Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki silnik elektryczny kupić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2398 odpowiedzi w tym temacie

#2221 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 czerwiec 2021 - 08:18

Koledze raczej chodzi o to czy prędkość startuje od zera płynnie.   



#2222 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 29 czerwiec 2021 - 16:49

Znaczy, regulacja startuje dopiero od określonej prędkości?

MinnKota Endura Max 55 - płynna regulacja od zera po przełączeniu z pozycji zero do przodu lub tyłu . Silnik w piątym roku intensywnej eksploatacji nadal żyje , choć gdy jest zimno i mokro potrafi strzelić elektronicznego focha  ;) . Ale nadal nie zmieniam , choć stan śruby woła o pomstę do nieba i przez to prędkość maksymalna pewnie nieco kuleje . Andrzej swoim Traxxis'em to pewnie 100 tys. km w trollu zrobił , ja dopływając na miejscówki też pewnie troszkę , więc polecamy  :D .


  • godski i Tabor lubią to

#2223 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 29 czerwiec 2021 - 17:07

MinnKota Endura Max 55 - płynna regulacja od zera po przełączeniu z pozycji zero do przodu lub tyłu . Silnik w piątym roku intensywnej eksploatacji nadal żyje , choć gdy jest zimno i mokro potrafi strzelić elektronicznego focha  ;) . Ale nadal nie zmieniam , choć stan śruby woła o pomstę do nieba i przez to prędkość maksymalna pewnie nieco kuleje . Andrzej swoim Traxxis'em to pewnie 100 tys. km w trollu zrobił , ja dopływając na miejscówki też pewnie troszkę , więc polecamy  :D .

Bartek, dzięki. Kolega mnie pytał o sprawę, a że u nas na forum audytorium spore- to w zasadzie potwierdza to, co mu powiedziałem- że jest płynna regulacja. 



#2224 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 30 czerwiec 2021 - 20:08

Mam min kotę traxxis 55 tą z łamanym rumplem, po przekręceniu manetki jest tak jak kolega Janusszr pisze,jest ten krótki jałowy obrót zanim wystartuje, później działa wszystko płynnie i reaguje odrazu na każde przyspieszenie lub zwolnienie

#2225 OFFLINE   niko333

niko333

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaMarki
  • Imię:Andrzej

Napisano 26 lipiec 2021 - 13:55

Powiedz proszę, czy u ciebie drży rumpel jak nią płyniesz? W mojej są drgania, wibracje na rumplu zarówno podczas niskich i wysokich obrotów. Dopytuje, bo nigdy nie miałem elektryka (a kupiłem na tutejszej giełdzie używany) i nie wiem, czy śruba nie wymaga wyważenia.

Mam min kotę traxxis 55 tą z łamanym rumplem, po przekręceniu manetki jest tak jak kolega Janusszr pisze,jest ten krótki jałowy obrót zanim wystartuje, później działa wszystko płynnie i reaguje odrazu na każde przyspieszenie lub zwolnienie[/quote]

#2226 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 26 lipiec 2021 - 16:59

Powiedz proszę, czy u ciebie drży rumpel jak nią płyniesz? W mojej są drgania, wibracje na rumplu zarówno podczas niskich i wysokich obrotów. 

Spróbuj zrobić tak. Powinno pomóc. U mnie zawsze się sprawdzało.

1)odkręć śrubę. 2) obróć ją o 180 stopni. Wał oczywiście nieruchomy. 3) przykęć śrubę. 

PS. Sprawdź czy nie masz czegoś nakręconego na wale. Np. plecionka, żyłka.



#2227 OFFLINE   niko333

niko333

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaMarki
  • Imię:Andrzej

Napisano 26 lipiec 2021 - 17:04

Dzięki za informację. Czyli jak rozumiem, nie powinno trząść? Czy ma jakieś znaczenie, że jest to śruba, ta do "cięcia" zielska?

#2228 OFFLINE   mellowyellow

mellowyellow

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 14 sierpień 2021 - 11:19

Cześć, mam następujące pytania, czy ktoś orientuje się jak wygląda sytuacja z silnikami Haswing Protruar G 3.0 i 4.0 ? W największych sklepach niedostępne, na allegro mam wrażenie że te które są dostępne w normalnej cenie to stare modele, a nowe modele z łamanym rumplem 2x droższe i dosłownie 3 oferty. 

Po długim wertowaniu Internetu zdecydowałem się na G 3.0 lub G 4.0, a nie popatrzyłem na dostępność ... Mam Sempera 400WL z silnikiem Protruar 1.0, pływa maks. 6km/h, chciałbym dorzucić te 3-4kmh i zwiększyć zasięg stąd decyzja o 24v. Może coś ewentualnie doradzicie innego? 

Będę wdzięczny również za opinie czy warto dopłacić do G 4.0? Śruba wydaje się być taka sama (30cm) Silnik trochę dłuższa stopa i cięższy, większy uciąg ale czy zwiększy to prędkość? Na pewno większy pobór prądu (75A zamiast 50A przy maks). 

 

Jeszcze pytanie z innej trochę bajki bo mam akumulator Europower EPS 100Ah 12V używany 3 lata, ale odpowiednio ładowany itd (nie zauważyłem spadku pojemności) czy jak dokupię taki sam nowy i połączę pod 24v to może być z tego jakiś problem? (nierównomierne zużywanie się etc?) 

Chciałbym kupić LIFEPO4 ale z drugiej strony koszt 200AH 24v to 4000zł, a mój akumulator zostanie bezużyteczny.

 

Dzięki!  



#2229 OFFLINE   niko333

niko333

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaMarki
  • Imię:Andrzej

Napisano 14 sierpień 2021 - 11:40

Kilka pływań na łódce i dojrzałem do silnika 24v. Niestety, że względu na kosze rufowe musi być łamany rumpel. Będę pływał na akumulatorach agm- podyktowane jest kiepskim regulatorem ładowania. Problem z przeładowaniem. Czy lepiej zmienić regulator na lepszy koszt ok. 500 zł i kupić żelowe, czy zostać przy pomyśle z agm? No i prośba do praktyków o jakieś sprawdzone modele 23v

#2230 OFFLINE   Czechofil

Czechofil

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaUrsynów
  • Imię:Leszek

Napisano 14 sierpień 2021 - 12:07

Cześć, mam następujące pytania, czy ktoś orientuje się jak wygląda sytuacja z silnikami Haswing Protruar G 3.0 i 4.0 ? W największych sklepach niedostępne, na allegro mam wrażenie że te które są dostępne w normalnej cenie to stare modele, a nowe modele z łamanym rumplem 2x droższe i dosłownie 3 oferty.
Po długim wertowaniu Internetu zdecydowałem się na G 3.0 lub G 4.0, a nie popatrzyłem na dostępność ... Mam Sempera 400WL z silnikiem Protruar 1.0, pływa maks. 6km/h, chciałbym dorzucić te 3-4kmh i zwiększyć zasięg stąd decyzja o 24v. Może coś ewentualnie doradzicie innego?
Będę wdzięczny również za opinie czy warto dopłacić do G 4.0? Śruba wydaje się być taka sama (30cm) Silnik trochę dłuższa stopa i cięższy, większy uciąg ale czy zwiększy to prędkość? Na pewno większy pobór prądu (75A zamiast 50A przy maks).

Jeszcze pytanie z innej trochę bajki bo mam akumulator Europower EPS 100Ah 12V używany 3 lata, ale odpowiednio ładowany itd (nie zauważyłem spadku pojemności) czy jak dokupię taki sam nowy i połączę pod 24v to może być z tego jakiś problem? (nierównomierne zużywanie się etc?)
Chciałbym kupić LIFEPO4 ale z drugiej strony koszt 200AH 24v to 4000zł, a mój akumulator zostanie bezużyteczny.

Dzięki!


Miałem ten sam dylemat i finalnie kupiłem Haibo M250 - na łódce 4,1 w 2 osoby wyciągnąłem 8,9km/h

Pobór prądu czy 8km/h to 45A, wiec wystarczą 2x50ah LiFePo4.
W trollu pobór to 3A


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Maciek. lubi to

#2231 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 15 sierpień 2021 - 06:50

Cześć, mam następujące pytania, czy ktoś orientuje się jak wygląda sytuacja z silnikami Haswing Protruar G 3.0 i 4.0 ? W największych sklepach niedostępne, na allegro mam wrażenie że te które są dostępne w normalnej cenie to stare modele, a nowe modele z łamanym rumplem 2x droższe i dosłownie 3 oferty. 

Po długim wertowaniu Internetu zdecydowałem się na G 3.0 lub G 4.0, a nie popatrzyłem na dostępność ... Mam Sempera 400WL z silnikiem Protruar 1.0, pływa maks. 6km/h, chciałbym dorzucić te 3-4kmh i zwiększyć zasięg stąd decyzja o 24v. Może coś ewentualnie doradzicie innego? 

Będę wdzięczny również za opinie czy warto dopłacić do G 4.0? Śruba wydaje się być taka sama (30cm) Silnik trochę dłuższa stopa i cięższy, większy uciąg ale czy zwiększy to prędkość? Na pewno większy pobór prądu (75A zamiast 50A przy maks). 

 

Jeszcze pytanie z innej trochę bajki bo mam akumulator Europower EPS 100Ah 12V używany 3 lata, ale odpowiednio ładowany itd (nie zauważyłem spadku pojemności) czy jak dokupię taki sam nowy i połączę pod 24v to może być z tego jakiś problem? (nierównomierne zużywanie się etc?) 

Chciałbym kupić LIFEPO4 ale z drugiej strony koszt 200AH 24v to 4000zł, a mój akumulator zostanie bezużyteczny.

 

Dzięki!  

 

Haibo M250 + 2x LiFePo4 12v 50-60 ah, a jeśli pływasz długie dystanse to 2 x 100-120 ah. Tu masz w dobrych cenach (w ofercie były też 24v, ale aktualnie ich nie widzę, więc trzeba zapytać w wiadomości):

 

https://pl.aliexpres...tmatch_sort&g=y

 

a ładowarka taka: https://pl.aliexpres..."scene":"3339"} albo szybka taka: pl.aliexpress.com/item/32827172063.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0ffUBBRi


Użytkownik Maciek. edytował ten post 15 sierpień 2021 - 07:00


#2232 OFFLINE   mellowyellow

mellowyellow

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 15 sierpień 2021 - 10:03

Haibo M250 + 2x LiFePo4 12v 50-60 ah, a jeśli pływasz długie dystanse to 2 x 100-120 ah. Tu masz w dobrych cenach (w ofercie były też 24v, ale aktualnie ich nie widzę, więc trzeba zapytać w wiadomości):

 

https://pl.aliexpres...tmatch_sort&g=y

 

a ładowarka taka: https://pl.aliexpres..."scene":"3339"} albo szybka taka: pl.aliexpress.com/item/32827172063.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0ffUBBRi

Dzięki za odpowiedzi .. widzę, że wybór jest tylko jeden :D Chyba tak zrobię i kupię Haibo, bardzo mało recenzji można znaleźć ale cenowo jest bardzo atrakcyjny tak samo te akumulatory z Ali. Dzięki serdeczne za porady



#2233 OFFLINE   Kasjan

Kasjan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaAugustów
  • Imię:Kamil

Napisano 16 sierpień 2021 - 14:57

Przeleciałem wątek wstecz o kilka miesięcy ale dalej potrzebuje łopatologicznej pomocy. Silnik elektryczny z akumulatorem do łódki 3.80. Dużo jezior w okolicy mam ze strefą ciszy wiec spalina odpada. Nie zależy mi na prędkości tylko na jak najdłuższym czasie pracy. Jaki jest teraz najoptymalniejszy zestaw? Tak do 3k?

#2234 OFFLINE   Seki

Seki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 244 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 16 sierpień 2021 - 15:52

Do 3k? 100Ah Lifepo4 idzie trafić u nas za 1600-1800 albo z aliexpres jeszcze taniej i co zostanie to na silnik.

#2235 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 16 sierpień 2021 - 16:20

Miałem ten sam dylemat i finalnie kupiłem Haibo M250 - na łódce 4,1 w 2 osoby wyciągnąłem 8,9km/h

Pobór prądu czy 8km/h to 45A, wiec wystarczą 2x50ah LiFePo4.
W trollu pobór to 3A


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ale to chyba jest akumulator 24 V bo przy 12V nie da rady płynąc z taką prędkością

12 * 45 =  540 W

natomiast 24  * 45 = 980 W

przy mocy prawie 1 kW  to jest możliwe.

Czy dobrze myślę ??



#2236 OFFLINE   doktorek

doktorek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 683 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 16 sierpień 2021 - 17:29


natomiast 24  * 45 = 980 W

Czy na pewno? :)



#2237 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 16 sierpień 2021 - 18:31

Czy na pewno? :)

1080 znaczy



#2238 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 16 sierpień 2021 - 20:56

Ale to chyba jest akumulator 24 V bo przy 12V nie da rady płynąc z taką prędkością

12 * 45 =  540 W

natomiast 24  * 45 = 980 W

przy mocy prawie 1 kW  to jest możliwe.

Czy dobrze myślę ??

 

Haibo M250 to silnik 24V, chodzi o dwa akumulatory 12V połączone szeregowo.



#2239 OFFLINE   Abm

Abm

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaCentrum
  • Imię:Marcin

Napisano 05 wrzesień 2021 - 22:28

Cześć. Panowie mam dylemat jeśli chodzi o wybór silnika elektrycznego. Wstępnie wybrałem:

 

1. Rhino BLX 70

2. Haibo M150

 

Silniki są mega zbliżone, niestety co oferta to trochę inne parametry. Raz 65, raz 70 lbs, raz 700W raz 750W.

 

Może ktoś z Was miał okazję pływać na obu? 

 

Silnik będzie służył na stosunkowo małym pontonie - Katamaran 240(mocy nigdy za wiele/ za jakiś czas będę zmieniał na większy). Pływam typowo rekreacyjnie. 

Uparłem się na silnik z instalacją 12V. 



#2240 OFFLINE   mar23

mar23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaKuków

Napisano 06 wrzesień 2021 - 04:05

Miałem rhino haibo i haswiga protruar 1.0 do pontonu zastanowił bym się pomiędzy haibo a protruarem 1.0 rhino ma 2 lata gwarancji a haibo 5 lat i tylko dla tego protruar ma serwis i części na miejscu w pl




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych