Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Jaki silnik elektryczny kupi膰?


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
2421 odpowiedzi w tym temacie

#2221 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15608 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 czerwiec 2021 - 08:18

Koledze raczej chodzi o to czy pr臋dko艣膰 startuje od zera p艂ynnie.   



#2222 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2304 post贸w
  • Lokalizacjap艂d.-zach.
  • Imi臋:Bartek

Napisano 29 czerwiec 2021 - 16:49

Znaczy, regulacja startuje dopiero od okre艣lonej pr臋dko艣ci?

MinnKota Endura Max 55 - p艂ynna regulacja od zera po prze艂膮czeniu z pozycji zero do przodu lub ty艂u . Silnik w pi膮tym roku intensywnej eksploatacji nadal 偶yje , cho膰 gdy jest zimno i mokro potrafi strzeli膰 elektronicznego focha  ;) . Ale nadal nie zmieniam , cho膰 stan 艣ruby wo艂a o pomst臋 do nieba i przez to pr臋dko艣膰 maksymalna pewnie nieco kuleje . Andrzej swoim Traxxis'em to pewnie 100 tys. km w trollu zrobi艂 , ja dop艂ywaj膮c na miejsc贸wki te偶 pewnie troszk臋 , wi臋c polecamy  :D .


  • godski i Tabor lubi膮 to

#2223 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4679 post贸w
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 29 czerwiec 2021 - 17:07

MinnKota Endura Max 55 - p艂ynna regulacja od zera po prze艂膮czeniu z pozycji zero do przodu lub ty艂u . Silnik w pi膮tym roku intensywnej eksploatacji nadal 偶yje , cho膰 gdy jest zimno i mokro potrafi strzeli膰 elektronicznego focha  ;) . Ale nadal nie zmieniam , cho膰 stan 艣ruby wo艂a o pomst臋 do nieba i przez to pr臋dko艣膰 maksymalna pewnie nieco kuleje . Andrzej swoim Traxxis'em to pewnie 100 tys. km w trollu zrobi艂 , ja dop艂ywaj膮c na miejsc贸wki te偶 pewnie troszk臋 , wi臋c polecamy  :D .

Bartek, dzi臋ki. Kolega mnie pyta艂 o spraw臋, a 偶e u nas na forum audytorium spore- to w zasadzie potwierdza to, co mu powiedzia艂em- 偶e jest p艂ynna regulacja. 



#2224 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1112 post贸w

Napisano 30 czerwiec 2021 - 20:08

Mam min kot臋 traxxis 55 t膮 z 艂amanym rumplem, po przekr臋ceniu manetki jest tak jak kolega Janusszr pisze,jest ten kr贸tki ja艂owy obr贸t zanim wystartuje, p贸藕niej dzia艂a wszystko p艂ynnie i reaguje odrazu na ka偶de przyspieszenie lub zwolnienie

#2225 OFFLINE   niko333

niko333

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 post贸w
  • LokalizacjaMarki
  • Imi臋:Andrzej

Napisano 26 lipiec 2021 - 13:55

Powiedz prosz臋, czy u ciebie dr偶y rumpel jak ni膮 p艂yniesz? W mojej s膮 drgania, wibracje na rumplu zar贸wno podczas niskich i wysokich obrot贸w. Dopytuje, bo nigdy nie mia艂em elektryka (a kupi艂em na tutejszej gie艂dzie u偶ywany) i nie wiem, czy 艣ruba nie wymaga wywa偶enia.

Mam min kot臋 traxxis 55 t膮 z 艂amanym rumplem, po przekr臋ceniu manetki jest tak jak kolega Janusszr pisze,jest ten kr贸tki ja艂owy obr贸t zanim wystartuje, p贸藕niej dzia艂a wszystko p艂ynnie i reaguje odrazu na ka偶de przyspieszenie lub zwolnienie[/quote]

#2226 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1350 post贸w
  • LokalizacjaSuwa艂ki
  • Imi臋:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 26 lipiec 2021 - 16:59

Powiedz prosz臋, czy u ciebie dr偶y rumpel jak ni膮 p艂yniesz? W mojej s膮 drgania, wibracje na rumplu zar贸wno podczas niskich i wysokich obrot贸w. 

Spr贸buj zrobi膰 tak. Powinno pom贸c. U mnie zawsze si臋 sprawdza艂o.

1)odkr臋膰 艣rub臋. 2) obr贸膰 j膮 o 180 stopni. Wa艂 oczywi艣cie nieruchomy. 3) przyk臋膰 艣rub臋. 

PS. Sprawd藕 czy nie masz czego艣 nakr臋conego na wale. Np. plecionka, 偶y艂ka.



#2227 OFFLINE   niko333

niko333

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 post贸w
  • LokalizacjaMarki
  • Imi臋:Andrzej

Napisano 26 lipiec 2021 - 17:04

Dzi臋ki za informacj臋. Czyli jak rozumiem, nie powinno trz膮艣膰? Czy ma jakie艣 znaczenie, 偶e jest to 艣ruba, ta do "ci臋cia" zielska?

#2228 OFFLINE   mellowyellow

mellowyellow

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 post贸w
  • Imi臋:Andrzej

Napisano 14 sierpie艅 2021 - 11:19

Cze艣膰, mam nast臋puj膮ce pytania, czy kto艣 orientuje si臋 jak wygl膮da sytuacja z silnikami Haswing Protruar G 3.0 i 4.0 ? W najwi臋kszych sklepach niedost臋pne, na allegro mam wra偶enie 偶e te kt贸re s膮 dost臋pne w normalnej cenie to stare modele, a nowe modele z 艂amanym rumplem 2x dro偶sze i dos艂ownie 3 oferty. 

Po d艂ugim wertowaniu Internetu zdecydowa艂em si臋 na G 3.0 lub G 4.0, a nie popatrzy艂em na dost臋pno艣膰 ... Mam Sempera 400WL z silnikiem Protruar 1.0, p艂ywa maks. 6km/h, chcia艂bym dorzuci膰 te 3-4kmh i zwi臋kszy膰 zasi臋g st膮d decyzja o 24v. Mo偶e co艣 ewentualnie doradzicie innego? 

B臋d臋 wdzi臋czny r贸wnie偶 za opinie czy warto dop艂aci膰 do G 4.0? 艢ruba wydaje si臋 by膰 taka sama (30cm) Silnik troch臋 d艂u偶sza stopa i ci臋偶szy, wi臋kszy uci膮g ale czy zwi臋kszy to pr臋dko艣膰? Na pewno wi臋kszy pob贸r pr膮du (75A zamiast 50A przy maks). 

 

Jeszcze pytanie z innej troch臋 bajki bo mam akumulator Europower EPS 100Ah 12V u偶ywany 3 lata, ale odpowiednio 艂adowany itd (nie zauwa偶y艂em spadku pojemno艣ci) czy jak dokupi臋 taki sam nowy i po艂膮cz臋 pod 24v to mo偶e by膰 z tego jaki艣 problem? (nier贸wnomierne zu偶ywanie si臋 etc?) 

Chcia艂bym kupi膰 LIFEPO4 ale z drugiej strony koszt 200AH 24v to 4000z艂, a m贸j akumulator zostanie bezu偶yteczny.

 

Dzi臋ki!  



#2229 OFFLINE   niko333

niko333

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 post贸w
  • LokalizacjaMarki
  • Imi臋:Andrzej

Napisano 14 sierpie艅 2021 - 11:40

Kilka p艂ywa艅 na 艂贸dce i dojrza艂em do silnika 24v. Niestety, 偶e wzgl臋du na kosze rufowe musi by膰 艂amany rumpel. B臋d臋 p艂ywa艂 na akumulatorach agm- podyktowane jest kiepskim regulatorem 艂adowania. Problem z prze艂adowaniem. Czy lepiej zmieni膰 regulator na lepszy koszt ok. 500 z艂 i kupi膰 偶elowe, czy zosta膰 przy pomy艣le z agm? No i pro艣ba do praktyk贸w o jakie艣 sprawdzone modele 23v

#2230 OFFLINE   Czechofil

Czechofil

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 post贸w
  • LokalizacjaUrsyn贸w
  • Imi臋:Leszek

Napisano 14 sierpie艅 2021 - 12:07

Cze艣膰, mam nast臋puj膮ce pytania, czy kto艣 orientuje si臋 jak wygl膮da sytuacja z silnikami Haswing Protruar G 3.0 i 4.0 ? W najwi臋kszych sklepach niedost臋pne, na allegro mam wra偶enie 偶e te kt贸re s膮 dost臋pne w normalnej cenie to stare modele, a nowe modele z 艂amanym rumplem 2x dro偶sze i dos艂ownie 3 oferty.
Po d艂ugim wertowaniu Internetu zdecydowa艂em si臋 na G 3.0 lub G 4.0, a nie popatrzy艂em na dost臋pno艣膰 ... Mam Sempera 400WL z silnikiem Protruar 1.0, p艂ywa maks. 6km/h, chcia艂bym dorzuci膰 te 3-4kmh i zwi臋kszy膰 zasi臋g st膮d decyzja o 24v. Mo偶e co艣 ewentualnie doradzicie innego?
B臋d臋 wdzi臋czny r贸wnie偶 za opinie czy warto dop艂aci膰 do G 4.0? 艢ruba wydaje si臋 by膰 taka sama (30cm) Silnik troch臋 d艂u偶sza stopa i ci臋偶szy, wi臋kszy uci膮g ale czy zwi臋kszy to pr臋dko艣膰? Na pewno wi臋kszy pob贸r pr膮du (75A zamiast 50A przy maks).

Jeszcze pytanie z innej troch臋 bajki bo mam akumulator Europower EPS 100Ah 12V u偶ywany 3 lata, ale odpowiednio 艂adowany itd (nie zauwa偶y艂em spadku pojemno艣ci) czy jak dokupi臋 taki sam nowy i po艂膮cz臋 pod 24v to mo偶e by膰 z tego jaki艣 problem? (nier贸wnomierne zu偶ywanie si臋 etc?)
Chcia艂bym kupi膰 LIFEPO4 ale z drugiej strony koszt 200AH 24v to 4000z艂, a m贸j akumulator zostanie bezu偶yteczny.

Dzi臋ki!


Mia艂em ten sam dylemat i finalnie kupi艂em Haibo M250 - na 艂贸dce 4,1 w 2 osoby wyci膮gn膮艂em 8,9km/h

Pob贸r pr膮du czy 8km/h to 45A, wiec wystarcz膮 2x50ah LiFePo4.
W trollu pob贸r to 3A


Wys艂ane z iPhone za pomoc膮 Tapatalk
  • Maciek. lubi to

#2231 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 post贸w

Napisano 15 sierpie艅 2021 - 06:50

Cze艣膰, mam nast臋puj膮ce pytania, czy kto艣 orientuje si臋 jak wygl膮da sytuacja z silnikami Haswing Protruar G 3.0 i 4.0 ? W najwi臋kszych sklepach niedost臋pne, na allegro mam wra偶enie 偶e te kt贸re s膮 dost臋pne w normalnej cenie to stare modele, a nowe modele z 艂amanym rumplem 2x dro偶sze i dos艂ownie 3 oferty. 

Po d艂ugim wertowaniu Internetu zdecydowa艂em si臋 na G 3.0 lub G 4.0, a nie popatrzy艂em na dost臋pno艣膰 ... Mam Sempera 400WL z silnikiem Protruar 1.0, p艂ywa maks. 6km/h, chcia艂bym dorzuci膰 te 3-4kmh i zwi臋kszy膰 zasi臋g st膮d decyzja o 24v. Mo偶e co艣 ewentualnie doradzicie innego? 

B臋d臋 wdzi臋czny r贸wnie偶 za opinie czy warto dop艂aci膰 do G 4.0? 艢ruba wydaje si臋 by膰 taka sama (30cm) Silnik troch臋 d艂u偶sza stopa i ci臋偶szy, wi臋kszy uci膮g ale czy zwi臋kszy to pr臋dko艣膰? Na pewno wi臋kszy pob贸r pr膮du (75A zamiast 50A przy maks). 

 

Jeszcze pytanie z innej troch臋 bajki bo mam akumulator Europower EPS 100Ah 12V u偶ywany 3 lata, ale odpowiednio 艂adowany itd (nie zauwa偶y艂em spadku pojemno艣ci) czy jak dokupi臋 taki sam nowy i po艂膮cz臋 pod 24v to mo偶e by膰 z tego jaki艣 problem? (nier贸wnomierne zu偶ywanie si臋 etc?) 

Chcia艂bym kupi膰 LIFEPO4 ale z drugiej strony koszt 200AH 24v to 4000z艂, a m贸j akumulator zostanie bezu偶yteczny.

 

Dzi臋ki!  

 

Haibo M250 + 2x LiFePo4 12v 50-60 ah, a je艣li p艂ywasz d艂ugie dystanse to 2 x 100-120 ah. Tu masz w dobrych cenach (w ofercie by艂y te偶 24v, ale aktualnie ich nie widz臋, wi臋c trzeba zapyta膰 w wiadomo艣ci):

 

https://pl.aliexpres...tmatch_sort&g=y

 

a 艂adowarka taka: https://pl.aliexpres..."scene":"3339"} albo szybka taka: pl.aliexpress.com/item/32827172063.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0ffUBBRi


U偶ytkownik Maciek. edytowa艂 ten post 15 sierpie艅 2021 - 07:00


#2232 OFFLINE   mellowyellow

mellowyellow

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 post贸w
  • Imi臋:Andrzej

Napisano 15 sierpie艅 2021 - 10:03

Haibo M250 + 2x LiFePo4 12v 50-60 ah, a je艣li p艂ywasz d艂ugie dystanse to 2 x 100-120 ah. Tu masz w dobrych cenach (w ofercie by艂y te偶 24v, ale aktualnie ich nie widz臋, wi臋c trzeba zapyta膰 w wiadomo艣ci):

 

https://pl.aliexpres...tmatch_sort&g=y

 

a 艂adowarka taka: https://pl.aliexpres..."scene":"3339"} albo szybka taka: pl.aliexpress.com/item/32827172063.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0ffUBBRi

Dzi臋ki za odpowiedzi .. widz臋, 偶e wyb贸r jest tylko jeden :D Chyba tak zrobi臋 i kupi臋 Haibo, bardzo ma艂o recenzji mo偶na znale藕膰 ale cenowo jest bardzo atrakcyjny tak samo te akumulatory z Ali. Dzi臋ki serdeczne za porady



#2233 OFFLINE   Kasjan

Kasjan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 post贸w
  • LokalizacjaAugust贸w
  • Imi臋:Kamil

Napisano 16 sierpie艅 2021 - 14:57

Przelecia艂em w膮tek wstecz o kilka miesi臋cy ale dalej potrzebuje 艂opatologicznej pomocy. Silnik elektryczny z akumulatorem do 艂贸dki 3.80. Du偶o jezior w okolicy mam ze stref膮 ciszy wiec spalina odpada. Nie zale偶y mi na pr臋dko艣ci tylko na jak najd艂u偶szym czasie pracy. Jaki jest teraz najoptymalniejszy zestaw? Tak do 3k?

#2234 OFFLINE   Seki

Seki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 244 post贸w
  • LokalizacjaZach贸d

Napisano 16 sierpie艅 2021 - 15:52

Do 3k? 100Ah Lifepo4 idzie trafi膰 u nas za 1600-1800 albo z aliexpres jeszcze taniej i co zostanie to na silnik.

#2235 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 post贸w
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imi臋:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 16 sierpie艅 2021 - 16:20

Mia艂em ten sam dylemat i finalnie kupi艂em Haibo M250 - na 艂贸dce 4,1 w 2 osoby wyci膮gn膮艂em 8,9km/h

Pob贸r pr膮du czy 8km/h to 45A, wiec wystarcz膮 2x50ah LiFePo4.
W trollu pob贸r to 3A


Wys艂ane z iPhone za pomoc膮 Tapatalk

Ale to chyba jest akumulator 24 V bo przy 12V nie da rady p艂yn膮c z tak膮 pr臋dko艣ci膮

12 * 45 =  540 W

natomiast 24  * 45 = 980 W

przy mocy prawie 1 kW  to jest mo偶liwe.

Czy dobrze my艣l臋 ??



#2236 OFFLINE   doktorek

doktorek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 683 post贸w
  • LokalizacjaO艂awa

Napisano 16 sierpie艅 2021 - 17:29


natomiast 24  * 45 = 980 W

Czy na pewno? :)



#2237 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 post贸w
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imi臋:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 16 sierpie艅 2021 - 18:31

Czy na pewno? :)

1080 znaczy



#2238 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 post贸w

Napisano 16 sierpie艅 2021 - 20:56

Ale to chyba jest akumulator 24 V bo przy 12V nie da rady p艂yn膮c z tak膮 pr臋dko艣ci膮

12 * 45 =  540 W

natomiast 24  * 45 = 980 W

przy mocy prawie 1 kW  to jest mo偶liwe.

Czy dobrze my艣l臋 ??

 

Haibo M250 to silnik 24V, chodzi o dwa akumulatory 12V po艂膮czone szeregowo.



#2239 OFFLINE   Abm

Abm

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 4 post贸w
  • LokalizacjaCentrum
  • Imi臋:Marcin

Napisano 05 wrzesie艅 2021 - 22:28

Cze艣膰. Panowie mam dylemat je艣li chodzi o wyb贸r silnika elektrycznego. Wst臋pnie wybra艂em:

 

1. Rhino BLX 70

2. Haibo M150

 

Silniki s膮 mega zbli偶one, niestety co oferta to troch臋 inne parametry. Raz 65, raz 70 lbs, raz 700W raz 750W.

 

Mo偶e kto艣 z Was mia艂 okazj臋 p艂ywa膰 na obu? 

 

Silnik b臋dzie s艂u偶y艂 na stosunkowo ma艂ym pontonie - Katamaran 240(mocy nigdy za wiele/ za jaki艣 czas b臋d臋 zmienia艂 na wi臋kszy). P艂ywam typowo rekreacyjnie. 

Upar艂em si臋 na silnik z instalacj膮 12V. 



#2240 OFFLINE   mar23

mar23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 post贸w
  • LokalizacjaKuk贸w

Napisano 06 wrzesie艅 2021 - 04:05

Mia艂em rhino haibo i haswiga protruar 1.0 do pontonu zastanowi艂 bym si臋 pomi臋dzy haibo a protruarem 1.0 rhino ma 2 lata gwarancji a haibo 5 lat i tylko dla tego protruar ma serwis i cz臋艣ci na miejscu w pl