prostu uważam że ten patyk do mojego łowienia takimi a nie innymi miękkimi przynętami jest po prostu przeciętny. Dawno minęły mi czasy, kiedy używałem wędek...uniwersalnych (jeśli coś takiego istnieje). Z resztą, wyżej nadmieniłem że pod twarde przynęty kij spełni oczekiwania.

Klenie (niewielkie) mogę jeszcze nim połowić na otwartej wodzie, ale na pstragi po mojemu absolutnie kij się nie nada (kij min 10lb, trudne warunki, konieczność szybkiego zapanowania nad większymi rybami a nie wożenie się do pokazania brzucha).



#83 OFFLINE   yffea

yffea

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 530 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 18 grudzień 2017 - 18:22



Daniel jakby co :)

Rybek gratuluję. Widzę że raczej niżej niż 5g, choć zdjęcie może przekłamywać. Nieważne.

 

Chciałbym zobaczyć jak ktos rzuca tym kijem przynęta 0,5g. Bo może ja nie potrafię. Ale do takich przynet używam...muchówki :). Nie przeczę oczywiście że nie ma takich wędek spinningowych, ale to nie jest 722-6. Przez rzut rozumiem w miarę celny i dłuższy niż kilka chociaż długości kija. Ok, pokój z tym.

 

Wnioski z moich wypowiedzi każdy wyciąga swoje. Ja po prostu uważam że ten patyk do mojego łowienia takimi a nie innymi miękkimi przynętami jest po prostu przeciętny. Dawno minęły mi czasy, kiedy używałem wędek...uniwersalnych (jeśli coś takiego istnieje). Z resztą, wyżej nadmieniłem że pod twarde przynęty kij spełni oczekiwania.

Klenie (niewielkie) mogę jeszcze nim połowić na otwartej wodzie, ale na pstragi po mojemu absolutnie kij się nie nada (kij min 10lb, trudne warunki, konieczność szybkiego zapanowania nad większymi rybami a nie wożenie się do pokazania brzucha).

 

Wpadłem na chwilę nad wodę zrobić filmik dla Ciebie :). Może to nie jest dokładnie 0,5 g (tylko 0,66 g)ale lżejszej gumy już nie miałem. To jest 1" gumka plus sam hak. Bez żadnego obciążenia. 0,5g nimfa lub jig leciały by lepiej. Kij ładnie i głęboko się ładuje.

 

 

eKFKSV8.jpg

 

Tak jak piszesz technicznie nie jest to może najprostszy rzut (z powodu małego ciężaru przynęty nie jest łato wyczuć kiedy kij jest maksymalnie naładowany) ale da się rzucić celnie na jakieś 15.

 

FILM - https://player.vimeo...video/247822319

 

Osobiście aż tak lekko nie łowię. Najczęściej nie schodzę poniżej 1g (przynęta plus obciążenie) i tutaj tym kijem rzucam już swobodnie.

 

Tak jak pisali koledzy wcześniej to nie są kije typowo pod opad. Oczywiście da się. To są właśnie uniwersalne kije. Mocniejsza szczytówka pozwala swobodnie łowić również twardymi przynętami. Kiedy zaczynałem łowienie to miałem jeden kij do wszystkiego (prawie)  :) i jest duża grupa wędkarzy która szuka takich właśnie wędek. Dalej często chodzę z takimi wędkami na ryby. Nie lubię się ograniczać do jednego rodzaju przynęt, a kiedy łowię z brzegu nie biorę więcej niż jeden kij (no chyba, że na zawody tęczakowe - ale to specyficzne łowienie :) ).

 

Co do pstrągów - ja sam używam czterech kijów w zależności od tego nad jaką rzekę jadę (a ilu wędkarzy tyle sposobów):

1. Dunajec - 12 lb do 15g, długość 228 cm (Trout Passion),

2. San - 6 lb, do 7g, 218 cm (Trout Passion),

3. mniejsze rzeczki w mojej okolicy - 218 cm - 6lb do 7g (Emotion),

4. jeszcze mniejsza rzeczka z populacją raczej nie dużych pstrągów i bardzo delikatnie biorących - odcinek no kill - 198 cm - 4 lb do 5g (Emotion).

 

Każdy dobiera kij pod łowisko, przynęty i ryby.

 

Tym akurat kijem łowię najczęściej gumami w przedziale 1 - 3,5 g. Mam cały czas kontrolę nad przynętą, czuję ją, a co najważniejsze czuję każde branie. Na szczytówkę nie patrze, nie muszę (wszystko czuję w ręce) i nie lubię. Koncentruję się na tym co się dzieje na wodzie.


  • ezehiel lubi to

#84 OFFLINE   yffea

yffea

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 530 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 18 grudzień 2017 - 18:24

 

Użytkownik yffea edytował ten post 18 grudzień 2017 - 18:39


#85 Guest_tarpio_*

Guest_tarpio_*
  • Guests

Napisano 18 grudzień 2017 - 18:44

Ja posiadam !
Wrażenia są lepsze niż się spodziewałem,kij x-fast i faktycznie jest naprawdę szybki ,ale co mnie cieszy najbardziej to idzie w parze z czułością☺ .
Pierwszy test nad wodą typowo sandaczową - ,,Puchar Rybnika '' wypadł zadowalająco - ponad 30 sandaczyków w przedziale 30/45cm.
Przynęty 4''/5'' na główce 12/15/20gram .
Z rana żarły ostro i na łódce razem z bratem,każde branie wyraźne -ciągniemy rybki (maluchy) jedną za drugą -jest git.
Nagle aura psuje się deszczyk kropii wiatr siada ,a razem z nim brania
I tu Tsuri Zander thrill zaczął robić przewagę, nawet najdelikatniejsze trącenia i przygniecenia ciąłem bezbłędnie ,co brata zaczęło irytować☺☺ A mocy przy zacięciu też temu patykowi nie brakuje - także osobiście polecam! A najlepsze to jest to ,że już po godzinie łowienia wędka tak leżała mi w łapie jakbym nią łowił z pół roku!!! Trzeba przyznać ,że ktoś zrobił dobrą robotę no i cena nie boli ,myślę i słyszę od znanych łowców ,że ta firma może ostro namieszać nie tylko na polskim rynku☺

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

A czy c.w. 5-25g w tym Zander Thrill odpowiada stanowi faktycznemu? Od ilu gram dobrze czuć opad?



#86 OFFLINE   Tom.C.

Tom.C.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 18 grudzień 2017 - 18:56

A czy c.w. 5-25g w tym Zander Thrill odpowiada stanowi faktycznemu? Od ilu gram dobrze czuć opad?

Myślę że tak. nawet próbowałem lżej 3 gramy i była odczuwalna ,natomiast główka lub kogut powyżej 20gram nie będzie przyjemnym łowieniem -także max 20gram .Jeśli często będziesz używał gramatury powyżej 20gram proponowałbym ten grubszy model.
http://fisharrow.com...-ZTS-662-MH/603

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
  • k2 Fishing lubi to

#87 Guest_tarpio_*

Guest_tarpio_*
  • Guests

Napisano 18 grudzień 2017 - 19:47

To może być to czego szukam. Dziękuję.



#88 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 18 grudzień 2017 - 22:33

Wpadłem na chwilę nad wodę zrobić filmik dla Ciebie :). Może to nie jest dokładnie 0,5 g (tylko 0,66 g)ale lżejszej gumy już nie miałem. To jest 1" gumka plus sam hak. Bez żadnego obciążenia. 0,5g nimfa lub jig leciały by lepiej. Kij ładnie i głęboko się ładuje.

 

 

 

 

Tak jak piszesz technicznie nie jest to może najprostszy rzut (z powodu małego ciężaru przynęty nie jest łato wyczuć kiedy kij jest maksymalnie naładowany) ale da się rzucić celnie na jakieś 15.

 

FILM - https://player.vimeo...video/247822319

 

Osobiście aż tak lekko nie łowię. Najczęściej nie schodzę poniżej 1g (przynęta plus obciążenie) i tutaj tym kijem rzucam już swobodnie.

 


Każdy dobiera kij pod łowisko, przynęty i ryby.

 

Tym akurat kijem łowię najczęściej gumami w przedziale 1 - 3,5 g. Mam cały czas kontrolę nad przynętą, czuję ją, a co najważniejsze czuję każde branie. Na szczytówkę nie patrze, nie muszę (wszystko czuję w ręce) i nie lubię. Koncentruję się na tym co się dzieje na wodzie.

 

Dzięki za filmik. Kij ładuje się przy dynamicznym wymachu pod wpływem własnej bezwładności. Spoko. Aż wolną chwilą sam sprawdzę na jakiś swoich wynalazkach. Szkoda że na filmiku nie widać (przynajmniej ja nie widzę) miejsca, w którym przynęta wpadła do wody. Ale wierzę Ci że te 15m było. Ja też aż tak lekko nie łowię :)

 

I zgoda - kij dobiera się pod łowisko, przynęty i ryby (gatunek i wielkość spodziewanych osobników z uwzględnieniem możliwości zapięcia kabana). Każdy z nas jednak, na pewnym poziomie wtajemniczenia, ma swoje przyzwyczajenia, przemyślenia i preferencje. Ja na pływadło biorę 2-4 patyki. Na brzeg tylko jeden, choć jakiś inny często w samochodzie leży i zawsze mam szansę dokonać korekty.

Kij ten nabyłem jako alternatywę dla Majora i Microflexa z myślą że zostawię sobie jeden z tych trzech kijków pod konkretne przynęty i pod konkretne łowienie. Okazało się że dla moich potrzeb kij nie jest zachwycający. Cóż, zdarza się. Produkuję się tylko dlatego, aby inni, poszukujący kija mieli większą ilość informacji niż ja. Bo w sumie ja nie miałem żadnej, z wyjątkiem marketingowych na stronie i kilku filmików.

Aha, jak już wcześniej pisałem podczas łowienia nie patrzę na szczytówkę. Nigdy.


  • Little Wing lubi to

#89 OFFLINE   yffea

yffea

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 530 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 18 grudzień 2017 - 22:39

Dzięki za filmik. Kij ładuje się przy dynamicznym wymachu pod wpływem własnej bezwładności. Spoko. Aż wolną chwilą sam sprawdzę na jakiś swoich wynalazkach. Szkoda że na filmiku nie widać (przynajmniej ja nie widzę) miejsca, w którym przynęta wpadła do wody. Ale wierzę Ci że te 15m było. Ja też aż tak lekko nie łowię :)

I zgoda - kij dobiera się pod łowisko, przynęty i ryby (gatunek i wielkość spodziewanych osobników z uwzględnieniem możliwości zapięcia kabana). Każdy z nas jednak, na pewnym poziomie wtajemniczenia, ma swoje przyzwyczajenia, przemyślenia i preferencje. Ja na pływadło biorę 2-4 patyki. Na brzeg tylko jeden, choć jakiś inny często w samochodzie leży i zawsze mam szansę dokonać korekty.
Kij ten nabyłem jako alternatywę dla Majora i Microflexa z myślą że zostawię sobie jeden z tych trzech kijków pod konkretne przynęty i pod konkretne łowienie. Okazało się że dla moich potrzeb kij nie jest zachwycający. Cóż, zdarza się. Produkuję się tylko dlatego, aby inni, poszukujący kija mieli większą ilość informacji niż ja. Bo w sumie ja nie miałem żadnej, z wyjątkiem marketingowych na stronie i kilku filmików.
Aha, jak już wcześniej pisałem podczas łowienia nie patrzę na szczytówkę. Nigdy.


Ja też założę z takiego założenia, że kij należy dobrać do swojego sposobu łowienia. Nigdy na odwrót. :)
  • DanekM, Little Wing i przemo_w lubią to

#90 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 18 grudzień 2017 - 22:49

I właśnie po to tyle tego chrustu jest.
Każdy sobie coś pod siebie wybierze :-)

#91 Guest_tarpio_*

Guest_tarpio_*
  • Guests

Napisano 19 grudzień 2017 - 18:37

Myślę że tak. nawet próbowałem lżej 3 gramy i była odczuwalna ,natomiast główka lub kogut powyżej 20gram nie będzie przyjemnym łowieniem -także max 20gram .Jeśli często będziesz używał gramatury powyżej 20gram proponowałbym ten grubszy model.
http://fisharrow.com...-ZTS-662-MH/603

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Jaka jest waga wędki?



#92 OFFLINE   Tom.C.

Tom.C.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 20 grudzień 2017 - 20:27

Jaka jest waga wędki?

Zaledwie 125 gram

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

#93 OFFLINE   Haze01

Haze01

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Pszemo

Napisano 02 styczeń 2018 - 11:34

Kupiłem Tsuri Emotion 2.4 5-15 z zamysłem rzek pstrągowych. Po kilku dniach patyk przyszedł. Bardzo ładne wykończenie, króciutki dolnik, fajnie leży. Tyle ze dostałem wersję 2.5-10 g. W sumie dobrze bo ugięcie i moc jak typowych 5-15. Miękka góra,dół bardzo mocny. Fajnie rzuca nawet malutkie wobki ale Invadera 6 też ciągnął. Czucie super. Ogólnie dosyć szybki bardzo przyjemny patyk. Tyle ze trzeba uważać na opis bo jest mocno zanizony.
  • Robert Crocker lubi to

#94 OFFLINE   krisspin

krisspin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaLubuskie

Napisano 18 styczeń 2018 - 19:53

Kupiłem Tsuri Emotion 2.4 5-15 z zamysłem rzek pstrągowych. Po kilku dniach patyk przyszedł. Bardzo ładne wykończenie, króciutki dolnik, fajnie leży. Tyle ze dostałem wersję 2.5-10 g. W sumie dobrze bo ugięcie i moc jak typowych 5-15. Miękka góra,dół bardzo mocny. Fajnie rzuca nawet malutkie wobki ale Invadera 6 też ciągnął. Czucie super. Ogólnie dosyć szybki bardzo przyjemny patyk. Tyle ze trzeba uważać na opis bo jest mocno zanizony.


Też się zastanawiam nad tym 240cm, 2.5-10 gram. Jaki jest według Ciebie jego dolny zakres.

#95 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 19 styczeń 2018 - 09:50

Zaledwie 125 gram

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Wrzuć ugięcie do wątku odpowiedniego ...



#96 OFFLINE   Haze01

Haze01

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Pszemo

Napisano 19 styczeń 2018 - 12:56

3 gramowe wobki fajnie rzuca

#97 OFFLINE   krisspin

krisspin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaLubuskie

Napisano 19 styczeń 2018 - 16:31

3 gramowe wobki fajnie rzuca

No to dla mnie bedzie pasował. Lżej raczej nie łowie.



#98 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisano 29 styczeń 2018 - 20:51

"Moje" Nextino NTS-782M okazało się dla mnie za mocne. I dalej trzeba szukać "świętego Grala" Zastanawiam się nad oczko lżjeszym nextinio lub finetaill. Ale zainteresował mnie Tsuri Trout Passion (by Crony) 762 L, Czy będzie on idealny pod wobki typu minnow 5-6,5cm ? Jaką akcję ma ten kij ? Jak z jakością wykonania ?


Użytkownik zandermafija edytował ten post 29 styczeń 2018 - 20:52


#99 OFFLINE   yffea

yffea

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 530 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 29 styczeń 2018 - 22:41

"Moje" Nextino NTS-782M okazało się dla mnie za mocne. I dalej trzeba szukać "świętego Grala" Zastanawiam się nad oczko lżjeszym nextinio lub finetaill. Ale zainteresował mnie Tsuri Trout Passion (by Crony) 762 L, Czy będzie on idealny pod wobki typu minnow 5-6,5cm ? Jaką akcję ma ten kij ? Jak z jakością wykonania ?


Tu masz dwa filmy z kijkami z tej serii

https://youtu.be/LtG1ThhqPhM

https://youtu.be/ejK_qEc_M7M

#100 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisano 30 styczeń 2018 - 05:18

Tu masz dwa filmy z kijkami z tej serii

https://youtu.be/LtG1ThhqPhM

https://youtu.be/ejK_qEc_M7M

Potrzebuje konkretne informacje.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych