Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

ZEGRZE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5913 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   HUNTER

HUNTER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 październik 2005 - 16:14

@rognis
coś chyba nie pływasz zbyt wiele po ZZ, a może poprostu go nie lubisz. to kawał pięknej wody a sprawy o których piszesz dotyczą chyba całej Polski i bardziej odnoszą się do ludzi niż ryb. Narew i Bug powyżej Zalewu to kraj kłusoli-siatkarzy, trzeba uważać by płynąc szybko śruby nie zaplątać w siaty a ryby okolic Karniewka czy Dzierżenina to wspomnienia... jakieś niedobitki. :( :( :( :( :(
  • Rafal00 lubi to

#22 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 06 październik 2005 - 16:27

Czesc Piotr :D widze ze w koncu skumales sie z Adasiem i poplyneliscie na rybki . To zasluga Forum ze tak sie stalo . Domyslam sie ze na Zegrzu jest czasami ciasno , coz zrobic jest tak blisko Warszawy i rozni ludzie odwiedzaja Lake Zegrze . Na pewno tez mozna znalezc takie momenty jak opisales a wiec popatrzenie w oczy jezioru , musniecie mgly grzywka :mellow: i bara , bara ze szczuplym :mellow: . Do zimy jeszcze kilka tygodni [?] wiec prujcie fale Yamaszka , moze jesien wynagrodzi okazem , przygoda . Wazne jest bycie .... :D
  • asafa i Damian98 lubią to

#23 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Napisano 06 październik 2005 - 21:15

@Jerry
ja widze to tak im bardziej w górę rzeki(zaczynając od zegrza) się płynie tym piękniejsze są widoki dopiero w okolicach Półtuska znowu zaczyna być bardziej cywilizowanie,najpiękniejsze są okolice Karniewka,są tam przepiękne działki na skarpach,wyspy pełne ptaków,powietrze w lato nie jest przesiąknięte zapachem paliwa ze skuterów i motorówek,samo Zegrze jest w lato zawalone plażowiczami i stąd dużo ludzi może mieć negatywne zdanie na ten temat,ja sam nie lubię tego letniego Zegrza,gdzie w każdym wolnym miejscu jest pełno ludzi,zupełnie co innego teraz jesienią,kiedy plaże pustoszeją,skutery zostają schowane do garaży,jachty stoją w kejach i czekają na cieplejsze dni,wtedy własnie zaczynają się najpiękniejsze dla wędkarzy dni,zarówno pod względem możliwości złowienia okazu,jak i możliwości spędzenia czasu w ciszy, jak wypływaliśmy z Piotrkiem z przystani przywitała nas lekka mgła i absolutna cisza przerywana tylko co jakiś czas pluskiem czyjejś przynęty wpadającej do wody,albo odgłosy mew,nawet nie było słychać samochodów przejeżdżających przez most,to jest właśnie obraz Zegrza widziany moimi oczami

#24 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 06 październik 2005 - 21:29

Dwa dni w Kanadzie przywitala nas tez kompletna mgla . Jeden dzien wstalismy wczesniej i plynelismy po omacku majac jeden brzeg w zasiegu reki . Drugi dzien wstalismy pozniej i juz byla to mgla ktora rozpraszalo slonce , to byl wyjatkowo piekny poranek , prawie jak na Zegrzu.... :D

#25 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Napisano 06 październik 2005 - 21:34

z dwóch wybrałbym jednak ten poranek w Kanadzie :mellow: :mellow:

#26 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Napisano 06 październik 2005 - 22:38


tu w tle po lewej też widac most w Wierzbicy
to tak jakby ktoś mówił że okolice Zegrza to same brzydkie miejscówki

Załączone pliki



#27 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 06 październik 2005 - 22:50

Adasiu dziekuje za piekne zdiecia . Widzisz...nasz Rognis jest bardzo uczulony na wszelkie zle rzeczy jakie dzieja sie nad woda . O Zegrzu czytam skrajnnie rozne opinie . Rognis chce dobrze i tak nalezy oceniac jego wypowiedzi . Na luzie Adasiu :D Zegrze ma na pewno swoje piekne miejsca :D

#28 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Napisano 06 październik 2005 - 22:53

niestety to juz nie jest jezioro Zegrzyńskie,to jest troche bardziej w górę rzeki,będzie z dziesięć kilometrów :mellow:

#29 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 06 październik 2005 - 23:02

No problemo :mellow: , Niech zyje fishing :mellow:

#30 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Napisano 06 październik 2005 - 23:04

oł jes :lol: :lol: :lol:

#31 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 październik 2005 - 10:32

No i właśnie o tym mówię, że im dalej od właściwego Zegrza tym piękniej, swobodniej, ciszej, spokojniej...

Sam @Adasio pisze, że jego ulubione i najładniejsze miejsca znajdują się w dość dużej odległości od samego Zalewu (10 km).

Ja pisząc niepochlebne opinie na temat Zalewu, miałem na myśli samo centrum Zalewu, okolice mostu w Zegrzu, okolice portów i plaż.
Co innego jest już w dalszej odległości od Zalewu, to już raczej na cofce Zalewu, niż na samym zalewie. Tam jest po prostu coraz piękniej i spokojniej.

Jednak, osobiście nie lubię zalewu, dlatego też jestem tam coraz rzadziej. W tym roku byłem tylko jeden raz... :(
Miałem pewien okres, kiedy byłem tam bardzo często ale to było wiele lat temu. Od tego czasu wiele się zmieniło, niestety na gorsze.

Chciałbym też napisać, że bardzo lubię czytać opowieści z Zalewu, które pisze @Adasio i @Piotrek. Trzymać tak dalej.
:D

#32 OFFLINE   HUNTER

HUNTER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 październik 2005 - 10:28

Szanowni Koledzy B)
Pojęcie Zalew Zegrzyński jest dość szerokie. Jak wiecie z lekcji geografii i ewentualnie podstaw hydrologii, pojęcie zbiornika zaporowego dotyczy obszaru od zapory (w tym wypadku Dębe) aż po granicę cofki rzeki lub rzek spiętrzonych tamą i tworzących Zalew, granice te są dość płynne jeśli chodzi o cofki bo zależą od stanu wód rzek tworzących zbiornik.
W przypadku Zegrza jest to obszar od zapory Dębe po cofkę na Bugu w okolicach poniżej Somianki, a na Narwi w okolicach Dzierżenina i Karniewka.
Piękno obu rzek tworzących ZZ jest bezsprzeczne, jednak moja fascynacja zbiornikiem głównym bierze się stąd, że właśnie tam pływają okazy wąsatej ryby z którą walki tak uwielbiam.
W tym roku nie udało mi się szczęśliwie wyholować ani jednego suma miałem kilka starć z tym niekwestionowanym królem Zegrza ale za każdym razem ryba ze starcia wychodziła zwyciężko :D .
Na inne drapieżniki miejscówki są równie dobre lub nawet lepsze poza głównym zbiornikiem, na Bugu Narwi czy w Dębem.
Mam zamiar jeszcze parę razy tam popłynąć zanim zakończę sezon pływań, do czego już chyba niedługo zostanę zmuszony brakiem macierzystego portu dla mojej wanny :( :( .
Lecz póki co korzystając z możliwości i ładnej pogody wypływamy jutro z Adasiem statutowo połowić szczupaki (pojerkować) :lol:
i ewentualnie trafić sandaczyka na gumę z opadu na krótki zestawik castingowy :mellow: :mellow: :mellow: :mellow:
TRYMAJCIE ZA NAS KCIUKI
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

#33 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 08 październik 2005 - 11:25

Hunter- napisałeś na krótki zestaw casingowy. przetłumacz to na nasze, czyli jakieś metry, gramy i.t.p.

pozdrawiam

#34 OFFLINE   HUNTER

HUNTER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 październik 2005 - 11:42

@thymallus
łowię krótkim wędziskiem st croix premier o szybkiej akcji cw do 21g plecioneczka 12kg i multik C3 5501 mój sztandarowy klasyczek, uwielbiam go choć ostatnio troszkę podupadł na zdrowiu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

#35 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 08 październik 2005 - 12:41

Dziękuję za chocissz częściową odpowiedź. To już cieszy. Ja pytałem o długość tego krótkiego kija w metrach, centymetrach lub stopach. To sobie przeliczę. Od razu napiszę Ci dlaczego się pytam. Dla jasności. U nas wiele terminów i pojęć wętkarskich jest tak mało precyzyjnych, że niekiedy trzeba się odwoływać do konkretnych miar. N.p. duży szczupak, mały okoń średni sandacz, długie wędzisko dobry wobler czy mocna plecionka. To są w naszym wędkarstwie zupełnie nie wymierne pojęcia. Dlatego pytałem.



#36 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Napisano 09 październik 2005 - 19:06

dziś znowu zalicziliśmy Zegrze i okolice(Ja,Hunter i moja dziewczyna Gusia) ,i chociaż wyjazd towarzysko uważam za udany,to ryb ani widu ani słychu,jedyna ryba jaka dziś została złowiona to mikro okonek złowiony przez moją dziewczynę,ja miałem też jedno spudłowane branie :lol: nic tylko czekać na lepsze dni :mellow:

#37 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18580 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 październik 2005 - 22:19

@Adasio

tak to jest jak sie bierze płeć piekną na łódkę he he he :o

Podobno aktorzy w hollywood maja zasade że nie występują w filmach razem z dziecmi i zwierzetami - tak na zasadzie analogii sobie skojarzylem

Ale grunt że fajnie sie bawiliście, pozdrawiam

#38 OFFLINE   HUNTER

HUNTER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 październik 2005 - 08:20

oto fota tego niedzielnego potwora


Załączone pliki



#39 OFFLINE   HUNTER

HUNTER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 październik 2005 - 08:36

@ friko
dobre tłumaczenie niepowodzeń

Załączone pliki



#40 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 10 październik 2005 - 08:37

a TĘ niewiastę już wcześniej na fotkach widzałem...i weź tu nie wierz w to, że babki przynoszą pecha na rybach... jak nie polamie ci wedek jakas z nienacka przy byla krowa to przynajmniej taka niby zupelnie nie znajaca sie na rzeczy wylowi Ci wszystko w okolicy :mellow:
  • bonq lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych