Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Spinningi FIUME ???


  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#1 Guest_White-fish_*

Guest_White-fish_*
  • Guests

Posted 29 December 2010 - 09:02

Hej,
sÅ‚yszeliÅ›cie lub uÅźytkujecie moÅźe kije spinningowe firmy FIUME :unsure: Interesuje mnie gÅ‚ÃÅ‚wnie model Arsenal MT lub REVENGER 2,70m o c.w. 10-30g.
Chodzi mi o taki kijek typowo pod bolenia, do stosowania z ÅźyÅ‚kÄ… 0,20 lub 0,22mm. Czekam na info.
Pozdrawiam B)

#2 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,395 posts
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Åowów
  • ImiÄ™:Przemek

Posted 29 December 2010 - 09:14

Widze ze ogladales pewien program wedkarski, ktory nadaje telewizja z Torunia:))
Z tego co tam opisuja to genialne wedki, ja jednak bym pomacal zanim kupisz:)

pozdro

#3 Guest_White-fish_*

Guest_White-fish_*
  • Guests

Posted 29 December 2010 - 09:32

Widze ze ogladales pewien program wedkarski, ktory nadaje telewizja z Torunia:))
Z tego co tam opisuja to genialne wedki, ja jednak bym pomacal zanim kupisz:)

pozdro


OglÄ…daÅ‚em, ale widziaÅ‚em Åźe i ktoÅ› z naszego forum takie uÅźytkuje... coÅ› mi Å›wita jakieÅ› zdjÄ™cie z sandaczem :unsure:

#4 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5,317 posts
  • LokalizacjaWaÅ‚brzych/WrocÅ‚aw
  • ImiÄ™:Kamil

Posted 29 December 2010 - 09:51

Slavobeer chyba kupił Fiume i z tego co wiem- chwali sobie :D

#5 Guest_White-fish_*

Guest_White-fish_*
  • Guests

Posted 29 December 2010 - 09:58

Znalazłem dokładnie trzy wypowiedzi na forum <_<

Pierwsza:

Gratki SÅ‚awku :D
Åadny :D
Ja teÅź siÄ™ krÄ™ciÅ‚em po okolicy ale trochÄ™ pÃłźniej wstaÅ‚em :D.
Ten wiatr to faktycznie juÅź nawet czasem zbyt mocno wiaÅ‚...CiÄ™Åźko byÅ‚o kontrolować przynÄ™tÄ™ i cokolwiek skusić...Ale jeden siÄ™ trafiÅ‚ i nawet chciaÅ‚ mnie pogryźć ze zÅ‚oÅ›ci :D



Ten kijek Fiume masz rację jest bardzo fajny-mocny,czuły
Mnie teÅź siÄ™ sprawdza :D.


Chyba sprawie sobie to wÄ™dzisko, podoba mi siÄ™ opinnia Åźe jest sztywny (lubiÄ™ takie kije) <_<

#6 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 839 posts

Posted 29 December 2010 - 14:09

Kijki kiepskie, tania seria ma blank prymitywny, niewspÃÅ‚Å‚czesny,
widziaÅ‚em teÅź modele kosztujÄ…ce ponad 500PLN, blanki i zbrojenie kija lepsze; ale za ta cenÄ™ moÅźna juÅź chyba nabyć kij markowy.
U znajomego w sklepie widziaÅ‚em teÅź kijaszki naszych popularnych marek, w okolicach 300PLN powinieneÅ› znaleźć kij na dynamicznym- dobrze Å‚adujÄ…cym siÄ™ w dolnym zakresie przynÄ™t- blanku, co przy poÅ‚owie boleni ma niebagatelne znaczenie.
Choć cudÃÅ‚w w tych pieniÄ…dzach nie oczekuj.

Pozdrawiam
Tomasz


#7 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2,906 posts
  • LokalizacjaZgierz
  • ImiÄ™:Kamil

Posted 29 December 2010 - 14:14

tania seria ma blank prymitywny, niewspÃÅ‚Å‚czesny,

Co to znaczy?

#8 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 839 posts

Posted 29 December 2010 - 14:38

To znaczy Åźe kosztuje w detalu w Polsce kilkadziesiÄ…t zÅ‚otych,(caÅ‚a wÄ™dka ok 100zÅ‚), a w Chinach pewnie 1$, i niestety cena pokrywa siÄ™ z wartoÅ›ciÄ… uÅźytkowÄ…, ktÃÅ‚rÄ… najlepiej - nie wdajÄ…c siÄ™ w parametry katalogowe, deklarowane przez producenta -sprawdzić nad wodÄ…. MajÄ…c przy sobie np. trzy kije rÃÅ‚Åźnej klasy, a o podobnych parametrach, Å‚atwo zauwaÅźyć rÃÅ‚ÅźnicÄ™. Nie roztrzÄ…sajÄ…c iloÅ›ci i rodzaju wÅ‚ÃÅ‚kien, gruboÅ›ci i zbieÅźnoÅ›ci blanku, dynamiki, ugiÄ™cia, aÅź wreszcie tego jak ukÅ‚adano maty wÄ™glowe :D

#9 Guest_White-fish_*

Guest_White-fish_*
  • Guests

Posted 29 December 2010 - 21:16

no to robi siÄ™ ciekawie :wacko: ciekawe czego siÄ™ jeszcze dowiem :unsure:

#10 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2,906 posts
  • LokalizacjaZgierz
  • ImiÄ™:Kamil

Posted 29 December 2010 - 21:36

no to robi siÄ™ ciekawie :wacko: ciekawe czego siÄ™ jeszcze dowiem :unsure:

Nie wiem, czego siÄ™ spodziewasz. Wszystkie kije z niskiej pÃÅ‚Å‚ki sÄ… robione w ChRL, majÄ… maÅ‚Ä… powtarzalność, sÄ… na tanich blankach i trafić moÅźesz zarÃÅ‚wno bubla, jak i przyzwoity egzemplarz.

#11 Guest_White-fish_*

Guest_White-fish_*
  • Guests

Posted 29 December 2010 - 23:21

mÃÅ‚wiÄ…c ciekawe czego siÄ™ jeszcze dowiem miaÅ‚em na myÅ›li jakieÅ› opinie uÅźytkownikÃÅ‚w :unsure:

#12 OFFLINE   leslaw

leslaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 294 posts

Posted 30 December 2010 - 00:18

Ja kupuje wedke firmy FIUME bez macania, jak to okreslil Kolega @Nyny, na podstawie wlasnie tego programu wedkarskiego Z wedka nad wode emitowanego przez TV-TRWAM.
Mam zaufanie do lowiacego tymi wedkami w tym programie, a mianowicie do Pana Andrzeja Lipinskiego, ktory jest wieloletnim czlonkiem spiningowej kadry narodowej.
Natomiast nie znam dorobku wedkarskiego Kolegi @Nyny.
Pozdro., Leslaw.

#13 OFFLINE   pampi

pampi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 547 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 30 December 2010 - 00:28

Wiesz jak to jest z programami, promuje siÄ™ ta firmÄ™ ktÃÅ‚ra jest sponsorem nie uwaÅźam Åźeby kadra Å‚owiÅ‚a na wÄ™dki fiume(ale i nie wykluczam) bo kaÅźdy Å‚owi taka wÄ™dka jaka chce.

#14 OFFLINE   MariuszA

MariuszA

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 posts
  • LokalizacjaWrocÅ‚aw

Posted 30 December 2010 - 00:45

Wiesz jak to jest z programami, promuje siÄ™ ta firmÄ™ ktÃÅ‚ra jest sponsorem nie uwaÅźam Åźeby kadra Å‚owiÅ‚a na wÄ™dki fiume(ale i nie wykluczam) bo kaÅźdy Å‚owi taka wÄ™dka jaka chce.


dokÅ‚adnie ,w kaÅźdym filmie z wedka nad wode Å‚owiÄ… na wÄ™dziska Fiume i wcale nie widzÄ™ w nich ciekawego ,za taka cene jak ravenger moÅźna kupić lepszy kijek i duÅźo lÅźejszy wagowo

#15 OFFLINE   leslaw

leslaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 294 posts

Posted 30 December 2010 - 00:53

Masz tez racje.
Prawda lezy, jak to sie mowi, gdzies posrodku.
Ja mimo wszystko biore ja.
Z tym wykonastwem jest oczywiscie roznie.
Tu mowa byla o Chinach, natomiast np. St,Croix'y robione sa w Meksyku a pisze na nich ze w USA i wszystko gra.
Gdyby byly robione w USA to nie kosztowalyby $100(np.tiumph'y).
Leslaw.

#16 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,395 posts
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Åowów
  • ImiÄ™:Przemek

Posted 30 December 2010 - 08:38

@leslaw: Nie musisz wiedziec czym i na co lowie, jest to kompletnie bez znaczenia akurat w tej dyskusji, ja sugerowalem zdroworozsadkowe podejscie jakim jest pomacanie towaru przed zakupem. A Tobie gratuluje odwagi jesli wszystko kupujesz w ciemno bez ogladania.
Jeszcze jedna mam rade, zobacz sobie jakiej firmy wedki promowane byly w pierwszych odcinkach (podpowiem Colmic).
Nastepnie skojarz dwa fakty, ze prowadzacy byl najpierw dystrybutorem firmy Colmic, jednak od pewnego czasu zajal sie dystrybucja marki Fiume.
Zbieg okolicznosci? Nie sadze, kazdy orze jak moze, a to ze A.Lipinski akurat w programach lowil na wedki Fiume kompletnie nic nie znaczy, zobaczysz ludzi nad woda, na zawodach etc. wtedy mozna dywagowac(choc jak sie dobrze przyjzec nie zawsze w rekach Pana Andrzeja jest wedka Fiume, juz nie mowiac o mlynkach)...
Oczywiscie nie mam zamiaru deprecjonowac wedek tej firmy, wot jak juz pisalem wypada sprawdzic towar przed zakupem:)

pozdrawiam

#17 Guest_White-fish_*

Guest_White-fish_*
  • Guests

Posted 30 December 2010 - 12:13

@Nyny masz racje z tym macaniem przed zakupem. Na święta mikołaj podrzucił mi wędzisko Cormoran'a niestety z krzywo osadzoną przelotką! Przelotka odbiega gdzieś o 20 lub 30 stopni od reszty... teraz muszę reklamować :wacko:
Moja początkowa chęć zakupu wędziska tej firmy gaśnie...

#18 OFFLINE   cegli

cegli

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 posts
  • LokalizacjaOstrów Wlkp.
  • ImiÄ™:Przemek

Posted 31 December 2010 - 13:14

Ciekawa czy sam Ojciec Dyrektor jest gÅ‚ÃÅ‚wnym dystrybutorem :lol: -Åźart

#19 OFFLINE   RafaÅ‚ B

Rafał B

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 posts
  • LokalizacjaWrocÅ‚aw

Posted 08 February 2011 - 19:10

Zapraszam wszystkich do obejrzenia kolekcji wÄ™dek spiningowych i innych Fiume w TV Trwam w najbliÅźszy czwartek o 16.10, powtÃÅ‚rka o 22.10 i piatek 8.20

pozdrawiam
Rafał

#20 OFFLINE   hm62

hm62

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 888 posts
  • LokalizacjaIÅ„sko
  • ImiÄ™:Tomasz

Posted 08 February 2011 - 19:24

Zapraszam wszystkich do obejrzenia kolekcji wÄ™dek spiningowych i innych Fiume w TV Trwam w najbliÅźszy czwartek o 16.10, powtÃÅ‚rka o 22.10 i piatek 8.20

pozdrawiam
Rafał

A na jakiej platformie moÅźna odbierać tÄ™ telewizje? :lol: