Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Tsuri


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
147 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 15 grudzień 2017 - 16:24

Dziś cały dzień nad wodą z 802-10. Wieczorem opiszę swoje wrażenia.
  • nalewator i popper lubią to

#62 Guest_tarpio_*

Guest_tarpio_*
  • Guests

Napisano 15 grudzień 2017 - 20:35

Czy ktoś używa Zander Thrill (by Crony) ZTS 662 M ? ​Jakie wrażenia?


  • piotrmr lubi to

#63 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 15 grudzień 2017 - 21:33

Przemacałem tonę chrustu do 400 zł z racji że kij będzie używany okazjonalnie nie więcej niż 10 razy w roku,szkoda mi inwestować więcej.
No dobra cisne po chińczyku Tsuri Emotion 802-10 czyli 2.40 4-15g :-)

Otwieram przesyłkę i zaskoczenie.
Kij za lekko ponad 300zł ma taki porządny pokrowiec neoprenowy? Chińczyk się postarał żeby zrobić dobre wrażenie.
Oglądam , oglądam ...kurde nie ma się do czego przyczepić.
Przelotek 9szt. Od 16 do 4 .
Omotki całkiem ładnie polakierowane.
No może mogłoby być trochę mniej tego lakieru ale to już moje wybitne czepialstwo.
Waga pokazała 118gram.
Grubość ścianek taka normalna, podobna do innych kijków w tym przedziale cenowym i wagowym.
Załączony plik  2017-12-15 20.26.59.jpg   21,61 KB   31 Ilość pobrań
Załączony plik  2017-12-15 20.26.39.jpg   15,11 KB   30 Ilość pobrań

Rękojeść mimo TVSu wygodna.
Nie wiem czemu nigdy mi ten uchwyt nie pasował. Może dlatego że rękojeści były za długie.
Odległość od stopki do końca 24cm.
Załączony plik  2017-12-15 20.27.18.jpg   30,78 KB   27 Ilość pobrań
Mimo że młynek waży 215g kij nie leci na pysk a środek ciężkości wychodzi pomiędzy uchwytem przynęty a fore.
Zdecydowanie lepiej niż w Microflexie.
Jest dobrze i naprawdę wygodnie.
Kij demonem szybkości nie jest. Tak ze " wskazaniem na fast "ale napewno nie fast.
Szybszy od Microflexa.
To moje odczucia.

Moim zdaniem lepiej radzi sobie z obrotówkami i woblerami niż z gumkami.
Obrotówka 2,3 lata naprawdę daleko i fajnie czuć ich pracę. Bez problemu w nurcie.

Nr 4 łapie tak na granicy i na wodzie stojącej.

Próbowałem rzucać stonką 2gramy( coś takiego stonkopodobnego).
Z 10 metrów poleci :-)
ale jak popłynie z nurtem i się ją zwija to pracę czuć.
Naprawdę dobrze jest ten kij opisany.
Gumy..hmmmm. 5-10g i 2,3cale. Lżej nie łowie ale poniżej 5g główka to raczej modele niżej.
5g i 4 cale na granicy ale już z wyczuciem trzeba rzucać.

Blank bardzo dobrze przenosi sygnały do łapy. ( jak na kij za 3 stówki)
Pięknie gnie sie pod obciążeniem i daje niesamowitą frajdę.
Te kije mogą zrobić trochę zamieszania przy odrobinie reklamy bo ciężko je znaleźć w sklepach.

Zamówiłem też 802-12. Nie miałem go nad wodą ale to już zupełnie inny kij.
Dużo szybszy i sztywniejszy.
No i tu już ,poza żelastwem i woblerami, gumkami będzie można się pobawić.

Użytkownik przemo_w edytował ten post 15 grudzień 2017 - 21:41


#64 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 15 grudzień 2017 - 21:49

Tak powinien wyglądać opis wędki😀

Użytkownik Salmon63 edytował ten post 15 grudzień 2017 - 21:50


#65 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1681 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 15 grudzień 2017 - 22:02

Solidny opis. Należy się 1000 lajk ;) :D



#66 ONLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 16 grudzień 2017 - 13:08

Sorry ale chyba majstrowi się krzyżaczek przesunął jak płytki układał, grunt że dużo za robotę nie wziął.

Weź Przemek te badyle na zlot w grudniu, tak jak gadaliśmy mam nadzieję że się pojawisz.

A co do tsuri, jakie to to ma przelotki?
  • krisss lubi to

#67 Guest_Tomek O_*

Guest_Tomek O_*
  • Guests

Napisano 16 grudzień 2017 - 16:20

Nie jest moja intencją ani agitowanie ani odstręczanie chętnych do sprawdzenia organoleptycznego w.w. patyka

....no i sprawdziłem to Emotion 722-6. Tak się składa, że właśnie Twój. :D

Po pierwsze opis wyrzutu jest z czapy. Zdecydowanie zaniżony. Z pewnością nie jest to ani wędka do 7g, ani od 0,5g. Przy zarzucaniu jest wyczuwalny, mocny, dwufazowy takt szarpnięcia. Występuje ewidentne przesztywnienie na wysokości 2-3 przelotki licząc od szczytu. Zarzucałem 6g główką + gumka 5cm. Wędka ta niczym specjalnym nie wyróżnia się z pośród całej rynkowej sieczki z kraju kwitnącego ryżu. :) No może po za dizajnem "silnie japońskim" tak przecukrzonym, że śmiało może walczyć o palmę pierwszeństwa chińskiej Cepelii. Jeszce naklejeczki z pokemonami powinni poprzyklejać ! :D 

Jeżeli już coś może łączyć tą wędkę z Polską to kolor dekieleczków, kapselków i innych świecidełków. Fioletowy. Idealny do łowienia w czasie Adwentu.  B)


Użytkownik Tomek O edytował ten post 16 grudzień 2017 - 16:22

  • woblery L.E. lubi to

#68 OFFLINE   Tom.C.

Tom.C.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 16 grudzień 2017 - 16:21

Czy ktoś używa Zander Thrill (by Crony) ZTS 662 M ? ​Jakie wrażenia?

Ja posiadam !
Wrażenia są lepsze niż się spodziewałem,kij x-fast i faktycznie jest naprawdę szybki ,ale co mnie cieszy najbardziej to idzie w parze z czułością☺ .
Pierwszy test nad wodą typowo sandaczową - ,,Puchar Rybnika '' wypadł zadowalająco - ponad 30 sandaczyków w przedziale 30/45cm.
Przynęty 4''/5'' na główce 12/15/20gram .
Z rana żarły ostro i na łódce razem z bratem,każde branie wyraźne -ciągniemy rybki (maluchy) jedną za drugą -jest git.
Nagle aura psuje się deszczyk kropii wiatr siada ,a razem z nim brania
I tu Tsuri Zander thrill zaczął robić przewagę, nawet najdelikatniejsze trącenia i przygniecenia ciąłem bezbłędnie ,co brata zaczęło irytować☺☺ A mocy przy zacięciu też temu patykowi nie brakuje - także osobiście polecam! A najlepsze to jest to ,że już po godzinie łowienia wędka tak leżała mi w łapie jakbym nią łowił z pół roku!!! Trzeba przyznać ,że ktoś zrobił dobrą robotę no i cena nie boli ,myślę i słyszę od znanych łowców ,że ta firma może ostro namieszać nie tylko na polskim rynku☺

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
  • yffea i Little Wing lubią to

#69 OFFLINE   Tom.C.

Tom.C.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 16 grudzień 2017 - 16:31

Ja posiadam !
Wrażenia są lepsze niż się spodziewałem,kij x-fast i faktycznie jest naprawdę szybki ,ale co mnie cieszy najbardziej to idzie w parze z czułością☺ .
Pierwszy test nad wodą typowo sandaczową - ,,Puchar Rybnika '' wypadł zadowalająco - ponad 30 sandaczyków w przedziale 30/45cm.
Przynęty 4''/5'' na główce 12/15/20gram .
Z rana żarły ostro i na łódce razem z bratem,każde branie wyraźne -ciągniemy rybki (maluchy) jedną za drugą -jest git.
Nagle aura psuje się deszczyk kropii wiatr siada ,a razem z nim brania
I tu Tsuri Zander thrill zaczął robić przewagę, nawet najdelikatniejsze trącenia i przygniecenia ciąłem bezbłędnie ,co brata zaczęło irytować☺☺ A mocy przy zacięciu też temu patykowi nie brakuje - także osobiście polecam! A najlepsze to jest to ,że już po godzinie łowienia wędka tak leżała mi w łapie jakbym nią łowił z pół roku!!! Trzeba przyznać ,że ktoś zrobił dobrą robotę no i cena nie boli ,myślę i słyszę od znanych łowców ,że ta firma może ostro namieszać nie tylko na polskim rynku☺

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam7983b5d7b4e15a03d923b5c29abce2ac.jpg

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
  • yffea lubi to

#70 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 16 grudzień 2017 - 16:42

Sorry ale chyba majstrowi się krzyżaczek przesunął jak płytki układał, grunt że dużo za robotę nie wziął.

Weź Przemek te badyle na zlot w grudniu, tak jak gadaliśmy mam nadzieję że się pojawisz.

A co do tsuri, jakie to to ma przelotki?

Sam kładłem a ze mnie taki glazurnik jak z koziej itd... :-)
Przelotki LTS ??? w KR. Pewnie chiński SIC :-).
ABU , westin i kilka innych też są w ten wynalazek zbrojone.

Od 2 tygodni kochaną żone urabiam żeby mi nic nie wymyśliła. Chyba będę :-)

#71 OFFLINE   yffea

yffea

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 530 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 16 grudzień 2017 - 18:57

Sorry ale chyba majstrowi się krzyżaczek przesunął jak płytki układał, grunt że dużo za robotę nie wziął.

Weź Przemek te badyle na zlot w grudniu, tak jak gadaliśmy mam nadzieję że się pojawisz.

A co do tsuri, jakie to to ma przelotki?

 

Co do przelotek - zależy w której serii:

Passion - Fuji  Torzite Titanium  K series

Zander Trhill - Fuji Alconite + szczytowa Fuji SIC

Emotion - Sea Guide HERO HI-Grade LTS



#72 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 16 grudzień 2017 - 22:14

....no i sprawdziłem to Emotion 722-6. Tak się składa, że właśnie Twój. :D

Po pierwsze opis wyrzutu jest z czapy. Zdecydowanie zaniżony. Z pewnością nie jest to ani wędka do 7g, ani od 0,5g. Przy zarzucaniu jest wyczuwalny, mocny, dwufazowy takt szarpnięcia. Występuje ewidentne przesztywnienie na wysokości 2-3 przelotki licząc od szczytu. Zarzucałem 6g główką + gumka 5cm. Wędka ta niczym specjalnym nie wyróżnia się z pośród całej rynkowej sieczki z kraju kwitnącego ryżu. :) No może po za dizajnem "silnie japońskim" tak przecukrzonym, że śmiało może walczyć o palmę pierwszeństwa chińskiej Cepelii. Jeszce naklejeczki z pokemonami powinni poprzyklejać ! :D

Jeżeli już coś może łączyć tą wędkę z Polską to kolor dekieleczków, kapselków i innych świecidełków. Fioletowy. Idealny do łowienia w czasie Adwentu.  B)

Nie zaskoczyłeś mnie swoją opinią :)

 

A teraz ode mnie.

Woda testowa o głębokości 2-3m z minimalnym oraz zerowym uciągiem. Kołowrotek Stradic FA 2500, plecionka P-Line 0,08. wiatr słaby lub miejscami brak.

Taka korba kij wyważa dobrze - nie leci na pysk, na pewno można użyć trochę lżejszego. Dolnik krótki - nie przeszkadza. Linka w przelotkach przesuwa się gładko, rzuty są normalne (ani bliskie ani spektakularnie dalekie). Z racji że chciałem przede wszystkim ocenić przydatność patyka do łowienia tym, do czego ją kupiłem (czyli małe gumy na lekkich główkach), nie zabrałem wobków i obrotówek.

Zacząłem od 2,5g plus kajtek 2``. Patyk ledwo gada. Kajtek 3`` i 4g jako tako. Kij się ładuje, ale stukanie po kamieniach jakieś takie słabo wyczuwalne, więc w ruch poszło 10 gr i twister ok 5cm i zdziwienie, bo wędka się nie skończyła, i sądzę że o 12 plus wąska guma spokojnie można łowić w górnej granicy komfortu. Myślę jednak że dla tak ciężkiej przynęty nie będzie mocy w blanku aby skutecznie zaciąć ryby. Pomimo tego, że kij wydawał się aż za szybki na sucho, w warunkach połowu już taki nie jest. Ugina się szeroko i progresywnie aż po rękojeść. Jak dla mnie ugięcie M-F.

Złowiłem dwa mikro okonki, zaliczyłem kilka brań i obcinkę jakiegoś kaczodziobego łobuza. Ryby brały niezwykle delikatnie, wręcz anemicznie, więc jak z czułoścą wędki na przekazywanie brań-za mała próba by jednoznacznie określić. Mój sposób łowienia to obserwacja plecionki i dodatkowo koncentracja na przekazywanych impulsach do ręki. Na pewno, gdybym obserwował szczytówkę żadnego (no, może bez tego z obcinką) brania bym nie zauważył.

Reasumując - dla mnie kij przeciętny, bez fajerwerków. Mam na niego pomysł - zastąpi mi Majora i Avida (LXF-2) na niewielkiej zaporówce z dużą populacją małych/średnich okoni i około wymiarowych szczupaków (traktuję je tam jako przyłowy), które będę łowił na małe gumy oraz twarde lekkie przynęty.



#73 OFFLINE   SpinDoktor

SpinDoktor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 grudzień 2017 - 22:28

A co do tsuri, jakie to to ma przelotki?


W Domu Wędkarza mają te Tsuri. Na mnie nie zrobiły wrażenia.

#74 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 17 grudzień 2017 - 00:42

Szukałem kija do 350zł. 2.30-2.40, do 120g wagi, nie kija od szczotki i nie krowiego ogona. Powinien rzucić obrotówkę 2-3 i utrzymać ją w nurcie, woblerki 5-7cm 5-8gram, 3 cm lekkie wahadełka,nie wklejke !, i nie z rękojeścią za łokieć. Żeby nie rozerwał pyszczka małemu okoniowi i utrzymał wymiarowego szczupaka. Żeby nie leciał na pysk bo tego nienawidzę.
Poza tym Tsuri 802-10 i Dam Microflex 2.30 do 15g nie znalazłem nic....
Dziś znów 3 godz z tym kijem i tylko się utwierdziłem w tym że dobrze wybrałem :-)
Aha i pojęcie stukania główki w dno jest mi obce bo w rzece gumami nie łowię a na zaporówce z głębokością ~2 metry z czego jest 1 metr mułu to sobie można w dno pukać...

Użytkownik przemo_w edytował ten post 17 grudzień 2017 - 00:51

  • la-bazooka, yffea i Little Wing lubią to

#75 OFFLINE   k2 Fishing

k2 Fishing

    Forumowicz

  • Giełda komercyjna
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaMiasto Obwarzanków
  • Imię:Michał

Napisano 17 grudzień 2017 - 12:31

Mam te kije od 2 sezonów nic lepszego nie widzę w sklepach w tym przedziale cenowym super kije sporo rybek na Wiśle powyciagaly.Szczytowka jest mocniejsza żeby dało się poprowadzić wobka albo obrotowe. A jak chcecie widzieć branie na szczytowce to kupcie sobie wklejke . Wedki są tak czułe że wszystko czuć w ręce. Dobrze wywazone i jakość pierwszorzedna. Pozdr

#76 OFFLINE   Magikold

Magikold

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Płocki

Napisano 17 grudzień 2017 - 19:53

Czytam sobie te "testy" i "oceny" i dochodzę do wniosku, że każdemu według potrzeb.

Wędki Tsuri Emotion produkowane przez Crony w Chinach nie są wędkami dla wyczynowców. Nie są to wędki zawodnicze.

To są wędziska dla dla wszystkich, którzy szukają wysokiej jakości za rozsądną cenę. 

Wędziska te w swoich "wagach" są uniwersałami do połowu drapieżników. Ja łowię bolenie, okonie, sandacze (w toni), szczupaki, klenie i pstrągi.

Jeden z kolegów napisał, że nie czuje "stukania", dziwne bo ja na Czorsztynie przy łowieniu okoni idealnie czuje dno, a tam jest trochę głęboko :)

Moja Tsuri, to 722-6  6 lb. Wydatek 350 zł na wędzisko wysokiej jakości, które sprawdza się w rożnych metodach połowu i różnymi przynętami w moim przypadku.

Co do słabej "czułości" szczytówki to widzą tu kompromis między łowieniem z opadu w jeziorach, a łowieniem woblerami w rzekach. Nie jest to wklejka.

Uniwersalne wędki to kompromis i trzeba zdawać z tego sobie sprawę.

Ja osobiście polecam 

 

PS. Wyjąłem już i 6 kg karpia na tą wędkę i 86 cm szczupaka :)


  • yffea lubi to

#77 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 17 grudzień 2017 - 21:34


Jeden z kolegów napisał, że nie czuje "stukania", dziwne bo ja na Czorsztynie przy łowieniu okoni idealnie czuje dno, a tam jest trochę głęboko :)

 

Na jak ciężkiej główce?



#78 OFFLINE   Magikold

Magikold

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Płocki

Napisano 18 grudzień 2017 - 10:49

Na jak ciężkiej główce?

Główki od 5-7 gram. Jaskółki 3" i plecionka do 3.4 kg 8 lb #0.4 YGK.

Wyśle, a raczej jestem pewny, że odpowiednie dobranie do kija odpowiedniej plecionki daje pełne wyczucie przynęty.

Mam też inne kije w wadze do 10g np. ze stajni SG. Mogę spokojnie stwierdzić że miękka szczytówka daje o wiele gorsze możliwości kontaktu z przynętą obławiając z łodzi stromy brzeg lub stromą górkę. Tam wykonuje się drobne poszarpywania tak aby przynęta cały czas przemieszczała się nad stromym dnem. Wędki z "czulą" szczytówką odbijają przynętę przeważnie za wysoko. No ale wszystko zależy od wody.



#79 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 18 grudzień 2017 - 11:15

I wszystko jasne - używasz przynęt w górnym zakresie opisu a ja w dolnym/środkowym. 

Moim zdaniem czucie jest mierne na 2,5g plus kajtek 2``. Dla mnie wniosek jeden: opis jest nieprawidłowy (0,5-7gr). Moim zdaniem trafnym byłby na przykład 4-10, tylko z mocą 6lb to pewnie jakoś dziwnie by wyglądało marketingowo ;)

Plecionka P-line Super Light jakiej używam zła nie jest. Aha, grubość źle wyżej napisałem - na prawdę to 0,06.



#80 Guest_Tomek O_*

Guest_Tomek O_*
  • Guests

Napisano 18 grudzień 2017 - 11:34

Może to 0,5g to pod wagę paprocha przy bocznym troku obliczone plus oliwka ? :) Wtedy by pasowało !
  • DanekM lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych