Skocz do zawartości

 •      Zaloguj się   
 • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

I od nowa

Napisane przez Sławek Oppeln Bronikowski , 31 grudzień 2023 · 939 Wyświetleń

Listopadówki wysypały jak głupie, ptaki za nami tęskniły, a śnieg był dzielny, i dotrzymał aż do Wigilii. Zima jak to zima, dzień jest krótki i ciemny, noc czarna i długa, światło jest liche, nawet zapachów w powietrzu niewiele. Oczywiście prócz woni monety zewsząd jebiącej :)
Zaraz - już dziś, nastąpi koniec starego roku, a za nim początek nowego i wspaniałego, co czynem niemniej wspaniałym zaakcentują miłośnicy ryb szlachetnych - taka luzacka forma ekspresji szmaciarskiego kultu. Z dewizą - wolno, to znaczy wypada :rolleyes:

 

Inteligentny happening Pana Juliusza Brauna przyćmił wielkie i nieuniknione zwycięstwo sił postępu i demokracji. Normalnie kabaret kuca! Kiedy zobaczyliśmy - albo i nie chcieliśmy widzieć, ostentacyjną nędzę polskiej klasy politycznej, en bloc padającej na cycki przed ołtarzykiem hegemona :D Niezaprzeczalnym pozostaje faktem, że te elity są wyborem i reprezentacją równie beznadziejnych elektoratów. Czyli - król jest nagi, a my też golasy. Wsio rawno, ganz pomada plus gites & tenteges :)
Powtórka z odpalenia świecznika to był tylko kompromitacji ciąg dalszy, bezwstydna demonstracja genetycznej chyba uniżoności..

 

W 50 - tą rocznicę oddania do użytku zalewu Sulejowskiego, ukazała się książka tomaszowskiego dziennikarza, Andrzeja Kobalczyka - "Od Sulejowa po Smardzewice" Zbiór faktów, opisów wydarzeń historycznych, starych i całkiem nowych, no i mnóstwo fotografii. Dla miłośników zalewu rzecz całkiem przydatna, ale dla przeciwników wszystkich możliwych zalewów, tych tak namolnie histeryzujących parafian eko woke - istny horror.. :)
Wydawnictwo i księgarnię Księży Młyn - polecam! Chociaż księgarnia Ossolineum jest bogatsza, a w PWN emeryci z kartą łodzianina mają zniżki na Mackiewicza. Cat - a :)

 

Ekologianci to jeden z agresywniejszych proletariatów nowego porządku świata. Jeden z taranów niszczący świat starych pojęć i wartości. Taran to narzędzie proste, zatem inteligencją legitymować się nie musi, zresztą nikt tego nie oczekuje - narzędzie ma działać zgodnie z jego przeznaczeniem..
Dlatego nie lubię ekologiantów, a do zielonej rewolucji nie pałam najmniejszym choćby afektem. Potrafię bez specjalnego trudu odróżnić płomiennych aktywistów, intelektualnie ubogaconych socjotechnicznym konstruktem, od starych jak świat ludzi obdarzonych poczuciem ładu oraz instynktowną zdolnością do życia w zgodzie z naturą, cokolwiek potocznie zwaną prawdziwą przyrodą. To proste - spoglądasz w oczy, a w nich błysk! Zielony, czerwony, często tęczowy :)
Tak się złożyło, że z racji wieku - chcący niechcący - załapałem się na schyłek poprzedniego lewicowego projektu. Mówią wieki!! Oględnie ten zamysł kwitując - całkowicie nie wypalił, a wprost mówiąc - spierdolił życie całej masie niczemu niewinnych ludzi, co wcale nie oznacza końca kolejnych rewolucyjnych koncepcji. Masa krytyczna cierpliwie hodowana, aż drży w blokach startowych w oczekiwaniu kolejnej rozpierduchy.. która wszystko pozostawi po staremu :)

 

Aha.. no przecież Nowy Rok!

 

Żeby Wam się układało
Żeby nic nie brakowało
Zdrowia szczęścia i miłości
I łask wielu - z boskiej życzliwości :)


Pięknie Sławku, pięknie....dziękuję.

Pomyślności i łask wszelkich.

  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
01 sty 2024 19:36

Podwójnie pięknie jest kiedy się nie kłamie i z prawdą nie mija :)

Nowy rok, nowe nadzieje. Czy będzie nam lepiej? Raczej wątpię patrząc na naszych reprezentantów w parlamencie. Ale tak właśnie działa demokracja. Pomyślności Sławku!

  • Sławek Oppeln Bronikowski i Fatso lubią to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
02 sty 2024 19:38

Nawzajem!

Jak to nasi śpiewają - jeszcze Polska nie zginęła.. Jeszcze.. choć wysiłki trwają.. 

  • kumak lubi to

Nawzajem!

Jak to nasi śpiewają - jeszcze Polska nie zginęła.. Jeszcze.. choć wysiłki trwają.. 

No i apiać - chciałoby się lajka, ale to przecież nic śmiesznego i przyjemnego. Zwłaszcza, że wysiłki te mocno wzmożone są, aczkolwiek coś podobnego w historii by się znalazło. Co z tego, skoro nieliczni z historycznych doświadczeń naukę wyciągają :-(

  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
16 sty 2024 14:23

A kogo albo czego, w naszym nieszczęśliwym kraju, historia nauczyła ? Ostatnio nawet na sejmie czytam, że w szkole historii ma być jeszcze mniej :)

Jesteśmy krajem postkomunistycznym, całymi latami pranym z elit i większych ambicji, szczątkowym i zanikającym poczuciem odrębności i własnej tożsamości, częścią co gładko przeszła z jednego poddaństwa w drugą opresję :) 

Oby się skończyło tak jak ze Związkiem Radzieckim..  

Oby ...

Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
18 sty 2024 09:10

A jak znów ludzi jakimś ideolo za bardzo docisną, to będziemy mogli - sobie/tobie/nam  - po raz wtóry zarządzić solidarność.. może nawet okrągły stół, albo wywołać kolejne powstanie. Póki co jest git, bardzo ładnie się bujamy w konsumpcyjnym fotelu :) 

Bujamy się, bujamy, dopóki nie pierdykniemy potylicą w podłogę, a to już się dzieje :angry: , ale na razie jest git ... :rolleyes:

  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to
Zdjęcie
Sławek Oppeln Bronikowski
21 sty 2024 08:58

Tym niemniej bananowa republika zwycięsko odzyskuje posady, znaczenie i prestiż, w związku z czym publika doznaje nirwany :)

Kwiecień 2024

P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22 232425262728
2930     

Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze

Przeszukaj mój blog