Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

ZEGRZE


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
5913 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   HUNTER

HUNTER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 pa藕dziernik 2005 - 13:59

Drodzy Koledzy 艂owi膮cy na Zalewie Zegrzy艅skim, korzystaj膮c z tej strony proponuje by艣my mogli si臋 wymienia膰 wiadomo艣ciami dotycz膮cymi 艂owienia na tym zbiorniku i jego przyleg艂o艣ciach, ryb zamieszkuj膮cych ten zbiornik i innych informacji.
Nie ukrywam 偶e jest to moja ukochana woda :mellow: na kt贸rej cz臋sto 艂owi臋, ale nadal mnie potrafi zaskoczy膰.
Zapraszam do wymiany wszelkich informacji.
b臋d臋 si臋 stara艂 cyklicznie umieszcza膰 zdj臋cia i relacj臋 z nad Zalewu.
Pierwsza ju偶 niebawem.
ZAPRASZAM
PROSZ臉 UMIESZCZAJCIE ZDJ臉CIA
  • t12tom lubi to

#2 OFFLINE   micoona

micoona

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 44 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 pa藕dziernik 2005 - 14:06

Swietny pomys艂.Prosz臋 o fotki i relacje HUNTER.Wiem, 偶e masz jedno i drugie + dar opowiadania. Zaczynaj opowie艣ci, my siadamy i s艂uchamy B)

#3 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 post贸w
  • LokalizacjaChicago

Napisano 02 pa藕dziernik 2005 - 17:17

Czekam Piotrunia na te opowiadanie i nastepne....Kanada pachnie zywica , a czym pachnie Zegrze ? :D

#4 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Remek

Napisano 02 pa藕dziernik 2005 - 19:40

Bardzo dobry pomys艂! Ch臋tnie poczytam.

Pozdrawiam
Remek

#5 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 pa藕dziernik 2005 - 15:41

@Hunter,

fajny pomys艂. Czekamy na relacje, a ja te偶 zamieszcz臋 jedn膮 z Serocka (z sierpnia) ale ju偶 na stronie.


@Jurek,

...Kanada pachnie zywica , a czym pachnie Zegrze ?...

- oj, chyba nie chcia艂by艣 wiedzie膰 czym pachnie zegrze.
W skr贸cie pachnie mi臋siarstwem, niezbyt mi艂膮 atmosfer膮 i ...

#6 OFFLINE   micoona

micoona

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 44 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 pa藕dziernik 2005 - 16:30

ZZ nie jest najpiekniejsza woda na swiecie i jak nad kazda woda zbiera sie nad nia rozne towarzystwo. Ale ma swoj urok. Ja docenilam go gdy mog艂am oglada膰 ZZ z 艂贸dki.
Jest to trudna woda i ciekawa.I s膮 w niej ryby, a to ju偶 nie jest takie oczywiste w Polsce, 偶e woda i ryby id膮 w parze :D

#7 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imi臋:Adam

Napisano 05 pa藕dziernik 2005 - 10:24

jak to kiedy艣 ktos powiedzia艂 nie wa偶ne gdzie si臋 jest ale wa偶ne w jakim towarzystwie :mellow:,nied艂ugo kolega Hunter powinien opisa膰 nasz膮 ostatni膮 wypraw臋 na Zegrze i okolice i wrzuci膰 par臋 fotek :mellow:
  • Namorex lubi to

#8 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 pa藕dziernik 2005 - 15:45

@Adasio,

napisz w skr贸cie co po艂owili艣cie. :D

#9 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imi臋:Adam

Napisano 05 pa藕dziernik 2005 - 20:01

bardziej nastawili艣my sie na zwiedzanie nowych miejs贸wek ni偶 na 艂owienie,byli艣my wierni sliderom,ja niestety zero a Piotrek mia艂 szczup艂ego na kiju ale zacz膮艂 si臋 z nim bawi膰 i rybka si臋 wypi臋艂a potem mia艂 jeszcze jedno spud艂owane branie,obydwa brania mia艂 na ton膮cego slidera 10cm w kolorze RGS,w niedziele robimy powt贸rk臋 wi臋c mo偶e co艣 i mi si臋 trafi :mellow:,mieli艣my te偶 jecha膰 jutro ale ja niestety mam za ma艂o czasu na tak膮 wycieczk臋,skocz臋 nad wise艂k臋 na pare godzinek w ramach pocieszenia :mellow:

#10 OFFLINE   HUNTER

HUNTER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 pa藕dziernik 2005 - 06:28

Sobotnio
Ca艂y tydzie艅 zmawiali艣my si臋 z Ada艣kiem na ryby.
W zasadzie to na ryby, pojerkowanie i w og贸le umawiali艣my si臋 od wiosny, ale zawsze co艣 mi wyskoczy艂o i nie mogli艣my wyp艂yn膮膰. Um贸wili艣my si臋, 偶e p艂yniemy moj膮 „Wann膮”, poniewa偶 艂贸d藕 Adasia ma problem z nap臋dem i nie mo偶na trollowa膰, a te偶 chcieli艣my potrollowa膰.
Sobota by艂a pi臋kna zamglone s艂o艅ce, bezwietrznie woda jak tafla, po prostu Idylla. Sceneria jak z bajki. Powietrze a偶 czu膰 rybami pachnie wod膮 tak pi臋knie, jak tylko mo偶e pachnie膰 jezioro cud贸w. Po drodze przeje偶d偶aj膮c most widzia艂em sporo 艂odzi, stoj膮 na do艂kach, znaczy ryby czuj膮 ju偶 zbli偶aj膮c膮 si臋 jesie艅 i zim臋, schodz膮 g艂臋biej.
Wodujemy szybko 艂贸d藕 i wyp艂ywamy na wod臋, pi臋kno nas urzeka do tego stopnia, 偶e nie 艂owimy, a delektujemy si臋 spektaklem natury, trwaj膮cym jakby specjalnie dla nas. Na wodzie cisza, ma艂y ruch p艂ywaj膮 tylko 艂odzie w臋dkarskie.
Op艂ywamy moj膮 wysp臋, przy okazji przewijam plecionk臋 na multiku i podejmujemy decyzj臋, 偶e dzi艣 g艂贸wnie jerkujemy za szczupakiem zostawiaj膮c rozwa偶ania na temat sandaczy 艂owionych z opadu, na nie te偶 przyjdzie czas jak si臋 bardziej och艂odzi.
Po 20 minutach jeste艣my na miejscu, m贸j kompan prosi bym zwolni艂 i pokazuje mi sw膮 magiczn膮 miejsc贸wk臋, tam mamy zacz膮膰.
U艣miecham si臋 z rozrzewnieniem, nad te miejsce przyje偶d偶a艂em 10 lat temu z pontonem i 艂owi艂em okonie na malutkie obrot贸wki, jakie mi艂e s膮 takie powroty do korzeni ka偶dy z nas wie, takie sentymentalne podr贸偶e w przesz艂o艣膰.
Sporo od tego czasu si臋 zmieni艂o ukszta艂towanie dna i pojawi艂y si臋 jakie艣 trzcinki i gr膮偶ele. Zaczynamy 艂owi膰 biczujemy wod臋, zmieniamy jerki i nic, mijaj膮 nas 艂odzie trolluj膮ce i 偶adnego brania, proponuj臋 zmian臋 miejsc贸wki. Troszk臋 zniech臋ceni p艂yniemy powoli obserwuj膮c dno na echu i by nie traci膰 przelotu trollujemy. Zmienili艣my miejsc贸wk臋, nie ma wiatru nie trzeba kotwiczy膰 a 艂owienie w bardzo wolnym dryfie jest przemi艂e. Oko艂o po艂udnia mam branie na Slidera10 szczupak ok 80-90 cm ostro walczy i robi臋 co艣, czego nigdy nie robi艂em. W formie eksperymentu na zestawie staram si臋 zmusza膰 ryb臋 do 艣wiec walcz膮c z ni膮 bardzo twardo i dynamicznie, nie ma mowy o 偶adnym popuszczaniu i zapobieganiu 艣wiecom, chc臋 tak jak opisywa艂 Remek twardej mocnej walki. Efekty takiego dzia艂ania 艂atwo by艂o przewidzie膰 szczupak si臋 spi膮艂, ju偶 wiem, 偶e jerk贸wka nie wybacza b艂臋d贸w jak m贸j trollingowy TDR, kt贸rym nawet rozemocjonowany nowicjusz 艂owienia szczupak贸w jest w stanie mimo wielu b艂臋d贸w wyholowa膰 spor膮 ryb臋.
Drugi fakt to potwierdzenie 偶e zestaw m贸j jest naprawd臋 mocny a linka POWER PRO nawini臋ta na m贸j ABU C4 nie jest za cienka, by艂em pewien 偶e co艣 pu艣ci podczas takiej walki nawet florocarbon15 wytrzyma艂. Obejrza艂em dok艂adnie wobka, kotwice i k贸艂ka OK.
Po tym wszystkim zacz臋li艣my macha膰 ze zdwojon膮 energi膮 licz膮c na atak nast臋pnej ryby niestety nie by艂o na razie nam dane.
Sp艂yn臋li艣my na obiad do Ada艣ka.
Po obiadku wyszli艣my znowu na wod臋, jednak pop艂yn臋li艣my ju偶 w nast臋pne miejsce r贸wnie urokliwe, tu mia艂em nast臋pne branie lecz wielko艣膰 ryby chyba by艂a na tyle 艣mieszna 偶e m贸j SLIDER10 by艂 dla tego „potwora” za du偶y by m贸g艂 si臋 zapi膮膰.
Zacz臋艂o powoli si臋 艣ciemnia膰 a przed nami jeszcze d艂uga droga na przysta艅, po偶egnali艣my wi臋c urocze miejsca, przyrzekaj膮c 偶e wr贸cimy, mo偶e po to by spotka膰 si臋 znowu ze szczupkiem-skoczkiem i „Wann臋” w 艣lizg.
Nast臋pnym razem nie b臋dzie ju偶 pr贸by i celowego pope艂niania b艂臋d贸w b臋dzie to naprawd臋 walka o 偶ycie lub 艣mier膰...
Wi臋c niech sobie p艂ywa i nabiera si艂.

W tym tygodniu wyp艂ywam tylko 3 razy.....

:mellow: :mellow: :mellow:

PS chcia艂em zamie艣ci膰 jeszcze zdj臋cia ale 30 kB na jedno to za ma艂o, postaram si臋 je mocniej kompresowa膰
  • metodabomb lubi to

#11 OFFLINE   HUNTER

HUNTER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 pa藕dziernik 2005 - 06:32

:wacko:
zdj臋cia z soboty zamieszcz臋 osobno jak je skompresuje , my艣la艂em 偶e g贸rn膮 granic膮 jest 50 kB :( :( :( :( :( na jedno...

#12 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 post贸w
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imi臋:Rafa艂
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 06 pa藕dziernik 2005 - 06:35

bo tak chyba bylo do niedawna ...
  • Wojtek78 lubi to

#13 OFFLINE   HUNTER

HUNTER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 pa藕dziernik 2005 - 06:38

@ jerry
nie wiem jak pachnie Kanada, by膰 mo偶e nie b臋dzie mi nigdy dane tego do艣wiadczy膰 , ale Zegrze pachnie dla mnie cudownie.....
to zapach lasu, to zapach do艣膰 jeszcze rybnej wody, to 艂agodna bryza, to mg艂y poranne, jesienne, snujace sie nad wod膮.
Zegrze to moja ARKADIA, kraina szcz臋艣cia b艂ogo艣ci i spokoju.......
to taki m贸j raj...
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

#14 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Remek

Napisano 06 pa藕dziernik 2005 - 07:22

Witam,
Hunter, dzi臋kuj臋 za opis. Jak zwykle czyta sie go bardzo dobrze ... Generlanie dzi臋ki Tobie my艣l臋, 偶e ka偶dy z nas b臋dzie m贸g艂 to 艂owisko pozna膰 lepiej bo wida膰 jakie rozbie偶no艣ci obecnie panuj膮. Jeden czuje smr贸d a drugi zapach lasu :lol:. Tak wiec Hunter czekam na nast臋pne relacje!

Dla Twojej i pozosta艂ych u偶ytkownik贸w wiadomo艣ci - zwi臋kszy艂em limit do 50kB. Tak wi臋c wrzucaj zdj臋cia.

Pozdrawiam
Remek


#15 OFFLINE   HUNTER

HUNTER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 pa藕dziernik 2005 - 07:45

Za艂膮czone pliki



#16 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 post贸w
  • Lokalizacjainternet

Napisano 06 pa藕dziernik 2005 - 07:59

Hunter w tej 艂贸dce na tym kiczowatym retuszu To chyba Ty. Tam w tyle wida膰 jaki艣 fajny silnik. Co to jest?

pozdrawiam

#17 OFFLINE   HUNTER

HUNTER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 pa藕dziernik 2005 - 08:08

to nie retusz jest kiczowaty, ale chcia艂em usun膮膰 t艂o ;)
za sterem siedzi Adasio kt贸rem odda艂em na chwilk臋 dowodzenie wann膮 :mellow:
wanna nap臋dzana jest dwusuwow膮 Yamah膮 o mocy 15 KM, co daje mo偶liwo艣膰 zar贸wno spokojnego, bardzo wolnego trollingu jak i p艂ywania w 艣lizgu mi臋dzy 艂owiskami juz na p贸艂 mocy.
W 3 doros艂e osoby bez problemu p艂ynie w 艣lizgu.

#18 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 post贸w
  • Lokalizacjainternet

Napisano 06 pa藕dziernik 2005 - 08:32

Super. Tu w Wielkopolsce najcz臋艣ciej s膮 tak zwane strefy ciszy i tylko elektryczna jednostka mo偶e by膰 brana pod uwag臋 lub...... wiose艂ka. Po paru kilkmetrach wios艂owania ju偶 ochota na jerking jest jakby mniejsza... .

pozdrawiam

#19 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imi臋:Adam

Napisano 06 pa藕dziernik 2005 - 09:11

Super opis,dodam od siebie 偶e w臋dkowanie z Hunterem to czysta przyjemno艣膰,wystarczy przeczyta膰 jego barwny opis i od razu wiadomo o co chodzi :mellow:,ja niestety tego dnia nie mia艂em 偶adnego brania,ale nie martwi臋 si臋 tym poniewa偶 sp臋dzi艂em czas nad wod膮 w dobrym towarzystwie ;),mo偶e w niedziel臋 b臋d臋 mia艂 wi臋cej szcz臋艣cia i z艂owi臋 jakiego艣 z臋batego potworka

#20 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 pa藕dziernik 2005 - 13:26

@Hunter,

fajna relacja i mi艂o si臋 czyta! :D

@Remek, Hunter,
a偶 dziwi臋 si臋 tobie Caster, 偶e tak pi臋knie opisujesz samo Zegrze.
Mo偶e widoki s膮 艂adne, chocia偶 w moim mniemaniu jest zupe艂nie inaczej (no chyba, 偶e ca艂e powietrze spowija poranna mg艂a).
A atmosfera tam panuj膮ca jest straszna i to od conajmniej kilku - kilkunastu lat. Darcie ryja, chamstwo...

Osobi艣cie, je偶eli ju偶 pojawi臋 si臋 na Zegrzu to jak najszybciej gnam w g贸r臋 Bugu lub w g贸r臋 Narwi (kierunek Serock).
Tam to dopiero pachnie lasem i s膮 pi臋kne, dzikie widoki. Wielkie rozlewiska, pi臋kne koryto rzeki, itp... :D
  • majewmar lubi to