Skocz do zawartości

 •      Zaloguj się   
 • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Alternatywne rozpoczęcie roku szkolnego

Napisane przez lukomat , 10 wrzesień 2019 · 2090 Wyświetleń

Ministerswo Edukacji Narodowej zaleca nie czytać tego bloga.

 

Wakacje, wakacje, i po wakacjach. Czas do szkoły! A rok szkolny można zacząć tak:

 

Dołączona grafika

 

Lub tak:

 

Dołączona grafika

 

Tak naprawdę, to był 30 sierpień i rozgrzewka przed właściwym rozpoczęciem roku szkolnego. Wyskoczyliśmy na pożegnanie wakacji do Szkocji i akurat loty tak się nieszczęśliwie ułożyły, że chłopcy z małym poślizgiem zawitali w szkole (i nie muszę chyba dodawać, że sprawiło im to wielką radość).
Z Aberdeen najbliżej mamy na Dee, a że nas tam dawno nie było, to zdecydowałem się na jedną dniówkę na przeciwnym brzegu do Crathes Castle.

 

Dołączona grafika

 

Klasyczna woda muchowa, nic tylko machać do odpadnięcia kończyn.

 

Dołączona grafika

 

Obrobiłem z Maksem najbardziej obiecującą wodę kilka razy, ale poza jednym skubem nic się nie wydarzyło. Muszę przyznać, że nigdy nie widziałem tak mało ryb na Dee o tej porze roku. Ciekawe, czy rzeka wróci do świetności sprzed wcale nie tak wielu lat.
W poniedziałek, 3 września, pojechaliśmy na Findhorn. Warunki mieliśmy optymalne, więc spodziewałem się, że coś wydłubiemy, ale nie wiedziałem, że przyjdzie nam to tak łatwo.
Maks zaczął pierwszy, Benio z Tymkiem buszowali po krzakach, a ja gadałem z ghilliem, który początkowo z umiarkowanym optymizmem przyjął do wiadomości, że mojej dzieciaki sobie poradzą, ale jego wątpliwości szybko się rozwiały. Nie minęło 10 minut i Maks już holował łososia.

 

Dołączona grafika

 

Około 3.5-4kg rybka zaliczona, ale bez fotki, bo zwiała. Młody łowca trochę się tym faktem przejął. Pocieszyłem go, żeby brał się do roboty, bo zaraz złowi kolejnego.
20 minut później i...

 

Dołączona grafika

 

A nie mówiłem? Co prawda łososie, to nie płotki, jednak trafiają się takie chwile, że są chętne do współpracy. No i mamy pierwszą fotkę trzech Żbików z łososiem.

 

Dołączona grafika

 

O ile wstępnie Benio nie wykazywał zapału do łowienia tego dnia, to po drugiej rybie starszego brata nagle zmienił zdanie.

 

Dołączona grafika

 

Niestety miał mniej szczęścia, bo jedyne branie nie zaowocowało holem. Double spey już mu całkiem zgrabnie wychodzi. ręce trochę za wysoko, ale dopracujemy technikę w przyszłym roku.

 

Dołączona grafika

 

Zgodnie z naszą umową, sukcesy oblewamy szkocką oranżadą. Trucizna pierwszego sortu. Na szczęście w Polsce jej nie sprzedają.

 

Dołączona grafika

 

Ja też miałem okazję trochę porzucać. Kilka skubnięć zasugerowało mi, że trzeba pokombinować z rozmiarem much, a następnie sposobem prowadzenia.
Pomogło. Najpierw jedna rybka mi spadła, zanim zdążyłem przekazać wędkę Beniowi. Przy drugiej wszystko poszło OK i chłopak mógł się cieszyć z holu kolorowego samczyka.
Sukcesem uczciwie podzieliliśmy się 50:50.

 

Dołączona grafika

 

Jeszcze tylko pożegnalna fotka z wypuszczania.

 

Dołączona grafika

 

I z czystym sumieniem mogliśmy pożegnać się ze Szkocją. Do zobaczenia w 2020.


Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
11 wrz 2019 05:42

Coś chłopcom w pamięci zostanie - prawdopodobnie to jest najlepsze, najbardziej godne pamięci rozpoczęcie roku szkolnego..:)

  • Friko, mario i lukomat lubią to

Dobrze chowasz synów Łukasz, tyle powiem :good:

  • mario, lukomat i Filip14 lubią to

Tak rozpoczyńać rok szkolny, to zawsze by można :)

  • lukomat lubi to

Mam w rodzinie małe grono nauczycielskie. Nie ukrywam, że nie wszyscy podzielają moje liberalne podejście do zajęć szkolnych :D

  • mario lubi to
Super ze sie chlopaki garna do lososiowania. No i maja wyniki
  • lukomat lubi to

Niestety ciężko jest pielęgnować pasję na odległość. 2-3 wyjazdy na rok może być za mało, a do łowienia na lokalnych wodach nie wykazują dużego zainteresowania. Nie te ryby, nie te rzeki...

Grudzień 2023

P W Ś C P S N
    123
456 7 8910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze